Nájdite letenky s najlepšou cenou

Chorvátsko Crikvenica

Počasie Chorvátsko Crikvenica


Chorvátsko je populárna dovolenková destinácia s mnohými krásnymi miestami na pobreží Jadranského mora. Jedným z týchto miest je aj Crikvenica. Nachádza sa na chorvátskom pobreží vo Východnej Európe a ponúka nádherné pláže, krásnu prírodu a optimálne podmienky na dovolenku.

Počasie v Crikvenici je typické pre stredomorské podnebie. Teploty sa pohybujú od miernych zimných mesiacov, kedy sa teploty pohybujú okolo 10 °C až po horúce letné mesiace s teplotami stúpajúcimi až na 30 °C a viac. Táto časť Chorvátska je známa pre svoje príjemné teploty počas celej letnej sezóny, čo robí Crikvenicu atraktívnym miestom pre turistov.

Leto je najrušnejšou sezónou v tomto meste, keďže turisti prichádzajú z celej Európy, aby si užili slnko a more. Počas júna, júla a augusta je počet slnečných dní vysoký a teploty sa pohybujú okolo 25-30 °C. Teplota mora je ideálna na plávanie, čo robí z Crikvenice skvelú destináciu pre vodné aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie a plachtenie.

Na jeseň sa teploty pomaly začnú klesať, ale stále je príjemné počasie na prechádzky pozdĺž pobrežia, vyššie do hôr alebo na výlety po okolitých ostrovoch. Teploty sa pohybujú od 20 do 25 °C a dovolenkári môžu stále využívať pláže a morské aktivity.

Zimné mesiace sú v Crikvenici mierne s teplotami okolo 10 °C. Aj keď je to vonku pre niektorých ľudí príliš chladno na kúpanie sa, stále je to obdobie, kedy si môžete užiť príjemné prechádzky po pláži a objavovať miestne atrakcie. Počas týchto mesiacov sa Crikvenica stáva pokojnejšou a menej rušnou destináciou, čo môže byť pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným miestam, výhodou.

Celoročne je Crikvenica vystavená miernej námornej klíme, čo znamená, že vlhkosť vzduchu je vyššia v porovnaní s vnútrozemím. To môže mať vplyv na počasie a rozhodnutie, čo si so sebou vziať na dovolenku. Odporúča sa vziať so sebou dostatok opaľovacieho krému, niekoľko ľahkých oblečení, ale aj niečo na vyhrievanie a prípadneyie ochranu proti dažďu.

V každom prípade, bez ohľadu na ročnú dobu, je Crikvenica čarovným miestom na dovolenku a počasie je len jedným z mnohých príjemných aspektov, ktoré ponúka. Ak sa rozhodnete navštíviť toto krásne chorvátske mesto, určite nebudete sklamaní.


Ubytovanie Chorvátsko Crikvenica


Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií na svete, a jedno z jej najobľúbenejších miest medzi turistami je Crikvenica. Toto pôvabné mesto leží na hrebeňoch horského pásma Učka, prirodzený klenot na pobreží Jadranského mora.

Crikvenica je známa svojimi krásnymi plážami, čistým morom a príjemným podnebím. Je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kombináciu relaxácie a dobrodružstva. Pláže v Crikvenica sú písčité a piesočnaté, čo poskytuje dokonalé miesto na opaľovanie a hranie sa v teplých vodách Jadranského mora. Voda tu je jasne azúrová a průzračná, čo je dokonalé pre potápanie a snorklovanie.

Okrem plážových radov môžete tiež objaviť mesto samotné. Crikvenica má mnoho historických a kultúrnych atrakcií, ako je napríklad kostol sv. Antona Padovanského, sochy, fontány a malebné uličky. Mesto ponúka aj rôzne reštaurácie s chutnou chorvátskou kuchyňou, ktoré si môžete vychutnať.

Ak hľadáte ubytovanie v Crikvenici, máte na výber širokú škálu možností. Môžete si vybrať medzi hotelmi, apartmánmi, penziónmi alebo súkromnými domami. Mnoho ubytovacích zariadení sa nachádza priamo na pobreží, čo vám umožní vychutnávať si krásne výhľady na more a prístav. Niektoré hotely majú aj bazény a wellness centrá, čo poskytuje dodatočné možnosti relaxácie a oddychu.

Crikvenica je tiež ideálnou lokalitou na výlety do okolitých miest a prírodných lokalít. Okrem prechádzok po plážach a meste si môžete prenajať bicykel alebo si zapožičať auto a objavovať krásy chorvátskeho pobrežia. Blízke historické mestá, ako napríklad Rijeka a Krk, ponúkajú ďalšie možnosti pre kultúrne a historické objavy.

Vezmite si dovolenku v Crikvenici a zažite nezabudnuteľné zážitky. Kombinácia krásnej prírody, čistého mora a bohatej kultúry vám poskytne dokonalý oddych a relaxáciu. Ubytovanie v Crikvenici je pohodlné a kvalitné, takže si môžete byť istí, že vaša dovolenka bude nezabudnuteľná. Načrtnite si plány a vyrazte na dovolenku do tohto krásneho chorvátskeho mesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Crikvenica


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Chorvátska a miesta Crikvenica:

1. Ako sa dostanem do Crikvenice?
- Do Crikvenice sa dá dostať autom, autobusom, vlakom alebo lietadlom. Najbližšie letisko je v Rijeke.

2. Aké je počasie v Crikvenici?
- Crikvenica má typicky stredomorské podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Prázdniny sú obvykle slnečné a teplé.

3. Kde možno ubytovanie v Crikvenici?
- V Crikvenici je mnoho hotelov, apartmánov a malých rodinných penziónov. Je vhodné si rezervovať ubytovanie vopred.

4. Aké sú najlepšie pláže v Crikvenici?
- Crikvenica má množstvo krásnych pláží, ako napríklad pláža Crni Molo, pláža Gradska plaža a pláža Podvorska. Všetky pláže majú modrú vlajku za čistotu.

5. Aké atrakcie možno nájsť v Crikvenici?
- Crikvenica ponúka rôzne atrakcie, ako napríklad akvapark, múzeum, kúpele, morský akvarium a rôzne vodné aktivity ako potápanie a plachtovanie.

6. Kde sa môžem najlepšie stravovať v Crikvenici?
- V Crikvenici je množstvo reštaurácií, kaviarní a barov, kde si môžete vychutnať chorvátsku kuchyňu. Obľúbené miesta sú reštaurácie Šešula, Konoba Vuglec a Restoran Kantun.

7. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Crikvenici?
- V Crikvenici nájdete množstvo obchodov, kde si môžete kúpiť suveníry, oblečenie, miestne produkty a potreby pre pláž. Medzi obľúbené miesta patrí šetnica ulica Stjepana Radića.

8. Kde sa nachádzajú najbližšie pamiatky a miesta zaujímavé pre výlety z Crikvenice?
- Z Crikvenice sa dajú ľahko dosiahnuť rôzne miesta záujmu, ako napríklad ostrov Krk, ostrov Rab, národný park Plitvické jazerá a mnoho ďalších.

9. Koľko stojí vstup na pláže v Crikvenici?
- Vstup na niektoré pláže v Crikvenici je voľný, ale niektoré pláže môžu mať vstupné poplatky za lehátka a slnečníky.

10. Ako je to s parkovaním v Crikvenici?
- V Crikvenici je množstvo verejných parkovíšť, ale niektoré môžu mať obmedzenia alebo vysoké poplatky. Odporúča sa využívať parkoviská blízko ubytovania alebo sa informovať na recepcii hotela o parkovacích možnostiach.


Letenka Chorvátsko Crikvenica


Chorvátsko Crikvenica – Prázdniny u Jadranského mora

Crikvenica je jedno z nejoblíbenějších turistických míst v Chorvatsku. Nachází se na pobřeží Jaderského moře, v Kvarnerské zátoce, jen 35 km od Rijeky. Město je díky své krásné pláži, čistému moři, klidné atmosféře a bohaté kulturní historii dokonalým místem pro prázdniny.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Crikvenice, je letenka. Crikvenica je dobře spojena s různými evropskými destinacemi, například s Prahou, Vídní, Budapeští, Milánem nebo Londýnem. Letenky jsou k dispozici celoročně, ale nejlepší čas na návštěvu je od května do září, kdy je možné si opravdu užívat krásného počasí.

Po příletu na letiště v Rijece je nejlepší přepravovat se autobusem do Crikvenice. Cesta trvá přibližně jednu hodinu a jezdí zde v pravidelných intervalách.

Jakmile dorazíte do Crikvenice, čeká vás bezpočet aktivit. Můžete se vydat na procházku po historickém centru města, kde najdete jak renesanční, tak barokní architekturu. Funguje zde také několik muzeí a galerií. Navštivte muzeum jam a sauny nebo si prohlédněte kamenný most přes řeku Dubračinu. Za návštěvu stojí i kostel svatého Antonína Paduánského, který pochází z 16. století.

Crikvenica je rovněž známá svou krásnou pláží, která je ideální pro koupání, opalování a vodní sporty. Pláž se rozprostírá podél celého města, a to v délce 8 km. Naleznete zde jak oblázkové pláže, tak i pláže s pískem. Pro ty, kteří vyhledávají větší adrenalin, jsou zde služby windsurfingu, šnorchlování nebo půjčování lodí.

Po celý den můžete ochutnávat místní speciality v restauracích a kavárnách. Chorvatsko je známé svou chutnou a kvalitní kuchyní, která je v Crikvenici k nalezení v každém rohu. Mezi speciality patří čerstvě ulovené ryby a mořské plody, ale také jídla z vepřového nebo hovězího maso. K obědu se doporučuje ochutnat místní specialitu Burek nebo Pljeskavica, což jsou druhy palačinek s náplní z mletého masa nebo ryb.

Příjemný pobyt v Crikvenici si můžete zpříjemnit také tím, že se vydáte na výlety do okolí. Můžete navštívit ostrůvky Krk, Rab a Pag nebo se vydat na výlet do hor v národním parku Velebit.

Rezervujte si letenku do Crikvenice a zažijte nezapomenutelné prázdniny u Jaderského moře!


Dovolenka Chorvátsko Crikvenica


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších letných destinácií pre turistov z celého sveta. Jeho krásne pobrežie, azúrové more a bohatá kultúrna dedičina prilákajú ročne mnoho návštevníkov. Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku, Crikvenica je skvelou voľbou.

Crikvenica je malebné pobrežné mesto na severnom pobreží Chorvátska. Nachádza sa v Kvarnerskom zálive a je jednou z najpopulárnejších destinácií v kraji. Mesto je známe svojimi krásnymi plážami, príjemnou atmosférou a širokou ponukou zábavy a rekreácie.

Ak radi relaxujete na pláži, Crikvenica má pre vás veľa možností. Pláže s jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou sú ideálne pre opaľovanie a plávanie. Pláže v Crikvenici sú dobre vybavené lehátkami, slnečníkmi a reštauráciami, kde si môžete vychutnať chutné miestne jedlá. Okrem toho je tu aj veľa možností na vodné športy, ako je potápanie, plachtenie a surfovanie, ktoré zaručia zábavu pre všetky vekové skupiny.

Mesto Crikvenica má tiež bohatú kultúrnu dedičinu, ktorú môžete objaviť počas svojej dovolenky. Prejdite sa historickým centrom mesta a obdivujte zachovalé budovy a pamiatky, ako je napríklad kostol Svätého Antona, starý kaštieľ a múzeum Crikvenica. Môžete si tiež vychutnať pravú chorvátsku kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií a ochutnať tradičné jedlá, ako je rakija, čierne chlebíky a svadbarski kupus.

Pre tých, ktorí sa radi vydávajú na výlety, v okolí Crikvenice je mnoho možností. Navštívte národný park Risnjak a obdivujte krásy horského prostredia alebo navštívte ostrov Krk, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti. Na ostrove si môžete užiť prekrásne pláže, historické pamiatky a tradičné rybacie dediny. Okolie Crikvenice je tiež ideálne pre turistov, ktorí majú radi turistiku, cyklistiku a ďalšie outdoorové aktivity.

Crikvenica je skutočne jedinečnou dovolenkou pre každého. Môžete si užiť plávanie a opaľovanie na krásnych plážach, objavovať bohatú kultúrnu dedičinu mesta a vychutnávať si pravú chorvátsku kuchyňu. Okolie Crikvenice poskytuje mnoho možností na vychutnanie si prírody a adrenalinové aktivity. Ak hľadáte dokonalú dovolenku na pobreží Chorvátska, Crikvenica je miestom, ktoré určite nechcete vynechať.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky