Nájdite letenky s najlepšou cenou

Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)

Dovolenka Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku. Jeho krásne pobrežie s jasným modrým morom, malými osadami a fascinujúcou históriou prilákalo turistov z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie miesta patrí ostrov Hvar, ležiaci v Stredomorskom mori.

Ostrov Hvar je druhý najväčší chorvátsky ostrov a ponúka rôznorodé možnosti na trávenie dovolenky. Jeho klíma je priaznivá, s dlhými, horúcimi letami a mierne zimy. Turisti sem prichádzajú nielen pre slnko a more, ale aj pre jeho bohatú históriu a kultúru.

Centrom ostrova je rovnomenné mestečko Hvar, ktoré je považované za jedno z najkrajších miest na Dalmatínskom pobreží. Jeho historické jadro je plné úzkych uličiek, kamenných domov a krásnych kostolov. Na vrchole kopca sa nachádza hrad, ponúkajúci nádherný výhľad na mesto a okolitú krajinu. Mesto je tiež známe svojím nočným životom, kde si turisti môžu vychutnať večery plné zábavy v jednom z mnohých klubov a barov.

Okrem Hvaru, ostrov ponúka aj množstvo obci a prírodných krás. V blízkosti sa nachádza známa osada Stari Grad, ktorá je známa svojím starým mestským jadrom, korzou a prístavom. Vybavený je aj viacero pláží, kde si turisti môžu oddýchnuť a kúpať sa v čistom mori.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, je ideálnou voľbou prehliadka Paklených ostrovov. Táto súostrovie, nachádzajúce sa južne od Hvaru, je známe svojimi nádhernými plážami, zátokami a kryštáľovo čistým morom. Je ideálne pre milovníkov potápania a iných vodných športov.

Chorvátsko je tiež domovom mnohých vinárov a ostrov Hvar nie je výnimkou. Turisti si môžu vychutnať degustačné pobyty a objaviť miestnu vínnu tradíciu. Využiť môžu aj vyhliadky ponúkané miestnymi domácimi pestovateľmi, ktoré umožňujú návštevníkom ochutnať miestne lahôdky.

Netreba zabúdať, že pre tých, ktorí hľadajú ešte viac dobrodružstva, je možné si prenajať loď a objaviť krásy okolitých ostrovov a zátok. Toto je ideálna príležitosť na objavovanie úplne opustených pláží a tajomných jaskýň, ktoré sú v tejto oblasti hojne rozšírené.

Ostrov Hvar je ideálnym miestom pre dovolenku, či už hľadáte prírodné krásy, históriu alebo jednoducho relax a oddych na pláži. S množstvom možností, ako stráviť čas, môžete si byť istí, že tu nájdete niečo pre seba.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Hvaru?
- Najlepšie obdobie na návštevu Hvaru je od mája do októbra, najmä júna a septembra, kedy sú teploty príjemné a množstvo turistov nižšie.

2. Aké je najlepšie miesto na ubytovanie na Hvare?
- Najlepšie miesto na ubytovanie závisí od preferencií a cieľov návštevy. Ak hľadáte zábavu a nočný život, odporúča sa ubytovanie v centre mesta Hvar. Ak preferujete pokojnejšie prostredie, výhľad na more a prístup k plážam, výhodné sú oblasti okolo Jelse alebo Stari Gradu.

3. Kam sa najviac oplatí ísť na pláži na Hvaru?
- Na Hvaru sú mnohé krásne pláže. Na južnej strane ostrova sú populárne pláže v oblasti Paklených ostrovoch, zatiaľ čo na severnej strane sú atraktívne pláže v oblasti Jelse a Vrboske.

4. Aké aktivity možno robiť na Hvaru?
- Na Hvaru je možné robiť množstvo aktivít, vrátane plachtenia, potápania, turistiky a cyklistiky. Okrem toho tu môžete navštíviť historické pamiatky, ako je napríklad dobre zachovaný Stari Grad alebo mnohé kostoly a domy v centre mesta Hvar.

5. Ako sa najlepšie dostať na Hvar?
- Na Hvar sa dá dostať trajektom alebo katamaránom z mesta Split alebo Drveniku. Okrem toho existujú tiež spojenia s najbližšími ostrovmi a pobrežnými dedinkami pomocou malých trajektov. Na ostrove sa dá prenajať aj auto, skúter alebo bicykel.


Letenka Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších letných destinácií v Európe. Jeho krásne pobrežie a kultúrne dedičstvo pritahujú milióny turistov každý rok. Medzi najznámejšie miesta vhodné na dovolenku v Chorvátsku patrí aj ostrov Hvar.

Hvar je jedným z najkrajších ostrovov na Jadrane a ponúka všetko, čo si môžete pri dovolenke priať. Jeho historické mesto Hvar je známe svojím veľkolepým opevneným mestom, kde sa tisíce turistov každý rok zastaví. Okrem toho je ostrov známy aj svojimi nádhernými plážami a prírodnými krásami.

Cesta na ostrov Hvar je možná najlepšie cez letisko Split, ktoré je najbližšie letisko k tomuto ostrovu. Letenky z rôznych európskych miest do Splitu sú zvyčajne dostupné a ponúkajú široký výber leteckých spoločností.

Po prílete na letisko Split je možné dopraviť sa na ostrov Hvar viacerými spôsobmi. Jednou z možností je trajekt, ktorý vás zavedie priamo na ostrov. Trajekty premávajú pravidelne medzi Splitom a mestom Stari Grad na Hvare, ktoré je jedným z hlavných prístavov na ostrove. Cesta trajektom trvá približne 2 hodiny a je to skvelý spôsob, ako si vychutnať krásu Jadranského mora.

Po príchode na ostrov Hvar je vám k dispozícii množstvo možností na priateľský pobyt. Mesto Hvar vás očarí svojou starou časťou mestom aj modernými barmi a reštauráciami. Môžete objaviť úzke uličky s kamennými domami a nádychom histórie. Nezabudnite si obzrieť aj katedrálu Sv. Štjepana, ktorá sa nachádza na najvyššom bode mesta a ponúka impozantné výhľady na okolitú krajinu.

Na ostrove nájdete aj množstvo krásnych pláží. Medzi najznámejšie patrí pláž Zlatni Rat, čo v preklade znamená „zlatý roh“. Jej unikátna poloha a tvar, ktorý mení smer v závislosti od prúdu a vetra, ju robí jednou z najfotogenickejších pláží na svete.

Okrem strávenia času na pláži a prechádzok po meste Hvar je možné tiež objaviť ďalšie časti ostrova. Napríklad mesto Stari Grad so svojím impozantným starobylým mestským obvodom, rozmanitou kultúrou a súborom historickej architektúry. Ďalšou možnosťou je navštíviť mesto Jelsa, kde sa môžeš dostať dovnútra ostrova a objaviť krásu jeho vidieckeho prostredia.

Ak teda hľadáte letnú dovolenku na jednom z najkrajších ostrovov na Jadrane, Hvar je to pravé miesto pre vás. S dostupnosťou letenky do Splitu a následnou prepravou na ostrov trajektom, vám nič nebráni v tom objaviť krásy tohto miesta. Od historického mesta Hvar s jeho starobylým mestským obvodom až po nádherné pláže a prírodné scenérie, Chorvátsko Hvar vám ponúka skutočne neskutočný zážitok.


Ubytovanie Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Európe a jedným z najkrajších ostrovov, ktorý si môžete vychutnať počas svojej návštevy, je ostrov Hvar. Ostrov Hvar je známy svojou krásnou prírodou, slnečným počasím, starobylými mestami a kultúrnym dedičstvom. Pre tých, ktorí sa chystajú na dovolenku na tomto nádhernom ostrove, je dôležité vedieť o možnostiach ubytovania a čo očakávať.

Hvar ponúka širokú škálu ubytovacích možností, ktoré vyhovujú potrebám a rozpočtu rôznych cestovateľov. To zahŕňa luxusné hotely, butikové hotely, apartmány, penzióny a súkromné vily. Vo väčších mestách ako Hvar, Jelsa a Stari Grad nájdete väčšinu týchto možností, avšak aj v menších dedinkách je možné nájsť ubytovanie.

Luxusné hotely na ostrove Hvar sú obľúbené u tých, ktorí hľadajú elegantné a pohodlné ubytovanie. Tieto hotely sa nachádzajú väčšinou priamo pri pobreží, čo ponúka úžasný výhľad na more a prístav. Hostia si môžu vychutnať všetky moderné vybavenia vrátane bazénov, reštaurácií, barov, fitness centier, kúpeľov a ďalších služieb. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od sezóny, dĺžky pobytu a iných faktorov.

Ak preferujete väčšiu slobodu a nezávislosť, môžete si vybrať z množstva apartmánov a súkromných vil na ostrove Hvar. Tieto ubytovacie jednotky ponúkajú dostatok priestoru pre rodiny alebo skupiny priateľov a sú vybavené kuchynkou, kúpeľňou a ďalšími zariadeniami. Veľká výhoda pobytu v apartmáne je, že si môžete pripravovať vlastné jedlá a zažiť autentickú atmosféru ostrova.

Okrem toho môžete nájsť aj menšie penzióny a rodinné hotely, ktoré ponúkajú cenovo dostupné možnosti bez toho, aby ste ustúpili od kvality. Tieto ubytovacie zariadenia sú obľúbené u cestovateľov, ktorí hľadajú skromné a priateľské prostredie a sú často vedené miestnymi rodinami.

Pri výbere ubytovania na ostrove Hvar je dôležité zvážiť polohu a vzdialenosť od pláže, centra mesta a atrakcií, ktoré plánujete navštíviť. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka rôzne možnosti, ako napríklad izby s výhľadom na more, s bazénom alebo s vlastným balkónom.

Na záver, ostrov Hvar ponúka rôzne možnosti ubytovania pre rôzne cestovateľské preferencie a rozpočty. Nech už si vyberiete luxusné ubytovanie, apartmán alebo penzión, návšteva ostrova Hvar vám poskytne nezabudnuteľný zážitok a príležitosť objaviť krásy jadranského mora a chorvátskej kultúry.


Počasie Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Chorvátsko je krajina, ktorá je známa prekrásnymi plážami, krásnymi zátokami a jasným modrým morom. Ostrov Hvar je jedným z najpopulárnejších ostrovov v Chorvátsku, ktorý je obľúbeným destináciou pre turistov z celého sveta.

Počasie na ostrove Hvar je obvykle veľmi príjemné, najmä počas letných mesiacov. Júl a august sú zvyčajne najteplejšie mesiace a teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia. Neskôr v lete obyčajne teploty klesajú, ale stále sú teplé a príjemné.

Máj a jún sú tiež skvelé mesiace na návštevu ostrova Hvar, čo predstavuje začiatok turistickej sezóny. Teploty sú príjemné a ešte nie je príliš veľa turistov. Septembra a októbra sa na ostrove Hvar teploty stávajú trochu chladnejšie, ale stále sú veľmi príjemné a dobré na návštevu.

Ak plánujete dovolenku na ostrove Hvar, je dobré sledovať predpovede počasia, najmä ak plánujete vodné aktivity alebo iné aktivity na otvorenom priestranstve. V lete môže byť pri zemetraseniach a silných vetroch riziko rozhorúčenia, preto by ste sa mali chrániť pred slnkom a piť dostatok vody.

Celkovo gľedano, ostrov Hvar je fantastickou destináciou na dovolenku po celý rok. Teploty na ostrove sú priemerné, ale jasné nebo a krásne pláže urobí vašu dovolenku nezabudnuteľnou. Vychutnajte si ten krásny ostrov a nájdite si tie správne aktivity pre vašu dovolenku, a bude to skutočne unikátny zážitok.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky