Nájdite letenky s najlepšou cenou

Chorvátsko Makarska

Počasie Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je obľúbenou dovolenkovou destináciou mnohých turistov, ktorí vyhľadávajú slnečné pláže, krásne prírodné scenérie a príjemnú atmosféru. Makarska, jedno z najobľúbenejších miest v Chorvátsku, ponúka vynikajúce možnosti pre turistov, ktorí hľadajú dokonalú kombináciu prirodzených krás a moderného životného štýlu.

Makarska sa nachádza na juhu Chorvátska, na úpatí hôr Biokovo a pri samotnom brehu Jadranského mora. Toto miesto je známe pre svoje klenoty, ako sú čisté pláže, malé zátoky, vynikajúce reštaurácie, bary a nočný život.

Počasie v Makarske je veľmi príjemné. Letné mesiace sú teplé a slnečné, pričom teploty sa pohybujú v rozmedzí 25-30 ° C. Teploty mora dosahujú až 25 ° C, čím sa umožňuje kúpanie a vodné športy.

V septembri a októbri môže byť počasie v Makarske stále teplé, s teplotami okolo 20 ° C. Toto obdobie obvykle nie je ako vysoké sezóny a je skvelým časom pre návštevu turistom, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným plážam a reštauráciám.

Zima v Makarske prináša nižšie teploty, s maximami dosahujúcimi 10-15 ° C. Morské teploty sa v tomto období pohybujú okolo 14 ° C. Zima v Chorvátsku je však stále lákavá pre turistov, ktorí vyhľadávajú pokojnejšiu atmosféru a zážitky z bežkovania a ostatných zimných športov.

Ak hľadáte dokonalú dovolenku súčasne s vynikajúcim počasím a krásou prírody, potom je Makarska v Chorvátsku tou správnou voľbou. S jej rôznymi aktivitami a príležitosťami na uvoľnenie sa, Makarska je jedným z najlepších miest pre rodinnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Makarska


Často kladené otázky o Chorvátsku - Makarska:

1. Kde sa nachádza Makarska?
Makarska sa nachádza v Južnej Dalmácii, na pobreží Jadranského mora, v Chorvátsku.

2. Ako sa dostanem do Makarske?
Makarska je dostupná autom, vlakom, autobusom aj letiskom. Vlaková a autobusová stanica sa nachádza blízko centra mesta. Letisko Split-Kaštela je najbližšie letisko, asi 80 km vzdialené od Makarske.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Makarske?
Najlepší čas na návštevu Makarske je v lete, keď je teplé počasie a more dosahuje príjemné teploty. Obdobie od mája do septembra je ideálne na plávanie a slnečenie.

4. Aké sú najkrajšie pláže v Makarske?
Makarska má niekoľko krásnych pláží vrátane pláže Malá Dračena, Nugal, Punta Rata a Brela. Pláže sú známe svojou čistotou a krásnou modrou vodou.

5. Čo robiť v Makarske okrem kúpania?
Okrem kúpania môžete v Makarske vykonať rôzne aktivity, ako sú potápanie, šnorchlovanie, plachtenie, vodné športy, turistika v okolitých horách a prechádzky historickým centrom mesta.

6. Aké sú najbližšie ostrovy, ktoré môžem navštíviť z Makarske?
Z Makarske môžete navštíviť niekoľko krásnych ostrovov, vrátane Braču, Hvaru a Korčuly. Sú dostupné vodným taxi, trajektom alebo organizovanými výletmi.

7. Kde sa nachádzajú najlepšie reštaurácie v Makarske?
Najlepšie reštaurácie v Makarske sa nachádzajú v histórickom centre, ako aj pri promenáde. Ponúkajú tradičnú chorvátsku kuchyňu, čerstvé morské plody a vynikajúce miestne víno.

8. Aké sú možnosti ubytovania v Makarske?
V Makarske nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a kempov. Ceny sa líšia v závislosti od typu ubytovania a obdobia návštevy.

9. Ako sa môžem pohybovať po Makarske?
Makarska je dostatočne kompaktným mestom, aby ste mohli chodiť pešo, aby ste sa dostali k hlavným atrakciám a plážiam. Môžete sa aj prepravovať mestskou dopravou, taxíkom alebo prenajať si bicykel.

10. Je bezpečné cestovať do Makarske?
Áno, Makarska je bezpečnou destináciou pre cestovanie. Ale, ako v každom inom turisticky vyhľadávanom mieste, je dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a byť ostražitý voči svojmu majetku.


Dovolenka Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Európe. Svoje bohatstvo ponúka krásnym pobrežím a tisíckami ostrovov, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších miest v Chorvátsku, ktoré stojí za návštevu, je Makarska.

Makarska je malebné mestečko, ktoré sa nachádza na pobreží Jadranského mora, medzi mestami Split a Dubrovník. Je obklopené krásnou prírodou, kde sa stretávajú modré more, hory a zelené lesy. Táto kombinácia vytvára jedinečnú atmosféru, ktorou sa Makarska vyznačuje.

Jednou z najväčších atrakcií tohto miesta je, samozrejme, jeho krásna pláž. Pláž v Makarske je dlhá ako desať kilometrov a je obklopená čistým azúrovým morom. Je ideálnym miestom na opaľovanie, plávanie a rôzne vodné športy. Navyše, na pláži je množstvo barov a reštaurácií, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si chladné nápoje a tradičnú chorvátsku kuchyňu.

Makarska má aj bohatú históriu a kultúru, čo je ďalším dôvodom, prečo je táto destinácia tak populárna. Mesto sa môže pochváliť niekoľkými historickými pamiatkami, ako napríklad Kostol svätého Marka, Kostol svätého Filipa, pevnosť Sv. Petra a mnoho ďalších. Pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru, ponúka Makarska nielen krásne pláže, ale aj možnosť objaviť bohaté dedičstvo tohto regiónu.

Okrem pláží a pamiatok ponúka Makarska aj množstvo zábavných aktivít. Dovolenka v tomto meste neznamená len ležanie na pláži, ale aj možnosť vyskúšať si rôzne adrenalínové športy, ako je napríklad skákanie z útesov do mora, potápanie alebo vodné lyžovanie. Mesto má aj množstvo barov, reštaurácií a nočných klubov, kde sa môžete zabaviť po zotmení.

Ak máte záujem o výlety do okolia, Makarska je ideálnym východiskovým bodom. Môžete navštíviť blízke ostrovy, ako je napríklad Brač alebo Hvar, alebo sa vybrať na výlety do historických miest Split a Dubrovník. Makarska je ideálnou základňou, ktorá vám poskytne možnosť objaviť celú túto oblasť.

Zhrnutím všetkého, dovolenka v Makarske je skutočným rajom pre milovníkov prírody, histórie, kultúry a zábavy. Svojou bohatou ponukou aktivít, nádhernými plážami a nespočetnými možnosťami na výlety, je to miesto, ktoré rozhodne nestojí za vynechanie. Nech sa rozhodnete stráviť dovolenku pokojne na pláži alebo objavovať okolité atrakcie, Makarska vám poskytne všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku v Chorvátsku.


Letenka Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je stále viac a viac populárnou destináciou pre turistov z celého sveta a Makarska je jedno z najkrásnejších miest tohto pobrežia. Letenky do Chorvátska a konkrétne do Makarskej sú stále lacnejšie a mnohí turisti sa rozhodujú že tamojší pobyt bude naozaj nezabudnuteľný.

Makarská, ležiaca na južnom pobreží Chorvátska, je známa svojou krásnou plážou, plytkými vodami a zaujímavými okolitými mestami. Je to ideálna destinácia pre rodiny s deťmi a aj pre páry hľadajúce romantiku v pohodlí pri nádherných výhľadoch na more a pohorie Biokovo.

Let z Bratislavy do Makarskej trvá cca 1 hodinu a 10 minút. Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú lety s prestupom. Letenky do Chorvátska nájdete na mnohých internetových stránkach alebo si môžete nechať poradiť v cestovnej kancelárii. Ceny leteniek môžu kolísať vzhľadom na sezónu, počet cestujúcich, dátum odletu a priestorovú časť vo vzduchu.

Makarská ponúka širokú škálu ubytovania a reštaurácií pre turistov, ktorí chcú zažiť celkom nový druh dovolenky. Začnite s prechádzkou po Makarskej promenáde v smere k plážam na východnej strane mesta. Potom si môžete vziať miestnu hromadnú dopravu a preskúmať množstvo historických pamiatok, ktoré sa nachádzajú v okolí Makarského.

Ak radi objavujete prírodu, určite by ste si nemali nechať ujsť pohorie Biokovo, ktoré je dokonalým miestom pre turistov, ktorí si chcú vychutnať nádherné scenérie a náročnú turistiku. Nájdete tam tiež jaskyne a vodopády, ktoré určite stojí za návštevu.

Makarská ponúka aj množstvo možností na vodnú zábavu, vrátane vodných športov a plážovo. Pláže sú dokonalým miestom na opaľovanie, prechádzky po brehu alebo dokonca na beh aj pre tých, ktorí sa chcú zapojiť do verejných plaveckých súťaží.

Ak sa chystáte na Chorvátsko, Makarska je miestom, ktoré by ste rozhodne mali navštíviť. Nabíja vás energiou a ponúka množstvo krásnych miest na objavovanie. Je to dokonalá destinácia pre tých, ktorí chcú prežiť relaxačnú a nezabudnuteľnú dovolenku pri najkrajších plážach Jadranu.


Ubytovanie Chorvátsko Makarska


Ak hľadáte miesto, kde sa môžete osviežiť v krásnej a slnečnej riviére s modrým morom a očarovávajúcimi scénami, potom nie je lepšie miesto ako Makarska v Chorvátsku. Makarska je jedno z najkrásnejších miest v Chorvátsku. Je to krásne mesto s mnohými skvostmi, ktoré si môžete vychutnať. Tu sa nachádzajú aj niektoré z najlepších hotelov a apartmánov v celom Chorvátsku. V tomto článku vám predstavíme ubytovanie v Makarske.

-Rodinné hotely a apartmány:

Pre páry a malé rodiny bude najlepším riešením, ak si vyberú ubytovanie v rodinných hotely a apartmánoch. Sú to súkromné ubytovania, ktoré poskytujú pohodlie a súkromie, aké si zaslúžite. Sú tiež cenovo dostupné. Rôzne druhy apartmánov s rôznymi výhľadmi na mesto či more poskytujú pohodlné a príjemné bývanie. Niektoré z nich sa nachádzajú iba pár krokov od pláže a skvelých reštaurácií. Našou najobľúbenejšou voľbou je apartmán Kovač v blízkosti pláže, kde máte prekrásny výhľad na more.

-Luxusné hotely:

V Makarske nájdete tiež niekoľko luxusných hotelov, ktoré ponúkajú výhľad na more, prevažne bazény a mnoho rôznych služieb s najvyššou kvalitou. Medzi nimi nájdete aj doslova priamo pri pláži umiestnený elegantný hotel Park Makarska, ktorý okúzli aj náročných hostí. Ceny sú samozrejme vyššie, ale zážitok a kvalita za to stoja.

-Camping:

Pre túlavých turistov a dobrodruhov, ktorí chcú stráviť čas v prírode a nechcú stráviť veľa peňazí na ubytovanie, môže byť camping ideálnou voľbou. V okolí Makarske sa nachádza niekoľko kempov, kde si môžete postaviť stan alebo prenajať karavan. Tento druh ubytovania, samozrejme, ponúka najmenšie zázemie.

V každom prípade, trávenie dovolenky v Makarske vám poskytne neuveriteľný zážitok a výber ubytovania máte veľký. Bude to však veľké rozhodnutie. Môžete si vybrať medzi cenovo dostupnými rodinnými apartmánmi, luxusnými hotely s nádherným výhľadom alebo taktiež campingom, ak ste dobrodružný typ. Tak neváhajte a naplánujte si dovolenku v tomto krásnom mieste, kde sa budete môcť tešiť z krásnych pláží, úchvatných scenérií, kultúry a mnoho ďalších zážitkov.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky