Nájdite letenky s najlepšou cenou

Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)

Letenka Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Letenka do Chorvátska Novalje na ostrove Pag

Ak ste niekedy hľadali dovolenku pri mori v Chorvátsku, možno ste už počuli o malebnom meste Novalja, nachádzajúcom sa na ostrove Pag. V tom prípade je tu pre vás skvelá správa - sú dostupné letenky priamo do tejto destinácie!

Novalja je krásne prímorské mestečko nachádzajúce sa na ostrove Pag v Jadranskom mori. Je to jedno z najobľúbenejších miest pre mladých turistov vďaka svojej výraznej nočnej atmosfére a množstvu klubov a barov. Novalju môžete však objaviť aj vďaka jej bohatej histórii, ktorá siaha až do doby rímskej antiky.

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Novalje, je využiť letenky. Mnoho leteckých spoločností ponúka priame lety do letiska Zadaru, ktoré je najbližším letiskom k Novalji. Z letiska Zadar je do Novalje len krátka cesta autom, motorkou alebo autobusom dlhá približne hodinu.

Letenky do letiska Zadar nájdete za veľmi prijateľné ceny. Je možné ich získať predovšetkým v lete, keď je turistická sezóna v plnom prúde. Ceny môžu však byť vyššie, ak si letenky rezervujete v poslednej chvíli alebo počas špičky sezóny.

Po prílete na letisko Zadar je dostupných niekoľko možností, ako sa dostať z letiska do Novalje. Môžete si prenajať auto, ktoré vám umožní voľnosť pohybu po ostrove Pag a jeho okolí. Druhou možnosťou je využiť služby miestneho dopravcu, ktorý prevádzkuje autobusy medzi letiskom a Novaljou. Táto voľba je o niečo lacnejšia, ale môže byť obmedzená fixným rozvrhom.

Po príchode do Novalje vás očarí jej krásne prístavné molo s jachtami a jahtami. Mesto ponúka množstvo reštaurácií, barov a obchodov, ktoré si môžete vychutnať počas svojho pobytu. Pláže v okolí sú tiež výnimočné a vhodné pre plavcov všetkých vekových kategórií.

Pre tých, ktorí sa nedokážu rozhodnúť, či si vybrať Novalju pre nočný život alebo pre prírodu a pláže, môžu si užiť oboje. Možnosti na ostrove Pag sú tak bohaté, že sa každý návštevník nájde na svoje. Od obdivovania starobylých pamiatok a kostolov po výlety do národného parku na blízkom ostrove Kornati - Novalja má čo ponúknuť pre každého.

Letenky do Novalje na ostrove Pag sú ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú zažiť pôvabné pobrežie Jadranského mora bez toho, aby museli absolvovať dlhý let. S množstvom letových spojení a prekvapujúco dostupnými cenu leteniek je Novalja skvelou destináciou na dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Samozrejme! Tu je niekoľko častých otázok a odpovedí týkajúcich sa destinácie Chorvátsko Novalja na ostrove Pag:

1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Novalje na ostrove Pag?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Novalje na ostrove Pag, je letecky priletieť na letisko v Zadare alebo Rijeke a potom pokračovať cestou autom, autobusom alebo trajektom do Novalje.

2. Je potrebné mať vízum na návštevu Chorvátska a Novalje?
Odpoveď: Vízová povinnosť závisí od vašej štátnej príslušnosti. Občania EÚ a niektorých ďalších krajín nemusia mať vízum na návštevu Chorvátska, vrátane Novalje. Odporúča sa však mať platný cestovný pas.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Novalje a ostrova Pag?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Novalje a ostrova Pag je od mája do septembra, keď je počasie teplé a slnečné, až do októbra. Leto je hlavnou turistickou sezónou a ponúka množstvo aktivít a festivalov.

4. Kde sa nachádzajú najlepšie pláže v Novalji?
Odpoveď: Novalja má niekoľko krásnych pláží, z ktorých najznámejšia je pláž Zrće. Na tejto pláži je možné relaxovať, kúpať sa v mori alebo navštíviť jedno z mnohých plážových barov a diskoték. Ďalšie pláže v okolí zahŕňajú Babe, Straško, Caska a Ručica.

5. Aké aktivity a zábava sú k dispozícii v Novalji?
Odpoveď: Novalja je známa pre svoju bohatú ponuku zábavy. Zrće Beach je domovom mnohých klubov a diskoték, ktoré sú populárne medzi mladými ľuďmi. Okrem toho je možné v okolí Novalje vykonávať vodné športy, jazdu na bicykli, prechádzky po prírode a návštevu historických pamiatok, ako je starobylé mesto Pag.

Tieto otázky a odpovede by Vám mali poskytnúť základné informácie o destinácii Novalja na ostrove Pag. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa obrátiť na miestne turistické informačné centrum alebo cestovnú kanceláriu.


Ubytovanie Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Novalja je malebné mesto, ktoré sa nachádza na ostrove Pag v Chorvátsku. Svojim krásnym prostredím, čistými plážami a rôznorodými možnosťami zábavy láka každý rok tisíce turistov z celého sveta.

Pokiaľ plánujete dovolenku v Chorvátsku, Novalja je vynikajúcou voľbou pre ubytovanie. Mesto ponúka celý rad možností, ako stráviť príjemné a pohodlné chvíle. Bez ohľadu na to, či preferujete hotely, apartmány, súkromné vily alebo kempy, v Novalji nájdete možnosti pre každý rozpočet.

Hotely sú najčastejšou voľbou turistov, ktorí hľadajú pohodlie a luxus. V meste je niekoľko hotelov rôznej kategórie, od rodinných hotelov po luxusné rezorty. Väčšina hotelov sa nachádza priamo pri pláži, čo zaručuje nádherný výhľad na more a jednoduchý prístup k vodným radovánkam.

Apartmány sú ďalšou veľmi populárnou formou ubytovania v Novalji. Ponúka väčšie množstvo súkromia a možnosť si variť vlastné jedlá. Mnohé apartmány majú vlastný balkón alebo terasu s výhľadom na more, čo je ideálne pre romantické večere či relaxáciu s rodinou alebo priateľmi.

Ak preferujete väčšiu slobodu a autonómiu, súkromné vily sú pre vás tou správnou voľbou. Novalja má niekoľko nádherných vil, ktoré ponúkajú súkromný bazén, grilovanie vonku a vlastné priestranstvo, kde si môžete vychutnať príjemné letné večery. Mnohé vily majú aj prístup priamo na pláž, vďaka čomu získate pocit absolútneho súkromia.

Novalja ponúka aj možnosti pre tých, ktorí radi trávia dovolenku v prírode a majú radi kempovanie. K dispozícii je niekoľko kempov, ktoré sú vybavené modernými zariadeniami a ponúkajú prístup k neďalekej pláži. Kempovanie je skvelou voľbou pre milovníkov aktívneho oddychu, ako je napríklad cyklistika, turistika alebo vodné športy.

Nezáleží na tom, akú formu ubytovania si vyberiete, Novalja vám poskytne skvelý základ pre vašu dovolenku. Okrem nádherných pláží a priezračného mora tu nájdete aj množstvo reštaurácií, barov a obchodov, ktoré spĺňajú všetky vaše požiadavky. Večer si môžete vychutnať skvelú atmosféru a zábavu v nočných kluboch, ktoré sú známe v celej Chorvátsku.

Novalja vám ponúka skvelú kombináciu prírody, kultúry a zábavy. Bez ohľadu na to, či ste nadšený dobrodruh, oddychávate na pláži alebo objavujete miestnu kultúru, Novalja je destináciou, ktorá vás príjemne prekvapí. Nechajte sa uniesť jej kúzlo a okúzliť sa krásami Chorvátska.


Počasie Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Novalja je malebné prímorské mesto ležiace na ostrove Pag v Chorvátsku. Svojou polohou pri Jadranskom mori ponúka návštevníkom krásne pláže, jasné modré nebo a teplo slnka. Novalja je známa nielen pre svoj bohatý kultúrny a historický dedičstvo, ale aj pre svoje skvelé letné počasie.

Počasie v Novalji je typické pre stredomorské klimatické podnebie. Letá sú teplé a suché, zatiaľ čo zimy sú miernym a vlhkým. Letné teploty dosahujú priemerne 30 °C, s možnými extrémnymi teplotami až do 35 °C. Slnečné dni sú bežné a slnko svieti priemerne 10 hodín denne. Teplo more pritiahne návštevníkov na pláže, kde si môžu vychutnať osviežujúce kúpanie a rôzne vodné športy.

Jesenné a jarne mesiace sú v Novalji miernym, s priemernými teplotami medzi 15 °C a 20 °C. Nočné teploty sa môžu trochu ochladzovať, preto je odporúčané si pri balení zobrať aj niečo teplejšie. Zimy sú mierne a priemerné teploty sa pohybujú okolo 10 °C. Mráz je v Novalji vzácny, no občas môže prísť k miernemu poklesu teploty. Dážď je distribuovaný počas celého roka, s niektorými mesiacmi, ako je august, ktoré sú o niečo suchšie.

Novalja je známa aj pre svoje slávne letný festival Zrce, ktorý pritiahne tisíce mladých ľudí z celého sveta. Tento festival je sprevádzaný rôznymi hudobnými akciami a koncertmi a trvá od júna do septembra. Počas týchto mesiacov je Novalja veľmi rušné miesto s aktívnou nočnou scénou.

Vzhľadom na svoje teplo a slnečné počasie je Novalja ideálnou dovolenkovou destináciou pre milovníkov slnka a pláže. Môžete si užiť slnečné kúzlo na jednej z mnohých pláží, ako napríklad Zrće, či Lun. Okrem plážových aktivít, Novalja ponúka aj množstvo kultúrnych a historických pamiatok na objavovanie.

Ak hľadáte letnú dovolenku v úplnom srdci Jadranského mora, Novalja je tou správnou voľbou. Pripravte sa na slnko, teplo a zábavu, ktoré vám toto malebné prímorské mesto ponúka.


Dovolenka Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvátsko je známe svojimi krásnymi plážami, čistým morom a bohatou kultúrou a históriou. Jedným z najpopulárnejších letovísk v Chorvátsku je Novalja, ktorá sa nachádza na ostrove Pag. Novalja je malé a živé mesto, ktoré je ideálne pre dovolenku plnú slnečných pláží, večerných zábav a výletov do okolia.

Prvým lákadlom Novalje sú bezpochyby jej pláže. Najznámejšou a najväčšou plážou je Zrće, ktorá je známa ako jeden z najlepších party miest v Európe. Počas leta sa tu konajú renomované hudobné festivaly a stretnete tu množstvo mladých ľudí z rôznych krajín. Pláž Zrće je obľúbená tiež pre svoje jemné piesočnaté pláže, kde si môžete oddýchnuť a opaľovať sa. Novalja však ponúka aj množstvo ďalších pláží, kde môžete relaxovať a užívať si pokojné chvíle s rodinou alebo priateľmi.

Okrem pláží je Novalja tiež známa svojimi nočnými klubmi a barmi. Počas letnej sezóny sa tu na vás valí hudba a tanečné párty v každom kroku. Ak máte radi zábavu a nevšedné večery, určite si príďte na svoje. Novalja však ponúka aj mnoho príležitostí pre tých, ktorí preferujú pokoj a relaxáciu. Vo večerných hodinách sa môžete prejsť po prístave a vychutnávať si romantickú atmosféru mesta.

Novalja sa nachádza na ostrove Pag, ktorý je tiež známy svojimi kamenistými plážami a skalami. Priplávať si sem môžu jedinečné plážové zážitky a pozorovať úchvatné panorámy Jadranského mora. Ostrov Pag ponúka aj množstvo historických pamiatok, ako napríklad staré mestá Pag a Novalja, kde môžete obdivovať poklady chorvátskej architektúry a navštíviť miestne múzeá.

Dopoludnia môžete využiť aj na výlety do okolia. Prenájom motorových skútrov a lodiek je veľmi populárny v Novalji a je ideálnou aktivitou na objavovanie okolitej prírody a ostrovov. Môžete tiež navštíviť národný park Plitvické jazerá, ktorý je od Novalje vzdialený približne dve hodiny cesty. Tento národný park je známy svojimi krásnymi jazerami a vodopádmi a je jednou zo zastávok, ktorú by ste určite nemali vynechať.

Novalja je ideálnym miestom pre dovolenku pre každého. Okrem krásnych pláží ponúka mesto aj bohatú kultúru, jedinečnú históriu a nezabudnuteľné nočné život. Ak hľadáte destináciu, kde si môžete oddýchnuť a zároveň si užívať zábavu, Novalja na ostrove Pag je tou správnou voľbou.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky