Nájdite letenky s najlepšou cenou

Chorvátsko Primošten

Dovolenka Chorvátsko Primošten


Ak hľadáte ideálne miesto pre svoju letnú dovolenku, potom by ste mohli zvážiť Chorvátsko a miesto s názvom Primošten. Tento pôvabný malý mestský šperk sa nachádza na pobreží Adriatickej riviéry a ponúka nádherné pláže, skvelú gastronómiu a bohatú históriu.

Primošten je malé pobrežné mesto ležiace na ostrove, ktorý je spojený so pevninou mostom. Jeho charakteristickým znakom je kamenná pevnosť, ktorá dominuje mestskej panoráme. Prechádzanie starými úzkymi uličkami vám umožní objaviť starobylé kostoly a historické kamenné domy.

Mestské pláže v Primoštene patria medzi najkrajšie na celom chorvátskom pobreží. Jemný biely piesok a tyrkysové more sú ideálnymi podmienkami na relaxáciu a kúpanie. Môžete si tiež prenajať slnečník a lehátko a oddávať sa slneniu a dúhovým farbám, ktoré sa odrážajú od hladiny.

Chorvátska kuchyňa je kulinárskym rajom pre gurmánov, a Primošten nie je výnimkou. Nachádza sa tu množstvo reštaurácií a konob, kde si môžete vychutnať čerstvé miestne ryby, morské plody a vynikajúce chorvátske víno. Nebuďte prekvapení, ak ochutnáte niektoré tradičné chorvátske jedlá, ako sú "peka" (jedlo pečené pod hrncom), "pašticada" (tradičné mäsové jedlo) alebo "kulen" (klobása).

Okrem plážových aktivít a gastronómie môžete tiež navštíviť niektoré pamiatky v okolí Primoštenu. Odporúčame navštíviť historické mesto Šibenik, ktoré je len krátku jazdu autom. Tu môžete obdivovať katedrálu svätého Jakuba, ktorá je zapísaná na zozname UNESCO. Ďalšou možnosťou je ísť na výlet do Národného parku Krka, kde môžete objavovať nádhernú prírodu, vodopády a turistické traily.

Po intenzívnom dni plnom dobrodružstva si môžete oddýchnuť a zrelaxovať v niektorom z miestnych barov alebo kaviarní. Vychutnávajte si pohár čerstvého limonády alebo tradičnú rakiju, miestnu alkoholickú špecialitu.

Ak teda plánujete dovolenku v Chorvátsku, nezabudnite zvážiť Primošten ako svoje cieľové miesto. Je to miesto, kde sa stretáva krása prírody s bohatou kultúrou a gastronómiou. Vaša dovolenka tu bude bezpochyby nezabudnuteľným zážitkom.


Ubytovanie Chorvátsko Primošten


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších letných destinácií, a to nielen pre svoje krásne pláže a čisté more, ale aj pre svoje bohaté kultúrne dedičstvo a historické pamiatky. Medzi tieto populárne letné miesta patrí aj Primošten.

Primošten je malebné pobrežné mestečko, ktoré sa nachádza v strednej Dalmácii. Nachádza sa na polostrove, ktorý sa nachádza medzi mestami Šibenik a Trogir. Primošten je známy pre svoje úzke uličky, kamenné domy a malebný prístav. Jeho krása a bohatá história láka mnoho turistov z celého sveta.

Keď príde na ubytovanie, Primošten ponúka širokú škálu možností. Turisti majú na výber medzi hotelmi, penziónmi, apartmánmi a súkromnými vilami. V blízkosti centra mesta sa nachádzajú hlavne hotely, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí uprednostňujú pohodlie a kompletné služby. Tieto hotely často ponúkajú bazény, reštaurácie, wellness centrá a rôzne aktivity pre deti.

Veľa turistov však preferuje bývať v súkromných apartmánoch a vilách, ktoré sú roztrúsené po celom Primoštene. Tieto ubytovacie možnosti poskytujú viac súkromia a nezávislosti. Apartmány sú vybavené všetkými potrebnými zariadeniami a často majú aj terasu s výhľadom na more. Súkromné vily sú zvyčajne väčšie a poskytujú luxusné ubytovanie so súkromným bazénom a záhradou.

Primošten má aj niekoľko kempov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí majú radi dovolenky v prírode. Tieto kempy sa nachádzajú v blízkosti mora a poskytujú možnosť prespať vo vlastnom karavane alebo stanoch. Turisti, ktorí navštívia tieto kempy, budú mať prístup k všetkým potrebným zariadeniam, ako sú toalety, sprchy, reštaurácie a malé obchody.

Ako už bolo spomenuté, Primošten je známy pre svoje krásne pláže. Pláže v Primoštene sú väčšinou z morského kameňa, čo robí ich vodu priezračnou a ideálnou na šnorchlovanie. Nájdete tu aj pláže s pieskom, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi. Pláže sú dobre udržiavané, čisté a majú výborné zázemie v podobe reštaurácií, barov a možnosti prenájmu slnečníkov a lehátok.

Primošten je nielen ideálna destinácia pre dovolenku, ale aj pre objavovanie blízkych turistických atrakcií. Pri pobyte v Primoštene si turisti môžu vziať výlet do mestáčka Šibenik, zápisiť si návštevu Krky, ktorá je jedným z najkrajších národných parkov v Chorvátsku, alebo sa vydajú na výlet na historický ostrov Trogir.

V ubytovaní Primoštene si turisti môžu užiť pohodlné prostredie a krásne pláže v kombinácii s bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Primošten je dokonalým miestom pre tých, ktorí chcú stráviť svoju dovolenku v pokoji a relaxácií, ale zároveň objaviť niečo nové a zaujímavé. Je to jedna z perál Chorvátska, ktorú rozhodne stojí za návštevu.


Počasie Chorvátsko Primošten


Chorvátsko je krásna krajina, známa svojou bohatou históriou, fascinujúcimi prírodnými krásami a nádhernými plážami. Jedným z najpopulárnejších letovísk v tejto krajine je Primošten. Toto malebné pobrežné mesto sa nachádza v blízkosti Šibeniku a ponúka návštevníkom zaujímavé historické pamiatky a príjemnú atmosféru.

Počasie v Primoštene je typické pre stredomorskú oblasť, s miernymi zimami a horúcimi letami. Jar a jeseň sú tu mierne a teploty sa pohybujú okolo priemeru 15-20 °C. Práve v tomto období je ideálne navštíviť Primošten, keďže sa vyhnete veľkému preplneniu turistov a môžete si užiť príjemné a pokojné počasie.

Letné mesiace, najmä júl a august, prinášajú vyššie teploty, ktoré sa pohybujú okolo 30 °C, až aj viac. Teplomory sa otepľujú na približne 25 °C, čo robí z Primoštenu ideálne miesto na dovolenku pre milovníkov slnka a mora. Počasie je väčšinou slnečné a sucho, s minimálnymi zrážkami.

Ak preferujete teplejšie počasie, je pravdepodobné, že si užijete Primošten aj v septembri, keď teploty zostávajú príjemné a more je ešte dostatočne teplé na kúpanie. Nočné teploty však môžu byť o niečo chladnejšie, takže si nezabudnite vziať aj niečo teplejšie do oblečenia.

Zimné obdobie v Primoštene je chladnejšie, ale nie príliš extrémne. Teploty sa pohybujú okolo 10-15 °C s pravidelnými zrážkami. Aj keď je to obdobie mimo sezóny, môžete si užiť pokojné prechádzky po malebných uličkách mesta a objaviť historické pamiatky, ktoré by ste inak nemuseli mať preplnené turistami.

Ak plánujete navštíviť Primošten, odporúča sa sledovať predpovede počasia pred cestou a prispôsobiť sa situácii. Chorvátsko je známe pre rýchle zmeny počasia a nepravidelné búrky, takže je vždy lepšie byť pripravený a mať so sebou vhodné oblečenie a obuv.

V každom prípade, Primošten je nádherné miesto, kde môžete zažiť príjemné počasie a stráviť nezabudnuteľnú dovolenku. Bez ohľadu na ročné obdobie prináša toto pobrežné letovisko svojim návštevníkom čarovnú atmosféru a možnosti relaxácie na pláži či objavovanie histórie. Takže nech už plánujete navštíviť Primošten kedykoľvek v roku, môžete sa tešiť na skvelý zážitok.


Letenka Chorvátsko Primošten


Letenka Chorvátsko Primošten - Výhodná cesta k slnečným plážam a kultúre

Ak plánujete návštevu Chorvátska a hľadáte ideálne miesto, kde si užijete slnečné pláže a zároveň spoznáte novú kultúru a históriu, mali by ste zvážiť destináciu Primošten.

Letenka z Bratislavy alebo Viedne do Splitu, ktorý sa nachádza v blízkosti Primoštenu, je ideálnym spôsobom, ako sa dostať do vašej dovolenky. Z Splitu je možné sa dopraviť do Primoštenu cestou alebo trajektom z prístavu v Trogire.

Primošten je typické dalmátske mestečko, ktoré sa rozprestiera na útese a ponúka krásne výhľady na Jadranské more. Štrkové pláže s jemným pieskom sú ideálne pre kúpanie, opaľovanie a vodné športy. Okrem toho sa v Primoštene nachádza hodnotný historický a kultúrny dedičina, ktorý očarí každého návštevníka.

V centre mesta sa nachádza prístav, ktorý ponúka možnosti pre jachty a lodky. Vedľa neho je stará časť mesta s úzkymi uličkami a kamennými domami s vysokými múrmi. Na konci polostrova na ktorom sa nachádza mesto sa nachádza kostol sv. Juraja, ktorý ponúka úchvatný výhľad na more a okolitú krajinu.

Primošten ponúka aj niekoľko kaviarní a reštaurácií, kde sa môžete ochutnať chorvátske špeciality, ako sú rôzne ryby a morské plody. Okrem toho organizuje mesto mnoho kultúrnych akcií počas leta ako je napríklad Primošten džez festival.

Ak hľadáte ideálne miesto pre vášu dovolenku, Primošten je dobrá voľba a pomocou letenky z Bratislavy alebo Viedne, sa tam môžete dostať rýchlo a jednoducho. Vychutnajte si krásy chorvátskeho pobrežia, slnečné pláže a kultúru v Primoštene.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Primošten


1. Kde sa nachádza Primošten v Chorvátsku?
Primošten sa nachádza na pobreží Dalmácie, v strednej časti Chorvátska, medzi mestami Šibenik a Split.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Primoštenu?
Na návštevu Primoštenu odporúčame prísť medzi májom a septembrom, keď sú teploty príjemné a more je teplé na kúpanie.

3. Aké typy ubytovania sú k dispozícii v Primoštene?
V Primoštene nájdete rôzne typy ubytovania, od luxusných hotelov až po apartmány a kempingy.

4. Ako ďaleko je letisko od Primoštenu?
Letisko Split je vzdialené asi 40 kilometrov od Primoštenu.

5. Kde najlepšie jesť v Primoštene?
V Primoštene nájdete množstvo skvelých reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu, ako napríklad reštaurácia Konoba Toni alebo restaurácia Riva.

6. Aké sú hlavné atrakcie Primoštenu?
Medzi hlavné atrakcie Primoštenu patrí krásna stará časť mesta, nádherné pláže a prírodné pamiatky, ako napríklad národný park Krka.

7. Ako sa môžem dostať z Primoštenu do iných častí Chorvátska?
Z Primoštenu je možné cestovať autobusom, vlakom alebo najímaným autom. Najbližšie väčšie mestá sú Šibenik a Split.

8. Je v Primoštene možné scuba diving alebo snorkeling?
Áno, v Primoštene je možné scuba diving a snorkeling. Existuje niekoľko miest, kde môžete vidieť podmorský svet Chorvátska.

9. Kde sa dá kúpať v Primoštene?
Primošten má niekoľko krásnych pláží s čistou vodou. Medzi najobľúbenejšie pláže patrí Raduča, Mala Raduča a Loža.

10. Aké sú miestne sviatky v Primoštene?
V Primoštene sa oslavujú rôzne sviatky a podujatia počas celého roku, vrátane svetkovín svätého Roka v auguste a Podvečera v septembri.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky