Nájdite letenky s najlepšou cenou

Chorvátsko Rogoznica

Ubytovanie Chorvátsko Rogoznica


Rogoznica je malebné pobrežné mestečko na juhu Chorvátska, nachádzajúce sa medzi mestami Šibenik a Trogir. Táto oblasť je populárna medzi turistami pre svoje nádherné pláže, azúrové more a bohatú históriu.

Keď príde reč na ubytovanie v Rogoznici, turisti majú na výber rôzne možnosti, ktoré uspokoja každého cestovateľa. Od luxusných hotelov až po súkromné apartmány, všetko je k dispozícii.

Ak preferujete atmosféru hotela a všetky vybavenia, ktoré k nemu patria, môžete si vybrať jedno z mnohých hotelov vo meste. Niektoré hotely majú vlastné pláže, wellness centrá, reštaurácie a bazény. Tieto ubytovacie zariadenia sú vhodné pre tých, ktorí sa chcú pohodlne ubytovať a nechcú sa o nič starať.

Na druhej strane, sú tu aj súkromné apartmány, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí preferujú väčšiu slobodu a nezávislosť. Mnohí miestni obyvatelia ponúkajú apartmány na prenájom počas letnej sezóny. Tieto apartmány sú často dobre vybavené, inkluzívne kuchynskej linky a s vlastným balkónom alebo terasou. To vám umožní si vychutnať raňajky alebo večerné pohostenie s výhľadom na more.

Ak preferujete kampe, Rogoznica má aj niekoľko kempov, v ktorých môžete stráviť dovolenku. Kempovanie je v Chorvátsku veľmi populárne a v kempoch nájdete všetky potrebné zariadenia, ako sú toalety, sprchy a miesta na grilovanie. Niektoré kempy majú aj vlastný plavecký bazén a rôzne športové vybavenie.

Rogoznica je tiež známa svojimi malebnými plážami, ktoré sú ideálne na oddych a relaxáciu. Mnohé z týchto pláží sú pokryté bielym pieskom a majú čisté a jasné more. Môžete si vybrať medzi plážami so slnečníkmi a lehátkami na prenájom alebo tichšími a samotnejšími plážami, kde si môžete vychutnať pokoj a súkromie.

Rogoznica je tiež známa svojou bohatou históriou a kultúrou. Turisti môžu navštíviť historické pamiatky, ako je kostol svätého Mikuláša alebo záhradu pokojových soch, kde môžete mať pokojný čas s prírodou. Okrem toho sa tu konajú aj rôzne kulturné podujatia a festivaly, ktoré vám ponúkajú autentický zážitok z chorvátskej kultúry.

Spriatelení obyvatelia, jedinečné prírodné krásy a bohatá história robia z Rogoznice ideálne miesto pre dovolenku v Chorvátsku. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, určite si užijete všetko, čo toto krásne miesto má ponúknuť.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Rogoznica


Chorvátsko Rogoznica je populárna letovisková destinácia v Chorvátsku. Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa tohto miesta:

1. Kde sa nachádza Rogoznica?
Rogoznica sa nachádza v strednej Dalmácii v Chorvátsku, približne 30 km južne od Splitu.

2. Aké je letisko najbližšie k Rogoznici?
Letisko Split je najbližšie letisko k Rogoznici. Je vzdialené približne 35 km.

3. Aké je počasie v Rogoznici?
Rogoznica má typické stredomorské podnebie s mierne teplými letami a miernymi zimami. Letá sú obvykle teplé a suché, s teplotami vo výške 25-30°C. Zimy sú mierne, s teplotami klesajúcimi na približne 5-10°C.

4. Aké sú najlepšie pláže v Rogoznici?
V Rogoznici je niekoľko príjemných pláží. Niektoré z nich sú pláže Zatoglav, Lozica, Vela Mora a Črljina.

5. Sú v Rogoznici nejaké historické pamiatky?
Áno, v Rogoznici sa nachádza historické námestie s kostolom sv. Mikuláša zo 14. storočia. Okolité dedinky tiež ponúkajú niekoľko historických miest.

6. Má Rogoznica dobrú reštauráciu?
Rogoznica ponúka množstvo reštaurácií, ktoré sa špecializujú na čerstvé morské plody a tradičné chorvátske jedlá. Medzi ne patria reštaurácie Antonio, Šperun a Le Piaf.

7. Aké aktivity je možné robiť v Rogoznici?
V Rogoznici je možné vykonávať rôzne aktivity vrátane plávania, potápania, vodných športov, rybárčenia a prechádzok po okolitých ostrovoch.

8. Aké sú najlepšie výlety v okolí Rogoznice?
Medzi najlepšie výlety v okolí Rogoznice patrí návšteva historických miest Split a Trogir, prechádzka po Národnom parku Krka a jachtová túra po blízkych ostrovoch.

9. Sú v Rogoznici supermarkety alebo obchody?
Áno, v Rogoznici sa nachádzajú supermarkety, malé obchody a trh, kde je možné nakupovať potraviny a iné potrebné veci.

10. Ako sa dostať do Rogoznice?
Do Rogoznice je možné sa dostať autom, vlakom alebo autobusom. Najbežnejšou možnosťou je cestovať autom, pretože to umožňuje flexibilitu pri presúvaní sa po okolí.


Letenka Chorvátsko Rogoznica


Chorvátsko je krásna krajina s bohatou históriou a úchvatnou prírodou. Jedným z jej najkrajších prímorských letovísk je Rogoznica. Táto malebná obec sa nachádza na pobreží Jadranského mora, vo vzdialenosti približne 30 kilometrov južne od mesta Šibenik.

Ak plánujete cestu do tejto čarovnej časti Chorvátska, letenka je najlepším spôsobom, ako sa tam dostať. Mnoho medzinárodných letísk v Európe ponúka priame lety do Splitu, ktorý je najbližším väčším letiskom k Rogoznici. Split je vzdialený asi 30 kilometrov od Rogoznice a cesta z letiska trvá zhruba 30 až 45 minút. Ďalšou alternatívou je let do Zadaru, ktorý je vzdialený zhruba 80 kilometrov od Rogoznice, a odtiaľ pokračovať cestou po pozemnej doprave.

Po prílete sa do Rogoznice môžete dostať rôznymi spôsobmi. Možnosťou je prenájom autom na letisku, čo vám poskytne väčšiu slobodu a flexibilitu pri presune. Cesta z letiska na pobrežie bude príjemná a scénická, pretože vás okrem farebných chorvátskych dediniek a olivových hájov tiež uchváti prechádzka popri krásnych pobrežných plážach.

Rogoznica je oblúkom obrastená stredomorskou zeleňou a jej prístavným centrom je malý poloostrov. Toto letovisko je obľúbené nielen medzi domácimi turistami, ale aj medzi zahraničnými návštevníkmi, ktorí sem prichádzajú kvôli jeho krásnej pláži, čistému moru a malebnému prístavu.

V Rogoznici si môžete užiť jazdu na člne, prechádzky po promenáde, kúpanie v krásnom mori alebo objavovať okolitú krajinu. Pre milovníkov histórie a kultúry je v blízkosti niekoľko historických pamiatok vrátane kostolov, kláštorov a starobylých rímskych a gréckych miest.

Taktiež sa môžete vybrať na výlet do blízkeho Národného parku Krka, kde si môžete vychutnať krásne vodopády a pokojné chvíle v prírode. Okrem toho sú v oblasti aj ďalšie národné parky, ako je Kornati a Plitvické jazerá, ktoré stojí za návštevu.

Po dni plnom objavovania môžete vychutnať lahodné chorvátske jedlá v jednej z mnohých reštaurácií a ochutnať miestne víno. Chorvátska gastronómia je známa svojimi čerstvými morskými plodmi, olivovým olejom a jedinečnými chutiami, ktoré určite uspokoja vaše chuťové poháriky.

Rogoznica je miestom, ktoré vás svojou príjemnou a pokojnou atmosférou uchváti. Preto ak plánujete navštíviť túto časť Chorvátska, neváhajte a rezervujte si letenku. Tento kúsok raja na Jadrane vás určite očarí svojou krásou a ponúkne vám nezabudnuteľnú dovolenku.


Dovolenka Chorvátsko Rogoznica


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre turistov z celého sveta. Jeho krásne pláže, čisté modré mora a úchvatné prírodné scenérie lákajú návštevníkov rok čo rok. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste určite nemali vynechať pri návšteve Chorvátska, je Rogoznica.

Rogoznica je malé mestské letovisko ležiace na krásnom stredomorskom poloostrove. Je obklopené krásnymi plážami a útesmi, ktoré ponúkajú dokonalé miesto na oddych a relaxáciu. S vynikajúcim podnebím, jasne modrou vodou a bohatou faunou a flórou, Rogoznica je ideálnym miestom pre milovníkov vodných športov a potápania.

Pre tých, ktorí sa venujú potápaniu, je Rogoznica skutočným rajom. Môžete vidieť nádherné koralové ríše, ryby všetkých farieb a veľkosti a tajomné vraky lodí. Množstvo potápačských centier je pripravených vám poskytnúť všetko potrebné vybavenie a usporiadať nezabudnuteľné potápačské výlety.

Okrem potápania je Rogoznica tiež ideálnym miestom na vychutnanie si rôznych vodných športov, ako je windsurfing, jesťskonaute, vodné lyžovanie a kajakovanie. Ak máte radi adrenalínové zážitky, rozhodne neobchádzajte možnosť vyskúšať si pár týchto športových aktivít.

Pre tých, ktorí preferujú oddych a wellness, Rogoznica má veľa luxusných hotelov a apartmánov, ktoré vám ponúkajú prvotriedne služby. Relaxujte na pláži, čítajte si knihu pod palmou a vychutnajte si masáž v jednom zo špičkových wellness centier. Vychytajte si prechádzku mestom, obdivujte krásne historickej budovy a vychutnajte si miestne jedlá v jednom z typických chorvátskych reštaurácií.

Návšteva Chorvátska nie je kompletná bez výletu do jeho prírodných parkov a národných parkov. Z Rogoznice je ľahko prístupný niektorý z nich, ako napríklad Krka a Kornati. Obidva ponúkajú úchvatné scenérie, vodopády a neporušenú prírodu. Ak máte radi turistiku alebo jazdu na bicykli, tieto parky ponúkajú množstvo trás a stezky, kde si môžete vychutnať krásy chorvátskej prírody.

Rogoznica je skutočne dokonalým miestom pre dovolenku. Bez ohľadu na to, či sa chcete aktivne zabaviť, oddychovať na pláži alebo preskúmať prírodné a historické krásy, tento malý kúsok Chorvátska vám určite poskytne všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Chorvátsko Rogoznica


Chorvátsko je známe svojou krásnou prírodou, nádhernými plážami a čistým Stredozemným morom. Jedným z najobľúbenejších letovísk v Chorvátsku je Rogoznica, malé rybárske a turistické mestečko ležiace na pobreží Jadranského mora.

Počasie v Rogoznici je typické pre pobrežné letoviská, s teplými letnými mesiacmi a miernymi zimami. Letá sú v Rogoznici teplé a slnečné, s priemernými teplotami od 25 °C do 30 °C. Najhorúcejším mesiacom je júl, s teplotami občas prekračujúcimi 35 °C. Teplota mora sa v takomto období vplyvom slnka dostáva až na príjemných 26 °C až 28 °C.

V zime sú teploty v Rogoznici miernymi, s priemernými teplotami od 10 °C do 15 °C. Počas týchto období je však viac daždivých dní a väčšie množstvo oblačnosti. Teplota mora klesá na približne 14 °C až 16 °C, čo je stále dostatočne teplé na prechádzky pozdĺž pobrežia.

Jarná a jesenná doba sú v Rogoznici veľmi príjemné, s teplotami okolo 20 °C až 25 °C. V týchto obdobiach je menej turistov, takže je to ideálny čas pre tých, ktorí si želajú pokojnejšiu a relaxačnú dovolenku.

Keďže Rogoznica je situovaná na pobreží, je ovplyvnená aj miernymi vetrmi od mora. Príjemný morský vánek zjemňuje horúce letné dni a poskytuje príjemné osvieženie. Väčšina dní v roku je slnečných a zvlášť v lete je slnko vysoko na oblohe.

Rogoznica je teda ideálnym miestom pre dovolenku pre milovníkov slnka a mora. S teplými letnými teplotami a príjemným morským podnebím si dokážete užiť plávanie, opaľovanie a vodné športy, ako potápanie a jachtovanie. Aj keď zimné mesiace sú mierne chladnejšie, stále je to pekné obdobie na prechádzky pozdĺž pobrežia a objavovanie miestnej kultúry.

Ak sa rozhodnete navštíviť Rogoznicu, nezabudnite si prispôsobiť svoje oblečenie a plánovanie podľa aktuálneho počasia. V horúcich letných mesiacoch si zabezpečte dostatok opaľovacej kozmetiky a ochranného oblečenia, a v chladnejších mesiacoch nezabudnite na svetlé oblečenie a obuv na prípadne dažde.

Rogoznica je vďaka svojmu príjemnému počasiu a krásam Jadranského mora stále viac obľúbeným miestom pre dovolenku. Nech sa rozhodnete navštíviť tento kúzelný kúsok Chorvátska v lete alebo v zime, slnko, more a nádherná príroda vás určite nezklamú.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky