Nájdite letenky s najlepšou cenou

Chorvátsko Šolta

Ubytovanie Chorvátsko Šolta


Šolta je malý ostrov v Chorvátsku, nachádzajúci sa v Stredomorskom mori. Tento ostrov je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú oddych a pokojné prostredie. Sú tu úžasné pláže, krásna príroda a mnoho historických pamiatok.

Ak plánujete navštíviť ostrov Šolta, určite nebudete mať problém s ubytovaním. Ostrov ponúka rôzne možnosti prenajatia, či už si vyberiete hotel, súkromný apartmán alebo chalupu. Môžete si vybrať ubytovanie priamo pri pláži, v centre mesta alebo na klidnom vidieku.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre rezerváciu v niektorom z hotelov na Šolte. Tieto hotely ponúkajú vynikajúce služby a komfortné izby. Väčšina hotelov má vlastné reštaurácie a bazény, kde si môžete oddýchnuť a užiť si slnko.

Pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a nezávislosti, súkromné apartmány sú skvelou voľbou. Mnoho miestnych obyvateľov ponúka ubytovanie vo svojich domoch, čo vám umožní spoznať životný štýl miestnych ľudí. Takéto apartmány sú dobre vybavené a často majú výhľad na more. Môžete si tak vychutnať raňajky na terase s nádherným výhľadom.

Pre turistov, ktorí hľadajú autentickejšie skúsenosti, môže byť prenájom chalupy ideálnou voľbou. Na Šolte nájdete mnoho tradičných chalúp, kde si môžete oddýchnuť a zažiť pravú atmosféru ostrova. Tieto chalupy sú často obklopené prírodou a poskytujú úplné súkromie. Môžete tu grilovať, relaxovať na terase alebo prieskum okolitej prírody.

Pri vyhľadávaní ubytovania na ostrove Šolta je dôležité mať na pamäti, že niektoré oblasti sú turisticky atraktívnejšie a teda aj drahšie. Oblasti ako Stomorska, Maslinica a Nečujam sú známe svojou krásou a blízkosťou k moru. Ak hľadáte lacnejšiu možnosť, môžete sa rozhodnúť zostávať v niektorom z menších miest na ostrove.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, určite si užijete čas strávený na ostrove Šolta. Tento krásny ostrov ponúka mnoho možností na objavovanie a relaxáciu. Okrem nádherných pláží môžete navštíviť aj historické dedinky a pozrieť si zachované stavby z minulosti. Šolta je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a prírodnú krásu.


Letenka Chorvátsko Šolta


Ak hľadáte ideálnu letenku na dovolenku, Chorvátsko a šolta sú miestami, ktoré stojí za to navštíviť. Obe tieto miesta majú niečo krásneho na ponúknutie a dokážu uspokojiť každého návštevníka.

Šolta, jedno z chorvátskych ostrovov v Jadranskom mori, je obľúbeným cieľom medzi turistami, ktorí hľadajú relaxačnú dovolenku. Zovšeobecnené ticho, krásne pláže a malebné prístavy robia z Šolty ideálne miesto na únik od zhonu bežného života.

Ak sa rozhodnete navštíviť Šoltu, môžete sa tam dostať letenkom. Existuje niekoľko letísk vo v blízkosti Šolty, ako napríklad Split, Zadar alebo Dubrovník. Ak sa rozhodnete letieť do Splitu, môžete si potom požičať auto alebo sa dostať do prístavu a začať cestu trajektom.

Cestou trajektom z Splitu do Šolty si môžete vychutnať krásne výhľady na ostrovy a more. Po príchode na Šoltu, si môžete prenajať auto alebo skúsiť miestnu dopravu ako bus alebo taksi.

Šolta ponúka návštevníkom množstvo aktivít, vrátane prechádzok po plážach, plávanie v prirodzených lagúnach, kajakovaie, potápanie, jazdenie na bicykli, prechádzky po miestnych dedinách a aj nich takej to ostrovčeku hranom robiť jamky.

Jednou z krásnych pláž na Šolte je obľúbená pláž Mala Maslinica. Na tejto pláži môžete nájsť súkromie a relax, vďaka kultúre pohostinnosti týmto miestom vzdorujú. Malý prístav na tejto pláži robí z neho obľúbené miesto na prehliadky a možnosť načerpať trochu miestnej histórie.

Ak hľadáte kúsok mediteránskej kultúry, Šolta vám toto ponúka na plné korytá. Miestni obyvatelia vás privítajú s otvorenou náručou. S plávaním v krásnom Jadranom mori a prekrásnych miestoch na prehliadky, ľahko pochopíte, prečo je Šolta medzi turistami taká obľúbená.

Výlet na Šoltu je ideálny spôsob, ako sa na chvíľu oddýchnuť a skutočne si užiť život. Ak hľadáte miesto, kde sa budete cítiť ako doma, navštívte tento krásny ostrov v Chorvátsku. Určite nebudete sklamaní.


Počasie Chorvátsko Šolta


Chorvátsko je populárna dovolenková destinácia pre turistov z celého sveta. Šolta je ostrov v Jadranskom mori, ktorý sa nachádza vo vnútrozemskom súostroví pri meste Split. Tento ostrov je známy svojou krásnou prírodou, starovekými dedinkami, a kultúrnymi pamiatkami. Pre tých, ktorí sa rozhodli navštíviť Šoltu, je dôležité vedieť, aké počasie môžu očakávať.

Počasie Šolta

Šolta sa nachádza na juhu Chorvátska a má stredomorské podnebie. Letá sú teplé a suché, zatiaľ čo zimy sú miernych teplôt. Priemerná teplota počas leta sa pohybuje okolo 28 °C a nočné teploty sa zvyčajne znižujú na približne 20 °C. Zimy sú oveľa chladnejšie, s priemernými teplotami v rozmedzí 6 až 12 °C.

Väčšina turistov prednostne navštevuje ostrov v letných mesiacoch, keď sa teploty pohybujú v rozmedzí 28 až 32 °C. Z dôvodu vhodných teplôt a príjemného počasia, letné mesiace sú obľúbený čas na kúpanie, slnenie a iné vonkajšie aktivity na plážach. Voda v Jadranskom mori je teplá a teploty sa pohybujú okolo 24 °C.

V zime sa ostrov Šolta stáva oveľa tichším, keď turistický ruch klesá. Teploty sú oveľa nižšie, ale stále pokojné a vhodné pre múzejné a kultúrne výlety po krásnych obciach na ostrove. Pre tých, ktorí preferujú chladnejšie počasie, zimné mesiace by mohli byť pre nich skvelou dovolenkovou voľbou.

Ako sa obliecť pre návštevu Šolty?

Pred návštevou ostrova Šolta, je dôležité mať na pamäti, že počasie môže byť veľmi horúce a vlhké počas leta. Odporúča sa nosiť ľahké, volné a pohodlné oblečenie, ktoré umožní koži dýchať. Tzv. 'letné šaty‘, plavky, tričká, krátke nohavice, sandále a slnečné okuliare sú obvykle vhodné na toto počasie. Napít sa dostatok tekutín a chrániť sa pred slnkom je tiež veľmi dôležité.

V zimnom období by ste si mali zbaliť viac vrstiev oblečenia, pretože teploty môžu klesnúť pod 10 °C. Oblečenie by malo byť pri pohybe čo najviac pohodlné, aby sa mohli vychutnať zimné aktivity.

Zhrnutie

Šolta je krásny chorvátsky ostrov s pestrým počasím. Teploty v lete dosahujú až 32 °C a v zime klesajú na 6 až 12 °C. Letné mesiace sú ideálne na kúpanie v príjemných teplotách Jadranského mora, zatiaľ čo zimné mesiace sú vhodné na múzejné a kultúrne výlety. Pre každú túru by ste si mali zobrať vhodné oblečenie, ktoré bude prispôsobené počasiu na ostrove.


Dovolenka Chorvátsko Šolta


Nádherný ostrov Šolta, nachádzajúci sa v jadranskej časti Chorvátska, je ideálnym miestom pre dovolenku plnú relaxu a oddychu. Tento malý a očarujúci ostrov ponúka prekrásne pláže, útulné prístavné dedinky a bohatú históriu, ktorá sa prejavuje v starobylých pamiatkach a tradíciách ostrova.

Jedným z najväčších lákadiel Šolty sú jej pláže. Môžete si vybrať medzi rozprávkovými piesočnatými plážami, ktoré sa tiahnu pozdĺž pobrežia, alebo siahnuť po skrytých zátokách, kde sa ocitnete ďaleko od turistického ruchu. Pláže sú čisté, s jemným pieskom a kristálovou vodou, v ktorej sa môžete osviežiť a užívať si príjemné kúpanie. Niektoré pláže sú vybavené slnečníkmi a ležadlami, kde si môžete oddýchnuť a opaľovať sa.

Počas dovolenky na Šolte nezabudnite navštíviť aj jej prístavné dedinky, ako je napríklad Stomorska, Maslinica alebo Rogač. Tieto malebné dedinky sú typické svojimi útulnými prístavmi, kamennými domčekmi a množstvom reštaurácií a kaviarní. Môžete si tu vychutnať miestne delikatesy a pokochať sa panoramatickým výhľadom na more a okolité ostrovy.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je na Šolte tiež dostatok možností. Môžete sa vydať na prieskum ostrova peši alebo na bicykli a objavovať jeho prírodné krásy. Ostrov je pokrytý zelenými kopčekmi a olivovými hájmi, ktoré sú skvelým miestom na prechádzky a turistiku. Okrem toho môžete tiež ísť na vodné športy ako sú napríklad potápanie, jachting, windsurfing alebo rybolov. Ostrov Šolta skutočne ponúka niečo pre každého.

Ak máte záujem o kultúru a históriu, určite navštívte aj niektoré z historických pamiatok na Šolte. Očarení budete starobylou Saloon, ktorá je najstarším mestom na ostrove. Môžete si tu pozrieť prezervované starožitnosti, ako sú kamenné domy, hradby a kostoly. Ďalšími zaujímavými miestami sú napríklad Palac Cindrić, ktorý je centrom kultúry a umenia na ostrove, alebo Kastel Gasterija, kde sa nachádzajú stopy po rímskych opevneniach.

Dovolenka na ostrove Šolta v Chorvátsku je skutočne jedinečným zážitkom. Nech už si vyberiete pláže, prístavné dedinky alebo dobrodružstvo v prírode, určite sa tu nebudete nudiť. Pestrosť a krása tohto ostrova vďaka svojej nedotknutej prírode a pôvabným miestam si vás získa a pritiahne sem stále znova.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Šolta


1. Ako sa dostanem na ostrov Šolta v Chorvátsku?
Odpoveď: Z mesta Split je možné sa na ostrov Šolta dostaneť trajektom. Existuje tiež možnosť využitia súkromných lodiek alebo lodných taxi služieb.

2. Kde sa nachádza ostrov Šolta?
Odpoveď: Ostrov Šolta sa nachádza v Chorvátskom mori, južne od Splitu. Je súčasťou Srednogorje, skupiny ostrovov Dalmácie.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie na ostrove Šolta?
Odpoveď: Medzi hlavné turistické atrakcie patrí návšteva historického centra mesta Grohote, ktoré ponúka zachovalú architektúru. Ďalším zaujímavým miestom je tiež Starý Maslinový olejový mlyn.

4. Ktoré pláže na ostrove Šolta sú najkrajšie?
Odpoveď: Niektoré z najkrajších pláží na ostrove Šolta sú Maslinica, Stomorska a Rogac. Pláže sú tu väčšinou malé a tiché, s čistým modrým morom.

5. Kde sa dá na ostrove Šolta ubytovať?
Odpoveď: Na ostrove Šolta sa nachádza viacero hotelov, penziónov a súkromných apartmánov, ktoré turistom ponúkajú rôzne typy ubytovania.

6. Aké sú tradičné jedlá a nápoje na ostrove Šolta?
Odpoveď: Tradičné jedlá na ostrove Šolta zahŕňajú ryby, zeleninové šaláty, morské plody a miestne víno. Šolta je tiež známa produkciou extra panenského olivového oleja.

7. Aké aktivity a výlety možno podniknúť na ostrove Šolta?
Odpoveď: Na ostrove Šolta je možné sa venovať rôznym aktivitám, ako sú potápanie, plachtenie, turistika a jazda na bicykloch. Výlety do okolitých ostrovov alebo do mesta Split sú tiež populárne.

8. Aké je klimatické podnebie na ostrove Šolta?
Odpoveď: Ostrov Šolta má stredomorské podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Letné mesiace sú obzvlášť horúce a suché.

9. Koľko obyvateľov žije na ostrove Šolta?
Odpoveď: Podľa posledných údajov žije na ostrove Šolta približne 1 700 obyvateľov.

10. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Šolta?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu ostrova Šolta je počas letných mesiacov, keď je počasie najlepšie a pláže sú príjemné na kúpanie.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky