Nájdite letenky s najlepšou cenou

Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)

Letenka Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


Ak sa chystáte na dovolenku do Chorvátska, určite nezabudnite navštíviť krásny ostrov Brač. Na tomto malebnom ostrove sa nachádza malé a pokojné prímorské mestečko Supetar. Aby ste sa sem mohli dostať pohodlne a rýchlo, odporúčame Vám zabezpečiť si letenku do Chorvátska.

Letenka na ostrov Brač zahŕňa let z vášho miesta odletu do najbližšieho letiska na Brači. Väčšina turistov si vyberá letenku na najbližšiu veľkú letiskovú destináciu v Chorvátsku, ktorou je Split. Z tohto letiska si môžete zabezpečiť odvoz do prístavu v Splitu, kde sa nalodíte na trajekt, ktorý vás bezpečne prevezie na ostrov Brač a do mesta Supetar.

Výber letenky je možné uskutočniť cez rôzne letecké spoločnosti, no najväčšie množstvo letov z rôznych miest ponúka letisková destinnácia Split. Môžete si vybrať medzi rôznymi aerolinkami a časmi letu podľa svojho uváženia a potrieb. Odporúčame Vám sledovať ceny leteniek až pokiaľ neobjavíte vhodnú a výhodnú ponuku, ktorá Vám vyhovuje.

Po prílete na letisko v Splitu vás čaká krátky transfer k prístavu, kde môžete využiť trajekt alebo katamarán. Cesta trajektom na ostrov Brač je veľmi príjemná, pretože máte možnosť obdivovať krásu Jadranského mora a okolité ostrovy. V prípade, že si zarezervujete letenku, je dobré si zabezpečiť aj miesto na trajekte dopredu, pretože miest je obmedzené.

Po príchode do prístavu v Supetare vám okamžite ukradne srdce jeho pokojné prostredie, útulné uličky a úchvatné pobrežie. Supetar je malé mestečko s príjemnou atmosférou, kde sa môžete oddýchnuť a načerpať nové sily. Má mnoho krásnych pláží, kde si môžete užívať slnečné lúče a čisté more.

Ak si chcete oddýchnuť od všetkých starostí, Supetar je pre vás ideálnym miestom. Máte tu množstvo možností na prechádzky, cyklistiku, vodné športy a samozrejme aj mnoho reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať chutné chorvátske jedlá a nápoje.

Letenka do Chorvátska a následný transfer na ostrov Brač vám zaručia jednoduchý a pohodlný spôsob, ako sa dostať na túto malebnú destináciu. Nech už ste milovník prírody, pláží, kultúry alebo jednoducho chcete zažiť pokojnú letnú dovolenku, Supetar vás určite nezklame.


Počasie Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvátsko, krajina krásnych pláž a morských útesov, je ročne navštívené tisícami turistov z celého sveta. Medzi obľúbené turistické miesta v Chorvátsku patrí aj Supetar na ostrove Brač. Toto úžasné letovisko ponúka slnečné dni, zábavu na pláži a relaxačné atmosféry, ktoré určite stojí za návštevu. Ak sa chystáte navštíviť Supetar, je veľmi dôležité poznať jeho poveternostné podmienky.

Supetar sa môže pochváliť solídnym počasím, ktoré si sľubuje veľa slnečnými dnami a príjemnými teplotami. Od júna do septembra, môžete sa tešiť na teploty okolo 28 stupňov Celzia, s minimálnymi teplotami, ktoré sa zvyčajne pohybujú okolo 22 stupňov. Málokedy sa stáva, aby teploty v tejto oblasti prekročili 32 stupňov, ale ak sa tak stane, je tu jemný vánok, ktorý zabezpečí, aby vám nebolo príliš teplo.

Počas júna až augusta sa v Supetare vyskytujú len zriedkavé dažde. Ak cestujete v júli alebo auguste, pravdepodobne sa dočkáte vysokých teplôt, sucha a krásneho slnka, ktoré poskytuje jedinečnú atmosféru krajiny. A ak si chcete oddýchnuť v chlade a prejsť sa po meste, je najlepší čas na prechádzku a vychutnávanie si krásy mesta skoro ráno alebo neskoro večer.

Na jeseň a na jar sa teploty v Supetare znižujú na minimálne 12 stupňov. Preto je dobre mať s sebou niečo teplejšie, ak cestujete v týchto ročných obdobiach. Bohužiaľ, v týchto mesiacoch môže byť v tejto oblasti zreteľne viac daždivých dní a hmlisté rána, ktoré vám môžu prikryť slnko a jasnú oblohu.

Ostrov Brač má možnosť byť ovplyvnený vetrmi, čo vedie k občasnej veľkej bfúkania. Však tieto vetry sú zvyčajne v závislosti na konkrétnom dátume a určite nebudú ovplyvňovať váš pobyt v Supetare. Okrem toho, Chorvátsko sa môže chváliť celoročne príjemným podnebím, ktoré určite poskytne návštevníkom bezproblémový pobyt.

V Supetare, ako aj v celej Chorvátsku, môžete očakávať krásne slnko, mierny vietor a milé teploty. Nech už plánujete návštevu Supetare na leto alebo na jeseň, nebudete sklamaní z tohto úžasného miesta. Od slnečných pláží a dobrodružstiev na vode po prechádzky po miestnom meste, Supetar má všetko, čo si turista môže priať. Takže, čo ešte čakáte? Zarezervujte si dovolenku a vyberte sa do Supetaru na najlepšie letné a jarné úniky!


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Supetaru na ostrove Brač?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Supetaru na ostrove Brač, je cestovať trajektom z prístavu v meste Split. Trajekt jazdí pravidelne medzi Splitom a Supetarom a cesta trvá približne 50 minút.

2. Kde sa nachádza najlepšia pláž v Supetare?

Najlepšia pláž v Supetare je závislá od vašich preferencií. Jednou z najpopulárnejších pláží je Pláž Vrilo, ktorá je vhodná pre rodiny s deťmi. Ďalšie populárne pláže sú Pláž Banj, Pláž Lučica a Pláž Žnjan.

3. Aké atrakcie a historické pamiatky sa nachádzajú v Supetare?

V Supetare môžete navštíviť niekoľko zaujímavých pamiatok a atrakcií. Medzi najvýznamnejšie patrí kostol Sv. Petra, ktorý je jednou z najstarších kamenných budov na ostrove. Ďalšie istorické pamiatky zahŕňajú vidiecku obytnú budovu Skrip a zrekonštruovaný vodný mlyn Rota.

4. Kde sa dá dobre zakúpiť suveníry v Supetare?

V Supetare nájdete niekoľko obchodov so suvenírmi, kde si môžete zakúpiť tradičné chorvátske suveníry, ako sú keramické výrobky, šperky, maľby a textílie. Niektoré z obľúbených miest sú obchod "Candy Bole", "Gift Shop Sveti Juraj" a "Art Studio Nera".

5. Kde sa dá dobre najesť v Supetare?

V Supetare nájdete niekoľko reštaurácií, kde sa dá dobre najesť. Niektoré z najlepších reštaurácií v meste sú "Restaurant Punta", "Konoba Skalinada" a "Restoran Palute".

6. Má Supetar večernú zábavu?

Supetar nie je známy pre svoju večernú zábavu ako niektoré iné chorvátske letoviská, ale nájdete tu niekoľko barov a reštaurácií, ktoré ponúkajú príjemné atmosféru a nápoje. Niektoré z populárnych miest sú "Bar Luna", "Beach Bar Otok" a "Konoba Vinotok".

7. Aké aktivity a vodné športy sú k dispozícii v Supetare?

V Supetare sa dá venujete širokému spektru vodných športov a aktivít. Medzi populárne aktivity patrí potápanie, vodné skútre, jachting, vodné lyžovanie a plachtenie. Niekoľko miestnych spoločností ponúka aj výlety loďou a rybárske výlety.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Supetara?

Najlepší čas na návštevu Supetara je počas letných mesiacov od júna do septembra, keď je počasie príjemné a teploty dosahujú približne 25-30°C. Počas tohto obdobia je tiež najlepšia doba na plávanie a slnenie sa na pláži.


Dovolenka Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvátsko je známe svojimi krásnymi plážami, jasnou tyrkysovou vodou a malebnými diaľničnými miestami. Jednou z možností na dovolenku v Chorvátsku je mesto Supetar na ostrove Brač. Toto malebné prímorské mesto je miestom, kde sa môžete zrelaxovať a vychutnať si krásy Jadranského mora.

Supetar je hlavným mestom a najväčším prístavom ostrova Brač. Nachádza sa na severozápade ostrova, medzi hornatým pozadím a živou prístavnou atmosférou. Mesto ponúka niekoľko pláží, kde si môžete užívať slnko a more.

Jednou z najznámejších pláží v Supetare je hlinená pláž zvaná "Zlatni rat". Táto pláž je jednou z najkrajších na celom Chorvátsku, s pôsobivou hlinenou sklonou, ktorá mení svoj tvar v závislosti na prúdoch a vetre. Pláž je obklopená borovicovými lesmi a je ideálnym miestom na relaxáciu a opaľovanie.

Okrem pláží môžete tiež navštíviť historické pamiatky v Supetare. Napríklad kostol sv. Petra postavený v 18. storočí je jednou z dominant mesta. Môžete si tu obdivovať krásnu architektúru a nádherné oltáre. O túru určite stojí aj Kastel Sv. Nikole, ktorý sa nachádza na vrchu kopca nad mestečkom. Z hradu si môžete vychutnať úchvatný výhľad na mesto a okolité more.

Supetar je tiež známe svojou chutnou miestnou kuchyňou. Môžete si vychutnať čerstvú rybu, chutné morské plody a miestne víno. V meste nájdete rôzne reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať autentickú chorvátsku kuchyňu.

Keďže Supetar je hlavným prístavom na ostrove Brač, môžete si tiež užiť výlety do okolitých miest a ostrovov. Napríklad si môžete prenajať loď a preskúmať krásu okolitého mora a skalnatého pobrežia.

Supetar je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku v krásnom prostredí. S jasným morem, krásnymi plážami a historickými pamiatkami je to miesto, kde si môžete oddýchnuť a načerpať energiu.


Ubytovanie Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


Supetar je malebné mestečko, ktoré sa nachádza na ostrove Brač v Chorvátsku. Toto malé prímorské mesto je skvelou voľbou pre tých, ktorí túžia po dovolenke na Jadranovom pobreží, ale zároveň si želajú pokoj a oddych ďaleko od ruchu a hluku turisticky rušných destinácií.

Jedným z najdôležitejších aspektov dovolenky je samozrejme ubytovanie. V Supetare nájdete rôzne typy ubytovania, ktoré uspokoja potreby každého cestovateľa. Môžete si vybrať medzi malými rodinnými penziónmi, komfortnými hotelmi alebo si dokonca prenajať súkromný apartmán alebo dom priamo pri pobreží.

Supetar ponúka množstvo hotelov s rôznymi cenovými rozpätiami. Ak preferujete luxusné ubytovanie, určite sa nájde niekoľko štvorhviezdičkových hotelov, ktoré vám poskytnú všetky pohodlia a vynikajúce služby. Ak vám viac vyhovuje pokojnejšie prostredie súkromného apartmánu, máte široký výber apartmánov, ktoré sú často v blízkosti pláže a majú krásny výhľad na more.

V Supetare sa nachádzajú aj niekoľko rodinných penziónov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné a príjemné ubytovanie. Tieto penzióny sú často vedené majiteľmi, ktorí sú veľmi priateľskí a ochotní pomôcť vám získať informácie o miestnych atrakciách a aktivitách.

Väčšina ubytovacích zariadení v Supetare je situovaná v blízkosti pláží, čo vám umožňuje vychutnávať si krásne výhľady na jadranské more a západy slnka. Mesto má tiež niekoľko športových vybavení, ako sú tenisové kurty, cyklotrasy a možnosti vodných športov.

Okrem plážových aktivít si môžete aj urobiť výlety do okolitých miest a objavovať krásu ostrova Brač. Kultúrne pamiatky, ako napríklad chrám svätého Petra či Kostol svätej Mariy, sú určite miestami, ktoré by ste nemali vynechať. Pre milovníkov prírody a turistiku je tu množstvo turistických trás a možností prechádzok po okolí.

Ubytovanie v Supetare v Chorvátsku je bezpochyby jednou z najlepších možností pre tých, ktorí hľadajú pokojnú, a pritom nádhernú dovolenku. V tomto malebnom mestečku si budete môcť vychutnať nádherné pláže, výbornú gastronómiu, príjemnú atmosféru a hlavne oddych od stresu a ruchu každodenného života.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky