Nájdite letenky s najlepšou cenou

Čierna Hora Bigova

Letenka Čierna Hora Bigova


Čierna Hora je jednou z tých destinácií, ktoré si často ľudia nevšimnú pri plánovaní svojich dovoleniek. Avšak, táto malá balkánska krajina skrýva mnoho pokladov pre milovníkov prírody a nádherného pobrežia. Jedným z týchto skrytých pokladov je osada Bigova, ktorá sa nachádza na severozápade Čiernej Hory.

Cesta do Bigovy môže byť dosť dlhá a ťažká, preto je najlepšou možnosťou letenka. Dostať sa sem pomocou leteckej dopravy je rýchlejšie a pohodlnejšie ako cestovať autom alebo vlakom. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Čiernej Hory, a môžete si vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

Po prílete na letisko v blízkom meste Tivat vás čaká ešte krátka cesta autom do malej osady Bigova. Cesta je nádherná, vedie okolo horských prechodov a ponúka úchvatné výhľady na Jadranské more. Keď sa dostanete do Bigovy, budete okamžite pohlcení atmosférou a kľudom tohto malebného miesta.

Bigova je známa svojimi nádhernými plážami a čistým morom. Ak ste fanúšikom plážového relaxu, určite sa tu budete cítiť ako v raji. Aj keď je osada malá, má niekoľko pláží, ktoré ponúkajú slnečné a pohodlné prostredie. Voda je tu čistá a tichá, čo je ideálne pre milovníkov šnorchlovania a potápania. Okrem toho, pláže sú zväčša neľudnaté, čo zaručuje pokojné a súkromné prostredie.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, Bigova ponúka množstvo možností na prechádzky a výlety. Okolité pohoria poskytujú nádherné výhľady a viete sa tadiaľ dostať na rôzne túry. Mnohé z týchto túr vedú do prírodných rezervácií so zachovalou flórou a faunou. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa tiež vydať na rybárske výpravy alebo si prenajať kajaky a preskúmať okolité zátoky.

Okrem prírody si v Bigove môžete vychutnať aj tradičnú miestnu kuchyňu. Mnoho reštaurácií ponúka čerstvé a chutné plody mora, ktoré sú tu prakticky ulovené denne. Môžete si vychutnať čerstvé ryby, chobotnice a ďalšie morské plody priamo z miestnej kuchyne. Pre milovníkov vína tu je aj množstvo vínnych pivníc, kde si môžete vychutnať lahodné miestne vína.

V Bigove si môžete užiť pokojnú a relaxačnú dovolenku. Letenka do Čiernej Hory a návšteva tohto malebného miesta je skutočne jedinečnou príležitosťou objaviť tieto skryté poklady Balkánu. Nech už sa rozhodnete pre plážový relax alebo prechádzky v prírode, Bigova vás určite nenechá sklamaných.


Počasie Čierna Hora Bigova


Čierna Hora sa môže pochváliť príjemným stredomorským podnebím, ktoré poskytuje návštevníkom ideálne podmienky pre kúpanie, opaľovanie a ďalšie vonkajšie aktivity. Ak hľadáte malé tiché mestečko na dovolenku, Bigova by mohla byť tou správnou voľbou.

Letné počasie v Bigove

Letné mesiace v Bigove sú charakterizované vysokými teplotami a veľmi malou pravdepodobnosťou dažďa. Priemerná denná teplota sa vo väčšine leta pohybuje okolo 30 ° C a v noci sa ochladí na celkom príjemných 20 ° C. Hoci je veľmi málo zrážok, občas sa môže vyskytnúť silná búrka. To však nie je nič nezvyčajné pre teplé letné dni, obzvlášť v júli a auguste.

Jeseň v Bigove

Počas jesene sa teploty postupne znížia na približne 20 ° C. Ďalší pokles teplôt si môžete všimnúť koncom októbra, keď tutovky zasiajajú svoje jarné semienka a zakrývajú sekle, spremenujúce krajinný vzhľad na celom polostrove. Zrážky sa výrazne zvyšujú a sprevádzajú ich často silné búrky. No jeseň prichádza s množstvom krásnych pestrých farieb a ovocia, ktoré možno okúsiť na trhoch v okolí.

Zima v Bigove

Ak sa rozhodnete v zime navštíviť Čiernu Horu, môžete očakávať priemerné teploty približne okolo 10 ° C. Počas dňa sa vonku cíti skvele a môžete si užívať počasiu aj zimnú slučku, ale večery sú celkom chladné, takže by ste mali mať so sebou niečo teplejšie. Zatiaľ čo v hlavných mestách ako Podgorica alebo Budva sa v zime môže objaviť aj niekoľko metrov snehu, v Bigove sneh nikdy nebol hlavnými zimnými radovánkami cudzincov.

Jar v Bigove

V jarných mesiacoch sa príroda opäť probúdza k životu a zeleň a kvety sa stávajú dominantou krajiny. Teploty postupne stúpajú a dosahujú približne 20 ° C na konci apríla. Môže sa vyskytnúť aj niekoľko daždivých dní, ale jarné obdobie v Čiernej Hore je krásne a povoľuje mnoho možností pre vonkajšie aktivity.

V každej sezóne sa v Bigove nájde niečo zaujímavé a lahodné pre každého. Vyberte si v závislosti na svojich záujmoch a požiadavkách na vyhladávanom mieste zdroja oddychu.


Dovolenka Čierna Hora Bigova


Ak hľadáte skrytý klenot pre vašu letnú dovolenku, potom by ste mali zvážiť návštevu malého rybárskeho mestečka Bigova v Čiernej Hore. Toto pokojné prímorské mestečko leží na pobreží Jadranského mora medzi mestami Budva a Kotor a je ideálnym miestom pre tých, ktorí si želajú stráviť dovolenku v pokoji a ďaleko od rušného turistického ruchu.

Bigova je známa svojimi malebnými plážami s jemným pieskom a azúrovým morom. Tieto pláže sú často menej preplnené a poskytujú ideálne miesto na oddych a relaxáciu. Mnohé z nich majú dokonca prístup k útesom a skrytým zátokám, ktoré predstavujú ideálnu možnosť pre potápanie alebo poznávanie biologickej rozmanitosti mora.

Ale Bigova ponúka oveľa viac ako len pláže. Mestečko si zachovalo tradičný a autentický charakter čiernejhorského rybárskeho dediny. Počas prechádzky úzkymi uličkami, ktoré sa vine vedľa starých kamenných domov, máte možnosť obdivovať nádhernú architektúru a atmosféru tradičného rybárskeho osídlenia.

Pre milovníkov gastronómie je Bigova ideálne miesto na ochutnávku čerstvých morských plodov. Rybári každé ráno prinášajú úlovky, ktoré potom môžete ochutnať v niektorej z miestnych reštaurácií. Určite by ste nemali vynechať skúšku slávneho čiernehohoorského jemného vína, ktoré je charakteristické svojou jedinečnou chutou.

Okrem toho, Bigova je tiež výborným miestom pre milovníkov prírody a aktívneho oddychu. V blízkosti mestečka sa nachádza národný park Lovćen, ktorý ponúka krásne výhľady na okolie a zaujímavé turistické trasy. Môžete si vziať pohodlnú obuv a vydať sa na prechádzku po okolitých horách a zájsť až ku kruhu Lovćen, ktorý je symbolom Čiernej Hory.

Čierna Hora nie je známa iba svojou prírodou a plážami, ale aj svojimi historickými pamiatkami. V blízkosti Bigova môžete navštíviť historické mestá Budva a Kotor, ktoré sú známe svojimi pevnosťami a starobylou architektúrou. Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, sú to skutočné skvosty, ktoré sú vždy hodné návštevy.

Ak túžite po dovolenke plnej pokojných pláží, kúpania v jadranskom mori, objavovaní tradičných dedín a ochutnávaní miestnych špecialít, Bigova v Čiernej Hore je pre vás ideálnou voľbou. Nechajte sa uniesť krásou prírody a autenticitou miestneho života a zažite nezabudnuteľnú letnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Bigova


1. Kde sa nachádza miesto Bigova v Čiernej Hore?
Bigova sa nachádza na pobreží Čiernej Hory, v blízkosti mesta Kotor.

2. Aké je najbližšie letisko k miestu Bigova?
Najbližšie medzinárodné letisko je Letisko Tivat, ktoré je vzdialené približne 15 km od Bigovy.

3. Ako sa dá dostať do Bigovy?
Do Bigovy sa dá dostať autom, autobusom alebo trajektom. Tiež je možné prísť do letiska Tivat a odtiaľ pokračovať taxíkom alebo prenajatým autom.

4. Aké pláže sú k dispozícii v Bigove?
V Bigove sa nachádzajú malé kamienkové pláže, ktoré sú prístupné pešo. Najznámejšia je pláž Šljunkovita.

5. Aké turistické atrakcie sú v blízkosti Bigovy?
V blízkosti Bigovy sa nachádza národný park Durmitor, mesto Kotor s jeho historickým centrom, ako aj viacero malebných rybárskych dediniek.

6. Aké aktivity sa dajú robiť v Bigove?
V Bigove je možné sa venovať rôznym vodným športom, ako je potápanie, šnorchlovanie a rybolov. Okolie ponúka aj rôzne možnosti pre túry a prechádzky po prírodnom prostredí.

7. Aké je klima v Bigove?
V Bigove prevláda stredomorské podnebie, s mierne teplými letami a miernymi zimami. Letné teploty sa pohybujú okolo 25 - 30 °C a zimné teploty okolo 10 °C.

8. Aké sú možnosti ubytovania v Bigove?
V Bigove je dostupné ubytovanie v rôznych apartmánoch, rodinných domoch a malých hoteloch.

9. Aké sú miestne gastronomické špeciality v Bigove?
Miestne jedlá sa zameriavajú na čerstvé morské plody a rôzne miestne pochúťky. Medzi najznámejšie špeciality patrí čiernohorský pršut (sušená šunka), plněné papriky a tradičné rybie jedlá.

10. Aké sú najbližšie obchody a reštaurácie v Bigove?
V Bigove sa nachádzajú niekoľko malých obchodov a reštaurácií. Pre väčšiu ponuku je možné navštíviť okolité mestá ako je Kotor.


Ubytovanie Čierna Hora Bigova


Ak hľadáte malé, tiché a nezničené miesto na pobyt v Čiernej Hore, potom je Bigova presne to, čo hľadáte. Situované na malom polostrove, táto malebná rybárska dedinka ponúka pokojné a relaxačné prostredie pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným letoviskám.

Ubytovanie v Bigove je ideálne pre tých, ktorí hľadajú autentickú a tradičnú atmosféru. V dedinke nájdete niekoľko menších rodinných penziónov a apartmánov, ktoré ponúkajú pohodlné a príjemné ubytovanie. Mnohé z týchto ubytovaní majú výhľad na more a ponúkajú terasu alebo balkón, kde môžete relaxovať a vychutnávať si nádherný pohľad na okolitú prírodu.

Pre tých, ktorí preferujú súkromie a rozľahlé priestory, existujú aj možnosti prenájmu celých výletných domov. Tieto domy sú dobre vybavené a poskytujú vám všetky pohodlia domova. Sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktoré chcú mať viac slobody a priestoru.

Okrem ubytovania má Bigova aj niekoľko reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá z čerstvých morských produktov. Rybárska dedina je známa svojimi čerstvými rybami, krevetami a inými moreplodmi. Môžete sa tešiť na autentické miestne jedlá, ktoré sú pripravené s láskou a ktoré vám ponúknu skutočný zážitok z jedla.

Taktiež Bigova ponúka niekoľko krásnych pláží, kde si môžete oddýchnuť a užívať si slnečné žiarenie. Voda je čistá a jasná, takže nič nebráni tomu, aby ste si zaplávali alebo si vyskúšali nejaký vodný šport. Pláže sú väčšinou malé a menej preplnené, čo zaručuje tiché a pokojné prostredie pre vaše dovolenkové chvíle.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie, môžete navštíviť aj ďalšie známe miesta v blízkosti Bigovy. Medzi najbližšie atrakcie patrí pohľad na malé ostrovy Galija a Stradioti alebo môžete stráviť deň v prírodnej rezervácii Klinci, ktorá sa nachádza blízko dediny.

Ubytovanie v Bigove vám poskytne príležitosť zažiť tradičnú atmosféru čiernej Hory vo svojej najčistejšej podobe. Bez plážového sťahovania a davov turistov si môžete užívať krásu prírody, rybárskej dediny a pohostinnosti miestnych obyvateľov. Takže ak hľadáte pokojné miesto pre váš ďalší oddych, Bigova je skvelou voľbou.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky