Nájdite letenky s najlepšou cenou

Čierna Hora Sveti Stefan

Počasie Čierna Hora Sveti Stefan


Čierna Hora je krajina so stredomorským podnebím, ktoré sa vyznačuje teplými letami a miernymi zimami. Sveti Stefan, čarovné ostrovné mesto v blízkosti Budvy, je jednou z najkrajších a najpopulárnejších turistických destinácií v krajine a má podobného charakteru počasia ako zvyšok oblasti.

Letné mesiace v Svetom Stefane sú obvykle suché a teplé, s teplotami dosahujúcimi až 30 °C. Prudké zrážky sú zvyčajne vzácne, ale môžu sa vyskytnúť niektoré krátke búrky. Väčšinou je však slnečno a podnebie je ideálne na plávanie, slnenie a užívanie si aktivít na voľnom vzduchu.

Jeseň v tomto kúpeľnom meste prechádza do zimy a pravidelne sa objavujú zrážky a chladnejšie teploty, najmä v noci. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 10 až 15 °C, s minimami približne na úrovni 5-8 °C v decembri a januári.

Zima v Svetom Stefan sa prevažne vyznačovala mírnym počasím a kratšou sezónou dažďov. Dni sú krátke a súčasné teploty sa pohybujú okolo 5-10 °C s nočnými minimami približne na úrovni 0-5 °C. Na druhej strane, jar prichádza s relatívne milým počasím a stále je tu dosť času na prehliadku krás okolitej krajiny.

Celkovo je počasie v Čiernej Hore Svetom Stefanom perfektné pre návštevníkov, ktorí hľadajú neobvyklé a intrigujúce miesta. Bez ohľadu na ročné obdobie si tu môžete užiť množstvo zábavy a príjemných chvíľ. Sveti Stefan je určite miesto, kde by ste sa mali vybrať na dovolenku!


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Sveti Stefan


Otázka: Kde sa nachádza Sveti Stefan?
Odpoveď: Sveti Stefan sa nachádza na juhu Čiernej Hory, v blízkosti populárnych miest Budva a Petrovac.

Otázka: Je možné ubytovať sa na ostrove Sveti Stefan?
Odpoveď: Ostrov Sveti Stefan je teraz súkromným rezortom, takže ubytovanie priamo na ostrove už nie je možné. Avšak, v blízkosti ostrova sa nachádzajú hotely a apartmány, kde si môžete rezervovať ubytovanie a vychutnať si krásy okolia.

Otázka: Ako sa dostať na Sveti Stefan?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať na Sveti Stefan, je lietadlom do letiska Tivat alebo Podgorica a potom cestou autom, autobusom alebo taxi. Cesta autom z letiska Tivat trvá asi 30 minút.

Otázka: Koľko stojí ubytovanie v Sveti Stefan?
Odpoveď: Ceny ubytovania v Sveti Stefan závisia od sezóny a typu ubytovania. Ceny sa môžu pohybovať od 50 € za noc pre apartmány, až po 1000 € za noc pre luxusné hotely a súkromné vily.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže v blízkosti Sveti Stefan?
Odpoveď: V blízkosti Sveti Stefan sa nachádza množstvo krásnych pláží, vrátane pláže Miločer, pláže Pržno, pláže Kamenovo a pláže Buljarica. Každá z týchto pláží má svoje vlastné čaro a sú vhodné pre rôzne aktivity ako plávanie, opaľovanie a vodné športy.

Otázka: Ako dlho mám zostať v Sveti Stefan?
Odpoveď: Odporúčame zostať v Sveti Stefan minimálne 2-3 dni, aby ste si mohli vychutnať krásy okolia a navštívili miestne atrakcie ako staré mesto Budva a Národný park Lovćen. Samozrejme, ak máte viac času, môžete si vychutnať viac času na pláži a relaxovať v príjemnom prostredí.


Letenka Čierna Hora Sveti Stefan


Čierna Hora je jedným z najkrajších turistických destinácií Balkánu a Sveti Stefan je jedným z najznámejších miest v tejto krajine. Pre tých, ktorí túžia po rozmaznávaní sa v luxuse a relaxácii na nádherných piesočných plážach, je letenka do Čiernej Hory so zastávkou v Sveti Stefan určite tou správnou voľbou.

Sveti Stefan je malebné malé polostrovček na čiernohorskom pobreží, ktorý sa stáva rezortom pre bohatých a slávnych. Jedná sa o historickú pevnosť, ktorá bola premenená na exkluzívny hotel súkromným klubom Aman Resorts. Zaujímavosťou tohto miesta je, že dovolenkové bungalovy a apartmány sú umiestnené priamo na skalách, ktoré mieria do mora. Návštevníci majú pocit, akoby sa prebúdzali v inom svete - svete z bohatej minulosti a zároveň sa cítili ako royalty.

Keď prídete do Sveti Stefana, čaká na vás úplný prechod do luxusu a pohody. Strávte dni oddychom na pláži, zviknite sa v hotelovom wellness centre, kde na vás čakajú profesionálni maséri a terapeuti. Vychutnajte si nádherné gastronomické zážitky v jednom z mnohých reštaurácií v okolí. Sveti Stefan je aj známe zaujímavosťami, ako napríklad kostol sv. Štefana, ktorý sa nachádza na ostrove a je obklopený historickými kamennými domami.

Avšak, Sveti Stefan nie je jedinou atrakciou, ktorá čaká na vás v Čiernej Hore. Krajina je známa svojou bohatou prírodou a nádhernými výhľadmi. Môžete si vychutnať prechádzky okolo jazera Skadarského, jedného z najväčších jazier v Európe, alebo sa vydať na túru po národných parkoch Durmitor alebo Lovćen.

Letenka do Čiernej Hory vám umožní objaviť všetky tieto krásy a zažiť nezabudnuteľné dovolenkové zážitky. Vyberte si termín, rezervujte svoju letenku a vychutnajte si všetko, čo táto krajina má ponúknuť. Vaše dovolenkové spomienky z Čiernej Hory a Sveti Stefana vás budú sprevádzať po dlhú dobu.


Dovolenka Čierna Hora Sveti Stefan


Čierna Hora je jedným z najkrajších a najatraktívnejších miest na Balkáne, kde sa neustále rozvíja cestovný ruch. Toto malé pobrežné mesto na východnom pobreží Adriatického mora znajú najmä moderní turisti a cestovatelia, ktorí hľadajú kvalitné pláže, krásnu prírodu, bohatú kuchyňu a luxusné služby. Mestom, ktoré by pri tvojej návšteve nemalo chýbať, je svetoznámy Sveti Stefan, ktorý sa utopil v jasných vodách azúrového mora.

Sveti Stefan je malý ostrov, ktorý sa nachádza na Čiernej hore, len pár kilometrov od Budvy. Bol kedysi opustený, no dnes je vďaka rekonštrukcii známy svojim luxusným rezortom. Môže byť pre turistov tou správnou voľbou, ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Čiernej Hore.

Pláže v Svetom Stefane sú čisté a priestranné, ďaleko od preplnených turistických zón. Môžete si tu nájsť obľúbené pláže, ako sú Miločer, Kamenovo, Čanj, Becici alebo Jaz, ktoré patria medzi najkrajšie pláže v tejto oblasti. Pláže na Svetom Stefane sú veľmi pekné a sú vhodné pre rodiny s deťmi, pretože sú pomerne mierne so slabo klesajúcim dnom.

V blízkosti Svetého Stefana sa nachádza množstvo atrakcií, ktoré môžete navštíviť. Jeden z najdôležitejších a najkrajších je Ostrov Ada Bojana, ktorý sa nachádza približne 30 kilometrov od Svetého Stefana a je známy svojimi nudistickými plážami.

Ak vyhľadávate históriu a kultúru, mali by ste navštíviť mesto Kotor, ktoré je zahrnuté na zozname svetového dedičstva UNESCO. Je to starobylé a nádherné mesto, ktoré je známe svojimi gotickými, barokovými a renesančnými pamiatkami a nádhernými katedrálami.

K dispozícii je množstvo ubytovacích možností v Svetom Stefane, od luxusných hotelov po apartmány a bungalovy. Musíte si zabezpečiť ubytovanie skôr, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam a mohli sa úplne zrelaxovať na dovolenke.

Väčšina turistov sa rozhodne pre návštevu Svetého Stefana počas leta, keď je tu počasie veľmi príjemné a teplo. Čierne hory vtedy ponúkajú svojim turistom rôzne filmy, hudobné a umelecké festivaly.

Celkovo, ak hľadáte miesto na dovolenku, kde si oddýchnete od každodenného zhonu a nájdete nádherné miesta na prežitie luxusnej dovolenky, môže byť Sveti Stefan v Čiernej Hore tou správnou voľbou pre vás. Je to malé, ale nádherné mesto, ktoré ponúka pre turistov množstvo atrakcií a zážitkov. Pred návštevou tohto krásneho miesta si však určite berte čas na plánovanie, aby ste si užili úplne všetko, čo Sveti Stefan a jeho okolitá oblasť ponúka.


Ubytovanie Čierna Hora Sveti Stefan


Čierna Hora je krásna krajina plná zaujímavých miest a kútov, ktoré sa Vám určite budú páčiť. Jedným z tých najobľúbenejších miest pre turistov z celého sveta je malý polostrov na Južnom pobreží Čiernej Hory, Sveti Stefan. Ak plánujete svoju cestu do Čiernej Hory, určite by ste nemali prehliadnuť ubytovanie v Sveti Stefane.

Sveti Stefan je najznámejšie ako pôvodný rybársky ostrov, ktorý sa neskôr stal luxusným letoviskom pre bohatých a slávnych. Od svojho vzniku v 15. storočí sa ostrov postupne menil a razil sa na popredné miesto na turistickom trhu. Dnes ponúka návštevníkom luxusné hotely, skvelú stravu, krásne pláže a jedinečné kúzlo, ktoré ťažko nájdete niekde inde.

Pri hľadaní ubytovania v Sveti Stefane budete mať na výber z rôznych možností, ktoré zodpovedajú vašim potrebám a predstavám. Sveti Stefan ponúka, okrem samotných hotelov, aj krásne apartmány a domčeky, ktoré sú vhodné pre skupinu ľudí alebo rodiny. Pri výbere ubytovania v Sveti Stefane je dôležité zvážiť svoje požiadavky a predstavy, aby Vaša dovolenka splnila všetky Vaše očakávania a poskytla Vám tie najlepšie zážitky.

Medzi najluxusnejšie hotely v Sveti Stefane patrí hotel Aman Sveti Stefan. Nachádza sa na vrchole ostrova a ponúka luxusné izby s jedinečnými nádhernými výhľadmi na more. Hotel Vam ponúka aj pekné súkromné pláže, ktoré sú len pre návštevníkov hotela.

Pre tých, ktorí uprednostňujú nezávislosť a pohodlie sú tu pekné apartmány v Sveti Stefanu, ktoré Vám poskytnú súkromie a kľud. K dispozícii sú aj nižšie kategórie ubytovania s nižšou cenovkou ako sú apartmány a vačšinou sú vybavené kuchynkou a základným vybavením. Ubytovacie zariadenia sú lokalizované blízko pláže a poskytuje to zákazníkom možnosť kúpiť si aj potraviny v malých obchodoch v okolí.

Nezanedbateľné sú aj okolie a hlavne príroda, ktoré poskytujú dokonalý relax . K dispozícíi sú mnohé výlety a aktivity, ako napríklad jazda na koni, rafting v pohorie Durmitor, či prehliadka Nového Sadu a jeho okolia. Tiež sú tu možnosti surfovania, potápania a množstvo iných vodných aktivít, ktoré Vám poskytnú možnosť vyskúšať si veľa rôznych zážitkov.

V Sveti Stefanu sa nachádza aj veľký počet restaurácií a barov, ktoré poskytujú možnosť ochutnať rôzne tradičné jedlá. Zákazníci si môžu vychutnať kvalitnú kuchyňu a okrem stravy aj nealkoholické i alkoholické nápoje.

Vďaka svojej kráse a zaujímavosti, Sveti Stefan sa stal jedným z najobľúbenejších miest v Čiernej Hore pre turistov po celý rok. Sviatok zelených trpaslíkov, ktorý prichádza každé leto a mnoho iných podujatí, ako napríklad Festival piva, Festival cuketu a mnoho iných, prilákajú turistov z celého sveta.

Ak sa rozhodnete navštíviť Sveti Stefan a užijete si krásu Čiernej Hory a jej okolia , využite možnosť záznamu v dvorane hrdinov západnej Európy, kde sú návštevníci pozvaní na vstupenky. Všimnete si , že ľudia sú tu príjemní a ústretoví a snažia sa zákazníkom splniť všetky ich požiadavky a predstavy.

V každom prípade, výber ubytovania v Sveti Stefanu prinesie návštevníkom len kladné zážitky a nezabudnuteľné zážitky. Ak hľadáte luxusné hotely alebo apartmány, Sveti Stefan rozhodne neprehliadnite.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky