Nájdite letenky s najlepšou cenou

Čierna Hora Žabljak

Počasie Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je jedným z najkrajších a najrozmanitejších balkánskych štátov. Nachádza sa na juhu Európy pri pobreží Jadranského mora. Medzi jedno z najpopulárnejších miest v Čiernej Hore patrí aj malebné mestečko Žabljak, ktoré je známe svojimi nádhernými prírodnými scenériami a pohorím Durmitor.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že Žabljak je iba obyčajnou horskou destináciou, no jeho počasie ho robí výnimočným. Kvôli svojej výške, ktorá sa pohybuje okolo 1450 metrov nad morom, má Žabljak oveľa súrdnejšie podnebie, než je bežné v juhovýchodnej Európe.

Jarné počasie v Žabljaku je obyčajne veľmi chladné, s minimálnymi teplotami okolo -5 ° C a maximálnymi teplotami okolo 10 ° C. Aj keď slnko je častou spoločníčkou v tejto sezóne, môžu sa vyskytnúť aj príležitostné búrky a dažde. Práve jarná sezóna je ideálnym časom pre milovníkov turistiky, keď sa okolité kopce prebúdzajú k životu a lesy sú plné kvetov a zelených odtieňov.

Leto prináša teplo a slnko do Žabljaku. Priemerné teploty v tomto období sa pohybujú od 5 ° C v noci až po 25 ° C počas dňa. Teploty sú v tomto období relatívne príjemné a ideálne pre rôzne aktivity na voľnom vzduchu. Turisti si tu môžu vychutnať prechádzky po nádherných horských chodníkoch, jazdu na bicykli, alebo si vychutnať relaxáciu pri jazere Black Lake.

Jeseň je charakteristická svojimi farebnými listami a často sa vyskytujú daždivé dni v tomto období. Teploty v Žabljaku môžu prekračovať 20 ° C v septembri, no s pribúdajúcimi mesiacmi prechádzajú do chladnejších hodnôt. Október a november majú v priemere maximálne teploty okolo 8-10 ° C, no letné teploty sa vyskytujú len zriedka. Jesenné obdobie je obzvlášť atraktívne pre fotografov, pretože farby listnatých stromov vytvárajú okouzlujúce scenérie.

Zima v Žabljaku je obderahlé obdobie. Štvrťrok, od decembra do februára, sa vyznačuje veľmi nízkymi teplotami, ktoré často klesajú pod -10 ° C a môžu dosiahnuť až -20 ° C. Svetoznáme pohorie Durmitor je zasnežené a túriť tu je obzvlášť populárne. Mnohé lyžiarske strediská v okolí ponúkajú vynikajúce možnosti na zimné športy.

Prečo si teda vybrať Žabljak ako dovolenkovú destináciu? Jeho jedinečné podnebie prichádza s niečím pre každú sezónu. Nech už milujete teplejšie jarné počasie, slnečné leto, farebnú jeseň alebo zimné športy, Žabljak vám poskytne nezabudnuteľný zážitok a vypne vás od moderného mestského života.


Letenka Čierna Hora Žabljak


Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a zároveň zažiť dobrodružstvo, potom je Žabljak v Čiernej Hore tou pravou voľbou pre vás. Tento krásny horský stredisko, nachádzajúce sa v národnom parku Durmitor, ponúka nádherné výhľady, nekonečné možnosti turistických trás a skvelú lyžovačku. Ak sa rozhodnete navštíviť Žabljak z iného miesta, letenky sú výhodnou a rýchly spôsob, ako sa tam dostať.

V Žabljaku sa nachádza najvyššie položené horské stredisko v Čiernej Hore a jedno z najvyššie položených v celej Európe. Hlavnou atrakciou pre túristov je lyžovanie a nočný život, ktorý sa tu odráža v množstve barov a reštaurácií. S výborným vybavením pre lyžovanie na svetových úrovniach, túto oblasť milujú športovci zo všetkých kútov sveta.

Národný park Durmitor, ktorý sa rozprestiera okolo Žabljaku, ponúka turistom mnoho nádherných výhľadov a túr pre každého. Dostanete sa tu k nádherným jazerám, nekonečným lesom, vodopádom a riečkam. Niektoré z najobľúbenejších trás sú Bobotov Kuk a Sedlo, ktoré poskytujú výhľady na celý park. Park ponúka aj mnoho turistických zariadení, ako sú kempingy a chaty, kde si môžete oddýchnuť a načerpať nové sily.

Ak chcete zažiť Žabljak vo svojej najlepšej forme, v zime a cez lyžiarsku sezónu je to najlepší čas na návštevu tohto strediska. Lyžovanie je tu hlavnou atrakciou, ale aj horské túry, jazda na koni a ďalšie nepretržité zážitky čakajú na vás v celom stredisku.

Pretože letenky sú v oblasti Čiernej Hory celkom cenovo dostupné, návšteva Žabljaku pre turistov z celého sveta nie je žiadnym prekážkou. Nech už ste z akejkoľvek časti sveta prichádzate, nájdite pre seba najvhodnejšie letenky a pohnite sa na cestu, ktorá vám potom ostane na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Žabljak


Najčastejšie otázky a odpovede o Žabljaku v Čiernej Hore sú:

1. Aké je hlavné mesto Čiernej Hory?
- Hlavné mesto Čiernej Hory je Podgorica.

2. Ako sa dostanem z Podgorice do Žabljaku?
- Existujú autobusové a taxíkové služby, ktoré premávajú medzi Podgoricou a Žabljakom. Existuje tiež možnosť prenajať si auto a ísť si vlastnou dopravou.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Žabljaku?
- Najlepšie obdobie na návštevu Žabljaku je v lete alebo na jar, keď je počasie teplejšie a príroda je oživená.

4. Aké turistické atrakcie sú v Žabljaku?
- Žabljak je vstupnou bránou do Národného parku Durmitor, kde môžete nájsť nádherné jazerá, hory a turistické trasy. Okrem toho je tu aj jazero Crno Jezero, Vodopády Tara a ďalšie prírodné krásy.

5. Aké aktivity môžem robiť v Žabljaku?
- V Žabljaku si môžete vychutnať turistiku, horskú cyklistiku, rôzne vodné športy na jazere Crno Jezero, rafting na rieke Tara a iné outdoorové aktivity.

6. Kde sa nachádzajú najlepšie ubytovacie zariadenia v Žabljaku?
- V Žabljaku je veľa hotely, penziónov a apartmánov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov. Niektoré z najlepších sa nachádzajú blízko centra mesta a majú výhľad na okolité hory.

7. Koľko dní by som mal stráviť v Žabljaku?
- Odporúča sa stráviť aspoň 2-3 dni v Žabljaku, aby ste si mohli vychutnať krásy Národného parku Durmitor a vyraziť na niektoré z turistických trás.

8. Môžem si prenajať auto v Žabljaku?
- Áno, je možné si prenajať auto v Žabljaku. Mnohé pôžičovne automobilov majú pobočky v meste a ponúkajú rôzne typy automobilov.

9. Existuje v Žabljaku dobrá reštaurácia alebo kaviareň?
- Áno, v Žabljaku nájdete niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičnú čiernohorskú kuchyňu a miestne špeciality.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Žabljaku?
- V Žabljaku máte možnosť ubytovať sa v hoteloch, penziónoch, súkromných apartmánoch, chatách a kempoch, pričom si môžete vybrať z rôznych cenových kategórií a komfortu.


Ubytovanie Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je malebná krajina na Balkáne, ktorá každoročne privíta tisíce turistov. Medzi najpopulárnejšie a najkrajšie destinácie tohto štátu patrí aj Žabljak – mesto obklopené nádhernou prírodou a horskými vrcholmi. Ak ste sa rozhodli navštíviť Žabljak, určite potrebujete aj ubytovanie, a práve o tom bude tento článok.

Žabljak ponúka rôzne možnosti ubytovania pre návštevníkov. Ak preferujete hotelový pobyt, mesto má niekoľko hotelov rôznej kategórie. Sú tu luxusné hotely s 4 alebo 5 hviezdičkami, kde si môžete dopriať pohodlie a služby na najvyššej úrovni. Hornej triedy hotely často ponúkajú aj wellness centrá, bazény a wellness programy, aby zabezpečili, že si dokážete maximálne oddýchnuť po dlhom dni strávenom objavovaním krás Žabljaku.

Pre tých, ktorí preferujú príjemnú rodinnú atmosféru a neformálnosť, je tu veľké množstvo malých rodinných penziónov alebo súkromných izieb, kde sa dokážete cítiť ako doma. Majitelia týchto ubytovacích zariadení majú často mnoho informácií o okolí a môžu vám odporučiť najlepšie miesta na výlety či reštaurácie.

Ak ste však milovníkmi prírody a radšej strávite noc vonku pod holým nebom, v Žabljaku sú aj stany a kempingy dostupné pre turistov. Nájdete tu nádherné kempy obklopené zeleňou, ktoré ponúkajú všetko potrebné vybavenie pre pohodlný pobyt v prírode.

Bez ohľadu na to, akú formu ubytovania si vyberiete, Žabljak vám ponúka mnoho príležitostí na objavovanie krás prírody. Môžete sa vydať na výlet do Národného parku Durmitor, kde vás čaká nespočet krásnych jazier, vodopádov a vrcholov, ktoré stojí za to vidieť. Tí, ktorí majú radi turistiku, si môžu zvoliť niektorú z mnohých turistických trás s rôznym stupňom obtiažnosti.

Či už si vyberiete hotel, penzión alebo stanovanie, ubytovanie v Žabljaku vám poskytne pohodlie a príjemný priestor na oddych. Vychutnajte si krásy Čiernej Hory a zároveň sa cíťte ako doma v jednom z týchto skvelých ubytovacích zariadení.


Dovolenka Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora sa stala čoraz populárnejšou dovolenkovou destináciou a jedno z jej najzaujímavejších miest, ktoré určite stojí za návštevu, je Žabljak. Tento malý horský región ponúka jedinečné prírodné scenérie, outdoorové aktivity a relaxáciu pre návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Žabljak sa nachádza v národných parkoch Durmitor a Tara, ktoré sú zapísané v zozname Svetového dedičstva UNESCO. Tieto parky sú domovom nádherných horských vrchov, hlbokých kaňonov, zelených dolín a prírodných jazier. Pre milovníkov turistiky a horských túr je to ideálne miesto, ktoré ponúka množstvo možností pre objavovanie a prieskum.

Turisti môžu navštíviť známe Črné jezero, ktoré je jedným z najočarujúcejších jazier v regióne. Jeho temnú farbu vytvárajú riasy a vegetácia pod vodou, ktorá reflektuje svetlo a vytvára tak tento unikátny efekt. Okolo jazera je možné absolvovať krásnu prechádzku, či už pešo alebo na bicykli.

Okrem Črného jazera je z Žabljaku možné navštíviť aj ďalšie prírodné krásy, ako je horský masív Durmitor, ktorý je napríklad aj miestom pre zimný lyžiarsky stredisko. Táto oblasť ponúka niekoľko lyžiarskych tratí pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov, čím sa stáva perfektnou voľbou pre milovníkov zimných športov.

Okrem turistiky a lyžovania si návštevníci môžu vychutnať aj množstvo iných aktivít. Horské bicykle sú k dispozícii pre tých, ktorí si chcú užiť adrenalín v cyklistických trailoch. Je možné ísť tiež na jazdectvo po horách, alebo sa venovať rôznym vodným športom na jazere.

Vo večerných hodinách môžete ochutnať miestne špeciality a tradičné monteňské jedlá v jednom z mnohých reštaurácií a gastropubov v Žabljaku. Určite si nezabudnite vyskúšať monteňský kozí syr a domácu čiernohorskú štrúdľu.

Ubytovanie v Žabljaku ponúka veľa rôznych možností, od malých rodinných penziónov až po luxusné hotely. Mnohé z nich majú nádherný výhľad na okolité hory a prírodu, čo robí z pobytu ešte príjemnejší zážitok.

Dovolenka v Žabljaku v Čiernej Hore je intenzívnym zážitkom pre všetkých, ktorí túžia po dobrodružstve a zároveň chcú nájsť miesto pre oddych a relaxáciu. S neskutočnou prírodou a množstvom aktivít, ktoré ponúka, je Žabljak jedným z tých miest, ktoré sa určite zapíšu do pamäti a budú znovu a znovu lákať turistov na návštevu.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky