Nájdite letenky s najlepšou cenou

Cyprus Famagusta (Gazimağusa)

Najčastejšie otázky a odpovede Cyprus Famagusta (Gazimağusa)


1. Aké je hlavné mesto Cyprusu?
Odpoveď: Hlavné mesto Cyprusu je Nikózia.

2. Kde sa nachádza Famagusta (Gazimağusa)?
Odpoveď: Famagusta (Gazimağusa) sa nachádza na východnom pobreží Cyprusu.

3. Aké pamiatky sú v Famaguste (Gazimağuse)?
Odpoveď: V Famaguste (Gazimağuse) sa nachádzajú rôzne historické pamiatky, ako napríklad hrad Othello, kresťanské a byzantské kostoly, ako aj pevnosť Famagusta.

4. Aké je počasie v Famaguste (Gazimağuse)?
Odpoveď: Famagusta (Gazimağusa) má typicky stredomorské podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Teploty dosahujú priemerne 30 °C počas leta a 15 °C počas zimy.

5. Ktorý je najbližší letisko k Famaguste (Gazimağuse)?
Odpoveď: Najbližšie letisko k Famaguste (Gazimağuse) je Letisko Ercan, ktoré sa nachádza asi 40 km vzdialené od mesta.


Ubytovanie Cyprus Famagusta (Gazimağusa)


Cyprus Famagusta (Gazimağusa) je prekrásne mesto nachádzajúce sa na východnom pobreží Cypru. Toto historické mesto je známe svojimi peknými plážami, jedinečnou kultúrou a fascinujúcou históriou. Ak sa chystáte navštíviť Famagustu, čo sa týka ubytovania, máte na výber množstvo možností.

Hotely a rezorty

V Famaguste nájdete množstvo hotelov a rezortov, ktoré spĺňajú potreby všetkých typov cestovateľov. Hotel Salamis Bay Conti Resort Hotel & Casino je luxusný hotel nachádzajúci sa na pláži Salamis. Tento hotel ponúka luxusné ubytovanie, bazény, spa a wellness centrum. Ak hľadáte niečo trochu menej luxusné, môžete sa rozhodnúť pre hotel Palm Beach Hotel & Bungalows, ktorý sa nachádza v pešej vzdialenosti od pláže a ponúka útulné a moderné izby.

Apartmány a súkromné domy

Ak preferujete samostatnosť a súkromie, môžete si prenajať apartmán alebo súkromný dom. Cyprus Villa Rentals ponúka široký výber súkromných domov a apartmánov v Famaguste a okolí. Od malých apartmánov pre jednu osobu až po veľké vily s bazénmi pre rodiny s deťmi, máte na výber množstvo možností.

Na pobyt v Famaguste sa tiež môžete rozhodnúť pre apartmány a domy situované priamo na pláži. Takéto ubytovanie vám ponúkne príjemné spanie počúvajúc zvuk vĺn.

Hostely

Pre cestovateľov na rozpočet predstavujú hostely v Famaguste skvelú možnosť. Famagusta Hostel nachádzajúci sa v centre mesta ponúka lacné a jednoduché ubytovanie pre cestovateľov s pekným dvojposteľovým izbám a ich súkromím.

V dome sa nachádza aj kuchynský kút a vy si môžete uvariť jedlo sami. Hostel sa nachádza v blízkosti mnohých miestnych reštaurácií a obchodov.

Výber ubytovania v Famaguste je široký a záleží len na vašich osobných preferenciách a požiadavkách na ubytovanie. Nech už si vyberiete akékoľvek ubytovanie, určite si užijete krásu tohto historického mesta a nádherné pláže.


Dovolenka Cyprus Famagusta (Gazimağusa)


Famagusta, známa aj pod názvom Gazimağusa, je jedným z najkrajších letovísk na Cypre a ponúka návštevníkom príležitosť zažiť exotickú dovolenku plnú histórie, kultúry a krásnych pláží.

Famagusta je jedným z najstarších obývaných miest na svete a jeho história siaha až do 4. storočia pred našim letopočtom. Mesto je bohaté na historické pamiatky, ktoré sú jeho hlavnou atrakciou. Najznámejšou z nich je Fort Othello, impozantná stredoveká pevnosť postavená Templármi. Táto pevnosť slúžila ako ochrana pred pirátmi a je jedným z najlepšie zachovaných historických stavieb na Cypre. Okrem nej si návštevníci môžu prezrieť aj pamiatky ako Famagustská bazilika, Lala Mustafa Pašina mešita a mnoho ďalších.

Jednou z najväčších príťažlivostí Famagusty sú jeho nádherné pláže. Oblázková pláž Glapsides je najpopulárnejšia medzi turistami. Je to ideálne miesto na opaľovanie, plávanie či relaxáciu pri mori. Pláž Mimoza je tiež veľmi obľúbená a ponúka pokojnejšiu atmosféru pre tých, ktorí preferujú oddych a relaxáciu. Dlhý pobrežný chodník tiež ponúka príjemné prechádzky popri mori.

Ak ste nadšeným potápačom, Famagusta ponúka skvelé možnosti pre tento šport. Na plážach nájdete množstvo potápačských centier, ktoré ponúkajú kurzy pre začiatočníkov i skúsených potápačov. Môžete objaviť podmorský svet Cyperského mora a pozrieť si úžasné koraly, skalné útvary a rôzne druhy rýb. Nezabudnite však na to, že prírodné rezerváty v okolí sú chránenými oblasťami, takže je potrebné dodržiavať pravidlá a správne nakladať s odpadkami.

Famagusta ponúka aj bohatý nočný život. V meste a jeho okolí nájdete množstvo reštaurácií, barov a klubov, kde si môžete vychutnať skvelú výbornú miestnu aj medzinárodnú kuchyňu a tanečnú hudbu. Oplatí sa vyskúšať tradičné cyperské jedlá ako suflaki (špíz), kleftiko (jahnací guľáš) či halloumi (tradičný cyperský syr).

Famagusta je obklopená krásnou prírodou a ponúka tiež možnosť vydať sa na výlety a objaviť okolité miesta. Môžete navštíviť Salamis, vykopávky starovekého rímskeho mesta, ktoré sa nachádza iba niekoľko kilometrov od Famagusty. Inou zaujímavou destináciou je aj Karpaz, vyhlásený ako jedno z posledných a najneľudnatejších prírodných rajov na Stredozemnom mori. Tu nájdete nádherné pláže, ktoré vám ponúknu súkromie a kľud.

Dovolenka v Famaguste je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spojenie histórie, kultúry a relaxácie. Toto nádherné mesto vás očarí svojimi pamiatkami, krásnymi plážami a pohostinnosťou miestnych obyvateľov. Nezáleží na tom, či ste mali záujem o objavovanie histórie, užívanie si slnka alebo nočný život, Famagusta vám ponúka všetko a ešte oveľa viac.


Letenka Cyprus Famagusta (Gazimağusa)


Vám, ktorí ste navštívili Cyprus, pravdepodobne neuniklo fascinujúce mesto Famagusta, známe aj ako Gazimağusa. S jeho bohatou históriou, úchvatnými plážami a kultúrnou rozmanitosťou je to určite miesto, ktoré si zaslúži vašu pozornosť. Ak zvažujete svoju ďalšiu dovolenku, letenka do Famagusty je rozhodne skvelou voľbou. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste si túto destináciu mali naplánovať.

Famagusta je jedno z najstarších sídel na Cypre a vyznačuje sa bohatým historickým dedičstvom. Jeho najvýznamnejší symbol, hrad Othello, ponúka návštevníkom pohľad na impozantné opevnenia a zvodnú romantickú históriu zobrazenú vo William Shakespeareovom dieli Othello. Pre milovníkov histórie je tu aj Fortăreața San Marco, ktorá nás presúva do čias Benátskej republiky.

Samozrejme, Famagusta nie je známa iba svojou históriou. Má aj niektoré z najkrajších pláží na Cypre. Zlaté piesky a tyrkysové more prilákajú milovníkov slnka a plážového oddychu. Pláž Fig Tree je jednou z najobľúbenejších, s jemným pieskom, pohodlnými lehátkami a úžasným výhľadom na Stredozemné more. Nájdete tu aj širokú ponuku vodných športov, ako je potápanie, vodné lyžovanie a windsurfing.

Famagusta je tiež známa svojou živou kultúrou a atmosférou. Na jej úzkych uličkách nájdete množstvo malých obchodíkov, reštaurácií a kaviarní. Skúste miestne jedlá, ako je mučený mozzarella syr, olivové opečené jedlá a obľúbené cyperské víno. V meste sú tiež rôzne festivaly a podujatia, ktoré dokazujú bohatú kultúrnu scenériu Famagusty. Môžete si vychutnať tradičné tanečné predstavenia, počúvať miestnu hudbu a zapojiť sa do miestnych zvykov a tradícií.

Ako turista v Famaguste by ste si nemali nechať ujsť návštevu Salamis, starovekého mesta v blízkosti Riadka. Tento archeologický komplex zahŕňa staroveké divadlo, rímske lázně a mestské hradby, ktoré vám poskytnú ďalšiu dávku histórie a krásy.

Nakoniec, letenka do Famagusty je skvelou voľbou pre každého, kto hľadá unikátnu kombináciu histórie, pláží a kultúry. Toto mesto ponúka všetko, čo si turista môže želať, od nádherných pamiatok až po nekonečné slnečné dni na pláži. Nechajte sa okúzliť kúzelným mestom Famagusta a pripravte sa na dobrodružstvo, ktoré nezabudnete.


Počasie Cyprus Famagusta (Gazimağusa)


Famagusta, známa tiež ako Gazimağusa, je mesto rozkladajúce sa na východnom pobreží ostrova Cyprus. Nachádza sa v regióne, kde sa stretáva Stredozemné a Východné Stredomorie, čo vytvára miernu a príjemnú klímu.

Počasie v Famaguste je ovplyvňované svojou geografickou polohou a blízkosťou Stredozemného mora. Mesto má stredomorský typ podnebia s dlhými a teplými letami a mierne, vlhkými zimami.

Letné mesiace na Cyprusu sa považujú za sezónu s vysokými teplotami a minimom zrážok. V tomto období, od júna do septembra, teploty pravidelne dosahujú okolo 30 °C a môžu dokonca prekročiť 40 °C. Teplota mora je príjemne teplá, okolo 25 °C, čím sa stáva ideálnym miestom pre návštevníkov, ktorí chcú oddychovať na pláži alebo sa venujú vodným športom.

Jesenné mesiace, október a november, sú stále teplé, no teploty sa začínajú postupne znižovať. Denné teploty sa pohybujú od 20 °C do 25 °C, čo je stále príjemné pre vonkajšie aktivity. Nočné teploty sa nachádzajú okolo 15 °C, čo znamená, že by ste mali mať s sebou aj ľahký vrchný odev.

Zimné mesiace, od decembra do februára, sú v Famaguste miernym a vlhkým obdobím. Teploty sa pohybujú od 10 °C do 15 °C, s minimálnymi nočnými teplotami okolo 5 °C. Toto obdobie prináša viac zrážok, s možnosťou daždiel a krátkodobých búrok, napriek tomu, že väčšinu času je stále možné vychutnať si slnečné a jasné dni.

Jar na Cyprusu je krásnou sezónou, keď sa príroda prebúdza a teploty sa začínajú zvyšovať. V tomto období sa teploty pohybujú od 15 °C do 20 °C. More sa postupne otepľuje a stáva sa ideálnym na plávanie.

Okrem teplého a príjemného počasia má Famagusta aj veľa slnečných hodín. Priemerný počet slnečných dní v meste je okolo 300 ročne, čo robí z tohto miesta ideálny cieľ pre návštevníkov a turistov, ktorí túžia po oddychu a relaxe na slnku.

Vzhľadom na mierne počasie počas celého roka je Famagusta atraktívnym miestom nielen pre plážové aktivity, ale aj pre prechádzky po historických uličkách a návštevu archeologických pamiatok. Mesto ponúka bohatú históriu a kultúru, ktoré sa dajú najlepšie objaviť za priaznivých podmienok počasia, keď je možné stráviť čas vonku.

Ak hľadáte miesto s miernym a príjemným počasím počas celého roka, Famagusta je ideálnou destináciou na príjemnú dovolenku.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky