Nájdite letenky s najlepšou cenou

Dánsko Helsingør

Ubytovanie Dánsko Helsingør


Dánsko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo možností pre turistov. Medzi najvyhľadávanejšie miesta patrí aj mesto Helsingør, ktoré sa nachádza na severozápade ostrova Zéland. Toto krásne prímorské mesto je domovom jedného z najkrajších zámkov v Dánsku - zámku Kronborg, ktorý je zároveň zapísaný aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Ak sa plánujete navštíviť Helsingør, potrebujete nájsť ubytovanie, aby ste sa mohli dobre načerpať a vychutnať si krásy daného mesta.

Helsingør ponúka širokú škálu ubytovania pre turistov. Ak sa rozhodnete stráviť noc v tomto meste, máte na výber mnoho možností. V Helsingøre si môžete nájsť ubytovanie v hoteloch, apartmánoch, penziónoch, a mnohých ďalších typoch ubytovania podľa vlastnej preferencie.

Hotel Marienlyst Strandhotel, s výhľadom na Öresund, je jedným z najlepších hotelov v Helsingøre. S úžasnou polohou na pláži, nádhernou záhradou a wellness centrom ponúka hostom nezabudnuteľné a luxusné ubytovanie. Hotel má aj vysokorýchlostné internetové pripojenie a konferenčné zariadenia, čo ho robí ideálnym pre biznis aj turistické cesty.

Pre tých, ktorí hľadajú neformálnejšie ubytovanie, sú k dispozícii apartmány ako napríklad Apartment Hornbækvej alebo Angel Central Apartment. Apartmány sú útulné a dobre vybavené, ponúkajú hostom súkromie, ale aj jednoduchý prístup k mnohým zaujímavostiam v Helsingøre.

Ak sa rozhodnete pre skromnejšiu možnosť ubytovania bez luxusu, môžete sa ubytovať v penzióne. Penzionere, ako napríklad Hotel and Restaurant Madam Sprunck alebo Danhostel Helsingor, sú obvinení pre pár, ktorý chce preskúmať krásu mesta bez prekračovania rozpočtu. S jednoduchým, ale pohodlným interiérom a službami ako raňajky vrátane ubytovania ponúkajú rôzne možností a príjemnú atmosféru.

Niektoré ubytovacie miesta ponúkajú aj výhodné balíčky pre hostí, aby im pomohli odoslať viac atrakcií a aktivít v meste. Napríklad, Hotel Marienlyst ponúka zážitkové balíčky vrátane spa procedúr a návštevu niektorých z najkrajších miest Helsingøre. Táto možnosť môže byť ideálna pre hostí, ktorí chcú preskúmať mesto bez plýtvania svojho času na hľadanie vhodných atrakcií.

Helsingør je krásne a priateľské mesto, ktoré ponúka niekoľko možností pre návštevníkov. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete pre ubytovanie, môžete si byť istí, že Vás Helsingør s nadšením privíta a nesklame Váš výlet so svojou bohatou históriou, krásou prírody a kultúrou.


Najčastejšie otázky a odpovede Dánsko Helsingør


1. Ako sa dostanem z Kodane do Helsingöru?

- Najlepšou možnosťou je využiť vlak, ktorý jezdí pravidelne z Kodane. Cesta trvá približne 45-60 minút a vlaky odchádzajú z Kodane priamo do Helsingöru.

2. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Helsingöre?

- V Helsingöre sa nachádza krásny zámok Kronborg, ktorý je známy aj pod názvom "zámok Hamlet". Okrem toho sa tu nachádza aj morské múzeum, múzeum História Helsingöru, jaskyňa Marienlyst, kostol Sv. Olafa a historické centrum mesta.

3. Aký je najlepší spôsob, ako si užiť pobyt v Helsingöre?

- Najlepším spôsobom, ako si užiť pobyt v Helsingöre, je prechádzať sa po historickom centru mesta a navštíviť zámok Kronborg a morské múzeum. Okrem toho sa môžete prejsť aj po nábreží a vychutnať si krásny výhľad na Švédsko.

4. Kde môžem nájsť ubytovanie v Helsingöre?

- V Helsingöre sa nachádza množstvo hotelov a ubytovacích zariadení rôznej kategórie. Jedným z najlepších spôsobov, ako nájsť ubytovanie, je využiť online rezervácie na stránkach ako napríklad booking.com alebo airbnb.

5. Aké sú miestne špeciality v Helsingöre?

- V Helsingöre je možné ochutnať rôzne pochúťky, ktoré sú typické pre dánsku kuchyňu. Medzi najznámejšie patrí smørrebrød (sendviče so spáleným chlebom s rôznymi náplňami), ryby ako napríklad úhor alebo kôrovec a tradičné dánske sladkosti ako napríklad pečené jablká s cimbalmi a smotanou.


Počasie Dánsko Helsingør


Dánsko, konkrétne mesto Helsingør, je známe svojou bohatou históriou, krásnymi plážami a impozantnými pamiatkami. Ale ako je tam počasie?

Helsingør leží na severe Dánska, presne na východnom pobreží ostrova Sjælland. Mesto má mierne teploty, ako je to bežné v škandinávskych krajinách. Letné mesiace, ktoré trvajú od júna do septembra, sú teplejšie s priemernými teplotami okolo 20 °C až 25 °C. Dni s vysokými teplotami nad 30 °C nie sú v Helsingøre príliš časté, ale nie sú vylúčené.

V zime sa teploty pohybujú okolo 0 °C až 5 °C. Môžete očakávať mrazivé rána a večery, a často aj snehové preháňky. Minimálna teplota sa pohybuje okolo -5 °C až -10 °C. Zimné obdobie v Helsingøre môže byť pre niektorých mrazivé, ale s príchodom zimných šiat môže mesto ponúkať aj nádherné výhľady na zasnežené pláže a pamiatky.

Aj keď je Dánsko známe ako krajina so stálym a častým vetrom, Helsingør sa môže pochváliť väčšou stabilitou. Veterné podmienky v tomto meste nie sú také silné ako v iných častiach krajiny. Priemerná rýchlosť vetra je približne 10 km/h až 15 km/h. Avšak, niektoré príležitostné extrémne vetry môžu predstavovať problémy pre ľudí, ktorí plánujú stráviť čas vonku.

Helsingør sa nachádza na pobreží, čo znamená, že je náchylnejší na zrážky ako vnútrozemské oblasti Dánska. Priemerné ročné zrážky sa pohybujú okolo 600 mm, čo je pomerne mierne. Najmokrejším obdobím je leto, v júli a auguste, keď je pravdepodobnosť dažďa najväčšia.

Ak hľadáte vhodný čas na návštevu Helsingøre, letné mesiace sú vhodné pre tých, ktorí sa chcú vydať na pláž, užiť si slnko, more a prehliadky mesta. Zimné mesiace sú zasa vhodné pre tých, ktorí chcú zažiť vianočnú atmosféru a pozorovať krásu zasneženého Helsingøre.

Takže, ak sa chystáte na cestu do Dánska a navštíviť Helsingør, nezabudnite si zobrať so sebou takmer všetky druhy oblečenia - od letných šiat až k zimným bundám. Priebežne sledujte predpoveď počasia pre aktuálne informácie a užite si pobyt v tomto fascinujúcom historickom meste s bohatou kultúrou a atrakciami.


Dovolenka Dánsko Helsingør


Dánsko je jednou z krajín, ktorá určite stojí za návštevu. Táto časť severnej Európy si zachovala svoju krásu a jedinečný šarm, ktoré si užijete nielen v hlavnom meste Kodani, ale aj v menších mestách. Jedným z nich je Helsingør, malé a čarovné mesto na severe Holandského ostrova.

Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v Helsingøre, určite sa nebudete nudiť. Toto mesto je známe svojou nádhernou prístavom a zámkom Kronborg. Tento krásny zámok bol postavený v stredoveku a je známy ako miesto, kde sa odohráva známa Shakespearova hra Hamlet.

Mesto Helsingør ponúka taktiež množstvo kultúrnych aktivít ako napríklad múzeá a galerie a taktiež pestrú paletu reštaurácií a butikov. Červené tehly, ktorými je mesto pokryté, pridávajú do príjemnej atmosféry tohto miesta jedinečnú a nezameniteľnú atmosféru.

Okrem mesta Helsingør, máte možnosť navštíviť aj blízke miesta ako napríklad Hornbæk, známe svojimi plochými bielymi plážami a krištáľovo čistou vodou, ktoré sú ideálne pre kúpanie. Vzhľadom na svoju polohu a severné končiny si tu môžete vychutnať aj polárnu polnočnú slnkom, takže nezabudnite na fotoaparát a chytite si svoje nezabudnuteľné zážitky.

Dánsko je známe svojimi cykloturistickými možnosťami, takže nezabudnite priniesť so sebou bicykel a užiť si krásy tohto čarovného miesta z pohodlia svojho sedadla. Mnohé trasy pochádzajú z Helsingör a môžete si vybrať medzi rôznymi vzdialenosťami a obtiažnosťami, takže si každý môže svoju cestu prispôsobiť podľa svojich predstáv.

Niektorí z vás možno nehľadajú len krásy vidieka, ale taktiež nachádzať zábavu a vzrušenie vo večerných hodinách. Pokojné mesto Helsingør má však na tento prístup pre vás riešenie. Približne hodinu cesty autom alebo vlakom sa totiž môžete dostať do Kodane, kde vás čakajú nočné kluby a bary.

Zhrnutie a odporúčanie:

Pokojné a čarovné mesto Helsingør ponúka svojim návštevníkom nielen krásne miesto, ale aj kultúrne pamiatky, cykloturistiku a možnosti na kúpanie. Vďaka svojej polohe v tichej zalive Kattegat, máte možnosť vychutnať si krásy polárnej polnočnej slnkom a zároveň využiť možnosti večerného života v Kodani. Pre tých, ktorí veľmi radi cestujú, mali by ste sa určite vypraviť na severské krásy do Helsingøre.


Letenka Dánsko Helsingør


Dánsko Helsingør: Cesta k historickej kráse

Ak hľadáte zaujímavý a čarovný kúsok dánskej histórie, nemali by ste stratiť príležitosť navštíviť mesto Helsingør. Toto impozantné pobrežné mesto, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Dánska, je známe pre svoj krásny hrad Kronborg a jedinečnú históriu, ktorú ponúka návštevníkom.

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Helsingøru, je prostredníctvom leteckých spoločností ponúkajúcich letenky do hlavného mesta Dánska, Kodane. Z Kodane sa následne môžete dostať do Helsingøru autobusom, vlakom alebo trajektom. Cesta trvá len približne jednu hodinu, čo sa oplatí pre množstvo histórie, kultúry a krásy, ktorú mesto ponúka.

Jediný, no veľmi významný bod záujmu v Helsingøru je hrad Kronborg. Tento ikonický hrad je známy ako "Elsinore", miesto, kde sa odohráva slávne Shakespearove dielo Hamlet. Hrad je zaradený na zoznam Svetového dedičstva UNESCO a je obklopený impozantnou pevnou hradbou, ktorá prináša neskutočnú atmosféru minulosti. Po prehliadke hradu môžete navštíviť aj múzeum v jeho interiéroch, kde môžete objaviť históriu a artefakty spojené s hradom.

Okrem hradu Kronborg, Helsingør ponúka aj mnoho ďalších zaujímavých miest. Môžete navštíviť Maritimt Museet, ktoré je múzeum venované moru a námornému životu. Môžete tu vidieť zaujímavé exponáty, ako napríklad lodné modely a nástroje používané námorníkmi. Ak máte radi umenie, určite navštívte Kulturværftet, ktoré je kultúrnym a umeleckým centrom mesta. Tu môžete obdivovať rôzne výstavy a predstavenia a hlbšie sa ponoriť do dánskej kultúry.

Prechádzka po malebných uličkách Helsingøru je sama o sebe zážitkom. Príjemné obchody, reštaurácie a kaviarne vás vítajú v každom kroku. Počas prechádzky sa zastavte v jednom z miestnych kaviarničiek a ochutnajte dánske špeciality, ako je napríklad smørrebrød alebo pljeskavice.

Pre milovníkov prírody a nadšencov do outdoorových aktivít ponúka Helsingør mnoho príležitostí. Môžete si prejsť prístavnými plážami a vychutnávať pohľad na Baltské more. Ak ste dobrodružné povahy, prejdite sa po kopcoch Helsingør, kde si môžete vychutnať úchvatný výhľad na mesto a jeho okolie.

Letenky do Dánska a návšteva Helsingøru vám ponúknu jedinečnú príležitosť preskúmať históriu a krásu tohto malebného mesta. Nech už ste fanúšikom Shakespeara alebo jednoducho túžite objavovať nové miesta a kultúru, Helsingør vám určite poskytne nezabudnuteľný zážitok.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky