Nájdite letenky s najlepšou cenou

Dominikánska republika Cayo Levantado

Ubytovanie Dominikánska republika Cayo Levantado


Cayo Levantado: Raj na Zemi v Dominikánskej republike

Dominikánska republika je známa svojou nádhernou prírodou, bielymi plážami a pohostinnými ľuďmi. Ak túžite zažiť skutočný raj na Zemi, nemali by ste vynechať malý ostrov Cayo Levantado, ktorý sa nachádza na severovýchode krajiny v oblasti Samaná.

Cayo Levantado je malebným a exkluzívnym miestom, ktoré ponúka úžasné exotické prostredie a dokonalý oddych na pláži. Ostrov je dostupný len loďou a jeho príroda zostala takmer nedotknutá. Tento raj na Zemi si užijete najmä vďaka jeho úchvatnej divokej prírode, ktorá je prepletená s modrými lagúnami a hustou zeleňou.

Ak sa rozhodnete stráviť niekoľko nocí na ostrove, mali by ste si rezervovať ubytovanie v niektorom z luxusných rezortov, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na Karibské more. Tieto rezorty sú obklopené priezračne čistou vodou a dokonale upravenými záhradami, ktoré vytvárajú dokonalú atmosféru na oddych a relaxáciu.

Rezorty na Cayo Levantado ponúkajú špičkovú kvalitu služieb a ponúkajú návštevníkom rôznorodé možnosti. Môžete si vychutnať lenivé dni na pláži, kde vás čakajú pohodlné lehátka a slnečníky, alebo si zahrať nejaké vodné športy, ako napríklad potápanie, šnorchlovanie alebo kajakovanie. Rezorty majú tiež k dispozícii bazény, kde sa môžete osviežiť a vychutnať si chladný koktail, a wellness centrá, kde si môžete dopriať relaxačnú masáž v príjemnom prostredí.

Počas svojho pobytu na Cayo Levantado, by ste nemali vynechať možnosť výletu do miestnej dedinky Samaná, ktorá je známa svojím bohatým kultúrnym dedičstvom a pestrou miestnou kuchyňou. Môžete si prejsť jej úzkymi uličkami, navštíviť miestne obchody a trhy a ochutnať tradičné dominikánske jedlá.

Ak túžite po dobrodružstve, môžete sa zúčastniť aj výletu na obdivovaný lokálny Súostrovie Los Haitises, kde si budete môcť pozrieť ohromujúce mangrovníkové bažiny a skalnaté ostrovy so zaujímavými jaskyňami. Tento výlet vám poskytne príležitosť vidieť zblízka jedinečnú dominikánsku prírodu a mať skutočné dobrodružstvo.

Cayo Levantado v Dominikánskej republike je skutočným rajom na Zemi, kde si môžete užiť luxusné ubytovanie, nádhernú pláž a pokoju a pokoj. Tento ostrov je ideálnym miestom pre romantický únik, rodinnú dovolenku alebo len pre oddych od každodenného stresu. Choďte a objavte túto oázou v Karibiku a zažite nezabudnuteľné zážitky, ktoré vám prinesie Cayo Levantado.


Počasie Dominikánska republika Cayo Levantado


Dominikánska republika je krajina, kde sa primárne nachádza karibský ostrov Hispaniola rozdelený medzi Haiti a Dominikánsku republiku. Tento ostrov je charakteristický svojou tropickou klímou, vysokou teplotou a relatívne vyrovnanou vlhkosťou po celý rok.

V Dominikánskej republike sa nachádza viacero turistických miest, ktoré si získali povesť ako miesta s krásnym počasím. Jedným z týchto miest je aj Cayo Levantado.

Cayo Levantado, také známe tiež ako Bacardi Island, je ostrov na severovýchodnom pobreží Dominikánskej republiky. Nachádza sa v oblasti Samaná, čo je od hlavného mesta Santo Domingo vzdialené približne 150 kilometrov, a teda z televíznej relácie "Robinsona" familiariverzum známej oblasti.

Počasie v Cayo Levantado je podobné ako v celej krajine. Dominikánska republika má väčšinu roka horúce a suché počasie s vysokou teplotou, ktorá sa pohybuje okolo 30 stupňov Celzia. V období od mája do októbra je tu obdobie dažďov, kedy prichádzajú pravidelné zrážky.

Aj keď je počasie v Cayo Levantado väčšinou veľmi pekné, treba vziať do úvahy, že viacero faktorov môže ovplyvniť počasie. Napríklad vplyv hurikánov, ktoré môžu mať značný dopad na počasie v oblasti.

V Cayo Levantado a okolí sa stretávame s typickou vegetáciou dažďových lesov, preto je miesto považované za prírodnú krásu Dominikánskej republiky. Pieskové pláže a tyrkysové more sú ideálnou scenériou pre oddych a relaxáciu. Na ostrove sa nachádza tiež niekoľko letovísk, ktoré ponúkajú rôzne možnosti výletov a aktivít ako okružné plavby, potápanie a rôzne športy na pláži.

Počasie v Cayo Levantado môže byť vašou cestou do prírody a relaxu, najmä v období chladných dní a zimnej sezóny. Pestré a zaujímavé prírodné scenérie spolu s celoročne teplým počasím a čistým morom uľahčia váš pobyt a poskytnú vám príjemné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Cayo Levantado


Otázka 1: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Cayo Levantado?
Odpoveď 1: Najlepší spôsob, ako sa dostať na Cayo Levantado, je letecky priletieť na letisko El Catey Samana a potom absolvovať krátku trajektovú cestu z mesta Samana.

Otázka 2: Ktorý čas je najlepší na návštevu Cayo Levantado?
Odpoveď 2: Najlepší čas na návštevu Cayo Levantado je od decembra do apríla, keď je teplota príjemná a menej pravdepodobné sú zrážky.

Otázka 3: Aké aktivity sú k dispozícii na Cayo Levantado?
Odpoveď 3: Na Cayo Levantado je množstvo aktivít, vrátane plávania, potápania, šnorchlovania, lyžovania na vode, kajakovania a turistiky.

Otázka 4: Kde sa môžem ubytovať na Cayo Levantado?
Odpoveď 4: V Cayo Levantado sú k dispozícii dva hlavné hotely - Gran Bahia Principe Cayacoa a Luxury Bahia Principe Samana.

Otázka 5: Aké je jedlo na Cayo Levantado?
Odpoveď 5: Cayo Levantado ponúka množstvo miestnych jedál, ako aj medzinárodné kuchyne. Môžete si vychutnať čerstvé ryby, morské plody a tradičné dominikánske jedlá.

Otázka 6: Je na Cayo Levantado bezpečné kúpanie a šnorchlovanie?
Odpoveď 6: Áno, na Cayo Levantado je kúpanie a šnorchlovanie bezpečné. Pre istotu sa však uistite, že využívate prevádzky ponúkajúce bezpečnostné vybavenie, aké sú záchranné vesty.

Otázka 7: Čo by som si mal zobrať na Cayo Levantado?
Odpoveď 7: Môžete si zobrať plážové oblečenie, plážové sandále, slnečné okuliare, klobúk alebo čiapku, ochrannú krem na slnko, repelent proti hmyzu, kameru, plážový uterák a šnorchlovacie vybavenie.

Otázka 8: Môžem sa dostať z Cayo Levantado na iné miesta Dominikánskej republiky?
Odpoveď 8: Áno, z Cayo Levantado sa môžete dostať do rôznych miest Dominikánskej republiky, vrátane mesta Samana a Národného parku Los Haitises. Sú k dispozícii rôzne prevádzky, ktoré vám pomôžu s plánovaním výletov.


Letenka Dominikánska republika Cayo Levantado


Dominikánska republika je jedným z najkrajších miest na Karibiku, ktoré láka tisícky turistov z celého sveta. Svojou prírodnou krásou a bohatou históriou ponúka množstvo atrakcií a výletov pre všetky typy cestovateľov. Jedným z najvyhľadávanejších miest v Dominikánskej republike je malý rajský ostrov s názvom Cayo Levantado.

Cayo Levantado, známy aj ako ostrov Bacardi, sa nachádza v Samaná Bay na severovýchode Dominikánskej republiky. Tento ostrov je synonymom pre luxusné pláže, tyrkysové more a exotickú atmosféru. V blízkosti ostrova možno nájsť koralové útesy a obrovské množstvo farebných morských rýb, čo ho robí ideálnym miestom pre šnorchlovanie a potápanie.

Cesta na Cayo Levantado nie je možná len cez loď, čo dodáva dobrodružný nádych celej skúsenosti. Môžete si zvoliť prepravu v rámci organizovaných výletov alebo si prenajať súkromnú jachtu. Aj keď je to relatívne malý ostrov, je tu dostatok miesta na vychutnanie si súkromia a pokojných okamihov na pláži.

Po príchode na ostrov si okamžite všimnete, že je to raj na zemi. Biely piesok, kokosové palmy, príjemné teploty a perspektíva stráviť tam niekoľko dní je niečo, čomu sa ťažko odoláva. Existuje len niekoľko hotelov a rezortov na ostrove, z ktorých väčšina je exkluzívna a luxusná. Každý hotel ponúka prvotriedne ubytovanie a majú k dispozícii aj vlastné pláže, bazény, reštaurácie a wellness centrá.

Okrem relaxácie na pláži a vychutnávania si nádherného počasia existuje na Cayo Levantado aj množstvo ďalších aktivít. Môžete sa vybrať na prehliadku prírodných zaujímavostí ostrova, ako sú vodopády El Limón a polostrov Samaná. Okrem toho si môžete vyskúšať jazdu na koni, prechádzku po džungli alebo navštíviť miestne rybárske dedinky a spoznať miestnu kultúru.

Jednou z hlavných atrakcií ostrova je príležitosť navštíviť miesta, kde sa natáčali známe filmy. Na Cayo Levantado bola nakrútená reklama pre Bacardi Rum a aj niektoré scény z filmu "Piráti z Karibiku". Pre filmových nadšencov je to unikátna príležitosť sledovať miesta, kde sa odohráva ich obľúbený film.

Ak hľadáte exotiku, krásne pláže a relaxáciu na úplne inej úrovni, návšteva Cayo Levantado je určite správnou voľbou. Toto ostrovné útočisko v Dominikánskej republike je jedným z najkrajších miest, ktoré môžete na Karibiku navštíviť. Naplánujte si letenku a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku na ostrove Bacardi.


Dovolenka Dominikánska republika Cayo Levantado


Dovolenka na Dominikánskej republike je pre mnohých snom, a prečo aj nie? Krásne pláže, modré karibské more a exotická atmosféra - to všetko môžete zažiť na ostrove Cayo Levantado.

Cayo Levantado je malý ostrov, ktorý sa nachádza v Karibiku na severe Dominikánskej republiky. Je známy aj pod názvom Bacardi Island, pretože tu bol natáčaný slávny reklamný spot. Ostrov leží len niekoľko kilometrov od známej pláže Samaná, kde milujúci turisti nachádzajú útočisko počas svojho dovolenkového pobytu.

Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku na Cayo Levantado, pripravte sa na nádherné pláže s bielym pieskom, ktoré sa tiahnu pozdĺž celého ostrova. Tu si budete môcť užívať slnečné lúče, osviežiť sa v čistej vode a robiť si romantické prechádzky s partnerom.

Cayo Levantado je takmer celý pokrytý tropickou vegetáciou, vďaka ktorej má ostrov úžasne exotickú atmosféru. Počas vašich prechádzok ostrovom môžete objaviť rôzne druhy rastlín a kvetov, ktoré dodávajú miestu osobitý pôvab.

Okrem krásnych pláží a tropickej flóry ponúka Cayo Levantado aj možnosti na vodné športy. Môžete sa vydať na potápanie a objaviť fascinujúci podmorský svet s rôznymi druhmi korálov a tropických rýb. Ak ste adrenalínový závislák, môžete si zažiť aj jazdu na vodnom skútri alebo zapojiť sa do surfingu.

Na Cayo Levantado sa nachádza aj niekoľko luxusných hotelov a rezortov, ktoré vám poskytnú pohodlie a komfort počas vášho pobytu. Môžete si užívať vynikajúcu kuchyňu, relaxovať v spa centrách a vychutnávať si drinky pri bazéne.

Nakoľko ostrov Cayo Levantado nie je príliš veľký, väčšinou sa na ňom nachádzajú iba hoteloví hostia a turisti, čo prispieva k jeho pokojnej atmosfére a súkromiu.

Ak máte záujem objaviť aj okolité miesta, môžete sa vybrať na výlet do národného parku Los Haitises, ktorý je známy svojou jedinečnou krajinou a bohatou faunou a flórou. Môžete navštíviť aj malé miestne dedinky, kde sa zoznámite s pôvodnými obyvateľmi, ich kultúrou a tradíciami.

Cayo Levantado je skutočne rajským miestom pre tých, ktorí túžia po oddychu a relaxe na krásnych plážach. Zelená vegetácia, biely piesok a modré more - toto je miesto, kde môžete nájsť pokoj a nabiť sa energiou.

Ak teda túžite po dovolenke na Dominikánskej republike, určite neváhajte a zvoľte si Cayo Levantado. Budete mať možnosť zažiť nezabudnuteľné chvíle v jednom z najkrajších kútov Karibiku.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky