Nájdite letenky s najlepšou cenou

Dominikánska republika Higuey

Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Higuey


1. Ako sa dostanem do Higueyu v Dominikánskej republike?
Odpoveď: Môžete sa tam dostať letecky cez letisko Punta Cana alebo Santo Domingo, alebo autobusom / taxíkom zo susedných miest.

2. Aké sú hlavné atrakcie v Higueyu?
Odpoveď: Higuey je známe pre svoju ikonickú baziliku svätého Dionýza, kde je uložený obrovský obraz Matky Božej Altagracia, patrónky Dominikánskej republiky. Okolie ponúka aj krásne pláže, ako napríklad pláž Bavaro.

3. Koľko stojí vstupenka do baziliky svätého Dionýza?
Odpoveď: Vstup do baziliky je voľný, ale môžete si prípadne kúpiť suveníry alebo dary v blízkosti.

4. Aký je najvhodnejší čas na návštevu Higueyu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu je v období medzi decembrom a aprílom, kedy je nižšia vlhkosť a menej zrážok.

5. Aké sú tradičné jedlá v Higueyu?
Odpoveď: Dominikánska kuchyňa je veľmi pestrofarebná a obsahuje jedlá založené na ryži, fazuli, kuraci a ryby. Niektoré tradičné jedlá sú sancocho (vývar), mangú (štipľavá plantainová kaša) alebo mofongo (zmrštený zelený plantain).

6. Kam môžem ísť na výlet z Higueyu?
Odpoveď: Z Higueyu môžete navštíviť blízke pláže, ako je napríklad pláž Punta Cana, Navarrete alebo Macao. Môžete tiež navštíviť Národný park del Este alebo lovecký rezervát La Romana.

7. Mám si prenajať auto alebo využiť miestnu dopravu v Higueyu?
Odpoveď: Miestna doprava je dostatočná a môžete sa pohybovať autobusom alebo taxíkom. Ak chcete mať väčšiu slobodu a flexibilitu, môžete si prenajať auto.

8. Môžem v Higueyu platiť kartou?
Odpoveď: V niektorých reštauráciách, hoteloch a obchodoch môžete platiť kartou, ale je dobré mať aj hotovosť, pretože nie všade sa prijíma platba kartou.

9. Je bezpečné cestovať do Higueyu?
Odpoveď: Celkovo je Higuey považované za bezpečné miesto pre turistov. Je však vždy dôležité dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad sledovať svoje veci a byť obozretný vo verejných priestranstvách.

10. Akú menovku mám použiť v Higueyu?
Odpoveď: Mena v Dominikánskej republike je dominikánske peso (DOP). Môžete si ho vymeniť vo výmenných kanceláriách alebo vo väčších bankách. Niektoré miesta prijímajú aj americké doláre.


Letenka Dominikánska republika Higuey


Dominikánska republika je tropická krajina, ktorá ponúka množstvo prírodných divov a krásnych pláží. Jedno z najobľúbenejších miest medzi turistami je mesto Higuey, ktoré sa nachádza na východnom pobreží krajiny.

Ak sa chystáte navštíviť Higuey, prvou vecou, ktorú potrebujete urobiť, je zohnať letenku. Existuje množstvo leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Dominikánskej republiky, a to za rôzne ceny. Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia, ale všeobecne platí, že ak chcete ušetriť, je najlepšie rezervovať letenku skôr, než sú plány už definitívne.

Po prílete do Dominikánskej republiky sa môžete dostať do Higuey rôznymi spôsobmi. Najjednoduchšou možnosťou je prenájom automobilu. V Higuey si môžete prenajať auto od viacerých spoločností. Ceny prenájmu môžu byť pevné alebo závisieť od toho, aké auto si vyberiete. Ak nechcete prenajať auto, môžete použiť taxi službu alebo autobusovú dopravu.

Higuey má veľa turistických atrakcií, z ktorých najznámejšou je Bazilika Nášho Pána z Altagracia. Táto bazilika je považovaná za najdôležitejšiu románsku kresťanskú svätyňu v Dominikánskej republike a navštevuje ju množstvo pútnikov zo všetkých kútov sveta.

Ďalšou turistickou atrakciou, ktorú si môžete v Higuey pozrieť, sú krásne pláže. Boca Chica, Punta Cana alebo Bavaro sú len niektoré z najpopulárnejších pláží, ktoré ponúka táto oblasť. Tieto pláže ponúkajú okrem krásneho piesočnatého pobrežia aj výborné potápačské možnosti a množstvo vodných športov.

Okrem pláží a Baziliky Nášho Pána z Altagracia existujú aj ďalšie turistické atrakcie, ktoré si v Higuey môžete pozrieť. Mestské trhy, veľké nákupné centrá a lokálne reštaurácie sú to najlepšie, čo tento raj na zemi ponúka. Ak chcete zažiť Higuey naplno, určite by ste si nemali nechať ujsť miestne festivaly a oslavy, ktoré sa počas celého roka v meste konajú.

Dominikánska republika je prekrásna krajina, ktorá ponúka množstvo zážitkov a Higuey je miestom, ktoré sa neoplatí vynechať. Len si zarezervujte letenku do Dominikánskej republiky a užite si exotickú dovolenku vo výnimočnom prostredí.


Ubytovanie Dominikánska republika Higuey


Higuey je jedno z najobľúbenejších turistických miest v Dominikánskej republike. Nachádza sa na východnom pobreží krajiny a je známe svojou nádhernou prírodou, krásnymi plážami a bohatou kultúrou.

V Higuey nájdete širokú škálu ubytovacích možností, od luxusných rezortov po najskromnejšie penzióny. Viaceré rezorty sú situované priamo na pláži, čo poskytuje nádherný výhľad a jednoduchý prístup k moru. Tieto rezorty sú vybavené všetkými modernými pohodlnosťami a ponúkajú hostom širokú škálu služieb, ako sú wellness centrá, reštaurácie s miestnou i medzinárodnou kuchyňou, bazény a zapožičiavanie vodných športových potrieb.

Pre tých, ktorí preferujú viac nezávislý a autentický zážitok, je tu množstvo menších hotelov, penziónov a apartmánových komplexov. Tieto ubytovacie zariadenia sú často rodinné prevádzky a ponúkajú pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie. Niektoré z nich môžu byť situované mimo hlavného turistického centra, čo umožňuje hostom bližší kontakt s miestnou kultúrou a každodenným životom obyvateľov Higuey.

Počas pobytu v Higuey by ste nemali vynechať návštevu Baziliky Nanebovzatia Panny Márie, ktorá je jednou z najvýznamnejších kresťanských svätyní v Latinskej Amerike. Bazilika bola postavená na počesť Panny Márie, ktorá je podľa povesti zázračne zjavila miestnemu domorodému dievčaťu. Strom s banánami je tiež populárnou turistickou atrakciou v Higuey, a to preto, že si ho kráľovná Španielska kúpila áno to dnes považovaný za Papežskú baziliku, jednu zo šiestich v Karibskej oblasti.

Medzi ďalšie aktivity priamo v Higuey patria rôzne vodné športy, jazda na koni v prírodnom parku, golf na jednom z mnohých golfových ihrísk v okolí, alebo len relaxácia na krásnych plážach s bielym pieskom a tyrkysovým morom.

Higuey ponúka hostom ideálne miesto na oddych a relaxáciu, bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusné rezorty alebo skromné ubytovacie zariadenia. S nádhernou prírodou, fascinujúcou kultúrou a bohatými možnosťami na výlety a aktivity v okolí, je to miesto, ktoré určite stojí za návštevu, ak sa rozhodnete navštíviť Dominikánsku republiku.


Dovolenka Dominikánska republika Higuey


Dovolenka v Dominikánskej republike - objavte krásy Higuey

Letovisko Higuey sa nachádza na východnom pobreží Dominikánskej republiky a je jedným z najobľúbenejších turistických miest naostrova. S jeho biele piesočnaté pláže, jasne modré ​​more aúchvatné prírodné scenérie, ponúka Higuey ideálnu dovolenkovú destináciu pre všetkých milovníkov slnka, mora a dobrodružstva.

Jednou z najväčších atrakcií v Higuey je návšteva Baziliky Nepoškvrneného Počatia, ktorá je jednou z najkrajších katolíckych katedrál v Celom Karibiku. Jej impozantná architektúra a nádherné vnútorné dekorácie si zaslúžia vašu pozornosť. Môžete si tiež všimnúť zvonky, ktoré každú hodinu oznamujú čas a vytvárajú nezameniteľnú atmosféru.

Ak ste prírodovedec alebo len milujete prírodu, určite by ste mali navštíviť národný park Juan Pablo Duarte, ktorý sa nachádza v blízkosti Higuey. Tento park ponúka bohatý druhový rozmanitosť rastlín a zvierat, a taktiež vám poskytne možnosť objaviť niektoré z najkrajších scenérií v oblasti. Môžete si vybrať z množstva túr a výletov, ktoré vám umožnia objaviť všetky jeho poklady.

Niekoľko kilometrov od Higuey sa nachádza národný park Del Este, ktorý je jedným z najkrajších prírodných parkov v celej Dominikánskej republike. Tento park je domovom mnohých endemických druhov rastlín a zvierat, ako aj malebných pláží a korálových útesov. Ak máte radi potápanie a šnorchlovanie, určite by ste nemali prehliadnuť túto oblasť.

Ale pravdaždové kúpanie v mori však nevynechajte! Higuey má niekoľko nádherných pláží, kde si môžete vychutnať leňošenie na slnku alebo sa zabaviť rôznymi vodnými športami. Medzi najznámejšie pláže patria pláž Bayahibe s jej pobrežnými kilometrami jemného piesku a nádherne jasným morom. Ďalšími populárnymi plážami sú pláže Punta Cana a Bávaro.

Samozrejme, v doplnku k prírodným a historickým krásam môžete v Higuey zažiť aj vzrušujúce nočné život. Miestne bary, reštaurácie a kluby ponúkajú živú hudbu, a taktiež tradicionálne tanečné predstavenia, ktoré vám umožnia spoznať autentickú dominikánsku kultúru.

Dominikánska republika je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete. Krajina ponúka bohaté poklady prírody, histórie a kultúry, a Higuey je len jedným z miest, ktoré stojí za návštevu. Takže prečo sa nedočkať a neplánujte si svoju vysnívanú dovolenku v Dominikánskej republike už teraz? Užite si slnečné pláže, dobrodružné výlety a poznávanie miestnej kultúry a budeteť sa cítiť ako v raji


Počasie Dominikánska republika Higuey


Dominikánska republika je destináciou známou svojimi krásnymi plážami, teplým počasím a exotickou atmosférou. Higuey, jedno z najväčších miest v Dominikánskej republike, si tiež užíva trvalé teplé podnebie a je populárnou destináciou pre turistov. V tomto článku sa pozrieme na počasie v Higuey a ako sa mení počas rôznych ročných období.

Higuey je známe svojou tropickou, semiaridnou klímou. Teploty sú tu väčšinou vysoké, priemerná denná teplota sa pohybuje od 25°C do 32°C počas celého roka. Aj keď sa teploty pomerne nemenné, je tu mírný rozdiel v teplotách medzi deňom a nocou. Nočné teploty sa pohybujú od 18°C do 23°C, čo je stále príjemne teplé.

Dominikánska republika má dve hlavné obdobia – suché a daždivé. Suché obdobie je od decembra do apríla, kedy je minimum zrážok a slnko svieti väčšinu času. Práve toto obdobie privádza mnoho turistov na pláže Higuey, aby si užili horké slnečné dni a teplé oceánske vody.

Na druhej strane, daždivé obdobie trvá od mája do novembra. Počas tohto obdobia je Higuey náchylné na hurikány a silné dažde. Je dôležité, aby turisti sledovali vývoj počasia a varovania pred hurikánmi a prípadne plány prispôsobili podľa aktuálnych podmienok.

Takisto je tu aj sezóna dážďov, ktorá sa vyskytuje koncom leta a na začiatku jesene. Tento čas prináša viac daždivých dní a vlhké počasie. Pestrost flóry a fauny Dominikánskej republiky kvitne v tomto období, a preto môže byť tento čas aj zaujímavý pre turistov, ktorí majú radi prírodu.

Vo všeobecnosti je Higuey priam stvorené pre milovníkov slnka a teplohľadnú dovolenku. Jeho teplé a suché podnebie robí z neho ideálne miesto pre oddych a relaxáciu. Ak hľadáte tropickú exotiku s nádhernými plážami a slnkom, Higuey v Dominikánskej republike je miesto, ktoré by ste mali zvážiť.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky