Nájdite letenky s najlepšou cenou

Dominikánska republika Puerto Bahía

Ubytovanie Dominikánska republika Puerto Bahía


Dominikánska republika je krajina s krásnymi plážami, pestrým exotickým ovocím a veľkým množstvom turistických atrakcií. Ak hľadáte zážitok na čarovnom mieste pri mori, tak by ste mali ísť do Puerto Bahía. Toto ubytovanie vo forme rezortu sa nachádza v oblasti Samaná, na severnom pobreží Dominikánskej republiky a patrí medzi najlepšie na tejto destinácii.

Samaná je známa svojimi spektakulárnymi nezničenými plážami a hlbokou lagúno, ktorá je plná koralov a bohatým podmorským životom. Puerto Bahía sa nachádza práve tu, na okraji lagúny a priamo na pláži s bledoružovým pieskom. Svojou polohou sa stáva jedinečným miestom, kde sa môžete prechádzať pozdĺž pláže, preplávať sa v hlbinách lagúny, alebo si užívať iné vodné športy. Výborným doplnkom k týmto aktivitám je aj známy fajčiarsky klub s veľkou ikonickou terasou s vynikajúcim výhľadom.

Resort vo svojej podstate ponúka rôzne typy ubytovania. Nachádzať sa tu môžu vily s výhľadom na more alebo s vlastným bazénom. Tiež sú k dispozícii apartmány s kuchyňou a balkónom, čo predstavuje výhodnú alternatívu pre rodiny alebo väčšie skupiny ľudí. Nájdete tu aj možnosti pre menšie izby, ale majú výbornú atmosféru a sú vybavené vysokej kvality vybavením a moderným nábytkom. Samozrejmosťou je dostupnosť bezdrôtového pripojenia na internet a vnútorná výzdoba je farebne ladená so základným prvkom – jarabinkou, ktorej je táto oblasť známa.

Okolie rezortu taktiež ponúka výbornú možnosť relaxingových aktivít. V okolí sa nachádza krásna národná rezervácia El Limon, kde môžete vidieť poriadne veľké kaskády. V okolí mesta Samaná môžete vidieť aj vyvierače minerálnej vody či prehliadnuť miestne botanické záhrady. Pre milovníkov turistiky je práve Samaná kľúčovou oblasťou, ponúkajúcou desiatky turistických ciest po nezvyčajnej prírode, ako aj jezdectvo, cestovanie výletnými loďami a veľa iného.

Ubytovanie v Puerto Bahía v Samaná je skutočne jedinečným zážitkom s množstvom možností pre relax a oddych v exotickom prostredí Dominikánskej republiky. Ak hľadáte luxus a pohodu v krásnom prostredí, nie je lepší spôsob ako stráviť dovolenku v tomto rozprávkovom prostredí.


Letenka Dominikánska republika Puerto Bahía


Dominikánska republika je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií strednej Ameriky. Svojou nádhernou prírodou, úchvatnými plážami a bohatou kultúrou láka návštevníkov z celého sveta. Jedno z týchto miest, ktoré sa už dlhší čas teší na popularite, je Puerto Bahía.

Puerto Bahía sa nachádza na severozápade Dominikánskej republiky, v blízkosti mesta Samaná. Je to malé prímorské mestečko so všetkým, čo si môžete priať na dokonalú dovolenku. Ako sa tam dostanete? Samozrejme, cestou je letenka!

Ak sa rozhodnete navštíviť Puerto Bahía, najlepším spôsobom, ako tam cestovať, je letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do Dominickej republiky, s možnosťou pristátia na najbližšom letisku El Catey.

Cesta na letisko El Catey je jedinečným zážitkom samým osebe. Z letiska Santo Domingo, hlavného mesta krajiny, trvá jazda autom približne dve hodiny, počas ktorých si môžete vychutnávať krásu vidieckeho prostredia Dominikánskej republiky. Na ceste uvidíte množstvo banánových plantáží, dediny s typickými farebnými domčekmi a nádherné panoramatické výhľady.

Keď pristanete na letisku El Catey, je už cesta do Puerto Bahía iba kúsok. Cesta vám umožní obdivovať jemný piesok, tyrkysovú farbu mora a exotickú flóru a faunu, ktorá obklopuje toto miesto. Môžete sa tešiť na krásne výhľady na oceán a prírodné scenérie po celú cestu.

Po príchode do samotného Puerto Bahía budete nadšení jeho pokojnou atmosférou a pôvabom malebnej pláže, ktorá vyzerá, akoby ju sochy bohov vytesali pre vás. Piesok je jemný a biely, voda je priehľadná a teplá. Toto miesto je ideálne pre oddych a relaxáciu.

Okrem krásnych pláží a slnka má Puerto Bahía aj mnoho aktivít, ktorými si môžete spestriť svoju dovolenku. Môžete navštíviť národný park Los Haitises, kde sa môžete potápať v jaskyniach, objavovať pralesy a pozorovať množstvo druhov vtákov a iných zvierat. Pre milovníkov vodných športov je tu možnosť surfovania, potápania alebo prechádzok na kajakoch po mori.

Po celodennom objavovaní prírodných krás a aktívneho dňa sa môžete uvoľniť a vychutnávať si dominikánsku kuchyňu a miestnu hudbu. Dominikánska kuchyňa je slávna svojimi exotickými chutiami a vynikajúcimi morskými plodmi. Miestna hudba merengue, bachata a salsa, vás zaručene dostane do rytmu.

Výlet na Dominikánsku republiku a konkrétne do Puerto Bahía je skutočne nezabudnuteľným zážitkom, ktorý si budete pamätať ešte dlho. Krásne pláže, jemný piesok, krištáľovo čistá voda a jedinečná prírodná scenéria robia z tohto miesta raj na zemi. Nezabudnite si zabezpečiť letenku do Dominikánskej republiky a zažite túto dovolenku snov!


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Puerto Bahía


1. Aké sú najlepšie pláže v Puerto Bahía?
Najlepšie pláže v Puerto Bahía sú Playa Grande, Playa Preciosa a Playa Diamante.

2. Aké je počasie v Puerto Bahía?
Počasie v Puerto Bahía je tropické, s celoročne teplou a vlhkou klímou. Letné mesiace majú priemerné teploty okolo 30 stupňov Celzia.

3. Aké sú miestne atrakcie a činnosti?
Miestne atrakcie zahŕňajú návštevu pláží, golf, vodné športy, nákupy na miestnych trhoch a návšteva historickej pevnosti Fort San Felipe.

4. Aké sú dostupné dopravné prostriedky v Puerto Bahía?
Dopravné prostriedky v Puerto Bahía zahŕňajú taxi a miestne autobusové služby. Na turistické výlety sa odporúčajú aj organizované prehliadky.

5. Aké sú miestne reštaurácie a kuchyne?
Miestne reštaurácie ponúkajú tradičné kuchyne s morskými plodmi, ako aj medzinárodné jedlá a exotické nápoje. Niektoré populárne reštaurácie zahŕňajú Mares Restaurant, Mi Corazón a La Yola.

6. Aké sú najlepšie hotely a ubytovanie v Puerto Bahía?
Najlepšie hotely a ubytovanie v Puerto Bahía zahŕňajú The Palace at Playa Grande, Bahía Príncipe Grand El Portillo a Grand Bahía Príncipe Cayacoa.

7. Ako sa získavajú miestne meny a platobné karty?
Miestne meny, ako aj platobné karty, sú bežne prijímané v obchodoch, reštauráciách a hoteloch. Najlepším spôsobom získania miestnej meny je vymeniť si ju v miestnej banke alebo meniči peňazí.

8. Aké sú miestne zvyky a tradície?
Miestne zvyky a tradície sa zameriavajú na kresťanskú vieru a slávnosti sú zvyčajne spojené s náboženstvom. Miestni obyvatelia sú tiež veľmi priateľskí a pohostinní k návštevníkom.

9. Aké sú možnosti nakupovania v Puerto Bahía?
Miestne trhy a obchody sú populárnymi miestami na nákup miestnych suvenírov, rukodiel a iných darčekov. Veľké obchodné centrá a nákupné zóny sú k dispozícii aj v blízkom okolí.

10. Aké sú bezpečnostné opatrenia pre návštevníkov v Puerto Bahía?
Ako v každom turistickom meste, aj v Puerto Bahía by ste mali dbať na svoju osobnú bezpečnosť a mať na pamäti základné opatrenia, ako napríklad nosenie cenností so sebou a držanie očí otvorených na neznámych miestach. Verejná bezpečnosť je dobrá a miestni obyvatelia sú ochotní pomôcť turistom, aby sa cítili bezpečne.


Počasie Dominikánska republika Puerto Bahía


V juhovýchodnej časti Dominikánskej republiky sa nachádza nádherné mesto Puerto Bahía. To, čo tam privádza turistov z celého sveta, je okrem pláže a nekonečného Karibiku aj teplé a slnečné počasie, ktoré je v meste po celý rok.

Puerto Bahía má tropické podnebie, ktoré je ovplyvnené severovýchodnými pasátmi a vďaka blízkosti Atlantického oceánu prináša mierny vietor. Priemerná teplota sa pohybuje od 25 až do 31 °C a veľmi zriedka klesne pod 20 °C. Toto počasie spolu so slnečnými lúčmi dáva návštevníkom toho najlepšieho z Karibskej inzulíny, čím sa stáva ideálnou turistickou destináciou.

Aj keď sa v oblasti vyskytujú silné dažde a občasné hurikány, zvyčajne sú oveľa menej silné, než v iných časti Karibiku. Zvyčajne býva najmokrejšie z polovice mája do októbra a hoci možno zaznamenať pár dní so silnými dažďami, nebýva to nič neobvyklé.

Najlepším obdobím na návštevu Puerto Bahíe sú mesiace od decembra do apríla, kedy sú slnečnejšie, suchšie a teplejšie dni. Táto doba je perfektná na plátenie, plávanie, potápanie a ďalšie aktivity na poznávanie nekonečného Karibiku.

Celkovo počasie v Puerto Bahía odzrkadľuje bunkajšie zlúčenie tropického podnebia s miernym vetrom a dostatočnou mierou vlhkosti. Je to jedna z najlepších destinácií na oddych a užívanie si teeplého a slnečného počasia po celý rok. Ak teda hľadáte miesto na dovolenku pri mori, s teplým počasím a nádherným prostredím, Puerto Bahía by malo byť na vašom zozname.


Dovolenka Dominikánska republika Puerto Bahía


Dominikánska republika je karibským ostrovom so širokými piesočnatými plážami, jasne modrou vodou a teplým slnečným počasím počas celého roka. Je to jeden z najobľúbenejších dovolenkových miest pre turistov z celého sveta. A jednou z najkrajších lokalít na tejto ostrovnatke je Puerto Bahía.

Puerto Bahía je malebné a pokojné letovisko nachádzajúce sa na severovýchode Dominikánskej republiky, v blízkosti mesta Samaná. S jeho širokou plážou, exotickou prírodou a bohatou kultúrou ponúka turistom skutočný rajský úkryt.

Pláže Puerto Bahía sú jednými z najkrajších v krajine. Jemný biely piesok a tyrkysové more lákajú turistov na oddych a relaxáciu. Množstvo lehátok a slnečníkov poskytuje dostatok miesta pre všetkých návštevníkov. Ak sa rozhodnete vybrať sa na plážový výlet, môžete sa potešiť aj vodným športom, ako sú potápanie, šnorchlovanie alebo jachting.

Ale Puerto Bahía nie je iba o krásnych plážach. Toto miesto je obklopené prírodnou krásou, čo turistom umožňuje objaviť niečo nové každý deň. Môžete sa vydať na túru do národného parku Los Haitises, kde nájdete unikátne jaskyne, pralesy a jazierka. Toto územie je tiež domovom mnohých druhov vtákov a rýb, čo je pre milovníkov prírody veľkým lákadlom.

Ak milujete dobrodružstvo, mali by ste sa vydať na výlet do El Limon, kde nájdete impozantný vodopád, ktorý je jedným z najznámejších v Dominikánskej republike. Cesta k vodopádu je adrenalinová, pretože musíte prekonať kopcami a riekami na koňoch. Ale výsledkom je vynikajúci výhľad a úžasný zážitok.

Puerto Bahía je tiež domovom mnohých kultúrnych pamiatok a historických miest. V Samaná môžete navštíviť historickú časť mesta s farbistými koloniálnymi domami a chrámami. Na trhoch môžete zažiť miestnu kultúru, získať darčeky alebo ochutnať tradičné jedlá.

A čo sa týka ubytovania, Puerto Bahía ponúka rôzne možnosti. Od luxusných all inclusive rezortov po útulné plážové chatky. Bez ohľadu na to, aké sú vaše preferencie, nájdete tu vhodnú možnosť.

Jednou z najlepších vecí na dovolenke v Puerto Bahía je vstretávanie priateľských a pohostinných miestnych obyvateľov. Dominikánska republika je známa svojou priateľskosťou a láskavosťou voči turistom. Môžete sa tiež zúčastniť miestnych festivalov a slávnosti, ktoré vám umožnia pochopiť miestnu kultúru a tradície.

Ak hľadáte dovolenku plnú prírodného krásy, plážového relaxu a kultúrnych objavov, Dominikánska republika Puerto Bahía je pre vás ideálnym cieľom. So všetkými týmito úžasnými atrakciami a vyhľadávanou pohostinnosťou sa iste vrátite domov s úžasnými spomienkami a túžbou vrátiť sa znova.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky