Nájdite letenky s najlepšou cenou

Džibutsko Lake Abbe

Počasie Džibutsko Lake Abbe


Džibutsko Lake Abbe je jedným z najhorúcejších a najsuchších miest na svete. Nachádza sa v Afrike, v severovýchodnej časti krajiny Džibutsko. Je to slané jazero s rozlohou okolo 320 km², ktoré je obklopené vulkanickými horami.

Počasie v oblasti Lake Abbe je extrémne. Letá sú veľmi horúce, teploty sa môžu vystúpiť až na 50 °C a vlhkosť vzduchu klesá pod 10 %. Zimy sú o niečo chladnejšie, no aj tak ešte stále dosahujú teploty okolo 25 °C počas dňa. Najväčším problémom v tejto oblasti je nedostatok zrážok, ktoré sú tu takmer neexistujúce. V priebehu celého roka spadne v priemere iba 120 mm zrážok.

Aj napriek tomu, že sa tu nevyskytujú žiadne trvalé obyvateľstvo, Džibutsko Lake Abbe je domovom pre veľké množstvo živočíchov, ktorí si prispôsobili extrémne podmienky. Najviac sa tu vyskytujú hyeny, zebry, gazely a pštrosi. V jazere nájdete množstvo rýb a vtákov, ktoré prichádzajú sem hľadať vodu.

Toto miesto je populárne aj medzi turistami, ktorí prichádzajú obdivovať nezvyčajnú krajinu a výskyt termálnych prameňov. Tieto pramene vznikajú kvôli vulkanickej činnosti v oblasti a dosahujú teploty až 50 °C. Sú však veľmi kyslé a tiež obsahujú veľké množstvo síry, ktorá im dodáva charakteristickú vôňu.

Vrcholom návštevy Džibutsko Lake Abbe je prechádzka po púšti a výlet na lodičke po jazere. Uvidíte, ako sa z okolitých sopiek vznášajú oblaky pary a ako sa slnko odráža v múdrych solných kryštáloch.

Aj napriek extrémnym podmienkam, ktoré v oblasti panujú, Džibutsko Lake Abbe poskytuje krásne a jedinečné zážitky pre cestovateľov, ktorí sa sem rozhodnú zavítať. Je to miesto, ktoré určite stojí za návštevu, ak máte záujem o prírodu a chcete spoznať nové kultúry.


Dovolenka Džibutsko Lake Abbe


Džibutsko Lake Abbe, jedinečné prírodné miesto v africkej krajine Džibutsko, je nádherné miesto, ktoré stojí za návštevu. Všetci tí, ktorí hľadajú nezvyčajnú dovolenku, by mali zvážiť toto miesto. Lake Abbe ponúka krásne scenérie a prírodu, ktorá si na vás určite zvykne.

Lake Abbe sa nachádza na hranici medzi Etiópiou a Džibutskom, a je známy pre skaly so sopečnými fumarolami, ktoré sa zdajú byť zo inej planéty. Hoci Lake Abbe je pomaly vysychajúce jazero, na jeho okrajoch sa nachádza neuveriteľná prírodná scéna. Skaly sú pokryté sopecnými fumarolami, ktoré vytvárajú vtipne vypadajúce tvary.

Lake Abbe má tiež niečo, čo sa nemusí na prvé počutie zdať príjemné – bazény s horúcou vodou. Hoci bazény nemajú vápencovú struktúru, ako je tomu u väčšiny bazénov s horúcou vodou, stále ich možno považovať za termálne. Voda v bazénoch má teplotu okolo 37 stupňov Celzia. Bolo zistené, že voda obsahuje minerály, ktoré majú liečivé účinky na kožné choroby a reumatické ochorenia. Pre turistov však môže byť jediným problémom to, že bazény nie sú pod dohľadom a ponechané sú iba sami sebe.

Turisti tam často chodia obdivovať scenériu z filmu Planéta opíc (1968). Monolity z kameňa, ktoré sa zdajú byť z inej planéty a horúce pramene, kde môžete kúpať svoje odtlaky nôh. To všetko robí Džibutsko Lake Abbe skvelým miestom na dovolenku pre každého, kto hľadá niečo nezvyčajné. Kto by sa nechcel okúpať v prírodných horúcich prameňoch a vidieť jedinečné ovzdušie, ktoré je jednoducho neuveriteľné? Lake Abbe môže byť tou správnou voľbou pre vás, ak hľadáte dovolenku, ktorá by vám poskytla zážitky na celý život.


Letenka Džibutsko Lake Abbe


Ak ste precestovali už celý svet a ešte stále hľadáte miesto, ktoré vás ohromí svojou krásou a jedinečnosťou, určite by ste mali uvažovať o ceste do Džibutska. Toto malé africké štátne územie môže byť pre mnohých cestovateľov neznáme, no skrýva v sebe niekoľko skutočne nádherných miest. Jedným z nich je aj jazero Abbe, známe aj ako Lake Abbe.

Jazero Abbe sa nachádza v hornej časti Afarskej priekopy, ktorá sa nachádza na rozhraní afrických a arabských týchž. Jeho pôsobivá krása a jedinečnosť môže prekvapiť každého cestovateľa, ktorý má možnosť sa dostať do tohto odľahlého kúta sveta.

Ako sa dostať do Džibutska a na jazero Abbe?

Pre väčšinu cestovateľov bude najjednoduchšie dostať sa do Džibutska letecky. Existuje pár medzinárodných letovísk, ktoré ponúkajú priame lety do Džibutska, väčšinou z iných afrických krajín. Ak by ste sa však rozhodli pre let z Európy alebo Ázie, môže byť potrebné urobiť prestup v niektorej z týchto krajín.

Po prílete do Džibutska budete musieť absolvovať pár fáz, ako napríklad získanie víz a registráciu. Po tomto procese sa môžete dostať na jazero Abbe. Cesta z Džibutska na jazero Abbe trvá približne päť hodín a vedie tými najkrajšími kútmi krajiny. Môžete sa tešiť na pohľad na savany, soľné plochy a fantastické výhľady na okolité kopce.

Jazero Abbe

Jazero Abbe je slané jazero, ktoré sa nachádza na hranici s Etiópiou. Jeho okolitá krajina je pokrytá aktivnými sopkami, ktoré vypĺňajú krajinu oblakmi dymu, ohňa a popola. Je to jedna z vecí, ktorá robí z tohto miesta fantastickú a jedinečnú turistickú atrakciu.

Jazero Abbe je domovom mnohých druhov vtákov, krokodílov, žralokov a ďalších zvierat. Voda v jazere má soľný obsah, čo spôsobuje, že mnohé z týchto zvierat sú schopné žiť v takých extrémnych podmienkach. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť jazero Abbe, nezabudnite sa pripraviť na pohľad na niektoré z týchto fenantastických zvierat.

Jazero Abbe je skutočne nádherné miesto, ktoré na vás bude určite pôsobiť silno a špeciálne. Jeho krása a jedinečnosť dokáže prekvapiť každého a ak máte záujem o cestu do skutočne odľahlého kúta sveta, jazero Abbe a celé Džibutsko môže byť ten správny cieľ.


Najčastejšie otázky a odpovede Džibutsko Lake Abbe


1. Čo je Džibutsko Lake Abbe?
Džibutsko Lake Abbe je slané jazero a geotermálna oblasť, ktorá sa nachádza na hranici Džibutska a Etiópie.

2. Aké je počasie v Džibutsko Lake Abbe?
Počasie v tejto oblasti je extrémne suché a horúce, s teplotami často presahujúcimi 40 stupňov Celzia.

3. Aké zvieratá by som mohol vidieť v Džibutsko Lake Abbe?
V oblasti sa nachádza rôzne zvieratá ako jsú hyeny, levharti, kozy, dikobrazy a guanako.

4. Kto môže navštíviť Džibutsko Lake Abbe?
Džibutsko Lake Abbe je prístupné pre návštevníkov počas celého roka, ale návštevníkom sa odporúča mať s sebou dostatočné zásoby vody a potravín.

5. Kde môžem nájsť ubytovanie v blízkosti Džibutsko Lake Abbe?
V oblasti je niekoľko kempov a malých hotelov, ktoré poskytujú ubytovanie pre návštevníkov.

6. Aké aktivity sa dajú robiť v Džibutsko Lake Abbe?
Návštevníci si môžu vychutnať kúpanie v jazere, stretávanie sa so zvieratami a pozorovanie geotermálnych prameňov a horúceho plynu.

7. Aké je najlepšie čas na návštevu Džibutsko Lake Abbe?
Najlepší čas na návštevu oblasti je počas chladných mesiacov od decembra do februára, keď sú teploty miernejšie a menej horúčavy.

8. Aký je rešpekt k miestnemu obyvateľstvu v Džibutsko Lake Abbe?
Návštevníci by mali rešpektovať miestne tradície a náboženstvo. Odporúča sa nosiť konzervatívnu oblečenie a neprichádzať s alkoholom do oblasti.

9. Aká je vzdialenosť medzi hlavným mestom Džibutska a Džibutsko Lake Abbe?
Vzdialenosť medzi mestom Džibutsko a Džibutsko Lake Abbe je asi 200 kilometrov.

10. Aké letecké spoločnosti poskytujú lety do Džibutska?
Niekoľko medzinárodných leteckých spoločností poskytuje lety do Džibutska, medzi nimi Air France, Ethiopian Airlines a Turkish Airlines.


Ubytovanie Džibutsko Lake Abbe


Džibutsko Lake Abbe je miestom, ktoré každý cestovateľ by mal navštíviť. Nachádza sa v severozápadnej časti Džibutska v Africkom rohu a je domovom pre niektoré z najkrajších scenérií na svete.

Jeho krajina je tvorená bahennými rovinami, četnými sopkami a najkrajším jezerom prirodzeného pôvodu – Lake Abbe. Toto jazero, ktoré sa nachádza pri hranici s Etiópiou, ponúka návštevníkom jedinečné a zaujímavé ubytovanie.

Ubytovanie na jazere Abbe zahŕňa rôzne možnosti, vrátane kempovania pod otvoreným nebom, karavanov a bungalovov. Kempi sa nachádzajú východne od jazera a ponúkajú výhľad na sopky v okolí. Samotné jazero je tiež dostupné z kempov, takže si môžete vychutnať kúpanie a relaxáciu v jazere.

Karavany a bungalovy sú tiež k dispozícii na západnej strane jazera, kde nájdete čarovný výhľad na kráterom tvarované kameny so sopkami na pozadí. Tieto ubytovacie možnosti zabezpečujú dokonalú rovnováhu medzi odpočinkom a prírodou.

Návšteva jazera Abbe ponúka aj možnosť stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi nomádskych kmeňov a sledovať ich životný štýl, ktorý pre Vás môže byť nabitý nevídanými zážitkami.

V okolí jazera Abbe je tiež množstvo prírodných krás, ktoré môžete navyše spoznať. Sú to napríklad sopky, ktoré sa nachádzajú v okolí jazera a tvoria tak dokonalú kulisu pre úžasný výhľad. Navyše, jazerom Abbe tiež preteká rieka, ktorá formuje čarovné a neopakovateľné obrazce v okolí.

Celkovo môžeme konštatovať, že ubytovanie na jazere Abbe je jednou z najlepších možnosti, ako sa stať súčasťou nádherného prostredia Džibutska. Môžete užiť si krásy prírody, spojiť sa s miestnymi obyvateľmi a získať nové skúsenosti bez toho, aby ste prišli o pohodlie a dobré podmienky pre odpočinok a relaxáciu. Ak teda premýšľate o budúcej dovolenke, určite by ste nemali vynechať návštevu tohto malebného miesta.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky