Nájdite letenky s najlepšou cenou

Džibutsko Lake Assal Hot Springs

Najčastejšie otázky a odpovede Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Otázka: Kde sa nachádza Džibutsko Lake Assal Hot Springs?
Odpoveď: Džibutsko Lake Assal Hot Springs sa nachádza v krajine Džibutsko v africkej oblasti zvanej Horn of Africa.

Otázka: Čo je Džibutsko Lake Assal Hot Springs?
Odpoveď: Džibutsko Lake Assal Hot Springs sú horúce pramene, ktoré sa nachádzajú v okolí jazera Assal v Džibutsku.

Otázka: Aká je teplota vody v Džibutsko Lake Assal Hot Springs?
Odpoveď: Teplota vody v Džibutsko Lake Assal Hot Springs sa pohybuje okolo 40-50 stupňov Celzia.

Otázka: Sú Džibutsko Lake Assal Hot Springs turistickou atrakciou?
Odpoveď: Áno, Džibutsko Lake Assal Hot Springs sú populárnou turistickou atrakciou pre návštevníkov, ktorí prichádzajú do Džibutska.

Otázka: Je možné vo vaňach vo vode týchto horúcich prameňov?
Odpoveď: Nie, vo vode týchto horúcich prameňov sa nedá kúpať, pretože je príliš horúca a má vysoký obsah soli.

Otázka: Je Džibutsko Lake Assal Hot Springs zdravotné?
Odpoveď: Áno, voda v týchto prameňoch má liečivé účinky a je známa svojimi terapeutickými vlastnosťami.

Otázka: Aká je nadmorská výška Džibutsko Lake Assal Hot Springs?
Odpoveď: Nadmorská výška Džibutsko Lake Assal Hot Springs je približne 155 metrov pod hladinou mora.

Otázka: Aké iné atrakcie sú v blízkosti Džibutsko Lake Assal Hot Springs?
Odpoveď: V blízkosti Džibutsko Lake Assal Hot Springs sa nachádza aj jazero Assal a krajina Džibutsko ponúka mnoho ďalších turistických atrakcií ako sú modré jazerá, zvláštne skalné formácie a historické pamiatky.


Dovolenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá krajina východne od Afriky, ktorej turistický priemysel ešte nie je taký rozvinutý ako v iných krajinách. Napriek tomu však stojí za to navštíviť najnižšie položený bod Afriky a jedno z najslanších jazier na svete - Lake Assal s termálnymi prameňmi.

Lake Assal sa nachádza v centre krajiny zhruba 120 kilometrov od hlavného mesta Džibutsko. Je to jedno z najväčších prírodných divov sveta, ktorého modrá voda v kontraste s bledými solnými útesmi tvorí úchvatné scenérie. Jazero je vlastne kráter sopky a nachádza sa vo výške 155 metrov pod morom, čím je jeden z najnižších bodov afrického kontinentu.

Voda v jazere Lake Assal je približne 10-krát soľná ako v oceáne, čo z neho robí jedno z najslanších jazier na svete. Preto sa ho často označuje ako "solné jazero". Turisti sa môžu okúpať v tomto jazere, no musia si dať pozor, aby sa nedostali do plytko položených oblastí, kde voda je ešte viac slaná ako v hlbokých oblastiach.

Okrem kúpania v Lake Assal si turisti môžu užívať aj teplé kúpele v termálnych prameňoch, ktoré sú tiež v blízkosti tohto jazera. Tieto pramene boli objavené v 1960-tych rokoch a dostali názov "Hammam Bouliki", ktorý v preklade znamená "kúpele Bouliki". Teplota termálnych prameňov sa pohybuje okolo 40 stupňov a vďaka svojim liečivým vlastnostiam sú tieto pramene obľúbené nielen medzi turistami, ale aj medzi miestnymi obyvateľmi.

Džibutsko je krajina s množstvom turistických atrakcií, no Lake Assal patrí k jedným z tých najkrajších. Ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť prírodnú krásu a relaxáciu v termálnych prameňoch, potom by ste určite nemali vynechať jazero Lake Assal. Je to skutočne unikátne miesto a jeden z dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Džibutsko.


Ubytovanie Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko, krajina nachádzajúca sa v severovýchodnej Afrike, ponúka množstvo krásnych prírodných zázrakov pre turistov. Jedným z týchto miest je aj jazero Assal, známe tiež ako Lake Assal Hot Springs.

Lake Assal je so svojou nadmorskou výškou 155 metrov pod úrovňou mora najnižšie ležiace jazero v Afrike. Leží v povodí rieky Awash a je obklopené sopečnými konuřinami a rozľahlými sopečnými planinami. Svojou veľkosťou a krásou si zaslúži svoje miesto na zozname Svetového dedičstva UNESCO.

To, čo robí jazero Assal mimoriadnym, sú jeho termálne pramene. Hlina v okolí jazera je veľmi bohatá na soli a minerály, čo spôsobuje, že voda v jazere je extrémne slaná. V skutočnosti je to najslanejšie jazero mimo Antarktídy. Voda z jazera obsahuje okrem soli aj rôzne minerály, ktoré majú liečivé vlastnosti.

Teplota vody v jazere dosahuje v lete neuveriteľné hodnoty okolo 50 stupňov Celzia. Kvôli tomu je kúpanie sa v jazere niečo, čo turisti naozaj musia zažiť. Prameny s horúcou vodou ponúkajú príjemné a relaxačné kúpele, ktoré pomáhajú zmierniť bolesti a liečiť rôzne ochorenia.

Okrem relaxácie a liečenia sa turisti môžu tiež potešiť jedinečnými výhľadmi na okolitú krajinu. Jazero je obklopené sopečnými vrchmi, ktoré poskytujú úžasné panoramatické pohľady. Môžete tiež pozorovať množstvo rôznych vodných vtákov, ktoré sa zastavia na jazere počas migračnej sezóny.

Veľkou výhodou je, že jazero Assal sa nachádza iba necelých 50 kilometrov od hlavného mesta Džibutsko, čo z neho robí perfektný cieľ pre jednodňový výlet. Turisti sa môžu z hlavného mesta dostať autom alebo organizovanými výletmi, ktoré sú k dispozícii.

Pokiaľ ide o ubytovanie, v okolí jazera Assal sú k dispozícii rôzne možnosti. Môžete si vybrať medzi luxusnými reštauráciami a hotely v hlavnom meste Džibutsko alebo využiť kempovanie pri jazere a vychutnať si nezabudnuteľnú noc pod jasnou hviezdou.

Jazero Assal Hot Springs je jedinečným miestom v Džibutsku, ktoré kombinuje krásu prírody, relaxáciu a liečivé vlastnosti termálnych prameňov. Ak sa chystáte navštíviť túto časť Afriky, nezabudnite sa zastaviť pri tomto fascinujúcom jazere a odpočinúť si v jeho horúcej a slanej vode. Určite to nebudete ľutovať.


Počasie Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je exotická krajina v africkej oblasti známej ako roh afrického kontinentu. Táto púšťou pokrytá krajina je domovom mnohých unikátnych prírodných úkazov, medzi ktoré patrí aj Lake Assal.

Lake Assal je jedným z najzaujímavejších prírodných úkazov v Džibutsku. Nachádza sa v depresii vulkánu, v neposkvrnenej dedine Tadjoura. Je to jedno z najslanších jazier na svete a jeho nízka nadmorská výška, ktorá je vo výške -155 metrov, robí z jazera jedno z najnižšie položených jazier na svete.

Jazero je obklopené vulkanickými vrchmi a dramatickou krajinou, ktorá poskytuje jedinečný pohľad. Lake Assal je zaujímavé pre svoju vysokú koncentráciu soli, ktorá je približne desaťkrát vyššia než v Mŕtvom mori. Voda v jazere je tak hustá, že sa zdá, akoby bol povrch z jazera pokrytý snehom.

Okolie jazera je známe aj svojimi teplými prameňmi. Hot Springs sú termálne pramene, ktoré vyvierajú z hĺbky Zeme a majú teplotu okolo 42 °C. Tí, ktorí navštívia Lake Assal, majú jedinečnú príležitosť uvoľniť sa a potešiť sa prírodnou lázní, ktoré ponúka Džibutsko.

Tieto teplé pramene sú obklopené krásnymi zelenými palmami a čistou pieskovitou plážou, ktorá vytvára skvelé prostredie pre oddych a relaxáciu. V blízkosti prameňov sa nachádza malý bazén s horúcou vodou, ktorý je ideálny na kúpanie a nabadanie sa teplých liečivých vôd.

Návštevníci majú tiež možnosť vychutnať si miestnu kuchyňu, ktorá je založená hlavne na rybách a morských plodoch. Okolie jazera je domovom mnohých rýb, vrátane rýb, ktoré sa vyskytujú len v slaných vodách. To znamená, že návštevníci majú možnosť ochutnať niečo jedinečné a autentické.

Lake Assal je nezvyčajné miesto, kde sa kontrastuje krása prírody a extrémne podmienky. Preto, ak hľadáte dobrodružstvo, relaxáciu a zároveň uchvátenie vzácnymi prírodnými úkazmi, Lake Assal v Džibutsku je miesto, ktoré určite stojí za návštevu.


Letenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá krajina východne od Afriky a je domovom mnohých fascinujúcich miest, ktoré stoja za to objaviť a preskúmať. Jedným z týchto miest je aj jazero Assal s horúcimi prameňmi.

Jazero Assal sa nachádza v pohorí Ardoukôbe, neďaleko pobrežia Džibutska a je považované za najslanejšie jazero na celom africkom kontinente. Táto slaná voda pochádza z okolitých soľných plôch, kde množstvo slaniny je tak vysoké, že pramenia aj horúce pramene. Nehovoriac o tom, že lake Assal je aj jedným z najnižších bodov na suchom povrchu Zeme.

Ako sa tam dostať? Jednou z najlepších možností je cestovať letecky. Džibutský medzinárodný letisko je dobre prepojené so zvyškom sveta a lety sem prichádzajú zo všetkých hlavných európskych miest. Stačí si nájsť letenku a vydať sa na nezabudnuteľnú dobrodružnú cestu.

Po pristátí na letisku v Džibutsku, cesta k jazeru Assal bude trvať asi dve hodiny. Cesta bude samotná o sebe dobrodružstvo, pretože prechádzate cez vulkanický terén s úžasnými výhľadmi na okolité hory a sopečné kupele. Počas cesty sa vám otvorí nádherný pohľad na jazero Assal, ktoré je obklopené soľnými plážami a sopečnými vrchmi.

Keď sa dostanete k jazeru Assal, môžete sa tešiť z jedinečného zážitku kúpania vo vode s tonami minerálov. Tieto horúce pramene majú množstvo liečivých účinkov na telo, vrátane relaxácie svalov a zlepšovania cirkulácie krvi. Pre tých, ktorí sa o minerálnych kúpeľoch nezaujímajú, stále je tu možnosť len si vychutnať krásne prostredie jazera a pozorovať miestnu faunu, ktorá sa dokázala prispôsobiť tak vysokému obsahu soli v okolí.

Avšak, keď navštevujete jazeru Assal, je dôležité si uvedomiť, že sa nachádza v osobitom prostredí a treba respektovať prírodu. Nezabudnite si priniesť dostatok vody a opaľovacieho krému, pretože slnko tu môže byť veľmi silné. Navyše, je dôležité zabezpečiť si všetko potrebné vopred, pretože okolie jazera nie je príliš veľké a chýba tu infraštruktúra ako reštaurácie a hotely.

Výlet k jazeru Assal a horúcim prameňom je skutočne jedinečným zážitkom, ktorý návštevníci Džibutska nemôžu premeškať. Vysoká obsadenosť slanom a horúce pramene robia z tohto miesta skutočne jedinečné a fascinujúce. Letenka do Džibutska je kľúčom k tomuto zážitku, ktorý si budete pamätať na celý život. Ak máte radi prírodu, dobrodružstvo a unikátne miesta, Džibutsko a jazero Assal sú to pravé pre vás.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky