Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)

Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


1. Kde sa nachádza mesto Asuán?
Mesto Asuán sa nachádza na južnom konci Egypta, pri brehu rieky Nil.

2. Akou dopravou sa dá do Asuánu dostať?
Do Asuánu sa dá dopraviť letecky, lodou alebo autobusom zo zvyšku Egypta.

3. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Asuáne?
V Asuáne sa nachádza mnoho turistických atrakcií, medzi ktoré patrí chrám Philae, násoslaví a nádherná priehrada na rieke Nil.

4. Aký je vstupný poplatok na chrám Philae?
Vstupný poplatok na chrám Philae je závislý od národnosti a kategórie (dospelý, študent, dieťa), priemerná cena je 140 egyptských libier.

5. Ako sa dá dostať na chrám Philae?
Na chrám Philae sa dá dostať loďou, pretože sa nachádza na ostrove v rieke Nil.

6. Aké iné pamiatky si ešte môžem pozrieť v Asuáne okrem chrámu Philae?
Okrem chrámu Philae sa v Asuáne môžete pozrieť aj na Násoslaví, ktoré je jednou z najluxusnejších turistických oblastí v Egypte.

7. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Asuánu?
Najlepšie obdobie na návštevu Asuánu je od októbra do apríla, keď je príjemné počasie a horúčavy nie sú také intenzívne.

8. Je v Asuáne bezpečné cestovať?
Väčšinou je v Asuáne bezpečné cestovať pre turistov, ale vždy je dôležité sledovať aktuálne bezpečnostné odporúčania a dodržiavať miestne zákony a predpisy.

9. Aký je priemerný čas strávený v Asuáne?
Priemerný čas strávený v Asuáne sa pohybuje medzi jedným až tromi dňami, v závislosti od toho, koľko času chcete venovať jednotlivým atrakciám.

10. Je potrebné si kúpiť lístok vopred na návštevu chrámu Philae a Násoslaví?
Nie je potrebné si kúpiť lístok vopred na návštevu chrámu Philae a Násoslaví, lístky je možné zakúpiť priamo na mieste.


Počasie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je známy svojimi slnečnými a teplými podnebiami, no nie všetky oblasti sú rovnaké. Asuán, ktorý sa nachádza v južnej časti Egypta, je známy svojou suchosťou a extrémnymi teplotami.

Asuán sa nachádza na brehu rieky Níl, ktorá poskytuje mnoho príležitostí pre turistov, aby sa zoznámili s kultúrou Egypta. Najznámejšie miesto v Asuáne je chrám Philae, ktorý bol postaven v období ptolemaiovských dynastií. Tento starobylý chrám je symbolom krásy, ktorý je spojený s bohynou Isis.

Okrem chrámu Philae sa v Asuáne nachádza aj Násoslaví, ktoré sa nachádza asi 10 kilometrov južne od mesta. Toto miesto je známe svojimi obchodmi a trhoviskami, kde môžete nájsť rôzne druhy omamných vonných kvapalín a iných produktov, ktoré sú vyrobené z miestnych druhov korenia.

Väčšina turistov by mala v Asuáne navštíviť tieto miesta buď skoro ráno alebo večer, keď je teplota o niečo príjemnejšia. V letných mesiacoch teplota v Asuáne môže dosahovať až 50 stupňov Celzia, takže návštevníci by sa mali chrániť pred slnkom a udržiavať dostatočnú hydratáciu.

V zime, keď je teplota nižšia, je pre turistov pohodlnejšie navštíviť miestne atrakcie. V Asuáne sú zvyčajne suché podmienky, takže ak chcete vidieť prírodné scenérie, mali by ste sa zamerať na púšť a rieku Níl.

Celkovo je Asuán krásnym a historickým miestom v Egypte, ktoré ponúka mnoho zážitkov. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci Asuánu si môžu vychutnať krásu miestnych pamiatok, kultúru a prírodu. Avšak, treba si dávať pozor na extrémne teploty a zabezpečiť si primeranú ochranu pred slnkom, aby si návštevníci mohli vychutnať plný zážitok počas svojho pobytu v Asuáne.


Dovolenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina bohatá na históriu, kultúru a pamiatky. Medzi miestami, ktoré by si každý turista pri návšteve Egypta nemal nechat ujsť, patrí aj Asuán. Tento nádherný egyptský mesto sa nachádza na juhu krajiny, pri hranici s Núbii. Asuán je tým správnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, kultúru a históriu. Hlavné atrakcie mesta sú chrám Philae a Násoslaví.

Chrámový komplex Philae

Philae je jedným z najkrajších chrámov, ktoré môžeš navštíviť v Egypte. Tento chrámový komplex bol postavený v období Ptolemaiovcov v 4. storočí pred Kristom a nachádza sa na ostrove Philae v Núbii. Po vybudovaní nádrže Násser sa však celý komplex ocitol pod vodou. V 60. rokoch 20. storočia sa UNESCO rozhodlo tento komplex presunúť na nové miesto.

Pri návšteve Philae sa môžeš tešiť na nádherné chrámy a sfingy, ktoré sú rozmiestnené po celom ostrove. V chráme sa môžeš pozrieť na veľké fresky zobrazujúce mytológiu starovekého Egypta. Okrem toho tu nájdeš aj relikvie z obdobia faraónov.

Násoslaví

Násoslaví (taktiež známe ako Núbie) je kultúrne miesto, ktoré sa nachádza na juhu Egypta, priamo pri hranici s Núbii. Násoslaví bolo dlhé roky poškodzované povodňami a počas výstavby nádrže Násser sa zväčšila plocha Núbie. Veľké množstvo pamiatok a chrámov sa tým ocitlo pod vodou. Dnes môžeš Násoslaví vidieť v malej časti v blízkosti Asuánu.

Pri návšteve Násoslaví si môžeš pozrieť najstarší kamenný most v Egypte, ktorý bol postavený počas obdobia faraónov. Okrem toho tu nájdeš aj múzeum obchodovania so zlatom v starovekom Egypte, ako aj chrámy, ktoré boli presunuté z pôvodnej oblasti Núbie.

Plánovanie dovolenky

Ak plánuješ navštíviť Asuán, odporúčame ti odletieť z Káhiry lietadlom alebo vlakom. Asuán má aj vlastné letisko, ale nie je pre letiska v Egypte také veľké, ako v iných krajinách.

Odporúčame ti inálnu koncentrácii na bezpečnostné a zdravotné opatrenia, pretože Egypt môže byť v niektorých oblastiach považovaný za nebezpečný. Dbejte na to, aby ste sa držali miestnych zvyklostí a dodržiavali zákony.

Keď už ti nič nebráni v cestovaní, navštíviť Asuán s chrámom Philae a Násoslavím bude určite jedinečným zážitkom. Tohtoročnú dovolenku obohatí o dejiny, kultúru a nádherné pamiatky Egypta. Aký bude tvoj najobľúbenejší zážitok?


Letenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina bohatá na históriu a kultúru, a Asuán je jedno z miest, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve tohto fascinujúceho miesta. Ak ste sa rozhodli navštíviť Asuán, určite by ste mali zvážiť letenku do Egypta s cieľovým miestom Asuán.

Letenka do Egypta je prvým krokom, ktorý musíte urobiť, ak sa chcete dostať do tohto fascinujúceho miesta, ktoré je známe nielen svojou bohatou históriou, ale aj krásnou prírodou a pohostením miestnych obyvateľov.

Asuán je tretie najväčšie mesto v Egypte, nachádza sa na južnom konci krajiny a je známe svojimi krásnymi prírodnými scenériami a historickými pamiatkami. Jedným z najvýznamnejších miest na navštívenie v Asuáne je chrám Philae.

Chrám Philae je jedným z najdôležitejších a najkrajších chrámov v Egypte. Tento nádherný chrám bol postavený ako dedičstvo bohyni Ízis a bol presunutý na svoju súčasnú lokalitu vďaka snahám UNESCO po stavbe priehrady Asuán.

Navštíviť Philae je naozaj nezabudnuteľný zážitok. Môžete sa tam dostať loďou po rieke Níle a po ceste si môžete vychutnať krásne scenérie a panorámy. Keď sa dostanete na miesto, budete okúzlení nádherným vzhľadom chrámu, ktorý je strašne dobre zachovaný aj po storočia.

Okrem chrámu Philae by ste nemali vynechať aj návštevu Násoslaví. Toto miesto je známe svojimi obchodmi s miestnymi suvenírmi a rukodielkami, ktoré si môžete kúpiť ako spomienku na váš pobyt v Asuáne. Môžete tiež ochutnať tradičné egyptské jedlá v jednom z miestnych reštaurácií a stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi, ktorí sú známi svojou pohostinnosťou.

Celú túto nádheru môžete zažiť po zakúpení letenky do Egypta s cieľovým miestom Asuán. Existuje veľa leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Egypta, a môžete si vybrať tú najlepšiu pre seba podľa vašich predsavzatí.

Vzhľadom na to, že Asuán je veľmi turistické miesto, ponúka množstvo možností ubytovania, od luxusných hotelov po lacnejšie varianty. Môžete si zvoliť ubytovanie, ktoré najviac vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Ak sa rozhodnete pre letenku do Egypta s cieľom navštíviť Asuán, môžete si byť istí, že vás čaká nezabudnuteľná dovolenka plná krásneho prírodného prostredia a bohatých historických pamiatok. Asuán je miestom, ktoré vás očarí a privedie vás bližšie k egyptskej kultúre a tradíciám.


Ubytovanie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina plná kultúrnych a historických pamiatok, ktoré privádzajú na roky čoraz viac turistov z celého sveta. Jedným z miest, ktoré by nemal chýbať na zozname každého cestovateľa, je Asuán, mesto nachádzajúce sa na juhu Egypta. Toto mesto poskytuje návštevníkom úžasné možnosti na spoznávanie kultúry a histórie Egypta, a to hlavne v spojení s pobytom v jednom z príjemných ubytovaní.

V Asuáne sa nachádza množstvo ubytovaní, ktoré ponúkajú celkové zážitky pre turistov. Ak máte radi pokojnejšie miesta, prednostne sa vyhnite ubytovniam v centre mesta. V blízkosti centra mesta sa však nachádza veľa hotelov a rezortov, ktoré sú veľmi populárne medzi turistami.

Jedno z rekreačných ubytovaní, ktoré si môžete vyskúšať, je Nubian Village. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť a spoznať kultúru a spôsob života miestnych obyvateľov. Ponúkajú sa tu izby s výhľadom na rieku Níl, klimatizácia, bezplatné parkovanie a Wi-Fi. Hostia sa tu budú môcť naučiť tradičné tanec Núbijci, ochutnať miestne jedlá a dokonca si pozrieť tradičné remeslá miestnych ľudí.

Ak máte radi privátnejšie prostredie, môžete si vybrať z množstva apartmánov a chát. Napríklad Nubian Lotus Land sa nachádza v útulnej osade Faruka. Návštevníci tu môžu prenajať celý apartmán s kuchyňou a terasou s výhľadom na rieku Níl. Ponúka bezplatné šnorchlovanie a možnosť prenájmu bicyklov.

Medzi všetkými ubytovaniami v Asuáne vyniká Legend Nubia, ktorý poskytuje neuveriteľný výhľad na rieku Níl a jedinečné skúsenosti, priamo v miestnej kultúre. Okolo hotela vedie nekonečné množstvo palmových álejí a zelených trávnikov. Tento hotel je tiež blízko k Dámu Asuánskému a chrámu Philae, ktoré sú jednými z najdôležitejších historických atrakcií v Egypte.

Kedykoľvek sa rozhodnete pre návštevu Asuánu, uistite sa, že si zarezervujete jedno z týchto ubytovaní, ktoré vám ponúknu úžasnéživotné prostredie a nezabudnuteľné zážitky počas vašej dovolenky v Egypte.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky