Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)

Dovolenka Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je krásna krajina s bohatou históriou, ktorá ponúka množstvo pamiatok a miest, na ktoré sa oplatí sa pozrieť. Jedným z takýchto miest je aj Dahshur, kde sa nachádzajú dve známe pyramidy - Krivka a Červená.

Dahshur je malé mesto v Gíze, ktoré sa nachádza asi 40 kilometrov juhozápadne od Káhiry. Je to prekrásne miesto s čistým ovzduším a krásnymi krajinnými výhľadmi. Okrem toho je tu aj množstvo pamiatok, ktoré nevyhnutne musíte vidieť.

Prvou z pyramid, ktorú by ste mali vidieť, je Krivka. Táto pyramída bola postavená v 27. storočí pred Kristom a je známa svojou krivou formou. Tento vzhľad je daný tým, že stavitelia pri jej konštrukcii narazili na mokré piesky a nemohli ju dokončiť. Pyramída má výšku asi 100 metrov a bola postavená pre faraóna Sneferua.

Druhou pyramidou, ktorú by ste mali vidieť, je Červená pyramída. Táto pyramída bola tiež postavená pre faraóna Sneferua, avšak bola úplne dokončená. Má výšku asi 104 metrov a bola postavená v rovnakom období ako Krivka. Jej názov pochádza z červených vrstiev kamenných blokov, z ktorých je postavená.

Okrem týchto dvoch pyramid, v Dahsure sa nachádza aj niekoľko ďalších menších pyramid, ktoré si môžete pozrieť.

Pri návšteve Dahsuru nezabudnite si so sebou vziať slnečné okuliare, klobúk a dostatok vody, pretože počasie môže byť veľmi horúce a slnečné. Odporúča sa tiež obliecť sa do vhodnej oblečenia, ktoré pokrýva ramená a kolená.

V Dahsure si môžete tiež zakúpiť rôzne suveníry a miestne remeslá, ako sú napríklad drevené figúrky, gobelíny, keramiku a podobne.

V prípade, že si plánujete navštíviť Egypt, nezabudnite si zaradiť Dahsur do svojho plánu. Ide o nádherné miesto s fascinujúcou históriou, ktoré si určite zapamätáte na celý život.


Letenka Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je fascinujúca krajina, ktorá ponúka mnoho historických pamiatok, ktoré sú ukážkou bohatej histórie tejto veľkej civilizácie. Medzi najnavštevovanejšie miesta patria kráľovské pyramídy nachádzajúce sa v rôznych oblastiach Egypta. Jednou z najzaujímavejších oblastí v Egypte je Dahshur, domovom Krivky a Červenej pyramídy.

Dahshur je miesto, kde sa nachádza niekoľko pamiatok, ktoré sú ukážkou bohatej histórie tohto úžasného kraja. Najznámejšie sú Krivková a Červená pyramída, ktoré patria medzi najstaršie a najlepšie zachované pyramidové pamiatky v Egypte.

Krivková pyramída sa nachádza na juhozápadnom okraji krajiny a bola postavená v 26. storočí pred naším letopočtom. Má netradičný tvar, pretože jej steny sa postupne zužujú na vrchu, čo jej dáva "krivkovitý" tvar. Táto pyramída je jednou z najväčších v Egypte. Jej stavba trvala asi 14 rokov a bola pôvodne vysoká 104 metre.

Červená pyramída, ktorá je najmladšou zo všetkých pyramidových pamiatok v Dahsure, sa nachádza na juhovýchode krajiny. Bola postavená v 26. storočí pred naším letopočtom ako hrobka pre faraóna Snofrua a bola prvou plne dokončenou pyramidou v Egypte. Má výšku 105 metrov a jej vnútro obsahuje mnoho priestorov pre uloženie hrobových zmocnených a darov.

Ak máte záujem navštíviť Dahshur a vidieť Krivkovú a Červenú pyramídu, môžete si zakúpiť letenku do Egypta. Egypt je dobre prepojený s mnohými krajinami a cestovanie do tohto úžasného kraja je jednoduché a pohodlné. Po príchode do Egypta môžete využiť miestne služby dopravy a prejsť na miesto, kde sa Krivková a Červená pyramída nachádzajú.

Takže, ak máte radi históriu, kultúru a starodávne pamiatky, nenechajte si ujsť príležitosť vidieť Krivkovú a Červenú pyramídu v Dahsure v Egypte. Tento zážitok bude pre vás nezabudnuteľný a prináša vám príležitosť vidieť niečo úplne jedinečné.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


1. Kde sa nachádza Egypt Dahshur?
Egypt Dahshur sa nachádza asi 40 km južne od Káhiry v Egypte.

2. Koho postavil Krivku a Červenú pyramídu v Egypte Dahshur?
Krivku a Červenú pyramídu postavil egyptský faraón Snefru.

3. Kedy boli postavené Krivka a Červená pyramída?
Krivka pyramída bola postavená okolo roku 2600 pred n. l., zatiaľ čo Červená pyramída bola dokončená okolo roku 2613 pred n. l.

4. Aké sú hlavné charakteristiky Krivky pyramídy v Egypte Dahshur?
Krivka pyramída je známa svojím neobvyklým tvarom, ktorý vytvára takzvanú krivku na hustých stranách. Táto pyramída je prvým pokusom o postavenie "pravej" pyramídy v Egypte.

5. Aké sú hlavné charakteristiky Červenej pyramídy v Egypte Dahshur?
Červená pyramída je prvou hladkou pyramídou postavenou v Egypte. Je to druhá najväčšia pyramída v Dahshure a jej vonkajšia vrstva bola pôvodne vyrobená z kameňa červenej farby, čo jej dalo jej meno.

6. Sú Krivka a Červená pyramída prístupné pre návštevníkov?
Áno, Krivka a Červená pyramída sú otvorené pre návštevníkov. Turisti majú možnosť vstúpiť dovnútra a preskúmať vnútorné priestory týchto histórických stavieb.

7. Aké je vstupné do Krivky a Červenej pyramídy?
Vstupné do Krivky a Červenej pyramídy je zahrnuté v celkovom lístku na lokalitu Dahshur, ktorý sa predáva na vstupech do tejto oblasti. Ceny lístkov sa môžu líšiť v závislosti od štátnej príslušnosti návštevníka.

8. Aké ďalšie historické artefakty alebo pamiatky sú v blízkosti Krivky a Červenej pyramídy?
V blízkosti Krivky a Červenej pyramídy sa nachádza aj iné historické pamiatky, ako napríklad Lomená pyramída a Veter dimensions. Návštevníci majú možnosť preskúmať aj tieto zaujímavé lokality.


Ubytovanie Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je krajina známa svojou históriou a krásou pyramíd. Jednou z oblastí, kde sa tieto pamiatky nachádzajú, je Dahshur. Toto miesto je známe predovšetkým svojimi dvojitými pyramídami a ponúka turistom širokú škálu možností pre ubytovanie.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie v blízkosti krivky a červenej pyramídy, môžete si vybrať z množstva hotelov a rezortov, ktoré sa na tomto mieste nachádzajú. Niektoré z nich ponúkajú pohľad na pyramídy z vašej izby alebo balkónu, čo vám umožní užiť si pôsobivý výhľad na tieto historické pamiatky.

Medzi najobľúbenejšie hotely na ubytovanie v oblasti Dahshur patrí Pyramids Plaza Hotel. Tento hotel ponúka pohodlné a priestranné izby so súkromnou kúpeľňou a balkónom s výhľadom na krivku a červenú pyramídu. Hotel tiež ponúka reštauráciu s bufetom, bar pri bazéne, posilňovňu a dokonca aj múzeum s artefaktmi, ktoré pochádzajú z miestnych pyramíd.

Ďalším populárnym ubytovaním je Qasr Al-Aini Hotel. Tento elegantný hotel ponúka klimatizované izby s vybavením, ako je káblová televízia a minibar. Niektoré izby ponúkajú dokonca aj výhľad na krivku a červenú pyramídu. Hotel tiež ponúka reštauráciu s bufetom, kde sa podávajú rôzne jedlá egyptských aj medzinárodných kuchýň.

Mali by ste sa však rozhodnúť pre ubytovanie v hoteli, ktorý vám ponúka najlepšie služby a ktorý vám pomôže zabezpečiť si prehliadky pyramid alebo iných turistických atrakcií v okolí. Niektoré hotely sú schopné zabezpečiť aj dopravu z letiska alebo iné služby, ktoré vám môžu ušetriť čas a trápenie.

Ak hľadáte ubytovanie v Egypte v oblasti Dahshur, kde sa nachádzajú krivka a červená pyramída, určite budete mať mnoho možností. Oplatí sa zvážiť vaše možnosti a nájsť hotel, ktorý vám ponúkne perfektné ubytovanie pre vašu dovolenku v Egypte.


Počasie Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt sa nachádza v severovýchodnej Afrike a je známy pre svoje slnečné a teplé počasie, ktoré je príťažlivé turistom z celého sveta. Mesto Dahšúr sa nachádza asi 40 kilometrov juhozápadne od Káhiry a je známe pre svoje staroveké pyramídy. Ak sa chystáte na cestu do Egypta a navštíviť túto oblasť, je dôležité vedieť, aké počasie sa tam vyskytuje.

Krivka je jednou z najstarších pyramid v Egypte a bola postavená počas obdobia Starého kráľovstva okolo rokov 2686 - 2613 pred n.l. Je to veľká priamka pyramída, ktorá dosahuje výšku 104 metrov, čo ju robí jednou z najvyšších pyramid v Egypte. Červená pyramída s výškou 105 metrov je tiež v Dahšúr a bola postavená kráľom Snofruom počas obdobia Starého kráľovstva. Obe tieto pyramidy sú veľmi známe turistami, ktorí sa radi ponoria do histórie a kultúry Egypta.

Počasie v oblasti Dahšúr je v zásade podobné ako v iných častiach Egypta, kde sa nachádzajú pyramídy a miesta záujmu pre turistov. Počasie je suché a veľmi horúce, pohybuje sa v rozmedzí od 25 - 35 °C a v noci sa môže ochladiť na 10 - 20 °C. Najlepšie obdobie na návštevu Egypta a okolitých destinácií ako je Dahšúr je zhruba koncom jesene a na jar, kedy sa počasie ochladí a stáva sa viac príjemnou.

V zime (december - február) sa v oblasti môže vyskytnúť aj dážď, ale nie je tam veľmi zvyčajný a väčšinou netrvá tak dlho. Počas letných mesiacov je naopak veľmi teplo a vlhkosť je vysoká, takže sa turisti musia pripraviť na horúce a suché počasie, čo môže byť pre niektorých náročné.

Okrem toho, že by ste mali brať na vedomie horúce počasie, ak sa chystáte navštíviť Dahšúr, cestovatelia by mali dávať pozor aj na miestnych obyvateľov, ktorí sú veľmi pokojní a priateľskí. Pretože Egypt je moslimská krajina, je pre turistov dôležité rešpektovať miestne mravy a zvyky, ako aj nosiť vhodné oblečenie a obuť sa patričným spôsobom.

V zásade je počasie v oblasti Dahšúr celoročne teplé a suché, s malými zmenami v celkovom klimatickom podnebí. Pre turistov, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a kultúry Egypta, je navštívenie pyramidy Krivka a Červená pyramída v Dahšúri určite nevyhnutný zážitok. Je len potrebné si pripraviť vhodné oblečenie, aby ste sa mohli cítiť pohodlne a užívať si všetky krásy tejto historickej oblasti bez poškodenia zdravia.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky