Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)

Dovolenka Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt je krajina bohatá na históriu, kultúru a fascinujúce pamiatky. Medzi jedno z najobľúbenejších miest, ktoré turisti navštevujú, je Edfu, známe aj ako "chrám Horusa".

Edfu sa nachádza na juhu Egypta, na brehu rieky Nil. Je to malé mesto so skalnatými hrebienkami a úzkymi uličkami, ktoré ponúka nádhernú kulisu pre dovolenku. Hlavnou atrakciou v Edfu je chrám Horusa, ktorý je jedným z najlepšie zachovaných chrámov v celej krajine.

Chrám Horusa je obrovská stavba, ktorá bola postavená v období Ptolemaiovcov. Stavba chrámu začala v roku 237 pred naším letopočtom a trvala viac ako 180 rokov. Chrám je zasvätený bohovi sokola Horusovi, synovi boha Ízu a bohyni Hathor. Jeho impozantná architektúra a detailné reliéfy sú obdivuhodné a lákajú tisíce návštevníkov každý rok.

Pri vstupe do chrámu Horusa si turisti môžu všimnúť dve veľké kamenné sochy ležiacich sfing, ktoré ich vítajú. Potom sa ocitnú v obrovskom dvore, kde môžu vidieť zaujímavé reliéfy a stĺpy vyzdobené farebnou malbou. Vnútorná časť chrámu je rozdelená na viacero svätých miestností, ako napríklad svätyňa, kde sa nachádza socha Horusa, alebo svätyňa bohyniam Isis a Hathor.

Je fascinujúce pozorovať, ako sa chrám odráža v hladine rieky, čo vytvára magickú atmosféru. Pri jeho návšteve je tiež možné absolvovať prehliadku s miestnym sprievodcom, ktorý poskytne zaujímavé informácie o histórii a mytológii Egypta.

Okrem chrámu Horusa môžu návštevníci tiež objavovať ďalšie pamiatky a kultúrne aktivity v Edfe a jeho okolí. Okolie je známe pre nádherný výhľad na Nil a okolitú prírodu. Turisti si radi vychutnávajú plavbu loďou po rieke, kde si môžu všimnúť riečne korábiky, rybárov a členov domorodého obyvateľstva v plávaní.

Ďalšou atrakciou v blízkosti Edfu je chrám boha Sobeka, ktorý sa nachádza v meste Kom Ombo. Tento chrám sa tiež datuje do ptolemaiovského obdobia a je zasvätený dvom bohom - Sobekovi a Haroerisovi. Prehliadka tohto chrámu je rovnako pôsobivá a poskytuje možnosť spoznať viac o egyptskom náboženstve a kultúre.

Viac ako samotné pamiatky a kultúra je dovolenka v Edfe o zážitkoch a dobrodružstvách. Lokálna kuchyňa je bohatá na exotické chute a vonkajšie trhy ponúkajú pestrofarebné egyptské produkty a suveníry. Turisti môžu tiež pozrieť si tradičné tance a prehliadky folkloristických predstavení.

Dovolenka v Edfu je pre všetkých, ktorí majú záujem o starovekú históriu a egyptskú kultúru, skutočným zážitkom. Návšteva chrámu Horusa a okolia ponúka možnosť preniesť sa do minulosti a objavovať bohaté dedičstvo starovekých Egypťanov. Nech už si turisti vyberú prehliadku pamiatok, relaxáciu na brehu Nílu alebo objavovanie tradičných egyptských jedál, dovolenka v Edfu je určite jedným z nezabudnuteľných zážitkov.


Počasie Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt Edfu sa nachádza v severnom Egypte a je domovom slávneho chrámu Horusa, jedného z najväčších a najdôležitejších chrámov v celej krajine. Ako turista, ktorý prichádza navštíviť tento miestny skvost, je dôležité mať na pamäti počasie Edfu.

Väčšina oblastí Egypta, vrátane Edfu, má typicky veľmi horúce a suché počasie. Počas letných mesiacov (jún až august) sa teploty môžu vystúpiť aj nad 40°C, čo môže byť pre turistov veľmi nepríjemné. Na druhej strane, v zimných mesiacoch sa teploty zvyčajne pohybujú medzi 20°C a 25°C, čo je oveľa príjemnejšie a ideálne pre turistické aktivity.

Okrem horúčavy je dobre si uvedomiť aj fakty o vetre v oblasti. Väčšina Edfu a okolitých oblastí sa nachádza na juhozápadnom pobreží Núbie, kde sa vyskytujú pravidelné a silné predvetrové vetry z oblasti Sahary. Tieto vetry môžu byť pre turistov dosť nepríjemné, pretože ich vietor silno fúka cez oblasť a prach a piesok vystupujú do vzduchu. Avšak, väčšina turistov sa na toto rýchlo zvykne a sú pripravení na to, že budú musieť často očistit hrdlo a nos.

Napriek tomu, že Edfu je miesto navštevované počas celého roka, najlepší čas na návštevu chrámu Horuse a okolitých pamiatok je počas jarných a jesenných mesiacov (marec, apríl, október a november). Teploty sú vtedy príjemné a počasie je najmenej prchavé.

Ak sa chystáte návštevu Edfu a chrámu Horuse, nezabudnite si zobrať slnečné okuliare, klobúk alebo čapicu a dostatok vody, aby ste sa zabezpečili proti horúčave. Pre turistov, ktorí sa planujú v tomto archeologickom meste stráviť niekoľko dní, je odporúčané zabezpečiť si vhodné ubytovanie s klimatizáciou, ktoré Vám poskytne príjemný únik z horúčavy počas návratov z výletov a návštevou chrámu Horuse.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Q: Kde sa nachádza Edfu?

A: Edfu sa nachádza v Egypte, asi 110 km južne od Luxoru.

Q: Čo je chrám Horuse?

A: Chrám Horuse je staroveký egyptský chrám v Edfu, zasvätený bohovi Horusovi.

Q: Aké je otváracie hodiny chrámu Horuse?

A: Chrám Horuse je otvorený denne od 9:00 do 17:00 hod.

Q: Je vstup do chrámu Horuse platený?

A: Áno, vstup do chrámu Horuse je platený. V roku 2021 bol vstupný poplatok 80 egyptských libier.

Q: Ako sa dostať do Edfu z Luxoru?

A: Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Edfu z Luxoru, vrátane autom, autobusom alebo lodiou.

Q: Aké pamiatky môžem vidieť v Edfu okrem chrámu Horuse?

A: Okrem chrámu Horuse sa v Edfu nachádza aj staroveký cintorín, kde je možné vidieť egyptské náhrobníky, ako aj trh s miestnymi produkty a suvenírmi.

Q: Aké je klima v Edfu?

A: Edfu má typické púštne klima s vysokými teplotami počas dňa a s nízkymi teplotami v noci. Najlepší čas na návštevu je v zime, keď je počasie chladnejšie a menej horúce.

Q: Potrebujem víza na návštevu Egyptskeho chrámu Horuse?

A: Áno, väčšina návštevníkov musí mať víza na vstup do Egyptu. Víza je možné získať na egyptských konzulátoch alebo na letiskách v Egypte pri príchode.


Ubytovanie Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete a ponúka nespočetné množstvo historických pamiatok a kultúrnych skvostov. Jedno z najzaujímavejších miest, ktoré stojí za návštevu, je mesto Edfu, ležiace na brehu rieky Níl. Edfu je známe predovšetkým svojím starovekým chrámom Horusa.

Ak hľadáte ubytovanie v Edfu, máte niekoľko možností. Mesto ponúka širokú paletu hotelov a rezortov, ktoré sa nachádzajú buď priamo v centre, alebo v jeho blízkosti. Miestne hotely majú jedinečnú atmosféru a často ponúkajú nádherný výhľad na rieku Níl.

Jedným z najpopulárnejších miest na ubytovanie v Edfu je tzv. "Motýlikový hotel". Toto pomenovanie dostal kvôli svojmu charakteristickému krídlovému tvaru. Hotel sa nachádza priamo na brehu Nílu a ponúka krásny výhľad na rieku. Jeho vybavenie je zamerané na príjemné a pohodlné ubytovanie pre turistov, ktorí si užívajú svoju dovolenku v Egypte.

V blízkosti motýlikového hotela sa nachádza najslávnejší pamiatka Edfu - chrám Horusa. Tento zachovalý chrám je zasvätený egyptskému bohu Horusovi, ktorý bol považovaný za ochrancu faraónov. Vstupenky do chrámu si môžete zakúpiť priamo v hoteli, čo je veľkou výhodou pre turistov.

Samotný chrám Horusa je jedinečným príkladom starovekého egyptského stavebníctva. Jeho veľkolepá architektúra a do detailov vytvorené reliéfy sú ohromujúce. Turisti majú možnosť prechádzať sa po vnútri chrámu a obdivovať jeho umenie a historický význam.

Okrem chrámu Horusa je v Edfu aj ďalšie množstvo historických pamiatok a atrakcií. Mesto je obklopené nádhernou egyptskou krajinou, ktorá láka turistov na prechádzky a výlety. Môžete sa vydať na jazdu na velbloudovi po piesočných dunách, navštíviť niektoré z miestnych trhov a obchodov a zažiť tradičnú egyptskú kultúru a gastronómiu.

Po návrate z výletu alebo prehliadky pamiatok si môžete oddýchnuť v hotely, ktoré ponúkajú širokú škálu služieb a zábavy. K dispozícii máte bazény, wellness centrá, reštaurácie s tradičnou egyptskou i medzinárodnou kuchyňou a mnoho ďalších možností, ako si spríjemniť svoj pobyt v Edfu.

Ubytovanie v Egypte, konkrétne v meste Edfu, je výbornou voľbou pre milovníkov histórie a kultúry. Mesto ponúka jedinečnú kombináciu nádherných pamiatok a moderných hotelov, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších turistov. Nezabudnite si užiť krásy rieky Níl a jej okolia a vychutnajte si autentickú atmosféru egyptského mestského života.


Letenka Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt je krajina bohatá na históriu a kultúru. Väčšina ľudí pozná Egypt hlavne vďaka pyramidám, ako je napríklad slávna Gíza. Ale Egypt je oveľa viac ako len pyramídy. Práve tieto históriou preniknuté miesta robia z Egypta fascinujúce a jedinečné miesto na návštevu.

Ak plánujete dovolenku v Egypte, odporúčam vám presun do mesta Edfu. Mesto Edfu sa nachádza na juhu Egypta, v provincii Asuán. Jednou z hlavných atrakcií tohto mesta je chrám Horusa, ktorý sa nachádza v centre mesta.

Cesta do Edfu môže byť trochu náročná. Najlepšou možnosťou je letieť z hlavného mesta Káhira na miestne letisko v Edfu. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky na túto trasu a dajú sa nájsť za veľmi dobré ceny.

Po príchode na letisko v Edfu by ste sa mali vydať smerom k chrámu Horusa. Toto je najväčší zachovaný egyptský chrám a je dedikovaný božstvu Hórusovi, bohu ochrany, kráľovstva a strážcom faraóna.

Po vstupe do chrámu budete fascinovaní jeho veľkosťou a detailnými umením na stenách. Môžete vidieť rôzne scény z egyptského života a pohrebové rituály. Katedrála je tiež obklopená peknými záhradami a stromami.

Jedným z najfascinujúcejších prvkov chrámu je jeho slávna zmiešaná obranná veža. Tento systém umožnil jednotkám Hórusa brániť chrám pred možným útokom nepriateľov. Toto je jediný známy chrám, kde je táto veža stále pôvodná a dochovaná.

Po prehliadke chrámu sa môžete vydať aj do samotného mesta Edfu. Mesto má pokojnú atmosféru a skvelé miesto na ochutnanie egyptských tradičných jedál. Najobľúbenejšími jedlami v Edfu sú napríklad kebab, kofta a rôzne druhy grilovaného mäsa. Určite si nemôžete nechať ujsť príležitosť vyskúšať aj oblúbený tradičný egyptský nápoj - hibiskusový čaj.

Po jedle sa môžete vydať na prechádzku po meste a obdivovať egyptskú architektúru. Zaujímavosťou je aj trh, kde môžete nájsť rôzne suveníry, šperky a miestne výrobky.

Edfu je naozaj špeciálnym miestom v Egypte a ponúka jedinečný pohľad do histórie a kultúry tejto krajiny. Ak plánujete návštevu Egypta, nezabudnite zaradiť Edfu a jeho slávny chrám Horusa na svoj zoznam miest, ktoré chcete navštíviť.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky