Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)

Počasie Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt Gíza je domovom legendárnych pyramid a Sfingu. Tieto pamiatky sú symbolmi starovekého Egypta a privádzajú turistov z celého sveta. Okrem toho, Egypt Gíza je miestom, ktoré ponúka rôzne príležitosti na zábavu a oddych.

Z hľadiska počasia, Gíza má veľmi suché a horúce podnebie. Najvyššie teploty dosahujú približne 40 stupňov Celzia počas letných mesiacov, medzi májom a septembrom. Nočné teploty sú o niečo nižšie, ale stále relatívne vysoké, čo znamená, že aj v noci môže byť teplo. Zimné mesiace, od novembra do januára, sú zvyčajne miernym obdobím s teplotami okolo 20 stupňov Celzia. V januári môže byť nočná teplota až okolo 9 stupňov Celzia.

V tejto oblasti málo prší, takže sa môžete tešiť na slnečné dni a jasné oblohy. Vysoká vlhkosť však môže byť problémom pre niektorých ľudí, najmä pre tých, ktorí sú zvyknutí na suchšie klimatické podmienky. Ak sa plánujete navštíviť Egypt Gíza počas letných mesiacov, je dôležité uviesť pár tipov, ako sa ochrániť pred extrémnym horúčavami:

- Nosite voľné a svetlé oblečenie, ktoré vás ochráni pred slnkom (alebo kúpte si ochranné oblečenie).
- Nosite klobúk alebo kšiltovku, ktorá ochráni vašu tvár pred slnečnými lúčmi.
- Nedochádzajte k extrémnym aktivitám počas obdobia najvyššej horúčavy (v období od 11 hod. do 15 hod.), a radšej sa schovajte v chlade.
- Nezabudnite na pitný režim. Pite dostatok vody alebo športových výživových nápojov, aby ste udržiavali svoje telo hydratované.

Tradične najlepší čas na návštevu Egypta je od októbra do apríla, keď sú teploty miernym a zvyčajne nižšie, vďaka nedostatku horúčav. V týchto mesiacoch býva podnebie krásne a perfektné na výlety po histórii a kultúre tejto oblasti.

Výlet do Egypta Gíza je rozhodne nezabudnuteľný a neopakovateľný zážitok. Aj napriek horúčavám si môžete vychutnávať impozantné pamiatky a krása tohto miesta. Avšak, nezabudnite čo najlepšie sa pripraviť na počasie, aby ste si mohli návštevu pohodlne užiť.


Ubytovanie Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je jedným z najpopulárnejších turistických miest, a to najmä preto, že ponúka návštevníkom úžasné pamiatky, ktoré sa nevyskytujú nikde inde na svete. Medzi tieto pamiatky patria aj pyramidy v Gíze, najznámejšie sú určite pyramidy Cheopsa a Sfingu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gízu, mali by ste zvážiť aj možnosti ubytovania v tejto oblasti. Existuje mnoho hotelov, ktoré ponúkajú ubytovanie v blízkosti pyramidy Cheopsa a Sfingu, čo znamená, že si môžete užiť nádherný výhľad na tieto úžasné pamiatky prakticky z vašej izby.

Vybrať si hotel v Gíze nie je ťažké, pretože v tejto oblasti je mnoho hotelov. Môžete sa rozhodnúť pre luxusné hotely, ktoré ponúkajú prvotriedne služby, alebo sa rozhodnúť pre menej luxusný ale o to viac autentický pobyt v malej búdke v blízkosti pyramidy.

Ak sa rozhodnete ubytovať blízko pyramidy Cheopsa, máte prístup k jednej z najväčších turistických atrakcií sveta. Okrem možnosti preskúmať samotné pyramidy, môžete sa prejsť aj okolo areálu a užiť si krásu okolitého prostredia.

Ďalšou výhodou ubytovania v Gíze je, že si môžete vychutnať typické egyptské jedlá a nápoje. Vzhľadom na to, že Gíza je turistická oblasť, nájdete tam mnoho reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú rôzne jedlá a nápoje.

Ani nebudete musieť cestovať do centra Káhiry, pretože Gíza má všetko, čo potrebujete pre príjemný pobyt. Nájdete tu napríklad malé obchody, veľké obchody, ako aj tradičné trhy s množstvom suvenírov a darčekov.

Verejné dopravné spojenie v oblasti je pomerne dobré, takže sa môžete pohodlne prepraviť do miest, ktoré chcete navštíviť. Bez ohľadu na to, aké konkrétne miesta sa rozhodnete navštíviť, Gíza je určite miesto, kde nebudete nudiť a kde si určite užijete nezabudnuteľný pobyt.


Dovolenka Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je krajina, ktorá je známa svojou bohatou históriou a kultúrou. Turisti z celého sveta sem prichádzajú navštíviť rôzne historické pamiatky, pričom najväčšou atrakciou je určite Gíza, kde sa nachádzajú pyramidy Cheopsa a Sfinga.

Pyramída Cheopsova je najväčšou a najznámejšou pyramidou vo svete. Bola postavená ako posledná zo siedmich zázračných sveta vo faraónskom období. Jej výstavba trvala viac ako 20 rokov a pri jej postavení boli použité milióny tehál. Táto obrovská stavba sa týči do výšky 146 metrov a pôsobí ohromujúco. Pyramída bola postavená ako hrobka faraóna Cheopse a je skvelým príkladom staroegyptskej architektúry a inžinierstva.

Sfinga je ďalšou významnou historickou pamiatkou v Gíze. Ide o sochu s telom levy a svojbmi ženského tváre. Má dĺžku približne 73 metrov a výšku asi 20 metrov. Je to najväčšia kamenná socha vo faraónskom Egypte a je považovaná za symbol starovekého Egypta. Sfinga je obklopená rôznymi legendami a tajomstvami, ktoré pritiahnu zvedavých turistov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gízu a jej pyramidu Cheopsa a Sfingu, ponúkajú sa vám rôzne možnosti ako si to užiť. Máte možnosť prejsť sa okolo pyramidy a Sfingy, kde si môžete vychutnať ich majestátne krásy a zároveň sa ponoriť do histórie ich výstavby. Prísť k nim môžete peši alebo si môžete prenajať k tomu určené vozidlo alebo dokonca kôňa.

Vo vnútri pyramidy Cheopsa môžete objaviť úzke chodby a komory, ktoré boli navrhnuté tak, aby ochraňovali hrobku faraóna. Je to veľmi fascinujúce a jedinečné zážitok, ktorý vám umožní ponoriť sa do starovekej histórie Egypta.

Okrem návštevy pyramidy a Sfingy by ste si nemali nechať ujsť ani múzeum Gíza. Toto múzeum ponúka zaujímavé exponáty, ktoré sa týkajú pyramidy Cheopsa a Sfingy a ukazujú rozmanité artefakty, ktoré boli nájdené v tejto oblasti. Môžete vidieť rôzne sochy, nádoby, obrazy a iné predmety, ktoré vám priblížia históriu a kultúru Egypta.

Nakoniec, Gíza ponúka aj rôzne možnosti ubytovania, reštaurácie a obchody, kde si môžete kúpiť suveníry a pamiatky. Môžete si tu vychutnať typickú egyptskú kuchyňu a zakúpiť si tradičné ručne vyrobené výrobky ako náhrdelníky, šperky alebo rôzne dekorácie.

Vďaka svojej bohatej histórii a nádhere pyramidy Cheopsova a Sfingy je Gíza jedným z najpopulárnejších turistických miest v Egypte. Ak sa chystáte na dovolenku do Egypta, nesmiete vynechať túto úžasnú lokalitu, kde sa ponoríte do starovekej histórie a zároveň zažijete neopakovateľné zážitky.


Letenka Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt patrí medzi najvyhľadávanejšie turistické destinácie sveta, pretože ponúka úžasné pamiatky, kultúru, nádherné pláže a slnečné počasie. Jedno z najvýznamnejších miest v Egypte – Gíza s pyramídami, ktoré sú zároveň jednými z najznámejších pamiatok na svete.

Pre návštevy Gízy si treba zabezpečiť letenku, ktorá zvyčajne zahŕňa let z Európy, resp. zo Severnej Ameriky do Egypta, a následne ďalší let z Káhiry do Gízy. Letenky do Egypta si môžete kúpiť u mnohých spoločností, ktoré ponúkajú stovky letov denne z celého sveta.

Ako sa dostať do Gízy po prílete do Káhiry? Najvhodnejšou možnosťou je najať si taxík, ktorý Vás dovezie priamo k pyramídám Cheopsa, Kefrensa a Mikerinosa, a k slávnemu Sfingovi. Dajte si pozor na miestnych „návodičov“, ktorí Vám radi ponúknu svoje služby ako sprievodcu, pretože Vám za ne učtujú nadmerné sumy. Ak chcete viac informácii o histórii pyramíd, určite sa oplatí najať si skúseného sprievodcu, ktorý Vám ukáže tajomstvá týchto veľkolepých pamiatok.

Pyramídy a Sfinga sú nepochybne najväčšou atrakciou v Gíze. Pyramídy Cheopsa, Kefrensa a Mikerinosa sú také ohromujúce, že ich ťažko opísať slovami. Hlavná atrakcia je Cheopsova pyramída, najväčšia zo všetkých. Cheopsova pyramída sa nachádza na ploche 53 000 štvorcových metrov a bola postavená pred takmer 4500 rokmi. Pyramída Kefrensa je druhou najväčšou pyramídou a má výšku 143 metrov, zatiaľ čo pyramída Mikerinosa mala svoje pôvodné rozmery 65 metrov.

Napriek tomu, že pyramídy sú neuveriteľnými inžinierskymi dielami, najznámejšou ikonou v Gíze je Sfinga – mytická bytosť, ktorá je zosobnením egyptského kráľa alebo boha. Sfinga tvorí telo leva a tvár ľudskú, nachádza sa priamo pred Cheopsovou pyramídou. Legendy hovoria, že Sfinga sa môže dožiť až 16 000 rokov, čo dodáva ďalšiu hojnosť k týmto čarovným miestam.

Krátko po návšteve pyramíd a Sfingy môžete stráviť čas v blízkom kameňolome, ktorý predstavuje egyptskú históriu. Je to miesto, kde sa ťažili kamene na výstavbu pyramíd a iných starovekých pamiatok. Turisti môžu vyskúšať niektoré z nástrojov používaných na ťaženie kameňov a vidieť, ako sa kamene boli prenášané z jedného miesta na druhé.

Gíza ponúka neskutočné zážitky, ktoré si nikdy nezabudnete. Pretože ide o takú populárnu turistickú destináciu, odporúča sa plánovať návštevy, aby ste sa vyhli zbytočným radám a strateniu času. Pokiaľ máte v pláne navštíviť Gízu a pyramídy Cheopsa a Sfingy, neváhajte si zabezpečiť letenku a zažite jedno z najvýznamnejších zážitkov v histórii ľudstva.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


1. Aké sú otváracie hodiny pre pyramidu Cheopsa a Sfingu v Gíze?
- Pyramidu Cheopsa môžete navštíviť denne od 8:00 do 17:00 hod. Sfingu je možné navštíviť počas dňa.

2. Je vstup na pyramidu Cheopsa zahrnutý vstupom na archeologickú zónu Gízy?
- Áno, vstup na pyramídu Cheopsa je zahrnutý vstupom na archeologickú zónu.

3. Koľko stojí vstup na pyramidu Cheopsa?
- Vstup na pyramidu Cheopsa pre dospelých stojí približne 20 USD.

4. Je možné vo vnútri pyramídy Cheopsa fotografovať?
- Nie, fotografovanie je vo vnútri pyramídy Cheopsa zakázané.

5. Môže sa Sfinga navštíviť v noci?
- Áno, Sfinga je spravidla otvorená pre návštevníkov aj v noci.

6. Je vstup na Sfingu samostatne alebo je zahrnutý vstupom na archeologickú zónu Gízy?
- Vstup na Sfingu je zahrnutý vstupom na archeologickú zónu.

7. Koľko stojí vstup na Sfingu?
- Vstup na Sfingu pre dospelých stojí približne 10 USD.

8. Je možné vo vnútri Sfingy fotografovať?
- Áno, fotografovanie vo vnútri Sfingy je povolené.

9. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Gízy a k pyramidám Cheopsa a Sfingy?
- V Gíze je k dispozícii verejná doprava, k dispozícii sú aj taxíky alebo môžete si prenajať súkromného šoféra.

10. Musím si vopred zakúpiť lístky na vstup do pyramidy Cheopsa alebo Sfingy?
- Nie je nutné si zakúpiť lístky vopred, avšak v niektorých obdobiach roka je vhodné si lístky vopred zarezervovať.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky