Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Kom Ombo Temple

Dovolenka Egypt Kom Ombo Temple


Egypt s pýchou predstavuje obrovskú históriu a kultúru, ktorá zahrňuje veľkolepé chrámy, monumenty a artefakty. Medzi nimi sa nachádza aj chrám v Kom Ombo, ktorý je považovaný za jeden z najdôležitejších chrámov v Egypte a predstavuje nenapodobniteľné architektonické a historické krásy.

Kom Ombo leží na západnom brehu rieky Níl a je známa ako miesto, kde sa stretávajú dve rieky – Níl a jazierko Crocodile. Chrám bol postaven v pozícii, kde robilo toto zázrak založený na cyklistiky, kedy sa každoročne z hliny záplavami naďalej zvyšuje. Chrám bol postaven v období gréckej a rímskej nadvlády, ktoré boli zohľadnené v jeho architektúre, a to predovšetkým v jeho dvoch symetrických častiach.

V Kom Ombo chráme sú dva posvätné miesta, ktoré sú zasvätené bohom – bohovi Sobekovi, krokodílovi bohovi, a bôžstvu nebeskej zdravotnej ochrany, Haroerisovi. Chrám bol pôvodne postaven cez 1800 rokov pred naším letopočtom počas vlády pátého faraóna dynastie a slúžil ako centrum kultu Sobeka. Preto tam vidíte množstvo nápisov a postáv zobrazujúcich krokodíla boha Sobeka.

Okrem toho, chrám Kom Ombo je známy aj vzhľadom na potomkov, ktorí navštívili chrám po jeho postavení. Množstvo vládcov a faraónov, vrátane Kleopatry a ako jej syna Kaisera, navštívilo chrám počas svojej vlády a každý zanechal svoj odtlačok v historkom.

Keď navštívite chrám Kom Ombo, určite budete pôsobiť dojmom mysle technologického a architektonického zázraku, ktorý zvládol vydržať tisícročia. Tento starodávny chrám ponúka obrovskú vzdelávaciu hodnotu, ktorá vám umožní spoznať bohatú históriu a kultúru Egypta. Je to jedno miesto v Egypte, ktoré nikdy nezostarne a vždy bude skvelým miestom na návštevu.

Na záver, ak plánujete svoju dovolenku v Egypte, je potrebné zahrnúť chrám Kom Ombo do vašeho zoznamu must-see miest. Je to jedinečné miesto, ktoré ponúka neuveriteľný zážitok a nezabudnuteľnú cestu do starovekého Egypta.


Ubytovanie Egypt Kom Ombo Temple


Egypt je krajina známa svojou bohatou históriou a starovekými pamiatkami. Jedným z týchto fascinujúcich miest je Kom Ombo Temple - chrám nachádzajúci sa v rovnomennej obci Kom Ombo v hornom Egypte. Tento chrám je jedinečným miestom, ktoré ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a historické poznatky.

Kom Ombo Temple je považovaný za jeden z najzachovalejších dvojchrámov v Egypte a jeho výstavba sa datuje až do obdobia Ptolemaiovcov. Jedinečnosťou tohto chrámu je fakt, že je zasvätený dvom bohom - Sóbeľovi, bohu plodnosti a krokodílov, a bohu Haroerisovi, očom Som Reharakhtymovi. Jeho architektúra a rozloženie sú zaujímavými príkladmi staroegyptského náboženského umenia.

Pri vstupe na areál chrámu návštevníci budú fascinovaní detailnými reliéfmi na stenách, ktoré vykresľujú príbehy a rôzne náboženské rituály. Bohatá farebná paleta a realistické vyobrazenia pôsobia dojmom, akoby sa z dávnej minulosti preniesli priamo do prítomnosti. Návštevníci si môžu vychutnať krásu a jedinečnosť týchto umení pri prechádzke okolo chrámu.

Ďalším veľkým lákadlom tohto miesta je pohľad na rieku Níl. Kom Ombo Temple je situovaný tak, že ponúka úchvatný výhľad na rieku a okolitú krajinu. Po prehliadke chrámu môžu návštevníci sedieť na brehu rieky a obdivovať krásu prirodzeného prostredia.

Okrem historických pamiatok a úžasných výhľadov ponúka Kom Ombo Temple aj rôzne aktivity pre turistov. Napríklad, v oblasti chrámu je možné nájsť malú farmu krokodílov v blízkosti rieky. Turisti môžu sledovať krokodíly v ich prirodzenom prostredí a dokonca sa s nimi vyfotografovať. Toto je jedinečná príležitosť skúmať jedno z najstarších zvierat, ktoré obývajú Egypt.

Keďže Kom Ombo Temple je vzdialený len niekoľko hodín jazdy autom od hlavného mesta Káhira, je často súčasťou zájazdov po Egypte. Veľa cestovných kancelárií organizuje výlety do tohto úžasného chrámu a ponúkajú možnosť preskúmať toto starobylé miesto.

Vďaka svojej historickej hodnote a kráse je Kom Ombo Temple dokonalým miestom pre turistov, ktorí sa chcú ponoriť do histórie Egypta. Navštívenie tohto chrámu je jedným z najlepších spôsobov, ako sa oboznámiť so starovekou kultúrou a umením. Toto miesto nechýba na žiadnom zozname návštevníkov Egypta a určite stojí za to stráviť tam pár hodín a objaviť všetku jeho jedinečnosť.


Letenka Egypt Kom Ombo Temple


Egypt - Kom Ombo Temple: Odporúčané miesto pre milovníkov histórie a architektúry

Egypt je známy pre svoje ohromujúce pamiatky a históriu, ktorá siaha až do starovekého obdobia. Medzi týmito pamiatkami sa nachádza aj Kom Ombo Temple, fascinujúca stavba so zaujímavými detailmi a pôvabnou históriou.

Kom Ombo Temple, známy aj ako Sobek Temple, sa nachádza v provincii Asuán, na brehu rieky Níl. Stavba je jedným zo zvláštnych chrámov v Egypte, pretože je zasvätený dvom bohom - bohovi Sobekovi a bohovi Haroerisovi. Sobek bol krokodýlím bohom a Haroeris bohom sokola.

Tento chrám bol postavený počas Ptolemaiovského obdobia (332 - 30 pred n.l.) a jeho vnútorné i vonkajšie steny sú pokryté reliéfmi a hieroglyfmi, ktoré líčia dôležité udalosti z egyptského života a histórie. Okrem toho, môžete vidieť sochy bohov a faraónov, ako aj rôzne obrady a rituály, ktoré sa tu konali.

Jedným z najzaujímavejších aspektov Kom Ombo Temple je jeho symetria. Chrám je rozdelený na dve identické strany - jednu zasvätenú Sobekovi a druhú Haroerisovi. Každá strana má svoju vlastnú vstupnú bránu, sieň so sloupami, malú chodbu a svätého svätyne. Táto symetria dodáva chrámu jedinečný estetický vzhľad a pôsobí na návštevníkov nesmiernym dojmom.

Okrem toho, z Kom Ombo Temple sa môžete tiež tešiť na úchvatné výhľady na rieku Níl a okolitú krajinu. Bez ohľadu na to, či ste historiafán alebo architektonický nadšenec, táto pamiatka vám určite poskytne dôvod na obdiv.

Ak plánujete návštevu Egypta a chcete zažiť jeho historické a architektonické bohatstvo, Kom Ombo Temple je nevyhnutnou zastávkou. Pripravte sa na fascinujúcú jazdu egyptským minulosťou a zistite viac o bohoch a faraónoch, ktorí vládli tomuto kraju v minulosti.


Počasie Egypt Kom Ombo Temple


Egypt je známy svojou bohatou históriou a krásnymi pamiatkami. Jednou z najznámejších pamiatok v Egypte je chrám Kom Ombo, ktorý sa nachádza na brehu rieky Níl.

Kom Ombo je dvojitý chrám, čo je dosť špecifické a zaujímavé. Jeden chrám bol zasvätený bohovi Sobekovi, krokodílovi bohovi, a druhý chrám bol zasvätený bohovi Haroerisovi, sokolovi bohovi. Tieto dva chrámy sú postavené vedľa seba a zdieľajú spoločný múr.

Okrem histórie a kultúry je Egypt známy aj svojím teplým a suchým podnebím. Počasie v Egypte, vrátane Kom Ombo, je všeobecne výrazne teplé, so vysokými teplotami počas väčšej časti roka.

V lete, ktorý sa tiahne od júna do septembra, sú teploty v Kom Ombo a v iných častiach Egypta veľmi vysoké. Denné teploty sa pohybujú okolo 40 až 45 stupňov Celzia, čo je extrémne horúco. V noci sa teplota zvyčajne trochu znižuje, ale stále ostáva na veľmi vysokých úrovniach.

Zimné mesiace v Egypte, od novembra do februára, sú omnoho príjemnejšie, pokiaľ ide o teploty. Denné teploty v Kom Ombo sa zvyčajne pohybujú okolo 20 až 25 stupňov Celzia, čo je oveľa príjemnejšie v porovnaní so letnými mesiacmi. Noci sú o niečo chladnejšie, priemerne okolo 10 až 15 stupňov Celzia.

Egypt je tiež známy svojou minimálnou zrážkou. Počas suchých mesiacov môže byť kompozícia zrážok jednoducho minimálna, ak vôbec nie. V zime môže pršať, ale zväčša sa jedná o krátke príležitostné zrážky.

Keď navštívite Kom Ombo Temple, je dôležité vedieť, čo očakávať od počasia. Odporúča sa nosiť ľahké a vzdušné oblečenie, aby ste sa ochránili pred horúčavou. Obzvlášť v lete je dôležité mať so sebou dostatok vody a ochrániť sa pred slnkom pomocou opaľovacích krémov alebo klobúka.

V každom prípade je Kom Ombo Temple jedným z najkrajších miest v Egypte a stojí za to navštíviť ho bez ohľadu na počasie. Môžete si vychutnať krásne historické pamiatky a zároveň sa ponožiť do kúpačky v teplých vodách Nílu. Samotné počasie je len ďalším z faktorov, ktoré treba zvážiť pri plánovaní návštevy Kom Ombo Temple.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Kom Ombo Temple


1. Aké je histórie Kom Ombo Temple v Egypte?
Kom Ombo Temple bol postavený približne v 2. storočí pred naším letopočtom počas obdobia ptolemaiovcov. Bol zasvätený dvojici bohov Sobekovi a Haroerisovi.

2. Kde sa Kom Ombo Temple nachádza?
Nachádza sa v oblasti Horného Egypta, v meste Kom Ombo, ktoré leží na brehu rieky Níl.

3. Ako sa tam dostanem?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Kom Ombo Temple, je vziať si výlet alebo prenajať si dopravné prostriedky z Káhiry alebo Luxoru.

4. Koľko stojí vstup do Kom Ombo Temple?
Vstupné do Kom Ombo Temple je pre cudzincov 100 egyptských libier. Domáci turisti platia menej.

5. Aké sú hlavné atrakcie v Kom Ombo Temple?
Medzi hlavné atrakcie Kom Ombo Temple patrí chrám Sobeka, chrám Haroerisa, múzeum s expozíciou archeologických nálezov a nádherný výhľad na rieku Níl.

6. Koľko času by som mal stráviť v Kom Ombo Temple?
Väčšina návštevníkov strávi v Kom Ombo Temple približne 1-2 hodiny, aby si prezreli všetky atrakcie a mohli sa venovať fotografiám.

7. Aké sú otváracie hodiny Kom Ombo Temple?
Kom Ombo Temple je otvorený pre verejnosť denne od 9:00 do 17:00. Môžu byť však o niektorých sviatkoch alebo počas špeciálnych udalostí zmenené.

8. Môžem si v Kom Ombo Temple kúpiť suveníry alebo občerstvenie?
Áno, v okolí Kom Ombo Temple nájdete niekoľko obchodov so suvenírmi a stánkov s občerstvením.

9. Je potrebné dodržiavať nejaké špeciálne pravidlá pri návšteve Kom Ombo Temple?
Áno, pri návšteve Kom Ombo Temple je potrebné dodržiavať základné etiketné pravidlá, ako je neobťažovanie miestnych obyvateľov alebo nesprávanie sa nevhodne vo svätých priestoroch.

10. Existujú nejaké možnosti ubytovania v blízkosti Kom Ombo Temple?
Áno, v meste Kom Ombo a okolí nájdete niekoľko hotelov a ubytovní, kde sa môžete ubytovať počas návštevy Kom Ombo Temple.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky