Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Luxor Temple

Dovolenka Egypt Luxor Temple


Egypt je krajina bohatá na históriu a kultúru, čo ju robí jedným z najobľúbenejších cieľov pre dovolenkárov z celého sveta. Jedným z najimpresívnejších miest, ktoré si v Egypte môžete vychutnať, je Luxor Temple. Tento majestátny chrám sa nachádza na východnom brehu rieky Níl a je jednou z najvýznamnejších pamiatok starovekého Egypta.

Luxor Temple je veľkolepým príkladom egypťanskej architektúry a symbolizuje spojenie medzi Nebom a Zemou. Bol postavený počas vlády Amenhotepa III. a dokončený faraónom Ramsesom II. Najlepší čas na návštevu chrámu je neskoro večer, keď sú budovy a sochy osvetlené farebnými svetlami, čo vytvára pôsobivú atmosféru.

Pri vstupe do chrámu sa nadchýnate obrovskými kamennými stĺpmi, ktoré sú vysoké viac ako 20 metrov. Na týchto stĺpoch sú vyryté hieroglyfy, ktoré rozprávajú príbehy z egyptského pantheonu bohov a faraónov. Pred vstupom na ústredné nádvorie nájdete dve sochy faraóna Ramsesa II., ktoré sú obrovské a majestátne. Tieto sochy majú približne 15 metrov a sú ohromujúco detailné.

V strede nádvoria sa nachádza slavná obelisk, ktorá kedysi merala 25 metrov. Druhý obelisk je umiestnený na Place de la Concorde v Paríži. Celé nádvorie je ozdobené sochami sfingy, ktoré sú symbolem moci a majestátu. Tieto sochy sa nachádzajú na oboch stranách cesty, ktorá vedie od nádvorí k úplnému viniču chrámu.

Miestnosť Teda je jednou z najdôležitejších častí chrámu. Túto miestnosť využívali kultické účely, ktoré súviseli s bohoslužbou a obetovaním. V tejto miestnosti nájdete sfingy a sochy bohov, ktoré sú harmonicky rozmiestnené. Strop miestnosti je tiež zdobený hviezdnym oblohou a hieroglyfmi, ktoré sú prírodné a kozmické symboly.

Okrem toho môžete v Luxor Temple obdivovať aj Chrám karnacký, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti. Tento chrám je ešte väčší než Luxor Temple a je považovaný za jednu z najväčších starovekých náboženských stavieb na svete. Chrám karnacký bude nevyhnutnou súčasťou vášho výletu do Luxoru.

Ak plánujete dovolenku v Egypte, návšteva Luxor Temple je nevyhnutná. Tento majestátny chrám vás pohltí svojou krásou a históriou, a uma prikúsi späť do starovekého Egypta. Nezabudnite si nachystať fotoaparát a počúvačky pre sprievodcu, aby ste si mohli vychutnať každý detail tohto úžasného miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Luxor Temple


1. Ako sa volá známy chrám v Luxore?
- Známy chrám v Luxore sa volá Luxor Temple.

2. Kedy bol postavený Luxor Temple?
- Luxor Temple bol postavený v približne 1400 pred n.l.

3. Kto stavbu inšpiroval?
- Luxor Temple bol inšpirovaný faraónmi z Nového kráľovstva.

4. Aké sú hlavné rysy architektúry chrámu?
- Hlavné rysy architektúry Luxor Temple sú monumentálna brána, sikmé stĺpy a bohaté výzdoby.

5. Aké bohy sa uctievali v chráme?
- V Luxor Temple sa uctievali bohovia Amon, Mut a Chons.

6. Čo sa dialo v chráme?
- V chráme sa konali náboženské obřady, rituály a slávnosti.

7. Aké sú najvýznamnejšie pamiatky v chráme?
- Medzi najvýznamnejšie pamiatky v Luxor Temple patrí Kolos Memnonov, Akhnatonova kaple a Sala Nektaneba.

8. Je chrám otvorený pre verejnosť?
- Áno, Luxor Temple je otvorený pre verejnosť a je jednou z hlavných turistických atrakcií v Egypte.

9. Ako sa dostanem k chrámu z mesta Luxor?
- Chrám je v centre mesta Luxor, takže sa dá ľahko dostať peši, taxíkom alebo autobusom.

10. Koľko stojí vstupné do chrámu?
- Vstupné do chrámu sa pohybuje okolo 80 egyptských libier pre dospelých a 40 egyptských libier pre deti.


Letenka Egypt Luxor Temple


Egyptský chrám Luxorský chrám, známy aj ako Temple of Luxor, sa nachádza v meste Luxor na brehu rieky Níl. Tento staroveký chrám je jednou z najznámejších atrakcií v Egypte a je považovaný za jedno z najúchvatnejších náboženských miest v stredovekom Egypte.

Luxorský chrám bol postavený počas vlády faraónov z 18. dynastie a bol zasvätený bohu Amonovi. Jeho stavba začala v 14. storočí pred naším letopočtom a stavebné práce na ňom pokračovali počas rôznych období až do rímskej éry. Preto je chrám zmesou rôznych architektonických štýlov a dizajnov.

Chrám je známy pre svoju ohromujúcu veľkosť a nádhernú výzdobu. Jeho fascinujúca sieň slávy bola postavená za vlády Amenhotepa III. a stará faraónska doba tu ešte stále pretrváva. Najimpresívnejším časťou chrámu je slávna Avenue sfing, ktorá viedla z chrámu Karnak a spája ho s chrámom Luxor, čo by bolo rozhodne povinné miesto na návštevu pre každého turistu.

V chráme Luxor nájdete aj množstvo hrotov a vyrezávaných stien, ktoré zachytávajú rôzne okamihy z histórie Egypta. Staroveké fresky a hieroglyfy sa stali symbolmi tohto chrámu a predstavujú obrovskú hodnotu pre výskum starovekého Egypta.

Pri prechádzke chrámom návštevníci ocenia skrášlený sloupový dvor so svojimi kolonádami a nádhernou akustikou. Luxorský chrám je však nielen náboženským miestom, ale slúžil aj ako dôležitý politický a administratívny centrum starovekého Egypta.

Chrám je osvetlený v noci a jeho majestátna krása sa stáva ešte očividnejšou. Preto je nočná prechádzka okolo chrámu nezabudnuteľným zážitkom, ktorý neomrzí.

Aby ste mohli navštíviť chrám Luxor, mali by ste sa vybrať do mesta Luxor, ktoré leží na východnom brehu rieky Níl. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré poskytujú letenky do Luxoru a ak chcete ušetriť čas a cestovné náklady, môžete si kúpiť letenku online.

Po prílete do Luxoru je chrám Luxor ľahko dostupný taxíkom alebo miestnou dopravou. Môžete sa tiež rozhodnúť pre organizovanú exkurziu, ktorá vám poskytne viac informácií o histórii a význame tohto fascinujúceho miesta.

Navštíviť chrám Luxor je jedinečná príležitosť zažiť krásu a bohatú históriu Egypta. Nech už si vyberiete akýkoľvek spôsob cestovania, budete ohromení jeho majestátnou atmosférou a úchvatnými architektonickými detailmi.


Počasie Egypt Luxor Temple


Luxor Temple je jedným z najznámejších a najnavštevovanejších pamiatok Egypta. Nachádza sa v Luxore, v hornom Egypte, na východnom brehu rieky Níl. Tento staroveký chrám je jedným z najväčších a najdôležitejších chrámov v krajine a je zároveň zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Okrem svojho historického a kultúrneho významu je Luxor Temple obľúbeným miestom aj pre turistov, ktorí sem prichádzajú obdivovať jeho nádhernú architektúru a umenie. No, keďže sme sa zamerali na počasie, je dobré vedieť, aké sú klimatické podmienky v Luxore a ako sa menia počas roka.

Luxor je známy svojím suchým a horúcim podnebím. Celoročne tu panuje teplé a suché podnebie, s minimálnymi zmenami teploty voči ostatným ročným obdobiam. Tieto klimatické podmienky sú typické pre oblasť Sahary.

Leto v Luxore sa šplhá až na extrémne teploty, často nad 40 °C. Teplota stúpa v júni, čo je obdobie začiatku leta, a dosahuje vrchol v júli a auguste. Vyššie teploty sa udržiavajú počas celého leta, aj cez september. Zimné obdobie je miernejšie, s teplotami klesajúcimi na približne 20 °C cez deň.

Väčšinou je bezoblačno a slnečno, a to počas celého roka. Tieto klimatické podmienky robia Luxor atraktívnym destináciou pre turistov, ktorí túžia po horúcom a slnečnom počasí.

Chceli by ste si zobrať dovolenku v Luxore, nezávisle na ročnom období, musíte sa pripraviť na extrémne horúce teploty v lete a chrániť sa pred slnečnými lúčmi. Dbajte na dostatočnú hydratáciu a používajte ochranný krém na opaľovanie, ktorý bude mať vysoký ochranný faktor.

V zimných mesiacoch si vezmite ľahké vrstvené oblečenie, pretože teploty môžu byť v noci mierne chladné. Nevhodné oblečenie v chladných nocí môže spôsobiť nepríjemnosti.

Vzhľadom na suché podnebie a minimálny výskyt zrážok je údržba v katedrále minimálna. Aj keď môže byť príjemné a svieže uvidieť chrám v daždivý deň, väčšina ľudí uprednostňuje vyhľadávanie Luxor Temple v teplých a slnečných dňoch.

Luxor Temple je nielen fascinujúcim historickým miestom, ale aj miestom, kde môžete zažiť tropické počasie. Nech ste tu v lete alebo v zime, nezabudnite si užiť tento úžasný zážitok a pamätnú návštevu jedného z najkrajších chrámov v Egypte.


Ubytovanie Egypt Luxor Temple


Luxor Temple je jedným z najdôležitejších historických miest v Egypte a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti tejto úžasnej civilizácie. Je to staroveký chrám nachádzajúci sa na východnom brehu rieky Níl v Luxore, približne 500 kilometrov južne od Káhiry. Luxor Temple nie je iba architektonický klenot, ale aj dôležité náboženské miesto pre starovekých Egypťanov.

Tento chrám bol zasvätený bohovi Amunovi, ktorý bol jedným z najvýznamnejších bohov v egyptskom náboženstve. Bol tiež domovom mnohých faraónov a odohrával dôležitú úlohu v náboženských a politických obradoch toho času. Vybudovaný bol v období Nové ríše, konkrétne v 14. storočí pred naším letopočtom.

Samotné Luxor Temple je jednou z najkrajších stavieb v Egypte, kombinujúcou rôzne architektonické štýly, ktoré odrážajú vplyv rôznych ér a dynastií. Zaujímavým prvkom chrámu je aj tzv. Alkovechrán, teda slávna horná časť hlavného vchodu. Vnútri chrámu návštevníci nájdu množstvo impozantných soch, reliéfov a hieroglyfov, ktoré opisujú históriu a posvätné texty starovekého Egypta.

Vzhľadom na svoju obrovskú historickú hodnotu a krásu sa Luxor Temple stal obľúbeným miestom návštevníkov Egypta. Každý rok prichádza veľké množstvo turistov, ktorí si chcú pozrieť tento úžasný chrám. Okrem toho, že je to dôležité historické miesto, je Luxor Temple tiež obklopený krásnymi záhradami a vodnými cestami, ktoré návštevníkom poskytujú pokojné a príjemné prostredie na relaxáciu a oddych.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Luxor Temple, nemusíte sa báť nedostatku možností. V Luxore, hlavnom meste provincie Luxor v Egypte, nájdete množstvo hotelov, rezortov a hostincov, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti chrámu. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení poskytujú nádherný výhľad na chrám a rieku Níl, čo je výnimočným zážitkom pre návštevníkov.

Výhoda ubytovania v blízkosti Luxor Temple spočíva v tom, že máte veľkú príležitosť utfekovať krásu tohto miesta aj počas ranných hodín alebo po západe slnka, keď je chrám osvetlený a má svoju neopakovateľnú atmosféru. Bývanie v blízkosti Luxor Temple vám tiež umožňuje ľahší prístup k ďalším historickým pamiatkam v okolí, ako je napríklad Kom Ombo alebo Údolie kráľov.

Ak teda plánujete navštíviť Egypt a zaujíma vás jeho bohatá a fascinujúca história, jedno miesto, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť, je Luxor Temple. Nech už sa rozhodnete pre pobyt v blízkosti chrámu alebo inde v Luxore, budete mať možnosť objaviť jedno z najvýznamnejších miest starovekého Egypta a zažiť unikátnu atmosféru tohto úžasného chrámu.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky