Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Marsa Alam

Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Marsa Alam


1. Kde sa nachádza Marsa Alam v Egypte?
Marsa Alam sa nachádza na juhu Egypta, pri brehoch Červeného mora.

2. Aké sú možnosti dopravy do Marsa Alam?
Do Marsa Alam môžete cestovať letecky, priamo na medzinárodné letisko v Marsa Alam, alebo pomocou autobusov z iných miest v Egypte.

3. Aké je počasie v Marsa Alam?
Marsa Alam má typicky teplé a suché počasie. Letné teploty sa pohybujú okolo 30-40 °C, zatiaľ čo zimné teploty sa zvyčajne udržiavajú na úrovni 20-25 °C.

4. Aké sú najznámejšie pláže v Marsa Alam?
Najznámejšou plážou v Marsa Alam je Abu Dabbab Beach, kde je možné vidieť veľa morských živočíchov, vrátane žiariely morské a želvu zelenú. Ďalšie známe pláže sú El Qulaan Beach, Elphinstone Beach a Sharm El Luli Beach.

5. Aké sú hlavné atrakcie v Marsa Alam?
Marsa Alam je známa svojimi úchvatnými korálovými útesmi a bohatstvom podmorského sveta, čo robí tento región ideálnym miestom na potápanie a šnorchlovanie. Medzi ďalšie atrakcie v Marsa Alam patria historické pamiatky ako chrámy v Lúxor alebo staroveká pevnosť v Al-Quseir.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Marsa Alam?
Najlepším časom na návštevu Marsa Alam je od októbra do mája, keď je teplota príjemná a slnečné dni prevládajú. Letné mesiace môžu byť veľmi horúce a v období od júna do septembra môže byť menej turistov.

7. Aké druhy výletov sú dostupné z Marsa Alam?
Z Marsa Alam môžete podniknúť výlety do Lúxoru, kde môžete navštíviť úžasné chrámy ako Karnak a Ípis. Ďalšou možnosťou je výlet do Národného parku Wadi El Gemal alebo k miestu s farebnými pieskami El Naaba.

8. Je bezpečné cestovať do Marsa Alam?
Marsa Alam je považovaná za relatívne bezpečné miesto pre cestovanie. V každom prípade sa odporúča sledovať aktuálne cestovné a bezpečnostné varovania a dodržiavať zdravý rozum pri cestovaní.

9. Aké sú možnosti ubytovania v Marsa Alam?
Marsa Alam ponúka širokú škálu ubytovacích možností, od luxusných resortov a hotelov až po budgetové hotely a apartmány. Môžete si vybrať ubytovanie podľa svojich preferencií a rozpočtu.

10. Môžem si vybaviť vízum priamo na letisku v Marsa Alam?
Áno, pri prílete na medzinárodné letisko v Marsa Alam je možné si vybaviť vízum. Cena víza sa môže líšiť v závislosti od vašej národnosti a dĺžky plánovaného pobytu.


Dovolenka Egypt Marsa Alam


Egypt je atraktívna dovolenková destinácia pre turistov z celého sveta. Medzi najobľúbenejšie miesta patrí aj Marsa Alam, ktorá sa nachádza na východnom pobreží Egypta. Táto oblasť je známa svojou nádhernou prírodou a bohatým podmorským svetom, čo ju robí ideálnym miestom na dovolenku.

Marsa Alam je mestečko, ktorého hlavnou atrakciou je krásna piesočnatá pláž s tyrkysovými vodami a korálovými útesmi. Toto miesto je ideálne pre milovníkov potápania a šnorchlovania, pretože podmorský svet je tu neuveriteľne rozmanitý a zaujímavý. Okrem toho, na pláži sa môžete oddýchnuť pod palmami, relaxovať na lehátkach alebo vychutnať si vodné športy, ako napríklad jazdenie na vodnom skútri alebo surf.

V Marsa Alam je tiež veľa možností na pozemné aktivity. Môžete navštíviť miestne trhy a obchody, kde si môžete kúpiť tradičné egyptské výrobky a suveníry. Mesto je tiež bohaté na historické pamiatky, ako sú chrámy a staré pevnosti, kde sa môžete ponoriť do bohatej egyptskej histórie.

Okrem pláže a aktivít sú tu tiež luxusné rezorty a hotely, kde si môžete užiť komfortné ubytovanie a vynikajúcu kuchyňu. Egypt je známy svojou bohatou gastronómiou, ktorá kombinuje arabské, africké a stredomorské chute. Môžete si vychutnať tradičné jedlá, ako sú falafely, hummus, pita chleby a ďalšie špeciality.

Dovolenka v Egypte v Marsa Alam je ideálna nielen pre milovníkov slnka a mora, ale aj pre tých, ktorí sa chcú oboznámiť s miestnou kultúrou a históriou. Toto miesto ponúka rôznorodú zábavu a aktivity pre každého.

Ak plánujete dovolenku v Egypte, nezabudnite si pred odchodom overiť aktuálne cestovné podmienky a dôkladne sa informovať o bezpečnosti. Je tiež dôležité si uvedomiť, že miestne zvyklosti a kultúra sa môžu líšiť od tých, na ktoré sme zvyknutí, a preto je dôležité rešpektovať miestne obyvateľstvo a zachovať kultúrnu citlivosť.

Dovolenka v Egypte v Marsa Alam je skutočným rajom pre turistov, ktorí si chcú užiť krásne pláže, bohatú prírodu a živý podmorský svet. Nech už šnorchlujete v útesoch alebo sa len jednoducho relaxujete na pláži, táto destinácia vám prinesie nezabudnuteľné zážitky a nové dobrodružstvá.


Letenka Egypt Marsa Alam


Egypt Marsa Alam je populárna letoviska na východnom pobreží Egypta, slávna svojou nádhernou prírodou, jasnou modrou vodou a úchvatným podmorským životom. Mnoho turistov sa rozhodne pre kúpu letenky a navštíviť túto exotickú destináciu, aby si užili slnečné pláže a zážitky pod vodou.

Letenka do Egypta Marsa Alam je často dosť drahá, preto je najlepšie ju rezervovať aspoň niekoľko mesiacov vopred. Existuje viacero leteckých spoločností, ktoré poskytujú lety do Marsa Alam, vrátane EgyptAir, Air Cairo a Smartwings. Ceny leteniek sa však líšia v závislosti od ročného obdobia a počtu miest, ktoré sú vo vašich preferenciách.

Potom, čo ste si zakúpili letenku, môžete sa tešiť na dobrodružnú dovolenku plnú slnka a morských zážitkov. Marsa Alam je známa svojimi nádhernými plážami so žiarivým bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou. Táto oblasť je tiež obľúbená medzi potápačmi, pretože je tu bohatá a farebná koralová ríša s množstvom druhov rýb a morských tvorov.

Ak si radi potápate, môžete sa vydať na jednu z mnohých potápačských trás a objaviť úžasné korálové záhrady, vraky lodi a mnoho exotických rýb. Okrem potápania je tu tiež možnosť šnorchlovania, rybolovu a plávania so žralokmi. V blízkosti Marsa Alam sa nachádzajú niektoré úžasné miesta, ako je národný park Wadi el Gemal, kde môžete obdivovať divokú prírodu a jazdiť na kamošoch.

Marsa Alam ponúka aj rôzne vyžitie na súši. Môžete navštíviť tradičné egyptské trhy a zakúpiť si miestne výrobky ako je papyrus, koberce, bižutéria a iné suveníry. Nemali by ste vynechať príležitosť vyskúšať tradičnú egyptskú kuchyňu, ktorá je plná exotických chutí a vôní.

Akékoľvek obavy o bezpečnosť by ste mali zbaviť zo svojej mysle, pretože EgyptMarsa Alam je známy svojou vysokou úrovňou bezpečnosti. Tam sú dohľadávané pláže a hotely, ktoré zabezpečujú bezstarostnú atmosféru pre turistov.

Celkovo povedané, letenka do Egypta Marsa Alam je perfektnou voľbou pre tých, ktorí túžia po exotickom dobrodružstve a oddychu na krásnych plážach. Táto destinácia ponúka skvelé možnosti na potápanie, šnorchlovanie, objavovanie divokej prírody, miestnej kultúry a vynikajúcej kuchyne. Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku, neváhajte si rezervovať letenku do Egypta Marsa Alam!


Počasie Egypt Marsa Alam


Egypt Marsa Alam je známe turistické miesto na pobreží Červeného mora. Toto mesto sa nachádza v južnej časti Egypta a vyznačuje sa teplým a suchým podnebím.

Počasie v Egypte Marsa Alam je výnimočné celoročne. Prevažujú tu tropické teploty, ktoré udržiavajú priemernú dennú teplotu medzi 25 a 35 stupňami Celzia počas celého roka. Tieto teploty robia z Marsa Alam ideálne miesto pre návštevníkov, ktorí túžia po slnečnom dovolenkovom raji.

Teploty v Marsa Alam sú najvyššie v lete, od júna do septembra, kedy môžu stúpnuť až na 40 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch je preto dôležité dodržiavať opatrenia na opaľovanie a udržiavať si dostatočný prívod tekutín, aby sa predišlo dehydratácii.

Večery v Marsa Alam sú často príjemne chladné, s teplotami klesajúcimi na približne 20 - 25 stupňov Celzia. Počas týchto chladnejších hodín môžu návštevníci využiť príležitosť na prechádzky po pláži alebo návštevy miestnych reštaurácií a obchodíkov.

Zimné mesiace v Marsa Alam, od decembra do februára, sú najchladnejšie obdobie, pričom teploty sa môžu pohybovať od 15 do 25 stupňov Celzia. Aj keď to nie je také teplé ako v lete, je to stále príjemné počasie na slnečnú dovolenku.

Príroda Marsa Alam je jedinečná s množstvom koralových útesov a farebného morského života, ktoré môžu návštevníci skúmať pri potápaní alebo šnorchlovaní. Prakticky celoročne je možné zažiť dobré podmienky pre tieto aktivity vrátane jasnej viditeľnosti a teplých vôd.

Celkovo je počasie v Egypte Marsa Alam príjemné a ideálne pre milovníkov slnka a mora. S viac ako 300 slnečnými dňami v roku je toto miesto skvelým cieľom pre dovolenku v každom ročnom období. Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Marsa Alam, budete mať príležitosť uspieť so svojou slnečnou dovolenkou a užiť si krásnu prírodu tohto exotického miesta.


Ubytovanie Egypt Marsa Alam


Egypt: Ubytovanie v Marsa Alam

Egypt je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete, a to vďaka svojim slávnym histórii, krásnym plážam a skvelému počasiu počas celého roka. Jedným z najkrajších miest na pobyt v Egypte je Marsa Alam, ktorá je známa svojimi koralovými útesmi a nádhernou prírodou.

Marsa Alam je malé mesto nachádzajúce sa na egyptskom pobreží Rudého mora. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí chcú objaviť bohatstvo podmorského života a vychutnať si kúpanie vo vode s nádhernou modrou farbou. Okrem toho ponúka aj množstvo aktivít pre dobrodruhov, ako sú potápačské výlety, surfovanie, jazda na kajaku a kiteboarding.

Marsa Alam je domovom mnohých kvalitných ubytovacích zariadení, ktoré sú rozmiestnené pozdĺž pobrežia. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z množstva luxusných rezortov, ktoré sa nachádzajú v tejto oblasti. Tieto rezorty ponúkajú širokú škálu vybavenia vrátane bazénov, reštaurácií, kúpeľní a wellness centier. Niektoré z týchto rezortov majú aj vlastné pláže a korálové útesy, kde si môžete vychutnať potápanie alebo šnorchlovanie priamo z ubytovacích zariadení.

Pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet, sú k dispozícii aj dostupnejšie hotely a apartmány v Marsa Alam. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú kvalitné služby za cenovo dostupné ceny. Môžete si vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania, vrátane jednoduchých izieb, apartmánov s vlastným kuchynským kútom alebo rodinných apartmánov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí cestujú s rodinou alebo s väčšou skupinou.

Navyše, Marsa Alam je tiež domovom niekoľkých kempingových miest, ktoré ponúkajú neobmedzené možnosti spojenia s prírodou. Môžete sa rozložiť vo vášom vlastnom stanu alebo si prenajať už hotový karavan či chatku. Kempingy často ponúkajú zdieľané zariadenia, ako sú kuchynky a sociálne zariadenia. Táto možnosť ubytovania je ideálna pre dobrodruhov, ktorí radi trávia čas v prírode.

Nezáleží na tom, akú formu ubytovania si vyberiete v Marsa Alam, budete mať prístup k nádherným plážam a možnosť zažiť jedinečné podmorské dobrodružstvá. Mesto je tiež skvelým východiskovým bodom pre výlety do slávneho Luxoru alebo k tradičným egyptským miestam, ako je Káhira.

Vychutnajte si pobyt v Marsa Alam a objavte krásu Egypta a jeho kultúru v tomto úžasnom egyptskom mestku. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné rezorty, cenovo dostupné hotely alebo prírodné kempingy, máte istotu, že získate jedinečný zážitok z pobytu v tejto oblasti.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky