Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)

Letenka Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je krajina s bohatou históriou a kultúrou, a jedným z najfascinujúcejších miest na navštívenie je Saqqara, domov slávnej Step Pyramid of Djoser. Ak hľadáte dobrodružstvo, čaká na vás tento skvelý cieľ pre dovolenku. Ale ako sa tam dostanete? Letenka na Egypt do Saqqary je jedným z najlepších spôsobov, ako vstúpiť do tohto kúzelného sveta minulosti.

Keďže Egypt je vyhľadávaným turistickým cieľom, existuje mnoho medzinárodných leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do tejto krajiny. Ak chcete navštíviť Saqqaru, je najlepšie začať vašu cestu v Káhire, hlavnom meste Egypta. Let z vašej krajiny do Káhiry môže byť dlhý, ale určite stojí za to, keďže sa dostanete do epicentra histórie a máte možnosť vidieť fantastické pamiatky.

Po prílete na letisko v Káhire navštívte historické pamätihodnosti, ako je Veľká pyramída v Gíze a slávne múzeum egyptských starožitností. Po preskúmaní kúzelného Káhiry môžete vyraziť na cestu do Saqqary. Cesta autom z Káhiry do Saqqary je pomerne krátka a trvá asi 30 minút. Môžete si tiež najať taxík alebo využiť miestnu hromadnú dopravu.

Pri príchode do Saqqary vás bude fascinovať pohľad na Step Pyramid of Djoser. Táto pyramída je považovaná za jednu z najstarších pyramíd v Egypte a bola postavená pre faraóna Djosera v 3. dynastii. Jej unikátny dizajn so stupňami je jedným z najmarkantnejších znakov tejto pamiatky. Okrem samotnej pyramidy tu nájdete aj ďalšie zaujímavé objekty, ako je napríklad VN complex, kde sa nachádzajú hroby dôležitých kráľovských a šľachtických osôb.

Počas vašej návštevy v Saqqare si určite nezabudnite všimnúť sarkofág v Sérapií. Sarkofág je veľmi dobre zachovalý a ukazuje, akú dôležitú rolu hralo pohrebisko v egyptskom podsvetí.

Saqqara je miesto bohaté na históriu a artefakty, a preto je to skvelá destinácia pre všetkých, ktorí milujú archeológiu a staroveké civilizácie. Pamiatky Saqqary nám umožňujú nahliadnuť do minulosti a plne oceniť egyptskú kultúru.

Letenka na Egypt do Saqqary je vstupenkou do fantastického sveta minulosti. Ak máte záujem o históriu a dobrodružstvo, Saqqara by nemala chýbať na vašom zozname destinácií na dovolenku. Nech už sa rozhodnete cestovať k Samotnej pyramidy Djosera alebo preskúmať okolité oblasti Saqqary, budete mať jedinečnú príležitosť zažiť úžasné zážitky a objaviť tajomstvá starovekého Egypta. Nechajte sa uniesť tejto fascinujúcej destinácii a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Saqqare, Egypte.


Počasie Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je známy svojou bohatou históriou a nesmiernym archeologickým dedičstvom. Často ho spojíme s pohrebiskami faraónov a večnou slávou pyramíd. Jedno z najznámejších miest v Egypte je Saqqara, kde sa nachádza jedna z najstarších a najznámejších pyramid - Step Pyramid of Djoser.

Saqqara je archeologické miesto v Egypte, ktoré sa nachádza približne 30 kilometrov juhozápadne od Káhiry. Toto významné historické miesto je domovom niekoľkých rozsiahlych nekropolí, z ktorých najznámejšia je nekropola faraóna Djosera. Je považovaná za jedno zo Seven Wonders of the Ancient World a bola postavená okolo roku 2630 pred n.l.

Samotná Step Pyramid of Djoser je nesmierne fascinujúca štruktúra. Jej architekt Imhotep bol predmetom úcty pre svoje konštrukčné schopnosti. Pyramidálny tvar bol vtedy pre Egyptskú ríšu veľmi netypickým stavebným prvkom. Svojou výnimočnosťou a umením v inovácii sa Imhotep stal jedným z najslávnejších archeológov a inžinierov svojej doby.

Okrem histórie a archeológie je pre návštevníkov zaujímavá aj miestna klíma. Egypťania musia čeliť veľmi horúcemu a suchému počasiu väčšinou celý rok. V Saqqare prevláda púšťové podnebie so skúsené letá a miernymi zimami. Letá sú extrémne horúce, s teplotami často presahujúcimi 40 °C. Návštevníci by si mali byť pripravení na dlhé slnečné dni a vysokej teploty. Najlepšie obdobie na návštevu je na jar alebo na jeseň, keď sú teploty miernejšie a o čosi príjemnejšie.

V zime sú teploty v Saqqare o čosi chladnejšie, ale stále sa pohybujú v príjemných rozmedziach. Priemerné teploty v tomto období sa pohybujú okolo 19-23 °C počas dňa a môžu klesnúť na približne 10 °C v noci. Pretože Egypt je dlhodobo suchý, zrážky sú veľmi vzácne a väčšinou sa vyskytujú len v zimných mesiacoch.

Pri plánovaní návštevy Saqqary by ste si mali vziať do úvahy tieto klimatické podmienky. Je dôležité mať so sebou primerané oblečenie, ktoré chráni pred slnkom a teplom. Nenechajte sa vonku a nechajte si vody so sebou, aby ste sa vyhli dehydratácii. Nezabudnite aj na opaľovací krém so silným faktorom ochrany pred slnkom, aby ste sa ochránili pred spálením.

Samotná návšteva Step Pyramid of Djoser v Saqqare je nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých, ktorí si radi prehliadnu jedno z najstarších archeologických miest na svete. Egypt je fascinujúcou krajinou a jeho kultúra a história pritiahnu mnoho návštevníkov z celého sveta. Preto, ak sa plánujete vydať na dobrodružnú cestu do Egypta, nezabudnite zahrnúť Saqqaru, aby ste si mohli vychutnať skutočný klenot histórie až na vlastné oči.


Ubytovanie Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je krajina, ktorá privíta každého milovníka histórie a archeológie. Poznávanie jej mnohých kultúr, bohatstva a pamiatok je skutočným zážitkom, a práve Saqqara, s jeho pyramidami, patrí medzi jednu z najzaujímavejších lokalít, ktorá sa nachádza blízko Káhiry - hlavného mesta krajiny.

Saqqara je mestom, ktoré sa nachádza na juhozápade od Káhiry, a ponúka množstvo miest na preskúmanie, medzi ktorými najzaujímavejšiou je Step Pyramid of Djoser - prvá pyramidová stavba v Egypte.

Step Pyramid of Djoser je jedinečná stavba, ktorá bola postavená v období 2667-2648 pred naším letopočtom. Táto pyramidová stavba bola postavená pre faraóna Djosera a jej unikátny tvar bol navrhnutý Imhotepom, ktorý bol prvým architektom v histórii známym po menovitej.

V okolí Step Pyramid of Djoser sa nachádzajú aj ďalšie zaujímavé miesta na preskúmanie, ako napríklad mastaby - hrobky faraónových príbuzných, ktoré sprevádzajú Step Pyramid.

Ďalšou zaujímavou časťou mesta Saqqara je tradičná egyptská dedinka, ktorá predstavuje starobylé Egyptské prostredie. Množstvo tradičných staveb aj každodenný život domácností vám dajú pocit, akoby ste sa ocitli v inom časovom období.

Pri ubytovaní v Saqqare máte niekoľko možností, ako bývať v priamom kontakte s množstvom pamiatok, ktoré má mesto na ponúkanie. Možno najlepšou možnosťou je pobyt v tradičnej egyptská dedinke, kde sa ponúkajú rôzne druhy ubytovania - od hotela až po bungalovy. Niektoré zariadenia sú dokonca vybavené vlastným bazénom, čím poskytujú luxusný ubytovanie po celom dni strávenom preskúmaním pamiatok.

Ďalšou výhodou ubytovania v Saqqare je, že sa nachádza v blízkosti mnohých iných turistických miest, ako napríklad piramídy v Gíze, Káhira a množstvo iných zaujímavých miest, čo dáva príležitosť, aby ste zažili úplný zážitok z návštevy Egypta.

Ak máte radi históriu a kultúru, Saqqara je miesto, ktoré určite stojí za návštevu. Kombinácia fascinujúcich pamiatok spolu s originálnymi možnosťami ubytovania robia z mesta Saqqara zážitok, ktorý si budete pamätať celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


1. Čo je Saqqara a kde sa nachádza?
Saqqara je archeologická lokalita nachádzajúca sa asi 30 km južne od Káhiry v Egypte.

2. Čo je Step Pyramid of Djoser?
Step Pyramid of Djoser je jedna z najstarších pyramíd v Egypte a nachádza sa v Saqqare. Bol postavený vo 27. storočí pred Kristom pre faraóna Djosera.

3. Aké sú vstupné poplatky na návštevu Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
Vstupné poplatky sa môžu meniť v závislosti na sezóne a štatuse návštevníka, ale pre bežného turistu sa pohybujú okolo 80-100 egyptských libier.

4. Ako sa môžem dostať do Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Saqqary, je autobusom alebo taxíkom. Cesta z Káhiry trvá asi 1 hodinu, v závislosti od dopravnej situácie.

5. Koľko času by som mal stráviť v Saqqare a Step Pyramid of Djoser?
Na návštevu Saqqary a Step Pyramid of Djoser by ste si mali vyhradiť aspoň pol dňa, aby ste mohli preskúmať všetky hlavné atrakcie a podrobne sa pozrieť na pyramídu.

6. Aké sú hlavné atrakcie v Saqqare a Step Pyramid of Djoser?
Okrem Step Pyramid of Djoser sa tu nachádza aj mnoho ďalších starovekých pamiatok, ako sú napríklad malé pyramídy, chrámy a náhrobné kaplnky. Tieto atrakcie si môžete pozrieť priamo na mieste.

7. Je bezpečné cestovať do Saqqary a Step Pyramid of Djoser v súčasnosti?
Egypt sa považuje za relatívne bezpečnú krajnu pre turistov, ale vzhľadom na politickú situáciu a teroristické aktivity v krajine by ste mali byť opatrní a dodržiavať odporúčania miestnych orgánov a cestovných agentúr.


Dovolenka Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je obľúbenou dovolenkovou destináciou pre mnohých milovníkov histórie, kultúry a starovekých pamiatok. Ak hľadáte neobvyklé miesta na návštevu, neváhajte sa vybrať do Saqqary a obdivovať jednu z najslávnejších starovekých pamiatok Egypta - Step Pyramid of Djoser.

Saqqara je staroveké pohrebisko, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od Káhiry. Bolo to miesto posledného odpočinku mnohých faraónov a vyšších dôstojníkov počas obdobia Starej ríše v Egypte.

Step Pyramid of Djoser, najznámejšia a najstaršia kamenná pyramída na svete, je nepochybne jednou z najzaujímavejších a prekrásnych pamiatok v Saqqare. Táto pyramída bola postavená kolem roku 2650 pred Kr. pre faraóna Djosera. Vďaka geniálnej konštrukcii architekta Imhotepa, ktorý bol známy ako "otec egyptského stavitelstva", bola táto stavba zásadným krokom vývoja egyptských pyramídových pamiatok.

Pyramída pozostáva z šiestich po sebe nasledujúcich nádvorí, ktoré vedú zvonku dovnútra. Okrem samotnej pyramídy sú aj iné zaujímavé pamiatky, ktoré si môžete pozrieť, ako napríklad Chrámový komplex s bočnou pyramidou faraóna Unase a Mastabou faraónových vysokých úradníkov.

Ak milujete históriu, kultúru a staroveké pamiatky, Egypt a Saqqara musia byť na vašom zozname destinácií, ktoré sa musia vidieť. Navštívte Step Pyramid of Djoser a vychutnajte si fascinujúce pohľady, ktoré robia z Egypta jednu z najúžasnejších a najzaujímavejších destinácií na svete.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky