Nájdite letenky s najlepšou cenou

Ekvádor Quito (hlavné mesto)

Letenka Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor je krásna krajina nachádzajúca sa v juhozápadnej časti Južnej Ameriky a je to jedno z najväčších zemepisných rozmanitostí na svete. Akých má Ekvádor kúzlo! Jazdiť sa na býkoch po zemi, hike po sopkách, lode Amazone alebo mať siesta v tichom prístave na tichom pobreží.

Hlavne mesto, Quito, je povestné svojou nezameniteľnou charmou a krásou. Quito sa nachádza v Andách na úrovni 2850 metrov nad morom, čo robí mesto jedným z najvyšších hlavných miest na svete.

Ak plánujete cestovať do Quito, kúpa letenky je neraz najlepšou časťou vašej cesty. Letenka do Quito býva dosť drahá, ale určite to stojí za to.

Po príchode do Quito si nemôžete nechať ujsť už v samotnom centre mesta množstvo zaujímavých miest, z ktorých si Quito rozkladá svetu. Zumítka a vrhať palmové gaštanové focušky na mnohých hlavných platoch miesta, ako sú napr. Palacio de Carondelet alebo Convento de San Francisco.

Okrem toho, navštívte históriu miesta tvoriacej jeho zlatý vek. V meste sa nachádza mnoho krásnych kostolov a katedrál, ako napr. Katedrála, ktorá sa nachádza v srdci historického centra.

Ak radi trávite čas v prírode a máte radi turistiku, potom sa môžete vybrať na nejeden výlet. Napríklad môžete navštíviť Kráľovu cestu (La Ruta de los Volcanes), ktorá začína v Quito a vedie na juh k Cotopaxi - z čoho sa môžete tešiť na prekrásne pohľady na aj túto sopku.

V Quito nájdete aj rôzne tradičné trhy, na ktorých si môžete kúpiť najrôznejšie suveníry, ako napr. ručne činené šperky, keramiku alebo sušené ovocie.

Ako zaujímavosť spomeňme, že Quito sa tiež môže pochváliť mestskou džungľou. Nayukanchiku, jedno z najväčších zelených plôch v Quito, ponúka bohatstvo flóry a fauny a je miestom, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta.

Výlet do Quito určite stojí za to. City sa zaujímavou historiou a bohatou kultúrou, s krásnou prírodou a tradičnými trhmi, neopakovateľnou atmosférou a úsmevnými miestnymi obyvateľmi, ktorí vás prijímajú s otvorenými rukami. Ak plánujete let do Ekvádoru, nezabudnite sa zastaviť v Quito a s pokojom v srdci objavovať krásy týchto miest.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Ekvádoru a jeho hlavného mesta Quito:

1. Koľko obyvateľov má Quito?
Quito má približne 2,7 milióna obyvateľov.

2. Aké je hlavné hospodárstvo Quito?
Hlavné hospodárstvo Quito je založené na službách, turizme, finančných službách a výrobe.

3. Ako sa dostanem do Quito z medzinárodného letiska Mariscal Sucre?
Z letiska Mariscal Sucre je možné sa dostať do Quito autobusom, taxíkom alebo shuttle servisom.

4. Aké je počasie v Quito?
Quito má mírnym subtropickým podnebím, s teplým vlhkým počasím počas väčšej časti roka. Môže byť však chladnejšie a daždivé počas obdobia dažďov.

5. Aké atrakcie a pamiatky by som mal/navštívil v Quito?
V Quito by si mal navštíviť niekoľko atrakcií, ako je históricke centrum Quito, ktoré je zapísané v UNESCO zozname svetového dedičstva, Baziliku Národného sväteho Petra, ktorá je jednou z najväčších katolíckych katedrál na svete, a tiež TelefériQo, lanovkou, ktorá ponúka úchvatný výhľad na mesto.

6. Sú potrebné víza na návštevu Ekvádoru?
Pre väčšinu krajín nie je potrebné vízum na návštevu Ekvádoru. Však je odporúčané overiť si aktuálne vízové požiadavky pre svoju krajinu pred cestou.

7. Aké jedlá by som mal ochutnať v Ekvádore?
V Ekvádore by si mal ochutnať tradičné jedlá ako ceviche (rybí šalát), llapingachos (zemiakové placky plnené syrom), a koláčiky ako empanadas a humitas.

8. Vysiela sa v Quito električný prúd s rovnakým napätím ako v mojej krajine?
V Quito sa väčšinou používa elektrický prúd s napätím 110-120V, v protiklade k niektorým európskym krajinám, kde používajú 220-240V. Preto by ste mali mať so sebou vhodný adaptér, ak chcete nabíjať elektronické zariadenia.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Ekvádoru a jeho hlavného mesta Quito. Ak máte ešte ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať.


Ubytovanie Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor je krajina bohatá na krásu a jedinečné kultúry. Jeho hlavné mesto, Quito, ponúka návštevníkom širokú škálu ubytovacích možností, ktoré uspokoja rôzne preference a rozpočty. Bez ohľadu na to, či ste turista, ktorý hľadá luxusné ubytovanie alebo cestovateľ na úzkom rozpočte, určite nájdete vhodné miesto na prespatie.

Na jednom konci spektra sa nachádzajú luxusné hotely, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a ubytovanie. Mnohé z nich sa nachádzajú v známych častiach mesta, ako je historické centrum alebo v blízkosti významných atrakcií. Tieto hotely sú obklopené nádhernou architektúrou a zachovávajú históriu mesta. Ponúkajú špičkové vybavenie, vrátane klimatizácie, súkromných kúpeľní, bazénov, fitness centier a reštaurácií s miestnou i medzinárodnou kuchyňou.

Pre cestovateľov, ktorí hľadajú strednú triedu, je v Ponúkajú sa stredne veľké hotely a penzióny, ktoré sú cenovo dostupnejšie, ale stále poskytujú pohodlné a príjemné ubytovanie. Tieto hotely sú často dobre umiestnené v centre mesta alebo v jeho blízkosti, čo vám umožní ľahký prístup k niekoľkým miestam záujmu a turistickým atrakciám. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení ponúkajú súkromné a zdieľané izby, spoločné oblasti na oddych a reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné ekvádorské jedlá.

Pre cestovateľov na úzkom rozpočte je Quito tiež plné lacných hostlov a penziónov. Tieto ubytovacie možnosti sú perfektné pre jednotlivcov alebo skupiny cestovateľov, ktorí chcú skúmať mesto za nízku cenu. Hostely sú zvyčajne vybavené spoločenskými miestnosťami, kde môžete spoznať iných cestovateľov, a ponúkajú zdieľané spálne s pohodlnými posteľami a súkromné skrinky. Vďaka lacnému ubytovaniu môžete získať viac peňazí na objetie mesta a ochutnávanie miestnej kultúry.

V neposlednom rade, ak hľadáte jedinečný zážitok, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v miestnom dome alebo byte pomocou rôznych platformov pre krátkodobý prenájom. To vám umožní zažiť autentickú ekvádorskú kultúru a mať možnosť interakcie s miestnymi obyvateľmi. Okrem toho môžete často nájsť takéto ubytovanie v historických budovách s nádhernou architektúrou a jedinečnou atmosférou.

Ekvádor Quito ponúka širokú škálu ubytovacích možností, ktoré uspokoja každého návštevníka. Nech sa rozhodnete pre luxusné hotely, strednú triedu, lacné hostely alebo miestne domy a byty, určite nájdete to správne miesto, kde sa môžete rozhliadnuť po kráse a kultúre tohto nádherného mesta. Nezabudnite však rezervovať ubytovanie vopred, aby ste mali istotu a získali najlepšiu ponuku.


Dovolenka Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor leží na rovníku a je obklopený pralesm a vysokými horami. Jeho hlavním mestom je Quito, ktorý ponúka mnoho turistických atrakcií a aktivít pre návštevníkov.

Quito má dve časti - historické a moderné. Historická časť mesta je od roku 1978 zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa tam mnoho koloniálnych budov, katedrál a kostolov a ich architektúra odráža históriu mesta. Prechádzka ulicami a návšteva trhu "Mercado Central" sú skvelé spôsoby, ako spoznať miestne zvyky a kultúru.

Moderná časť mesta ponúka mnoho možností nakupovania, stravovania a nočného života. Návšteva obchodného centra "Quicentro Shopping" alebo "La Mariscal" v centru mesta, kde sa nachádza množstvo reštaurácií a barov, sú dobré spôsoby, ako si užiť modernú stránku Quito.

Ak sa vydáte mimo mesta, rozhodne navštívte Cotopaxi - najvyšší aktívny sopka na svete s výškou 5 897 metrov. Ďalšou atrakciou je údolí Mindo, ktoré je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín, vrátane opičiek a kolibrikov.

Pre milovníkov histórie a archeológie, odporúčame návštevu Ingapirca - najväčšieho a najdôležitejšieho inckého miesta v Ekvádore. Najlepšou možnosťou, ako si to všetko pozrieť, je prenajať si miestneho sprievodcu.

Iným skvelým miestom na návštevu je aj Galápagos. Archipelag ponúka jedinečné zážitky s množstvom druhov zvierat a rastlín, niektoré z nich sú dokonca endemické pre tento ostrov. Medzi najzaujímavejšie druhy patrí obrovské korytnačky, tulene, leguáni a mnoho rôznych vtákov.

Dovolenka v Ekvádore v meste Quito je určite zážitkom. Nech už sa rozhodnete pre históriu, prírodu alebo kultúru, Ekvádor má veľa na ponúkanie. Ak máte radi zimné športy, navštívte hoťba Pichincha, ktorý ponúka lyžovanie, snowboarding a iné zimné športy. Určite by ste nemali vynechať túto skvelú destináciu.


Počasie Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor je krajina, ktorá sa nachádza v Andskom regióne Južnej Ameriky. Jedným z jeho najdôležitejších miest je hlavné mesto Quito. Toto mesto má veľmi jedinečné počasie, ktoré sa odlišuje od väčšiny iných miest v Ekvádore.

Quto leží na južnej pologuli a nachádza sa vo výške 2 850 metrov nad morom. Jeho poloha v Andách má za následok, že tu prevláda mierne podnebie po celý rok. V lete sú teploty miernymi, medzi 19 a 24 stupňami Celzia, a v zime sú chladné, s teplotami medzi 7 a 18 stupňami Celzia.

Miesto má svoje vlastné mikroklima, ktoré je silne ovplyvnené jeho geografickými vlastnosťami, okolitou horúčavou a vlhkosťou z amazonskej pralesa. Môže sa stať, že sa bude merať od 13-15°C priamo v meste, ale keď sa vystúpi nad mesto, môže teplota klesnúť až na 3°C. V niektorých chladných dňoch si turisti musia dať na seba viacero vrstiev oblečenia, aby sa cítili pohodlne.

Keďže mesto leží na rovníku, neexistuje žiadna výrazná sezóna dažďov, ale skôr dážde v Quito sa vyskytujú počas celého roka. Najviac zrážok spadne v mesiacoch február a máj. V zvyšku roka to môže byť na štandardy dažďo neho štátu suchý.

Čo sa týka klimatu, Quito má slnečné dni väčšinou v júli a auguste. Takže ak hľadáte dovolenku na niektorom mieste, kde je celoročne mierne počasie s nádherným scenériou z Andskej krajiny, Quito by mohlo byť vašou voľbou.

Odporúčame však, aby ste sa pripravili na rôzne poveternostné podmienky a boli flexibilní pri plánovaní vašej aktivity. Výlety a návštevy okolitých turistických atrakcií môžu zahrňovať príjemné počasie ako aj veľkú zima, dažde a mraky. Napriek tomu, že návšteva Quito počas daždivého alebo zimného obdobia môže byť zvláštnym zážitkom.

V zime, na druhej strane, by mal byť váš zoznam vecí na urobenie zameraný na miesta, kde si môžete vychutnať "čaj a horčicové listy" (aj bola zemiakový papán) alebo ochutnať iné miestne jedlá, ktoré vám pomôžu zahriať sa v chladnom počasí.

V Quito nájdete všetko od historických miest do moderných zariadení priamo v blízkosti budov UNESCO. Ak chcete vidieť život v tejto nádhere krajine a zároveň si vychutnať jeho klimatické podmienky, návšteva Quito vám môže poskytnúť všetko, čo hľadáte.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky