Nájdite letenky s najlepšou cenou

Estónsko Tallinn

Dovolenka Estónsko Tallinn


Estónsko je malá krajina nachádzajúca sa v severovýchodnej Európe, ktorá ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest na preskúmanie. Jedným z najkrajších miest Estónska je Tallinn, jeho hlavné mesto. A práve sem by som sa s vami chcela pozrieť.

Pokiaľ sa rozhodnete pre dovolenku v Tallinne, máte o čo stáť. Pretože Tallinn je jedným z najkrajších a historicky najzaujímavejších miest v Európe. Jeho staré mesto, ktoré patrí medzi najlepšie zachované stredoveké mestá v celom svete, je zároveň aj súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Keď prídete do Tallinnu, prvým miestom na vašom zozname by mal byť Starý Mestský Hrad. Táto pevnosť stojí na kopci, odkiaľ sa naskytne nádherný výhľad na mesto. V záhrade sa môžete prejsť, vychutnať si nádhernú architektúru a zároveň spoznať históriu mesta.

Preskúmavaním Starého Mestského Hradu ale nekončíte. Po prechádzke cez mesto sa dostanete k mnohým ďalším atrakciám. Môžete navštíviť aj kadernícky dom (Barber's House), kde bývali mestskí kaderníci, či Radnicu, ktorá bola postavená v trinástom storočí.

Po návšteve Starého Mestského Hradu si môžete užiť aj kultúrnu zábavu v mnohých múzeách, galériách, kaviarňach, baroch a reštauráciách. Pri prechádzaní ulicami mesta sa tiež dostanete k množstvu krásnych kostolov a katedrál.

Večery je možné stráviť v tradičných hospodách, kde vás čakajú skvelé tradičné jedlá a estónske pivo.

Dôležitou súčasťou Tallinnu je aj jeho prístav. Ak si radi prejdete, môžete sa prejsť aj k prístavnému námestiu, kde je naozaj k vidieť množstvo aktivít.

Jedným z najkrajších miest v Tallinne je tiež Kadriorg Park, ktorý sa nachádza na východnom okraji mesta. Park bol založený v roku 1718 ktrovým carem Petrom Veľkým ku cti jeho manželky Kateřiny I. Počas prechádzky parkom si môžete pozrieť rozsiahle záhrady, fontány, rôzne sochy a mnoho iného.

Na záver treba zdôrazniť, že Estónsko a Tallinn sú miestami s bohatou históriou, kultúrou a tradičnou etnografiou, ktoré rozhodne stoja za návštevu. Takže ak tento rok hľadáte nezvyčajnú dovolenku s dobre zachovanou históriou a krásnymi črtami mesta, Tallinn a Estónsko sú pre vás tou správnou voľbou. Jedinečné kúsky vás tu čakajú na každom kroku.


Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Tallinn


1. Aké je hlavné mesto Estónska?
Odpoveď: Hlavné mesto Estónska je Tallinn.

2. Aké je počasie v Tallinne?
Odpoveď: Počasie v Tallinne je zvyčajne chladné s miernymi teplotami v lete a chladnejšími teplotami v zime.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Tallinne?
Odpoveď: Hlavné turistické atrakcie v Tallinne zahŕňajú Starú radnicu, Toompeu hrad, Alexander Nevsky katedrálu a Kadriorg palác.

4. Aké je štandardné časové pásmo v Tallinne?
Odpoveď: Štandardné časové pásmo v Tallinne je východoeurópsky čas (EET) UTC+2.

5. Ako sa tam dostanem z letiska do centra Tallinna?
Odpoveď: Z letiska sa dá dostať do centra Tallinna pomocou mestskej hromadnej dopravy, ako sú autobusy, trolejbusy alebo taxíky.

6. Aké sú populárne estónske jedlá?
Odpoveď: Medzi populárne estónske jedlá patria rôzne druhy klobás, kapustové jedlá, ryby a marzipán.

7. Aké sú otváracie hodiny obchodov v Tallinne?
Odpoveď: Obchody v Tallinne sú zvyčajne otvorené od pondelka do soboty v časovom rozpätí od 9:00 do 18:00. Niektoré obchody môžu mať odlišné otváracie hodiny.

8. Potrebujem vízum na vstup do Estónska?
Odpoveď: Ak ste občanom EÚ, nie je potrebné mať vízum na vstup do Estónska. Pre občanov iných krajín by sa mali zistiť konkrétne vízové požiadavky.

9. Ako sa môžem pripojiť na Wi-Fi v Tallinne?
Odpoveď: Veľa miest v Tallinne ponúka bezplatné Wi-Fi, ktoré sa dá pripojiť pomocou zákazníckeho školenia alebo stať sa členom miestnej Wi-Fi siete.

10. Ako sa volá najväčšie letisko v Estónsku?
Odpoveď: Najväčšie letisko v Estónsku sa volá Letisko Tallinn.


Letenka Estónsko Tallinn


Estónsko a jeho hlavné mesto Tallinn patria medzi najzaujímavejšie miesta na pobreží Baltského mora. Táto krajina je známa svojou bohatou históriou, úchvatnou prírodou a moderným prístupom k technológiám. Preto sa stáva čoraz obľúbenejším cieľom pre cestovateľov z celého sveta.

Ak hľadáte letenku do Estónska, Tallinn by mal byť na vašom zozname miest, ktoré chcete navštíviť. Letecké spojenia sú do Tallinnu dostupné z niekoľkých európskych krajín vrátane Slovenska cez najbližšie letisko v Helsinkách, Fínsku, a následne už iba krátkou cestou cez Finský záliv.

Je to krátky a pomerne lacný let, ktorý vám umožní objaviť niektoré z najkrajších miest Estónska. Po prílete do Tallinnu oceníte, že letisko sa nachádza len niekoľko kilometrov južne od centra mesta, takže sa nemusíte obávať nevyhnutného cestovania po meste.

Určite navštívte Staré Mesto Tallinnu, ktoré je prekrásne zachované a z nich väčšina ulíc a stavieb pochádza zo 13. až 16. storočia. Je to miesto, kde sa môžete prejsť kamennými uličkami, užiť si kávu v nejednom z kaviarní, navštíviť miestne múzeá a kostoly alebo si poobzerať vežové brány a opevnenia okolo mesta.

Väčšina cestovateľov určite neuverí, že sa tu nachádza aj digitálne zameraný park KUMU, ktorý je najväčším múzeom v krajine a ponúka nádherné výstavy európskeho umenia, zamerané na obdobie od 18. storočia až po súčasnosť.

Estónsko a Tallinn sú vlastne mnohými ohľadmi unikátnym cieľom pre turistiku pre svoju kultúrne dedičstvo, nezvyčajnú prírodu, pokročilú digitálnu ekonomiku a veľký výber miestnych reštaurácií a kaviarní. Príjemná letenka tam môže byť prvým krokom k návšteve nezabudnuteľného cieľa, ktorý sa vám určite zapíše do pamäti na dlhé roky.


Ubytovanie Estónsko Tallinn


Estónsko je malá krajina nachádzajúca sa na severe Európy, známa svojou bohatou históriou a nádhernou prírodou. Jedno z najkrajších miest v Estónsku, a zároveň jeho hlavné mesto, je Tallinn.

Tallinn je veľmi populárny cieľ medzi turistami, čo znamená, že ponuka ubytovania je vo veľkom množstve. Cestovatelia majú na výber medzi rôznymi druhmi ubytovania, od luxusných hotelov až po lacné hostely.

Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta, máte na výber z množstva moderných hotelov. Mnoho z nich sa nachádza len kúsok od hlavného námestia, kde nájdete historické pamiatky, reštaurácie a obchody. Tieto hotely ponúkajú komfortné izby s vybavením ako televízia, klimatizácia a bezplatné Wi-Fi pripojenie. Okrem toho väčšina hotelov má wellness a fitness centrá, ako aj reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať tradičné estónske jedlá.

Pre tých s menším rozpočtom je tu v ponuke množstvo hostels, ktoré sú cenovo výhodnejšie. Hostely ponúkajú zdieľané izby s možnosťou výberu od malých spoločných spální až po súkromné izby. Väčšina hostels má aj spoločné kuchyne, kde si môžete pripraviť vlastné jedlo a tak ušetriť peniaze. Ako bonus, hostely často poskytujú možnosť stretnúť nových ľudí a stretnúť cestovateľov z celého sveta.

Okrem tradičného ubytovania má Tallinn aj rôzne možnosti ubytovania prostredníctvom Airbnb. Vďaka Airbnb môžete prenajať celý byt alebo izbu v súkromí od miestnych obyvateľov. Airbnb ponúka veľký výber možností a môžete si vybrať niečo podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Keď sa rozhodujete pre ubytovanie v Tallinne, odporúčam, aby ste si vopred zarezervovali miesto na ubytovanie. Mesto je veľmi populárne turistické miesto, najmä v lete, a preto sa môže stať, že ubytovanie je vybookované. Rezervácia vopred tiež zvyčajne zaručuje lepšie ceny, pretože niektoré hotely a hostely poskytujú zľavy pre včasnú rezerváciu.

V Tallinne máte veľký výber ubytovania bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie. Nech už si vyberiete luxusný hotel, útulný hostel alebo Airbnb, určite si budete môcť užívať krásy tohto historického a nádherne zachovaného mesta.


Počasie Estónsko Tallinn


Estónsko je pôvabná krajina v severovýchodnej Európe s bohatou históriou a krásnou prírodou. Jeho hlavným mestom je Tallinn, ktoré je jedným z najstarších a najkrajších hlavných miest v regióne. Ale aké je tam počasie?

Estónsko má kontinentálny podnebný typ so silnou morskou a kontinentálnou influenciou. Toto znamená, že počasie je v tejto krajine dosť rôznorodé a môže sa meniť z jedného dňa na druhý.

V lete (júl a august) je počasie v Tallinne teplé a príjemné. Teploty sa pohybujú okolo 20 až 25 stupňov Celzia, ale môžu dosahovať aj vyššie hodnoty. Táto doba je ideálna na návštevu mesta a vychutnávanie si krásnych historických pamiatok a malebných uličiek. V lete je tiež veľa slnečných dní, čo robí toto obdobie populárnym medzi turistami.

Jesenné počasie v Tallinne je chladnejšie a vlhkejšie. Teploty sa znižujú na približne 10 až 15 stupňov Celzia a môže pršať viac. Aj napriek tomu je jeseň stále príjemným obdobím na prechádzky po meste a objavovanie jeho krás, keď sú ulice prekryté pestrou paletou farieb lístia.

Zima v Estónsku môže byť veľmi chladná. Pravidelne sa teploty pohybujú pod bodom mrazu a na niektorých miestach môžu klesnúť aj na -15 stupňov Celzia. Sneženie je tiež bežné, čo dáva Tallinnu zimnú pohádkovú atmosféru. Mesto je obzvlášť príťažlivé počas Vianoc, keď je osvetlené a zdobené, čo pridáva k pestrosti a kúzlu.

Na jar sa počasie v Tallinne otepľuje a prichádzajú prvé jarne kvety. Je to obdobie prebúdzajúcej sa prírody a je ideálne na prechádzky po parkoch a záhradách mesta. Teploty sa pohybujú od 5 do 10 stupňov Celzia.

Vzhľadom na to, že Tallinn leží pri Baltickom mori, môže byť počasie ovplyvnené aj vplyvom mora. Oblasť okolo Tallinnu je známa vetrom, ktoré môže byť chladné a silné.

V každom prípade, nech už prídete do Tallinnu kedykoľvek počas roka, nebudete sklamaní. Je to nádherné historické mesto, ktoré ponúka množstvo atrakcií a čarovnú atmosféru, nech už svieti slnko alebo padá sneh.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky