Nájdite letenky s najlepšou cenou

Etiópia Awash River Gorge

Letenka Etiópia Awash River Gorge


Ak sa nad návštevou Etiópie zamýšľate, jedno z miest, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať, je kaňon rieky Awash, známy tiež ako Awash River Gorge. Nachádza sa asi 200 kilometrov od hlavného mesta Addis Abeba a je čarovným miestom, ktoré ponúka nezabudnuteľný zážitok pre všetkých návštevníkov.

Awash River Gorge je považovaný za jedno z najkrajších miest v Etiópii a jeho krása je takmer neskutočná. Kaňon vytvoril tok rieky Awash, ktorá sa pretína cez skalnaté údolie prehraničné s oblasťou Oromia. Je obklopený úchvatnou prírodou, ktorá je bohatá na divé zvieratá, exotické rastliny a úchvatné vodopády.

Prechádzka cez kaňon je náročná, ale určite stojí za to. Kaňon je dlhý približne 400 kilometrov a na niektorých miestach je až 1 000 metrov hlboký. Jeho strmo klesajúce steny a strmé údolia vytvárajú prechádzajúcim neprehliadnuteľné výhľady. Práve tieto výhľady spolu s divokou prírodou tvoria kombináciu, ktorá prevzala srdce mnohých návštevníkov.

Awash River Gorge je taktiež domovom mnohých divokých zvierat. Odontochilus abyssinicus, známy tiež ako Etiópska koza, žije v údolí a je považovaný za ohrozené zviera. V kaňone sa nachádzajú aj levharti, hyeny, gepardi, dikobrazy a mnoho ďalších. Ak máte šťastie, môžete vidieť tieto zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí.

Ak ste fanúšikom fotografovania, Awash River Gorge je miesto, ktoré musíte navštíviť. Tieto úžasné scenérie a exotická príroda poskytujú nespočetné množstvo príležitostí na fotografovanie. Môžete zachytiť majestátne vodopády, rozsiahle údolia a ohromujúce kanály rieky Awash. Každý záber bude ako z pohľadnice.

Čo vás môže prekvapiť, je tiež bohatá kultúra a história, ktorá je spojená s Awash River Gorge. V blízkosti kaňonu sa nachádzajú rôzne archeologické náleziská, ktoré sú dôkazom o starovekej prítomnosti ľudí v tejto oblasti. Mnohé vykopávky odhalili staroveké nástroje, zbrane a inú archeologickú záhadu. Preto toto miesto láka nielen prírodovedcov, ale aj archeológov z celého sveta.

Ak plánujete návštevu Etiópie, nezabudnite zaradiť Awash River Gorge do svojho itinerára. Toto úchvatné miesto vás prekvapí svojou krásou, bohatou prírodou a fascinujúcou históriou. Kaňon je skutočne jedným z najväčších pokladov Etiópie a jeho návšteva vám prinesie nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Awash River Gorge


Zdieľam najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Etiópie a jej úchvatnej Awash River Gorge.

1. Čo je to Awash River Gorge a kde sa nachádza?
Awash River Gorge je sústava kaňonov a priepastí, ktoré sa nachádzajú v údolí rieky Awash v Etiópii. Táto oblasť sa nachádza asi 200 km východne od hlavného mesta Addis Abeby.

2. Koľko trvá cesta z Addis Abeby k Awash River Gorge?
Cesta z Addis Abeby do Awash River Gorge trvá asi 3 až 4 hodiny. Väčšina ciest je asfaltová, ale niektoré úseky môžu byť prašné a neudržiavané.

3. Aké aktivity sa dajú robiť v okolí Awash River Gorge?
V okolí Awash River Gorge sa dajú robiť rôzne aktivity, ako je turistika, pochôdzky po kaňonoch a návšteva miestnych dedín a trhov. Okolie je tiež domovom mnohých zvierat, takže sa tu dajú robiť aj safari.

4. Aké zvieratá sa dajú vidieť v okolí Awash River Gorge?
V okolí Awash River Gorge sa dajú vidieť rôzne druhy zvierat, ako sú slony, levharti, gepardi, hyeny, paviány, zebry, divoké osly a mnoho ďalších. Taktiež sa v okolí nachádza množstvo vtáctva.

5. Môžu turisti prenocovať v okolí Awash River Gorge?
Áno, v okolí Awash River Gorge sú dostupné rôzne ubytovacie možnosti, vrátane možnosti kempovania a pobytu v hoteloch a bungalovoch.

6. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Awash River Gorge?
Najlepšie mesiace na návštevu Awash River Gorge sú medzi novembrom a aprílom, kedy je suchšie počasie a teploty sa pohybujú okolo 25 °C. V júni a júli je tiež možné vidieť množstvo zvierat počas sezóny dažďov.

7. Ako sa dá dostať do Awash River Gorge?
Do Awash River Gorge sa dá dostať autom alebo autobusom z Addis Abeby. Taktiež sú k dispozícii rôzne výlety a zájazdy po celom Etiópii, ktoré zahŕňajú aj návštevu Awash River Gorge.


Dovolenka Etiópia Awash River Gorge


Etiópia je jedným z najmenej preskúmaných kútov sveta a ponúka mnoho nezvyčajných zážitkov a atrakcií. Jedno z týchto miest je Awash River Gorge - miesto, ktoré sa nachádza v regióne Oromia v Etiópii.

Awash River Gorge je úchvatná roklina, ktorá sa nachádza asi 200 kilometrov východne od etiópskeho hlavného mesta Addis Abeba. Roklina sa nachádza v blízkosti vnútrozemského jazera Awash a na západnom konci sa nalievala do údolia rieky Awash.

Okrem svojho ohromujúceho scenéry, roklina ponúka aj celú rýchlu letné stredisko. Ak navštívite miesto v auguste, môžete sa zúčastniť miestnej slávnosti, kde sa ľudia tancujú a spievajú a jedli tradičné etiópske jedlo.

Pre milovníkov prírody a zvierat je zaujímavé, že Awash River Gorge je domovom mnohých druhov zvierat a vtákov. Počas vášho pobytu v rokline môžete vidieť krokodíly, paviány, divé kozy, antilopy, hyeny a dokonca aj leopardy. Keď navštívite miesto v zime, môžete mať šancu vidieť aj slony.

Okrem stretnutia s divokými zvieratami a prechádzok v prírode, môžete navštíviť aj miestne dedinky, kde sa dozviete viac o živote miestnej komunity a kultúry.

Avšak, ak máte radi adrenálínové aktivity, nezabudnite vyskúšať rafting v rieke Awash alebo sa vydať na túru v okolí rokliny. Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, môžu navštíviť aj okolité kamenolomy, ktoré sa používali na stavbu historických budov.

Ak sa chystáte na dovolenku do Etiópie, nezabudnite navštíviť Awash River Gorge. Miesto vám ponúkne nezvyčajné zážitky a príležitosť objaviť krásy tejto krajiny. Je to miesto, ktoré vám zostane dlho v pamäti.


Počasie Etiópia Awash River Gorge


Etiópia je fascinujúcou krajinou s bohatou prírodou a rôznorodou topografiou. Nachádza sa tu niekoľko skvelých miest, vrátane dramatickej kaňonu Awash River Gorge. Tento článok sa zameriava na počasie v regióne Awash River Gorge a všetky jeho unikátne prvky.

Awash River Gorge sa nachádza východne od etiópskej metropoly Addis Abeba a je rozprestieraný okolo rieky Awash. Tento kaňon je známy svojou ohromujúcou scenériou, ktorá zahŕňa strmé útesy a pestrú divokú prírodu. Je to obľúbená turistická atrakcia, kde návštevníci môžu objavovať množstvo druhov vtákov, cicavcov a rastlín.

Počasie v regióne Awash River Gorge je ovplyvnené kombináciou tropického podnebia a nadmorskou výškou. Kaňon leží na výške približne 1 000 metrov nad morom, čo znamená, že teploty sa pohybujú v rozmedzí 20-30 °C počas celej roka.

Obdobie dažďov v Etiópii sa v regióne Awash River Gorge deje v dvoch rozdielnych obdobiach. Prvé obdobie je dlhé vyše šiestich mesiacov a trvá od júna do septembra. Počas tohto obdobia sú očakávané pravidelné a silné dažde, ktoré môžu spôsobiť záplavy a zmeniť charakter rieky Awash.

Druhé obdobie dažďov sa vyskytuje v marci a apríli a je charakterizované krátkymi búrkovými prehánkami. Tieto dažde sú obvykle menej intenzívne ako tie v období letných dažďov, ale stále môžu mať dramatický vplyv na terén a rieku.

Počas sucha, ktoré panuje v ostatných mesiacoch, môže byť pohľad na kaňon úplne iný. Rieka Awash sa zmení na malý prúd, ktorý sa preplíta cez kamenistý terén. Teploty sú v tomto období vysoké a môžu dosahovať až 40 °C.

Ak sa rozhodnete navštíviť Awash River Gorge, odporúča sa mať so sebou primeranú výbavu. Vo vyšších oblastiach kaňonu môžu teploty byť nižšie, a tak je dôležité mať s sebou teplejšie oblečenie. Počas obdobia dažďov je tiež potrebné mať so sebou nepremokavé oblečenie a obuv.

Awash River Gorge je fascinujúcim a scenicky krásnym miestom, ktoré si zaslúži návštevu odvážnych cestovateľov. Nech už prídete v čase dažďov alebo počasu, túto oblasť si viete vychutnať vo svojej pôsobivosti. Nielenže tam objavíte jedinečné a divoké prírodné scenérie, ale tiež sa môžete spojiť s etiópskou kultúrou a históriou.


Ubytovanie Etiópia Awash River Gorge


Ak sa vydáte na dobrodružnú cestu do Etiópie, nezabudnite si naplánovať návštevu úchvatnej prirodzenej krásy - Awash River Gorge. Toto miesto vám poskytne úžasné zážitky a nezabudnuteľné spomienky.

Awash River Gorge sa nachádza v juhovýchodnej časti krajiny, približne 225 kilometrov od hlavného mesta Addis Abeba. Je to údolie nachádzajúce sa v riečnej rokline pomenovanej Awash River, ktorá je hlavným prítokom prietoku Zuckerandlu.

Jeho úžasná prírodná krása a divoká scenéria láka cestovateľov z celého sveta. Riečna roklina sa tiahne na ploche kilometers so strmými útesmi a zaujímavým farebným reliéfom. Na jednej strane sa nachádza pestré zelené údolie s vegetáciou, zatiaľ čo na druhej strane sú kamenné útvary a skalnaté plošiny.

Okrem nekonečne krásnej prírody ponúka Awash River Gorge aj bohatú faunu a flóru. Môžete tu vidieť slony, levhartov, buvolov, gepardy a mnoho iných zvierat. Pre tých, ktorí sú záujemci o ornitológiu, je to raj, pretože tu žije viac ako 400 druhov vtákov vrátane ohrozených druhov orlov a sokolov.

Stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi tu nie je ničím neobvyklým. Etiópia je známa svojou bohatou a zaujímavou kultúrnou dedičinou. Awash River Gorge vám ponúkne jedinečnú príležitosť spoznať ich tradície, zvyklosti a životný štýl. Môžete sa zúčastniť miestnych festivalov, vyskúšať si tradičnú kuchyňu a dokonca ochutnať originálnu etiópsku kávu.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a adrenalínové športy, Awash River Gorge ponúka aj outdoorové aktivity, ako napríklad trekking, horolezectvo, rafting alebo safari. Je tu obrovský potenciál pre turizmus a dobrodruhov, ktorí túžia objaviť prírodné krásy a adrenalinové aktivity.

Samotné ubytovanie v Awash River Gorge nie je problémom. Ak si želáte jednoduché a pohodlné ubytovanie, nájdete tu hotely a chaty, ktoré sú ideálnym miestom na oddych a relaxáciu po celodenných aktivitách. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení ponúkajú nádherný výhľad na riečnu roklinu a jej okolie.

V tejto časti Etiópie si môžete užiť prírodu v jej najčistejšej podobe. Awash River Gorge je prírodným divom, kde sa spojujú rieka, skalnaté útesy a pestrá vegetácia. Je to miesto, kde môžete zažiť jedinečnú kombináciu prírodných krás, kultúrnych zážitkov a dobrodružstva.

Nezáleží na tom, či ste prírodou, dobrodružstvom alebo kultúrnou dedičinou nadšený cestovateľ, Awash River Gorge v Etiópii vám poskytne všetky tieto zážitky. Buďte pripravení na úžasné dobrodružstvo, ktoré vás dostane blízko k prírodným krásam a jedinečnej kultúre tejto krajiny. Navštívte toto miesto a zažite nezabudnuteľné chvíle v srdci Afriky.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky