Nájdite letenky s najlepšou cenou

Filipíny Baguio

Počasie Filipíny Baguio


Baguio, ležiaca vo vnútrozemí Filipín, je jedno z najpopulárnejších letných miest v krajine. Mesto sa nachádza vo vysokej nadmorskej výške a ponúka príjemný a chladnejší podnebný charakteristiku, na rozdiel od zvyšku tropických Filipín. Toto výnimočné počasie Baguio robí atraktívnym cieľom nielen pre turistov, ale aj pre obyvateľov susedných miest.

Jednou z charakteristík počasia v Baguio je chladnejší podnebný režim. Vďaka svojej nadmorskej výške približne 1 540 metrov nad morom je tu oveľa chladnejšie ako v ostatných oblastiach Filipín. Priemerne teploty sa pohybujú okolo 15 – 26 stupňov Celzia. V porovnaní s prímesou Filipín, kde priemerne teploty v lete dosahujú až 38 stupňov Celzia, je to obrovský rozdiel. Chladné počasie Baguio je najlepšie počas letných mesiacov, kedy je to príjemné útočisko od horúčav a vlhkosti, ktoré sú charakteristické pre ostatné oblasti Filipín.

Okrem nižších teplôt je Baguio známe aj pre svoju vyššiu mieru zrážok. Zväčša prší v dolnom podnebí, ale počas daždivých období je množstvo zrážok vyššie aj v Baguiu. Najväčší počet zrážok sa zaznamenal v monzúnovej sezóne, ktorá trvá od júna do októbra. Počas tejto doby môžu byť zrážky silné a intenzívne. Aj keď je Baguio známe ako "mesto v oblakoch", keďže často uvoľňuje hustú hmlu a oblačnosť, nedá sa povedať, že prevažujúci stav počasia je nepriaznivý. Veľakrát sú to len krátke búrky, ktoré rýchlo prechádzajú a nebránia návštevníkom a miestnym ľuďom vychutnať si krásu Baguia.

Vďaka svojmu unikátnemu podnebiu je Baguio známe ako „letná metropola Filipín“. Milióny turistov každý rok prichádzajú do tohto mesta na útek pred horúčavou a tak tiež pre svoje známe turistické atrakcie. Medzi najobľúbenejšie miesta patria Burnham Park, ktorý ponúka zelene obkolesené piesočné pláže a parky na relaxáciu, a Mines View Park, z ktorého sa ponúka úžasný výhľad na Baguio. Okrem toho je tu aj Botanická záhrada a Wright Park so svojimi slávnymi pasiatymi koňmi, ktoré sú lákadlom pre mladých i starých.

V Baguio návštevníci zažijú chladnejšie počasie, ktoré je vzácne v tropickom podnebí Filipín. Je to kombinácia nižších teplôt a vyššieho množstva zrážok, čo robí toto miesto atraktívnym pre tých, ktorí sa chcú vydať z oblastí s horúčavami a vlhkosťou. Okrem jedinečného počasia ponúka Baguio aj množstvo turistických atrakcií, ktoré môžu licencovať návštevníci, aby si užili svoju dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Baguio


Otázka: Na akom kontinente sa nachádza Baguio?
Odpoveď: Baguio sa nachádza na ostrovnej krajine Filipíny v juhovýchodnej Ázii.

Otázka: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Baguia?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Baguia, je letecky do Manily a potom autobusom alebo taxíkom do Baguia.

Otázka: Aké sú najlepšie aktivity v Baguio?
Odpoveď: Medzi najlepšie aktivity v Baguio patrí návšteva Baguio Botanical Garden, návšteva Mines View Park, prechádzka po tajomnej jaskyni a kúpanie sa v Baguio Public Market.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie v Baguio?
Odpoveď: Najlepšie reštaurácie v Baguio sú Good Taste Cafe & Restaurant, 50’s Diner, Cafe by the Ruins a Bliss Cafe.

Otázka: Aké sú najlepšie hotely v Baguio?
Odpoveď: Najlepšie hotely v Baguio sú Baguio Holiday Villas, The Manor at Camp John Hay a Forest House Bed and Breakfast.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Baguia?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Baguia je v zimných mesiacoch od novembra do februára, keď je počasie jemné a slnečné.


Dovolenka Filipíny Baguio


Baguio je jedno z najobľúbenejších turistických miest na Filipínach kvôli svojmu príjemnému podnebiu a pôvabnému horskému prostrediu. Je to mesto ležiace v nadmorskej výške približne 1450 metrov nad morom a nachádza sa vo vnútrozemí ostrova Luzon. Baguio je tiež známy ako "letná metropola Filipín" kvôli svojim chladným teplotám v porovnaní s inými oblasťami krajiny.

Počas celej roka je možné vychutnávať si príjemné počasie v Baguio, pretože teploty sú tu o niekoľko stupňov nižšie ako vo väčšine iných miest na Filipínach. V lete sa teploty pohybujú okolo priemerných 20 °C a v zime dokonca klesajú až na 15 °C, čo je pre Filipíny dosť nezvyčajné. To robí z Baguia ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť horúcemu teplu a vlhkosti tropického počasia.

Jednou z najpopulárnejších atrakcií Baguia je Burnham Park, ktorý je pokrývaný rozsiahlymi zelenými trávnatými plochami a kvetinovými záhonmi. Môžete si tu prenajať loďku a vyplávať na jazierku alebo si len oddýchnuť na lavičke a vychutnať si pokojnú atmosféru parku. Okrem toho je tu tiež možnosť prechádzky okolo parku a vychutnávať si nádherné výhľady na okolité kopce a hory.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a túru, je tu tiež množstvo možností. Jednou z najznámejších turistických destinácií v Baguio je Malinô v Santo Tomasu. Tento vodný park je obľúbenými miestnymi obyvateľmi aj turistami, ktorí chcú stráviť deň v prírodnom prostredí. Môžete si tu zaplávať v jazierku, vytiahnuť si piknik a dokonca sa môžete vydať na krátku túru okolo parku.

Kultúra a jedlo sú tiež dôležitou súčasťou Baguia. Baguio je domovom mnohých etnikálnych skupín Filipín. Môžete navštíviť oblasť Baguio City Market, kde nájdete rôzne druhy miestnych jedál a pochutín z jednotlivých kultúr. Tu môžete ochutnať tradičné filipínske jedlo ako adobo, sinigang a pancit. Okrem toho si môžete zakúpiť aj tradičné remeselnícke výrobky, oblečenie a suveníry.

Na záver, ak plánujete navštíviť Baguio na dovolenku, nezabudnite sa dobre obliecť a prichystať si pár vrstiev oblečenia, pretože teploty sa môžu rapídne meniť. Môžete si užiť príjemné počasie, krásne prírodné prostredie a zároveň spoznať kultúru Filipín. Baguio sa skutočne stáva jedným z najpútavejších a najobdivuhodnejších miest na Filipínach, ktoré určite stojí za návštevu.


Ubytovanie Filipíny Baguio


Baguio je mesto na ostrove Luzon na Filipínach a je známe ako jeden z najobľúbenejších turistických cieľov v krajine. Je to prekrásne miesto, obklopené hrejivým horským prostredím a ponúka mnoho aktivít a atrakcií pre návštevníkov. Ak sa chystáte navštíviť Baguio, vyberanie ubytovania je dôležitou súčasťou plánovania. Tu je prehľad niektorých možností ubytovania v tomto úžasnom meste.

1. Hotely: Baguio má mnoho luxusných hotelov, ktoré ponúkajú komfortné ubytovanie a širokú škálu zariadení. Môžete si vybrať medzi hotelmi rôznych cenových kategórií, od luxusných 5-hviezdičkových zariadení po cenovo dostupnejšie možnosti. Niektoré hotely majú vlastné športové vybavenie, reštaurácie a wellness centrá, takže si môžete oddýchnuť po celodennom preskúmaní miestnych atrakcií.

2. Penzióny a motely: Ak preferujete viac neformálnu atmosféru a dostupnejšie ceny, penzióny a motely sú skvelou možnosťou. Mnoho z nich sa nachádza v blízkosti centra mesta a turistických atrakcií. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú jednoduché, čisté izby a ochotných personál, ktorí vám radi poskytnú informácie o miestnych zaujímavostiach.

3. Chaty a rezorty: Ak preferujete prírodnejšie prostredie a oddych v pokoji, Baguio ponúka aj chaty a rezorty. Tieto ubytovacie zariadenia sa zvyčajne nachádzajú mimo mesta, v prírodnom prostredí, ale sú stále dostupné vďaka dobrej dopravnej dostupnosti. Rezorty často ponúkajú širokú škálu zariadení a aktivít, ako sú bazény, wellness centrá a reštaurácie, čo poskytuje všestranný pobyt pre návštevníkov.

4. Airbnb: Ak máte radi viac domácu atmosféru a chcete si vybrať z rôznych možností, Airbnb je skvelou voľbou. Môžete si nájsť celé apartmány alebo izby v domoch miestnych obyvateľov, čo vám umožňuje preskúmať miestnu kultúru a žiť ako miestni. Tento typ ubytovania je tiež väčšinou cenovo výhodný a poskytuje príležitosť stretnúť sa s miestnymi ľuďmi.

Nezávisle na tom, aké ubytovanie si vyberiete, v Baguio sa nebudete nudiť. Mesto ponúka mnoho atrakcií vrátane známych miest ako Camp John Hay, Botanickej záhrady, Burnham Parku a Mines View Parku. Okrem toho môžete navštíviť aj miestne trhy, kde si môžete zakúpiť miestne remeslá a suveníry.

Ak sa plánujete vydať na Filipíny a navštíviť Baguio, určite by ste mali investovať do kvalitného ubytovania. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, mesto ponúka možnosti, ktoré uspokoja všetkých návštevníkov. Uistite sa, že svoje ubytovanie rezervujete vopred, aby ste si mohli vychutnať svoj pobyt v tomto nádhernom horskom meste.


Letenka Filipíny Baguio


Ak sa chystáte na dovolenku alebo cestu do Filipín, mesto Baguio by nemalo chýbať vo vašom itinerári. Toto okúzľujúce horské mesto je jedným z najobľúbenejších turistických miest na Filipínach a ponúka mnoho zážitkov a krásnych miest na objavovanie.

Ak chcete navštíviť Baguio, prvým krokom je nájsť vhodnú letenku. Existuje niekoľko možností pre letenky z rôznych destinácií na Filipínach do Manily, a potom môžete pokračovať v ceste na Baguio. Existuje tiež priama letisko v Baguiu, ale väčšina turistov preferuje lietať do Manily a odtiaľ si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu na cestu do Baguia.

Keď máte vrecká plné a letenku zabezpečenú, prichádza ten najlepší moment - skutočná návšteva Baguia. Toto mesto sa nachádza v Cordillera Mountains a je známe svojimi úchvatnými scenériami. Najlepší čas na návštevu je počas letných mesiacov, keď je mesto čerstvé a chladné kvôli svojmu horskému prostrediu. Baguio je tiež známe ako "mestá vo vzduchu" kvôli jeho výške, ktorú dlho navštevovali po sezoněcelegánov a koloniálni vládni úradníci.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste si mali vybrať Baguio ako cieľovú destináciu, je jeho zaujímavé turistické miesta. Napríklad, The Mansion je rezidencia prezidenta Filipín a je známa svojou koloniálnou architektúrou a veľkoleposťou. Ďalšou zaujímavou atrakciou je Botanická záhrada označovaná tiež ako "Miesto trvajúcej harmónie". Táto rozsiahla botanická záhrada je domovom mnohých druhov flóry a fauny a ponúka návštevníkom príjemnú atmosféru a pestrosť farieb.

Pre milovníkov dobrodružstva a outdoorových aktivít je Baguio víťazom. Môžete sa zúčastniť trekov a túr na vrchol Mt. Yangbew alebo Mt. Costa, kde si môžete vychutnať krasokorčuľovanie alebo piknikovať s rodinou a priateľmi.

Ak ste gurážni, nezabudnite navštíviť veľký Baguio Public Market, kde si môžete kúpiť najčerstvejšie miestne produkty a tradičné suveníry. Mesto je tiež známe pre chutné a špeciálne jedlo ako Baguio Strawberry a Baguio Záhradu Radler, nezabudnite si dopriať tieto miestne pochúťky.

V neposlednom rade, Baguio je miesto, ktoré ponúka jedinečný kúsok miestneho kultúrneho dedičstva. Baguio je sídlom mnohých cyrilských rodín, ktoré sú známe svojou umením a výrobou rukodiel. Môžete navštíviť Baguio čínsky chrám alebo maňilskú katedrálu, ktorá odráža miestne náboženské a kultúrne tradície.

Ak budete mať šťastie, môžete sa zúčastniť aj niektorých miestnych festivalov a podujatí, ktoré Baguio ponúka počas celej roka. Najznámejším z nich je Panagbenga Festival, ktorý slávi jar a úchvatné kvety, ktoré rozkvitajú vo meste.

Všetky tieto zážitky a miesta v Baguiu stoja za to, a preto neváhajte a rezervujte si letenku do tohto úchvatného mesta na Filipínach. Zaručene si vychutnáte prírodné krásy, adrenalin a kultúrne bohatstvo, ktoré toto miesto ponúka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky