Nájdite letenky s najlepšou cenou

Filipíny Boracay Island

Dovolenka Filipíny Boracay Island


Boracay Island, známa ako "perla Filipín", je jedným z najobľúbenejších destinácií pre dovolenky na Filipínach. Táto malebná ostrovná destinácia sa nachádza na Západnom Visaye a privíta vás s bielymi piesočnatými plážami, krištáľovo čistým morom a bohatou podmorskou faunou.

Jednou z najväčších atrakcií Boracay Islandu je White Beach, ktorý patrí medzi najkrajšie pláže na svete. Rozkladá sa na dĺžke 4 kilometrov a je pokrytý bielym pieskom, ktorý dokonale kontrastuje s azúrovou farbou mora. Pláž je ideálna na opaľovanie, relax a vodné športy. Môžete si vyskúšať šnorchlovanie, potápanie, vodné lyžovanie alebo jazdu na vodných skútroch.

Ak máte radi adrenalín a dobrodružstvo, navštívte pláž Bulabog Beach. Táto pláž je najlepším miestom na Filipínach pre kiteboarding a windsurfing. Silné veterné podmienky a vlny vytvárajú ideálne prostredie pre tieto exkluzívne vodné športy.

Ak ste obdivovateľom prírody a túžite po pokoji a kľude, odporúčam vybrať sa na pláž Puka Shell Beach. Táto pláž je známa svojimi malými škrupinkami z morských špiny, ktoré ju dokonale zdobia. Pláž je obklopená kokosovými palmami a zlomok pláže je stále nedotknutý ľudskou rukou, čo z nej robí nezabudnuteľný prírodný úkaz.

Pre tých, ktorí majú záujem o kultúru a históriu, môžete navštíviť národné historické pamiatky, ako je kostol Panna Mária z Candelárie a Batcave. Tieto pamiatky sú svedkom bohatej histórie Filipín a ponúkajú zaujímavý pohľad na kultúru a tradície miestnych obyvateľov.

Okrem toho ponúka Boracay Island aj bohatú nočnú scénu. Môžete si vybrať z rôznych reštaurácií, barov a diskoték, kde si môžete užiť večer s miestnymi a turistami.

Boracay Island je prístupná letecky aj trajektom. Môžete sa sem dostať rýchlym leteckým spojením z Manily alebo trajektom z Caticlanu. V obidvoch prípadoch budete náležať s prekrásnymi výhľadmi na krajinu, čo je bonus na vašej ceste na ostrov.

Boracay Island je skutočne jedinečným miestom na Filipínach, ktoré ponúka všetko, čo si môžete priať pre vašu dokonalú dovolenku. Od idylických pláží a vodných športov po bohatú kultúru a nočnú zábavu, tento ostrov má všetko. Neváhajte a zažite nezabudnuteľné chvíle na tejto nádhernej destinácii, ktorá vám navždy uchová vzácne spomienky.


Počasie Filipíny Boracay Island


Boracay Island, nachádzajúci sa v Západnom Visayase na Filipínach, je známym turistickým miestom so svojou krásnou plážou, jasnou modrou vodou a exotickou prírodou. No jedným z faktorov, ktorý ovplyvňuje túto destináciu, je aj jej počasie.

Boracay Island zažíva dva hlavné obdobia: suchý a mokrý. Suché obdobie trvá od novembra do mája a je považované za ideálny čas na návštevu tohto rajského ostrova. Teploty v tomto období sa pohybujú okolo 25-32°C, s minimálnymi zrážkami. Slnečné dni a modré oblohy sú pre turistov lákadlom. Mnoho ľudí si preto vyberá túto dobu pre svoju letnú dovolenku, vrátane vianočných a novoročných sviatkov.

Na druhej strane, mokré obdobie trvá od júna do októbra a prináša so sebou silné dažde a búrky. V tomto období prichádzajú cyklóny a búrky z Tichého oceánu, čo vedie k deštrukcii a záplavám v niektorých oblastiach. Teploty sa však nepatrne menia, zatiaľ čo vlhkosť vzduchu stúpa. Niektorí turisti využívajú toto obdobie, aby sa vyhli veľkému množstvu ľudí a mohli si užiť ostrov v tichejšej atmosfére.

Väčšina turistov si volí obdobie sucha, keďže počas nich majú ideálne podmienky na vychutnanie si krás pláže a vodných športov, ako je potápanie, surfovanie a jachting. Búrky a silné dažde v období dažďov môžu priamo ovplyvniť tieto aktivity a narušiť dovolenku.

Je však dôležité mať na pamäti, že počasie je nevyspytateľné a môže sa meniť z dňa na deň. Aj v období sucha sa môžu objaviť príležitostné búrky alebo dažde. Preto je vždy dobré mať so sebou pršiplášť a dávať pozor na miestne predpovede počasia, ktoré vám pomôžu plánovať aktivity.

Boracay Island je jedným z najkrásnejších miest na Filipínach a jeho počasie hrá významnú úlohu v atraktivite ostrova. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť tento ostrov, mali by ste si určite užiť jeho nekonečné piesočnaté pláže, miestne delikatesy a pohostinnosť filipínskeho ľudu.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Boracay Island


Otázka: Aké letisko je najlepšie na prílet na Boracay Island?
Odpoveď: Najlepšie letisko pre prílet na Boracay Island je letisko v Kalibo alebo v Caticlan.

Otázka: Aké sú najlepšie aktivity, ktoré môžem robiť na Boracay Island?
Odpoveď: Medzi najlepšie aktivity na Boracay Island zahrňujú plážové aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie, windsurfing a kitesurfing. Okrem toho môžete navštíviť miestne atrakcie, ako sú Crystal Cove Island, Mount Luho a Puka Shell Beach.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie na Boracay Island?
Odpoveď: Boracay Island ponúka širokú škálu hotelov a rezortov, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám. Niektoré z najlepších miest na ubytovanie sú White Beach, Bulabog Beach a Diniwid Beach.

Otázka: Aké je počasie v Boracay Island?
Odpoveď: Boracay Island má teplé a vlhké počasie po celý rok s tropickými dažďovými sezónami v júli a auguste. Najlepším časom pre návštevu Boracay Island je od decembra do mája, keď je suchšie počasie.

Otázka: Kde môžem nájsť najlepšie jedlo na Boracay Island?
Odpoveď: Boracay Island ponúka širokú škálu miestnych kuchýň a medzinárodných reštaurácií. Niektoré z najlepších reštaurácií sú Dos Mestizos, Aria Cucina Italiana a Prana Restaurant.

Otázka: Ako sa dostať z letiska do hotela na Boracay Island?
Odpoveď: Po príchode na letisko môžete použiť taxi alebo shuttle bus, ktorý vás odvezie do prístavu. Odtiaľ si môžete kúpiť lístok na loď, ktorá vás prevezie na Boracay Island. Z Boracayho prístavu si môžete zaplatiť tricycle, aby vás odviezol k vašim ubytovacím zariadeniam.


Letenka Filipíny Boracay Island


Boracay Island na Filipínach je jednou z najznámejších a najnavštevovanejších turistických destinácií v celej Ázii. Je to malý ostrov v Západných Visayas, ktorý sa nachádza v oblasti Aklan. Svojou krásou a nekonečnými plážami si získal srdcia nespočetných cestovateľov z celého sveta.

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa dostať na Boracay Island, je využitie leteckej dopravy. Mesto Caticlan sa nachádza len pár kilometrov od ostrova Boracay a je domovom medzinárodného letiska Caticlan Airport. Mnoho leteckých spoločností poskytuje pravidelné lety na toto letisko, čo robí cestovanie veľmi jednoduchým a pohodlným.

Ak chcete cestovať doboracay Island zo zahraničia, budete najskôr musieť priletieť na medzinárodné letisko Ninoy Aquino v Manile, hlavnom meste Filipín. Odtiaľ už však môžete pokračovať priamym letom alebo medziťahovým letom do mesta Caticlan. Medziťahový let je obľúbeným spôsobom pre tých, ktorí sa chcú pozrieť aj na iné miesta v krajine predtým, než sa dostanú na Boracay Island.

Dĺžka letu z Manily do Caticlanu je približne jeden až dva hodiny, čo znamená, že za pár hodín môžete byť na pláži v tomto malebnom raji. Po prílete na letisko v meste Caticlan, budete musieť prejsť kratšou plavbou trajektom alebo loďou na samotný ostrov Boracay. Tento krátky výlet ponúka krásny výhľad na okolité modré more a piesočné pláže.

Letenka na Boracay Island sa môže líšiť v cene v závislosti od ročného obdobia a leteckej spoločnosti, ktorou sa rozhodnete cestovať. Je však dobré zahrnúť naplánovať cestu dopredu, aby ste si vopred zabezpečili letenku a mali možnosť získať lepšiu cenu.

Ak ste pripravení stráviť dovolenku na Boracay Island, západné Visayas vás určite očarí svojou krásou a pohostinnosťou. Pláže s bielym pieskom, jasné modré more, vodné športy a vynikajúca miestna kuchyňa sú len niektoré z mnohých vecí, ktoré môžete zažiť. Bez ohľadu na to, či hľadáte pokojnú dovolenku plnú oddychu a relaxu alebo akcie a vzrušenia, Boracay Island je pre vás to pravé miesto.

Vydajte sa na Filipíny a navštívte Boracay Island. Získajte letenku už dnes a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v tomto tajomnom raji Ázie!


Ubytovanie Filipíny Boracay Island


Boracay Island je jedným z najobľúbenejších destinácií na Filipínach a ponúka nádherné pláže s bielym pieskom, azúrovú vodu a bohatý život pod vodou. Milovníci prírody, dobrodružstiev a plážových aktivít nájdu na Boracay Island všetko, čo si môžu priať.

Počas posledných rokov Boracay Island prešiel dôležitým procesom obnovy a rekonštrukcie v snahe chrániť a zachovať jeho prirodzené bohatstvo. Bolo vykonaných niekoľko opatrení, aby sa minimalizoval vplyv cestovného ruchu na životné prostredie a na kvalitu ubytovania na ostrove.

V súčasnosti je na Boracay Island dostupné množstvo rôznych typov ubytovania, ktoré spĺňajú rozmanité potreby a rozpočet cestovateľov. Od luxusných rezortov až po cenovo dostupné penzióny, existujú možnosti pre všetkých.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku na Boracay Island, môžete si vybrať medzi rôznymi oblasťami, ktoré ponúkajú ubytovanie. White Beach je najznámejšou a najvyhľadávanejšou plážou na ostrove. Nachádza sa tu množstvo luksusných rezortov s prvotriednou obsluhou a vybavením. Táto časť ostrova je tiež známa svojimi nekonečnými možnosťami zábavy, reštauráciami, barmi a obchodmi. Ak hľadáte aktívnu a živú atmosféru, White Beach je ideálnym miestom pre vás.

Naopak, ak preferujete pokojnejšiu atmosféru a prírodné krásy, mali by ste sa pozrieť na ubytovanie v oblasti Puka Shell Beach alebo Bulabog Beach. Tieto pláže sú známe svojou opustenou a romantickou atmosférou. Nájdete tu menšie rezorty a penzióny, ktoré sú omnoho menej preplnené a ponúkajú väčšiu súkromie a relaxáciu.

Okrem toho, v blízkosti oblastí White Beach, Puká Shell Beach a Bulabog Beach je možnosť si prenajať súkromný dom alebo apartmán. Tieto možnosti sú ideálne pre veľké skupiny alebo rodiny, ktoré chcú mať súkromie a pohodlie počas svojho pobytu.

Všetky druhy ubytovania na Boracay Island sú dobre udržiavané a ponúkajú moderné vybavenie, vrátane klimatizácie a Wi-Fi pripojenia. Niektoré rezorty majú wellness centrá, bazény a reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičnú aj medzinárodnú kuchyňu.

Je dôležité si však rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas hlavnej turistickej sezóny, ktorá sa koná od novembra do mája. V tejto období sa popyt na ubytovanie výrazne zvyšuje a ceny môžu byť vyššie.

Boracay Island je skutočne jedným z rajských miest na Filipínach a ponúka rôznorodosť ubytovania pre každého cestovateľa. Bez ohľadu na váš štýl, rozpočet alebo preferencie, môžete si byť istí, že na Boracay Island nájdete ideálne ubytovanie, kde si môžete vychutnať nádherné pláže a prírodu, ako aj aktivity a zábavu, ktorú tento ostrov ponúka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky