Nájdite letenky s najlepšou cenou

Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)

Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


1. Ako sa dostanem na Palawan?
- Najväčším letiskom na Palawan je letisko v Puerto Princesa, ktorého sa dá dostať priamymi letmi napr. z Manily, Cebu City alebo Iloilo City.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Palawanu?
- Najlepšie obdobie na návštevu je od decembra do mája, kedy sú suchšie a slnečnejšie dni. V období dažďov od júna do novembra môže byť turistika obmedzená.

3. Aké sú najpopulárnejšie atrakcie na Palawane?
- Medzi najpopulárnejšie atrakcie na Palawane patria El Nido (pláže, ostrovy, potápanie), Coron (vraky z 2. svetovej vojny, potápanie) a Puerto Princesa (podzemná rieka).

4. Koľko dni by som mal/a zahrnúť do svojho itinerára na Palawane?
- Odporúča sa minimálne 5 až 7 dní, aby ste sa stihli pozrieť na hlavné atrakcie a zážitky na Palawane.

5. Aká je situácia s ubytovaním na Palawane?
- Palawan má veľký počet hotelov, rezortov a hostelov, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom. V hlavných turistických oblastiach ako El Nido a Coron sa odporúča ubytovanie rezervovať vopred.

6. Je bezpečné cestovať na Palawane?
- Väčšina cestovných operátorov na Palawane poskytuje bezpečnú dopravu a služby turistom. Pri cestovaní cez tento ostrov by sa však mala brať na zreteľ miestna kriminalita a zabezpečiť si cestovné poistenie.

7. Aké sú najpopulárnejšie aktivity na Palawane?
- Medzi najpopulárnejšie aktivity na Palawane patria potápanie, plávanie, kajakovaie, člnkovanie, snorklovanie a relaxovanie na pláži.

8. Ako sa dostanem z El Nida do Coronu?
- Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú medzi El Nidom a Koronou rýchle loď alebo trajekt. Najlepšie je si zabezpečiť letenky do Manily, a zopakovať si toto spojenie.

9. Ako sa dostanem z Puerto Princesa na národný park podzemnej rieky?
- Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú dopravu z Puerto Princesa do národného parku podzemnej rieky. Najlepšie je zabezpečiť si zájazd, ktorý zahŕňa aj vstupné lístky a dopravu.

10. Ako sa dá cestovať na Palawane?
- Odporúča sa používať oficiálne dopravné služby alebo motorizované člny pre dopravu medzi ostrovmi a plážami v blízkosti El Nida a Coronu. Medzi väčším mestami na Palawane sú dostupné autobusy, jeepney alebo dokonca tricikle (motorky s vozíkom na koľajách).


Letenka Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Letenka na Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa) je v poslednom čase čoraz častejšou voľbou turistov. Preslávila sa najmä vďaka krásnym plážam, úchvatnej prírode, ale aj dostupnej cenovej hladine.

El Nido

Keď sa hovorí o Palawane, nemožno zabudnúť na El Nido. Tento skutočný klenot sa môže stať miestom, po ktorom budete túžiť ešte dlho po tom, čo odtiaľ odletíte.

El Nido si uchováva kúzlo divočiny a je obľúbeným miestom medzi dovolenkármi. Jeho pláže sú jedny z najkrásnejších na svete a všetky majú jedinečný charakter.

El Nido je tiež jedným z najlepších miest na svete pre potápanie. Čisté a jasné vody poskytujú nádherný pohľad na koralové útesy a mnoho druhov rýb.

Coron

Mesto Coron je známe najmä pre svoje úžasné potápačské miesta. Patria medzi ne rozbitiny válečných lodí z druhej svetovej vojny. Hlboké krátery, ktoré vznikli po zrážkach, rovnako ako vynikajúca viditeľnosť pod vodou robia z tohto miesta ideálne miesto pre potápanie a objavovanie koralových útesov.

Okrem potápania si môžete v Coron viazať turistickú obuv a vyraziť na neďaleké vrchy, odkiaľ môžete vidieť celé mesto.

Puerto Princesa

Zatiaľ čo El Nido a Coron sa čoraz častejšie stávajú medzi turistami obľúbenými destináciami, Puerto Princesa ponúka miesto na oddych a odpočinok. Je skutočným rajom pre milovníkov prírody, ponúka totiž niekoľko nezabudnuteľných zážitkov v okolí.

Medzi najpopulárnejšie aktivity v Puerto Princesa patria prehliadky známych jaskýň a rýbích farmách, kde môžete skúsiť rôzne druhy miestnych špecialít.

Nezabudnite si užiť juhu Palawanu

Palawan je bezpochyby jednou z najkrásnejších destinácií na svete, a je to miesto, kde si môžete vychutnať dokonalé kombinácie prírody, kultury a histórie. Preto by letenka na Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa) mala byť na zozname každého milovníka exotiky a zážitkov.


Ubytovanie Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Palawan je ostrov nachádzajúci sa na juhozápade Filipín a je známy svojou nádhernou prírodou, báječnými plážami a úžasným podmorským svetom. Tento ostrov je domovom množstva turistických miest, vrátane El Nida, Coron a Puerto Princesa, ktoré sú zároveň miestami s bohatou ponukou ubytovania.

El Nido je známe svojimi úchvatnými kráľovskými modrými lagúnami a zelenými lagunami. Je to ideálne miesto pre milovníkov pláží a potápania. V El Nide nájdete rôzne typy ubytovania, ako sú luxusné rezorty, plážové bungalovy a budgetové hostely. Luxusné rezorty ponúkajú súkromné pláže, bazény a wellness centrá, kde si môžete užívať oddych a relaxáciu. Plážové bungalovy sú ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť autentický pobyt priamo na pláži. Budgetové hostely sú priateľské k peňaženke a ideálne pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom.

Coron je známe svojimi spektakulárnymi potápačskými miestami, vrátane jazera Kayangan, ostrova Barracuda a ostrova Malcapuya. Toto miesto ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane malých rodinných penziónov, ktoré vám poskytnú skvelú domácu atmosféru a príjemné prostredie. K dispozícii sú aj stredne veľké hotely a rezorty s výhľadom na okolité modré a tyrkysové vody a bujnú zelenú vegetáciu. Coron je ideálnou destináciou pre dobrodruhov, ktorí si chcú vychutnať prírodu a krásy podmorského sveta.

Puerto Princesa je hlavným mestom Palawanu a je známe svojou podzemnou riekou a národným parkom. V tomto meste nájdete rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov a rezortov až po cenovo dostupné hostely. Luxusné hotely poskytujú komfortné izby, bazény a wellness centrá, kde si môžete oddýchnuť po dni plnom objavovania. Budgetové hostely sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú jednoduché, ale pohodlné ubytovanie za nízku cenu.

Väčšina rezortov a hotelov na Palawane ponúka aj širokú škálu zábavy a aktivít pre turistov. Môžete si vychutnať masáže na pláži, vodné športy, ako napríklad potápanie a jazdu na vodnom skútri, alebo si jednoducho vychutnať pokojné výhľady a slnečné kúpele na pláži.

Celkovo povedané, Palawan je rajský ostrov, ktorý ponúka bohatú a rozmanitú ponuku ubytovania. Nech už sa rozhodnete pre ubytovanie v El Nide, Coron alebo Puerto Princesa, budete mať prístup k úchvatným plážam, úžasnému potápaniu a báječným zážitkom v krásnej prírode tohto ostrova.


Počasie Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny Palawan je ostrov, ktorý sa môže pochváliť svojou bohatou prírodou a nádhernými plážami. Ak sa chystáte na Palawan, je pre vás dôležité vedieť, aké počasie môžete očakávať.

Palawan má tropické podnebie s monzúnovými vplyvmi, ktoré ovplyvňujú oblasť v priebehu roka. Hlavné sezóny sú suchá a mokrá sezóna.

Suchá sezóna sa na Palawan dostavuje od novembra do mája. Počas tejto doby môžete očakávať suché a teplé počasie s teplotou okolo 30°C. Táto sezóna je najlepšou dobu na návštevu Palawanu, pretože si môžete užívať jasné a slnečné dni, kedy budete môcť navštíviť miestne pláže a týmto spôsobom objavovať krásy ostrova. Väčšina turistov sa rozhodne navštíviť Palawan práve v období sucha.

Mokrá sezóna nastáva na Palawan v priebehu letných mesiacov, od júna do októbra. Počas tejto doby sa očakáva veľa zrážok, ktoré môžu trvať dlhšie obdobie. Počas mokrej sezóny sa teplota dostáva od 25°C až do 29°C. Aj keď väčšina ľudí uprednostňuje suchú sezónu, mokrá sezóna môže priniesť niektoré výhody, ako napríklad nižšie ceny hotelov a menej turistov.

Ak plánujete cestu do Palawanu, odporúča sa sledovať počasie v konkrétnych oblastiach ostrova, ako sú El Nido, Coron a Puerto Princesa. V týchto oblastiach môžete očakávať podobné počasie ako celkový Palawan, ale s niektorými rozdielmi. El Nido a Coron sa nachádzajú na západnom pobreží ostrova a preto sú ovplyvnené monzúnmi, ktoré prinášajú veľké množstvá zrážok počas obdobia mokrej sezóny. Puerto Princesa sa na druhej strane nachádza bližšie k južnému cípu a preto môžete očakávať menej zrážok počas obdobia mokrej sezóny.

Všeobecne možno povedať, že Palawan je navštevovaný preto, aby sa zrelaxovalo na krásnych plážach a objavovali sa rôzne vodné aktivity. Hlavný faktor, ktorý ovplyvňuje toto obdobie naplno, však určite závisí od počasia. V lete môžete očakávať viac turistov a vyššie ceny v hoteloch. Počas obdobia dažďov nájdete na Palawan menej turistov, ale aj veľa deštivých dní.

Je dôležité mať na pamäti, že počasie je nevyhnutné pri plánovaní cesty na Palawan. Ak sa plánuje plávať a slnenie, najlepšou dobou pre návštevu sú mesiace na jar a v lete. Ak sa chcete vyhnúť turistickým húfom a máte radi daždivé dni, mimo sezóny bude pre vás určite vhodným obdobím. Každopádne, môžete cestovať kedykoľvek, keď vám to vyhovuje, ale počasie na Palawan nechajte prevziať a byť na to pripravení.


Dovolenka Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Dovolenka na Filipínach v provincii Palawan je určite jednou z najkrajších a nezabudnuteľných skúseností, ktoré si môžete zažiť v Ázii. Príroda, kultúra, jedinečná fauna a flóra, ohromné pláže a krásne lagúny – to všetko vás čaká na tejto exotické dovolenke.

Provincia Palawan sa skladá z troch hlavných miest – El Nido, Coron a Puerto Princesa. Každá z týchto oblastí má svoje osobitosti a iné scény. El Nido je obľúbeným turistickým centrom, ktoré čerpá svoj neopakovateľný charakter z krásnych pobreží, odľahlých ostrovov a jazier. Práve tu môžete zažiť unikátnu atmosféru ostrova Bali, alebo Thajska. Tam môžete nájsť skryté pláže, prejsť sa po brehu na lodi alebo vyskúšať morské dobrodružstvá.

Coron je známy svojimi podvodnými úžinami a lagunami. Turisti môžu plávať, šnorchlovať alebo ponoriť sa do hlbín podvodných ostrovov a revíroch. Táto oblast je tiež známa výskytom záhadných vrakov lodí a bohatého podmorského života.

Puerto Princesa je najväčším mestom v Palawan a je výborným východiskom pre návštevu národného parku, kde sa nachádza jedna z "7 divov sveta" – podzemná rieka Sabang. Taktiež, je miestom kde môžete navštíviť palác „Lolo Dadong's" – kde sa nachádza dielo svetoznámej ajalajskej umelkyne a dnes aj Svetoznámej umelkyne ako je Juvenal Sansó.

V Palawane môžete tiež navštíviť maľovanie skál, ktoré zatiaľ nebolo pozmenené čiže sa tam udržiava intaktnosť. Tiež sa môžete stať členom palawanského kmeňa a navštíviť ich obce a stretnúť sa s miestnymi ľuďmi.

Nielenže je toto miesto rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov, ale je to tiež miesto pre odpočinok. Niektoré z pláží na Palawan majú belasý piesok a pokojnú modrú vodu, a to len podtrhuje krásu tejto oblasti.

Celkovo povedané, provincie Palawan je miesto, kam by ste mali ísť, ak hľadáte pokoj, dobrodružstvo a romantiku. Navštívením tohto úžasného miesta si oddýchnete od civilizácie a zároveň objavíte skutočnú krásu Filipín.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky