Nájdite letenky s najlepšou cenou

Filipíny Surigao del Norte

Počasie Filipíny Surigao del Norte


Filipíny sa nachádzajú v oblasti Tichého oceánu a majú subtropické a tropické klimatické podmienky. Surigao del Norte, mesto a provincie na severe Filipín, patrí tiež k miestam so zaujímavým a typickým počasím.

Surigao del Norte má veľmi teplé a vlhké klima počas celého roka. Teploty sa pohybujú od priemerne 26°C do 33°C a môžu sa v lete vyšplhať až na 40°C. Táto provincie je tiež známa svojimi pravidelnými dažďami a monzúnovými obdobiami.

Jedným z monzúnových období na Surigao del Norte je známe ako "Amihan". Zvyčajne trvá od novembra do apríla a prináša suchšie a chladnejšie podmienky. Toto obdobie je obľúbeným časom pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť dažďovým monzúnam, ktoré prichádzajú počas ostatnej časti roka.

Na druhej strane, "Habagat" je ďalším monzúnom, ktorý prichádza od júna do októbra. Toto obdobie prináša silné dažde a niekedy aj povodne. Vysoké srážky v kombinácii s vysokými teplotami môžu vytvoriť zvlhčujúce a dusné podmienky.

Surigao del Norte tiež zažíva tropické cyklóny, známe ako tajfuny. Tieto silné a ničivé víriny ovplyvňujú celý región a prinášajú silné veterné búrky a veľké množstvo dažďa. Tieto cyklóny môžu spôsobiť rozsiahle škody a prirodzené katastrofy.

Vzhľadom na svoje geografické umiestnenie, Surigao del Norte je taktiež exponované riziku zemetrasení a horúčavy. Zemetrasenia sú bežné v celom regióne a v minulosti spôsobili veľké škody a straty na životoch. Horúčavy sú tiež bežným javom a môžu spôsobovať zdravotné problémy a vyčerpanie.

Celkovo sa teda dá povedať, že počasie v Surigao del Norte je viac-menej jednotné počas celého roka so všeobecným charakterom teplého, vlhkého a monzúnového subtropického podnebia. Je dôležité, aby turisti, ktorí navštívia túto oblasť, mali na pamäti tieto klimatické podmienky a prispôsobili svoje plány a aktivity počasiu a sezónnym zmenám.


Dovolenka Filipíny Surigao del Norte


Surigao del Norte je jednou z provincií na Filipínach, ktorá je známa svojimi nádhernými plážami a prírodnými divami. Pre každého, kto hľadá ideálne miesto na dovolenku, Surigao del Norte ponúka veľa možností na relaxáciu a objavovanie.

Jedným z najobľúbenejších miest, ktoré treba navštíviť v tejto provincii, je Siargao Island. Toto miesto je známe ako raj pre surferov z celého sveta. Vlny tu sú jedny z najlepších na svete a veľkým lákadlom pre tých, ktorí túžia po adrenalíne a dobrodružstve. Okrem surfovania ponúka Siargao Island aj krásne pláže, ktoré sú ideálne pre oddych a opaľovanie. Môžete si vybrať medzi rušnými plážami, kde sa konajú párty, alebo tichými a odľahlými plážami, kde sa môžete stratiť v prírode.

Ak máte radi prechádzky v prírode, odporúčam vám navštíviť Sohoton Coves na Bucas Grande Island. Toto miesto je známe svojím jaskyniarskym systémom, kde môžete objavovať skryté jaskyne a jazerá. Kryštalovo čistá voda v jaskyniach vytvára ohromujúci efekt, kde sa môžete plaviť na malých člnoch a obdivovať podvodný svet. Okrem toho môžete tiež vidieť scénické lagúny a nezabudnuteľné vodopády.

Pre milovníkov podmorského sveta je tu obrovské množstvo miest na potápanie. Jedným z najznámejších miest je v okolí Siargao Island, kde nájdete rôzne druhy korálov a farebné ryby. Ďalším miestom pre potápačov je zátoka Mabua, kde nájdete úžasné útesy a tiež môžete naraziť na žraloky a iné veľké morské tvory.

Niektoré z ďalších miest, ktoré treba navštíviť v Surigao del Norte, sú Britania Group of Islands, kde sa môžete vykúpať v krištáľovo čistom mori a relaxovať na bielych plážach. Taktiež tu nájdete obrovské vápencové formácie, ktoré tvoria nádherné scenérie. Ďalšou možnosťou je návšteva takzvanej Juvel Del Norte, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Surigao City. Toto miesto ponúka možnosť prechádzky po pláži, obdivovanie vodopádov a stálej kvetinovej záhrady.

Surigao del Norte je skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodružstva. S nádhernými plážami, fascinujúcimi jaskyňami a úžasným podmorským životom je to miesto, ktoré si zamilujú všetci, ktorí sem prídu. Takže ak chcete stráviť dovolenku v exotickom prostredí, naplánujte si cestu do Surigao del Norte na Filipínach.


Letenka Filipíny Surigao del Norte


Cestovanie Filipínami je pre mnohých jednou z najkrajších zážitkov, ktoré môžu zažiť. Zem a jej kultúra je nesmierne pestrá a plná nezvyčajných miest a zážitkov, ktoré sú pre mnohých turistov fascinujúce. Ak ste teda medzi nimi aj vy, a chcete cestovať v strednej časti Filipín, určite by ste si nemali nechať ujsť Surigao del Norte.

Surigao del Norte je provinciou v regióne Caraga na severovýchode Filipín. V tejto oblasti sa nachádzajú najkrajšie pláže na Filipínach, ktoré vás určite dostanú svojou krásou. Najznámejšie sú oblasti General Luna, Cagwait, Socorro a Siargao. Tieto miesta sú obľúbené predovšetkým medzi surfermi, ktorí milujú vlny, ktoré sa tadiaľ prechádzajú.

Ak si teda chcete užiť slušnú porciu adrenalínu a vyložene potrebujete zlepšiť svoje surfačské zručnosti, Surigao del Norte je skutočne tou správnou destináciou pre vás. Dobre si premyslite, kedy chcete cestovať, pretože najlepšie obdobie je od augusta do novembra, kedy sú vlny najvyššie.

Čo sa týka dopravy, doporučujeme využiť letenku na ostrov Siargao. Z Manily je to približne hodinový let, ktorý vás privedie na letisko Sayak. Po prílete si môžete prenajať motocykel alebo tricycle, aby ste sa dostali ku svojmu ubytovaniu.

Celá oblasť Surigao del Norte ponúka špičkové a cenovo dostupné hotely, hostely a plážové chaty. V noci tu radi počujete zvuk vĺn, ktorý vám spôsobí pocit, akoby ste spali priamo na pláži.

V Surigao del Norte nebudete nútení sťažovať sa na nudu. Oázy pokoja, ticho a relax sú tu neustále prítomné a studené kokteily budete musieť skúšať jeden za druhým. Ak chcete dovolenkovať inak a zároveň objavovať nezvyčajné kúty sveta, Surigao del Norte musí byť na vašom zozname cestovateľských destinácií.


Ubytovanie Filipíny Surigao del Norte


Filipíny sú neuveriteľne krásna krajina plná prírodných zázrakov a jedinečnej kultúry. Surigao del Norte sa nachádza na severe Filipín a je jedným z najobľúbenejších miest pre turistov, ktorí hľadajú oddych a zároveň expedíciu za dobrodružstvom. Ak sa chystáte navštíviť Surigao del Norte, rozhodnúť sa pre ubytovanie môže byť trochu náročné vzhľadom na to, že ponuka je veľmi široká. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších ubytovaní, ktoré môžete nájsť v Surigao del Norte, aby ste z vašej cesty urobili nezabudnuteľný zážitok.

1. Siargao Bleu Resort

Ak hľadáte luxusné ubytovanie so skvelými službami medzi tropickými plážami a oceánom, potom je Siargao Bleu Resort tou správnou voľbou pre vás. Toto nádherné letovisko ponúka prvotriedne ubytovanie v súkromných vilách s výhľadom na more a zároveň pre vás zariadi aktivity ako surfovanie, potápanie a mnoho ďalších. Siargao Bleu Resort je ideálnou voľbou pre páry, ktoré hľadajú romantický pobyt v krásnych tropických prostrediach.

2. Tres Islas Hostel

Pre cestovateľov, ktorí hľadajú miesto, kde sa ubytovať navyše za prijateľnú cenu, Tres Islas Hostel je dokonalým riešením. Toto hosťovské ubytovanie sa nachádza v centre Surigao City a ponúka jednoduché, ale útulné ubytovanie s WiFi a spoločnými priestormi. Hostel je perfektnou voľbou pre cestovateľov, ktorí hľadajú lacné ubytovanie, ale zároveň nechcú obetovať komfort a pohodlie.

3. Coral Lodge Resort

Coral Lodge Resort je skvelé letovisko, ktoré ponúka ubytovanie na pláži v blízkosti Siargao Island. Toto miesto je ideálnym miestom pre ísť na surfovanie alebo vychutnať si niektorý z vodných športov. V ubytovaní nájdete súkromné bungalovy pre rodiny alebo skupiny a tiež izby pre jednotlivcov alebo páry. K dispozícii je bazén a tiež reštaurácia, kde si môžete vychutnať tradičné filipínske jedlá.

4. Sagana Resort

Sagana Resort je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú zážitok v krásnom prostredí okolo Dedon Island. Táto rezortová oblasť ponúka rôzne druhy ubytovania od súkromných izieb, cez bungalovy až po plne vybavené apartmány. Okrem relaxu môžete tiež prechádzať v blízkom lese alebo sa vybrať na vodné športy a potápanie. Sagana Resort je ideálnou voľbou pre rodiny alebo skupiny, ktoré hľadajú miesto pre oddych.

5. Club Tara Resort

Ak hľadáte exkluzívne ubytovanie s vysokými štandardmi, Club Tara Resort je dokonalou voľbou. Toto kamošské letovisko ponúka štýlové bungalovy v rôznych veľkostiach s nadštandardným vybavením a výhľadom na vodu. Okrem toho, nájdete tu rôzne druhy služieb vrátane masáže a potápania. Club Tara Resort je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú exkluzívne ubytovanie medzi krásnymi tropickými plážami a oceánom.

Je mnoho miest, kde sa môžete ubytovať v Surigao del Norte, ale tieto zvolené ponúkajú najlepšie zážitky s rôznymi možnosťami a pre každý typ cestovateľa. V súlade s vaším rozpočtom a požiadavkami, môžete si vybrať z rôznych druhov ubytovania, ktoré sa najviac hodia pre vás a vašich spoločníkov. Navštíviť Surigao del Norte je skutočne neuveriteľný zážitok, ktorý by ste mali zaradiť na svoje zoznam bucket listov.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Surigao del Norte


Najčastejšie otázky a odpovede o Surigao del Norte na Filipínach:

1. Kde sa nachádza Surigao del Norte?
Surigao del Norte je provinciou nachádzajúcou sa v regióne Caraga na severovýchode Filipín.

2. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Surigao del Norte?
Existujú dva hlavné spôsoby, ako sa dostať do Surigao del Norte - letecky cez medzinárodné letisko v Surigao City alebo trajektom z iných miest na Filipínach.

3. Aké sú najznámejšie turistické atrakcie v Surigao del Norte?
Niektoré z najznámejších turistických atrakcií v provincii Surigao del Norte zahrňujú ostrov Siargao, známy pre svoje surfové pláže a vlny, Tiktikan Lake, Sohoton Caves a Magpupungko Beach.

4. Kde môžem nájsť najlepšie pláže v Surigao del Norte?
Najlepšie pláže v Surigao del Norte sa nachádzajú na ostrove Siargao. Pláže ako Cloud 9, Guyam Island a Daku Island sú veľmi populárne medzi turistami.

5. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Surigao del Norte?
Najlepšie obdobie na návštevu Surigao del Norte je počas suchého obdobia od decembra do mája. Počas tohto obdobia je nižšia pravdepodobnosť dažďov a podmienky na plážovaní a surfovanie sú najlepšie.

6. Aké sú typické jedlá v Surigao del Norte?
Typické jedlá v Surigao del Norte zahŕňajú čerstvé morské plody, ako sú ryby a krevety, typické filipínske jedlá ako adobo a lechon, a rôzne mäsové a zeleninové šaláty.

7. Ako sa môžem dostať z Surigao del Norte na ostrov Siargao?
Najlepší spôsob, ako sa dostať z Surigao del Norte na ostrov Siargao, je trajektom. Cesta trvá približne 2-3 hodiny a existuje niekoľko lodných spoločností, ktoré prevádzkujú pravidelné spojenia medzi týmito dvoma miestami.

8. Aké ďalšie aktivity sa dajú robiť v Surigao del Norte okrem plážovania?
Okrem plážovania je v Surigao del Norte možné vyskúšať si aj potápanie, surfovanie, rybolov, jaskyniarčenie a výlety na ostrovy v okolí.

9. Aké je miestne klima v Surigao del Norte?
V Surigao del Norte prevláda tropické monzúnové podnebie. Letá sú teplé a vlhké, zatiaľ čo zimy sú suché a teplé. Najteplejšie mesiace sú od marca do júna.

10. Existujú nejaké kultúrne festivaly v Surigao del Norte?
Áno, v Surigao del Norte sa koná niekoľko kultúrnych festivalov. Najznámejší z nich je Panaytayon Festival, ktorý oslavuje bohatú kultúru provincie prostredníctvom rôznych súťaží, tancov a hudby.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky