Nájdite letenky s najlepšou cenou

Fínsko Helsinský olympijský štadión

Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Helsinský olympijský štadión


1. Aké je históriu Helsinského olympijského štadiónu?
Helsinský olympijský štadión bol postavený v roku 1938 a slúžil ako hlavné miesto pre Letné olympijské hry v roku 1952.

2. Kde sa nachádza Helsinský olympijský štadión?
Nachádza sa v hlavnom meste Fínska, Helsinkách.

3. Aká je kapacita Helsinského olympijského štadiónu?
Štadión má kapacitu približne 40 000 sediacich miest.

4. Ako sa dostať na Helsinský olympijský štadión verejnou dopravou?
Je možné využiť mestské autobusy a vlaky, ktoré zastavujú v blízkosti štadiónu.

5. Aké športové udalosti sa na Helsinskom olympijskom štadióne konajú?
Na štadióne sa konajú futbalové zápasy, atletické súťaže a iné športové podujatia.

6. Je možné navštíviť Helsinský olympijský štadión aj mimo športových podujatí?
Áno, štadión je otvorený pre verejnosť aj v čase, keď sa nekonajú športové podujatia. Môžete si ho pozrieť a navštíviť múzeum v ňom.

7. Ako dlho trvá prehliadka Helsinského olympijského štadiónu?
Prehliadka štadiónu trvá zvyčajne približne jednu hodinu.

8. Aké pamiatky sa nachádzajú na Helsinskom olympijskom štadióne?
Okrem štadióna samotného sa na ňom nachádzajú aj socha Paavovi Nurmiho, múzeum olympijského športu, rôzne pamätné tabule a pamiatkové kamene.

9. Ako sa dostať na Helsinský olympijský štadión autom?
Štadión je dobre dostupný autom a ponúka parkovanie pre návštevníkov.

10. Aké iné turistické atrakcie sa nachádzajú v okolí Helsinského olympijského štadiónu?
V okolí štadiónu sa nachádza napríklad Finlandia-talo, Olympijský park a Linnanmäki zábavný park.


Dovolenka Fínsko Helsinský olympijský štadión


Fínsko je krajina, v ktorej sa môžete stretnúť s prekrásnou prírodou, unikátnou kultúrou a bohatou históriou. Medzi najpopulárnejšie miesta, ktoré túto krajinu ponúka, patrí aj hlavné mesto Helsinki.

Jedným z najvýznamnejších symbolov Helsínk je olympijský štadión. Táto pamiatka bola postavená pre letné olympijské hry v roku 1952 a dodnes je stálicou mesta. Štadión si získal svoju popularitu aj vďaka svojmu architektonickému dizajnu, ktorý dodnes pôsobí moderným dojmom.

Helsinský olympijský štadión je dôležitý nielen pre svoju históriu, ale aj pre to, že je domovom najpopulárnejšieho atletického podujatia v krajine – mítingu Helsinky. Tento športový podnik sa koná každoročne a priláka mnoho návštevníkov z celého sveta.

Okrem atletiky sa na štadióne odohrávajú aj rôzne futbalové zápasy. Je domovským ihriskom klubu HJK Helsinki, ktorý patrí medzi najúspešnejšie fínske futbalové tímy.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, štadión ponúka aj hlavnú olympijskú halu, kde sú vystavené rôzne umelecké diela a exponáty z minulosti olympijských hier. Návštevníci si tu môžu prehliadnuť napríklad olympijský oheň alebo si prezrieť pamätnú dosku zo slávnostného otvorenia.

Samotné mesto Helsinki ponúka aj iné atrakcie a pamiatky, ktoré si môžete po návšteve olympijského štadióna prezrieť. Medzi najznámejšie patrí Katedrála v Helsinkách, ktorá je jednou z najfotografovanejších miest v kraji. Taktiež neďaleko olympijského štadióna sa nachádza múzeum moderného umenia Kiasma, ktoré je veľkou atrakciou pre milovníkov umenia.

Keďže Fínsko je známe aj svojimi saunami, návštevníci si určite nemôžu nechať ujsť príležitosť vyskúšať saunovanie. V Helsinkách sa nachádza mnoho saun, kde sa môžete oddýchnuť a relaxovať ako miestni obyvatelia.

Celkovo, návšteva Fínska a štadióna v Helsinkách je určite skvelým zážitkom pre všetkých milovníkov športu, histórie a kultúry. Bude to dovolenka, po ktorej si budete na dlho pamätať.


Ubytovanie Fínsko Helsinský olympijský štadión


Fínsko je známe svojou bohatou športovou históriou a športu venovanou kultúrou. A jednou zo symbolických stavieb tejto krajiny je Helsinský olympijský štadión. Táto stavba, postavená v roku 1938, slúži nielen ako športovisko, ale aj ako historické a kultúrne centrum.

Helsinský olympijský štadión, známy aj ako Stadión Olympijských hier 1952, sa nachádza v srdci hlavného mesta Fínska, Helsinkách. Jeho ikonická silueta so strieškou, ktorá pripomína rozbíjajúce sa vlny, je jedným z najpozoruhodnejších symbolov krajiny. Táto architektonická štruktúra bola navrhnutá fínskymi architektmi Yrjö Lindegrenom a Toivo Jänttim, a dodnes patrí medzi ich najvýznamnejšie diela.

Helsinský olympijský štadión bol postavený na mieste, kde sa predtým nachádzal drevený štadión. V roku 1952 ho prešla veľká prestavba, aby bola pripravená na letné olympijské hry. V súčasnosti je to najväčšie športové centrum vo Fínsku a môže pojať približne 42 000 divákov.

Štadión je popredným miestom pre konanie atletických a futbalových podujatí. Medzi najznámejšie udalosti, ktoré sa tu konali, patrí finále futbalového Majstrovstva Európy v roku 2021, ktoré hostilo Helsinky. Okrem toho tu prebiehajú aj súbory, muzikály a iné kultúrne podujatia. Vďaka svojej bohatej histórii sa Helsinský olympijský štadión stáva priliehavým miestom pre všetkých obyvateľov a návštevníkov Fínska.

Okrem športových podujatí a kultúrnych podujatí štadión ponúka aj možnosť ubytovania. Vo vnútri štadiónu sa nachádza komplex moderných a pohodlných ubytovacích priestorov, ktoré sú dostupné pre turistov počas celého roka. Táto súčasť štadiónu je obľúbená predovšetkým u fanúšikov športu, ktorí tu majú príležitosť nielen navštíviť atraktívne podujatia, ale aj stráviť noc na jednom z najpopulárnejších športových miest vo Fínsku.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v Helsinkách, je Helsinský olympijský štadión skvelou voľbou. Jeho poloha je ideálna pre tých, ktorí sa chcú pohybovať po meste, a ponúka výhodnú dostupnosť k hlavným atrakciám, ako je Helsinská katedrála, Senátny námestie a Námestie Mannerheim.

Helsinský olympijský štadión je takým miestom, ktoré návštevníkov vtiahne do svojho bohatého športového ducha a historického odkazu. S ich ubytovacími možnosťami to nie je len športový štadión, ale aj významná kultúrna a turistická atrakcia Fínska.


Počasie Fínsko Helsinský olympijský štadión


Fínsko je krajina známa svojím zaujímavým a premenlivým počasím. A ak hovoríme o počasí v hlavnom meste Helsinki, jedným z najznámejších a historických symbolov je Helsinský olympijský štadión. Tento štadión, postavený pre Letné olympijské hry v roku 1952, je významnou historickou atrakciou a jeho poloha v severnej Európe prináša jedinečné výzvy počasí.

Počasie v Helsinkách môže byť veľmi odlišné v závislosti na ročnom období. V zime sa teploty pohybujú okolo -10 ° C až 0 ° C, s vysokou pravdepodobnosťou sneženia. Vďaka svojmu severnému umiestneniu Helsinky zažívajú krátku zimnú sezónu, ktorá trvá asi štyri mesiace. To znamená, že zimné športy, ako napríklad ľadový hokej a korčuľovanie, majú v Helsinkách veľkú popularitu.

Jar v Helsinkách je obdobím, kedy sa teploty postupne zvyšujú a od konca marca do začiatku júna sa dá očakávať, že sa pohybujú medzi 5 ° C až 15 ° C. Je to pre obyvateľov a návštevníkov často príjemná sezóna, keď môžu po dlhej zime konečne zažiť teplé slnečné dni a začať opäť vychutnávať vonkajšie aktivity. Avšak, aj keď je jar obľúbenou sezónou, je známe, že jej počasie je dosť nepredvídateľné, často sa mení zo slnečného počasia na dážď v priebehu niekoľkých hodín.

Leto v Helsinkách je obdobím, keď je tam najteplejšie počasie. Priemerné teploty v júli a auguste dosahujú približne od 15 ° C do 25 ° C. Toto obdobie tiež často prináša dlhé dni s množstvom slnečného svetla, čo je vítaným kontrastom k dlhým zimným mesiacom. Leto je časom, keď sa Helsinský olympijský štadión ožíva, keďže je domovom mnohých športových a kultúrnych podujatí vrátane koncertov a futbalových zápasov.

Jeseň v Helsinkách je obdobím, keď sa teploty výrazne začínajú chladiť a priemerné teploty sa pohybujú od 5 ° C do 10 ° C. Je to tiež obdobie, keď sa začína značne predlžovať noc a dni sa začínajú znižovať. Jeseň prináša aj zmenu farebnosti, pretože lístie stromov mení svoje farby a vytvára nádherný scenár pre fotografovanie a prechádzky.

Helsinský olympijský štadión je unikátnym miestom, ktoré prináša spolu všetky tieto sezónne zmeny. Jeho veľká otvorená plocha je vystavená prudkej zmene počasia a určite by bolo jedinečným zážitkom sledovať zápas alebo koncert na tomto slávnom štadióne počas nádherného slnečného letného dňa alebo v studených zimných mesiacoch so snehovou pokrývkou.

Toto štadión nie je len športovým arénou, ale aj historickou pamiatkou a symbolom v meste Helsinki. Jeho spojenie s fínskymi počasím rozhodne poskytuje zaujímavý kontrast a príležitosť na rôznorodé skúsenosti pre návštevníkov. Ak sa chystáte navštíviť Helsinky, nezabudnite zvážiť sezónu a počasie, aby ste sa lepšie pripravili na dobrodružstvo na tomto nádhernom historickom štadióne.


Letenka Fínsko Helsinský olympijský štadión


Helsinský olympijský štadión je ikonickou stavbou v hlavnom meste Fínska a je jedným z najväčších štadiónov v Európe. Tento okázalý komplex bol postavený v roku 1938 a slúžil ako hlavná arena počas letných olympijských hier v roku 1952.

Od tej doby sa stalo populárnym miestom pre športové a kultúrne podujatia, z koncertov svetových hviezd po futbalové zápasy a atletické stretnutia.

Obdivovať architektonický dizajn tohto štadiónu môžete z každej strany. Jeho výška dosahuje neuveriteľných 72 metrov a celkový objem sa pohybuje okolo 140 000 m3.

Táto stavba je pre mnohých Fínov hrdosťou a symbolom krajiny. Mnoho koncertov a športových podujatí, ktoré sa tu konajú, majú medzinárodný charakter a prilákajú tisícky návštevníkov z celého sveta.

Pre tých, ktorí sa chcú dostať na Helsinkský olympijský štadión, najlepšou voľbou je letenka do Helsínk, najväčšieho mesta v Fínsku. V hlavnom meste krajiny všetci turisti nájdu nielen fascinujúcu architektúru a krásne výhľady, ale aj mnoho iných zaujímavých vecí, ktoré môžu navštíviť počas pobytu.

Helsinský olympijský štadión je miestom, ktoré každý návštevník Fínska by mal navštíviť. Tento historický športový komplex je dôležitou súčasťou kultúrnej a športovej dejiny krajiny a zostáva obľúbeným miestom nielen pre Fínov, ale aj pre turistov z celého sveta.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky