Nájdite letenky s najlepšou cenou

Fínsko Ylläs

Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Ylläs


1. Kde sa nachádza Ylläs?

Ylläs sa nachádza v oblasti Laponsko v severnom Fínsku.

2. Aké je počasie v Ylläs?

Počasie v Ylläs závisí od ročného obdobia. V zime je zima a v lete je teplejšie. Rovnako ako v iných častiach severného Fínska, zima v Ylläs je veľmi chladná a zasnežená. Letný čas je skôr miernejší a teploty sú okolo 20 - 25 stupňov Celsia.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Ylläs?

Najlepším časom na návštevu Ylläs je zimné obdobie, špeciálne v decembri a januári, keď sú tam najlepšie podmienky na zimné športy.

4. Aké sú najobľúbenejšie zimné aktivity v Ylläs?

Najobľúbenejšími zimnými aktivitami v Ylläs sú lyžovanie, snowboarding a bežecké lyžovanie, zimné prechádzky, jazdy na saních a jazda na snežných skútroch.

5. Môže sa v Ylläs vidieť polárna žiara?

Áno, v Ylläs sa môže vidieť polárna žiara. Najlepšie podmienky na jej pozorovanie sú v zime v období od septembra do marca.

6. Kde sa nachádza najlepšie miesto na sledovanie polárnej žiary v Ylläs?

Najlepšie miesta na sledovanie polárnej žiary v Ylläs sú vrcholy Yllästunturi a Kesänki.

7. Je potrebné mať špeciálnu výbavu na návštevu Yllás?

Áno, odporúča sa mať vhodnú výbavu na lyžovanie a iné zimné športy. Odporúča sa tiež mať vhodnú obuv na chôdzu v snehu a dostatočný počet vrstiev teplých oblečení.

8. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Ylläs?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Ylläs, je letecky do mesta Kittilä a potom pokračovať autobusom alebo taxíkom do Ylläs. Ďalšou možnosťou je cestovať autom z juhu Fínska.

9. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v Ylläs?

V Ylläs sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania od typických fínskych chatiek až po luxusné hotely.

10. Aké sú najlepšie reštaurácie v Ylläs?

V Ylläs sa nachádza celý rad reštaurácií, kde sa podávajú tradičné fínske jedlá, ako aj špeciálne pokrmy z lokálnych surovín. Niektoré z najlepších reštaurácií sú Poro, Tappiman Kurpitsa, Bistro Ylläs ihned a Tahkon Pentuja.


Ubytovanie Fínsko Ylläs


Fínsko Ylläs je jedno z najkrajších oblastí na samom severe krajiny. Sú tu nádherné hory, rozsiahle lesy a tajomné jazerá, čo robí z Ylläsu ideálne miesto na dovolenku pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít. No aby ste svoju dovolenku ešte viac vychutnali, je dôležité mať tiež vhodné ubytovanie.

V Ylläse sa nachádza veľa rôznych typov ubytovania, takže si môžete vybrať podľa toho, čo vám najviac vyhovuje. Či už preferujete luxusné hotely, útulné horské chaty alebo neformálne apartmány, v Ylläse nájdete všetko. Mnohé ubytovacie zariadenia sa nachádzajú priamo vedľa svahov, takže vám neunikne žiadna zimná zábava.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, v Ylläse nájdete niekoľko štvorhviezdičkových hotelov. Tieto hotely ponúkajú komfortné izby s moderným vybavením a dotykom elegance. Okrem toho majú aj wellness centrá, kde si môžete vychutnať relaxačné procedúry po dni strávenom na svahu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú príjemnú atmosféru horskej chaty, sú v Ylläse k dispozícii chaty rôznej veľkosti. Mnohé z týchto chatiek majú tradičný fínsky štýl, s drevenými stenami a krbom, ktorý vytvára útulnú atmosféru. Mnohé chaty majú aj saunu, čo je skvelý spôsob, ako si uvoľniť svaly po dni strávenom na lyžiach.

Pre tých, ktorí preferujú samostatnosť a flexibilitu, apartmány v Ylläse sú ideálnou voľbou. Mnohé apartmány majú vlastné kuchyne, takže si môžete variť svoje vlastné jedlá a vychutnať si rodinnú večeru. Okrem toho majú tieto apartmány aj prístup k vlastnej oblasti na sedenie alebo balkónu, kde si môžete vychutnať výhľad na krásnu fínsku prírodu.

Či už sa rozhodnete pre hotel, chatu alebo apartmán, v Ylläse nájdete ubytovanie podľa vašich potrieb a preferencií. A nezáleží na tom, ktorú možnosť si vyberiete, budete mať vždy blízko k zábave a prírode, čo Ylläsu robí tak výnimočným.


Dovolenka Fínsko Ylläs


Fínsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Európe, ktorá môže ponúknuť veľa rôznych aktivít v každom ročnom období. Ak máte radi zimu a sneh, Ylläs v severnej časti Fínska je miestom, kde strávite nezabudnuteľnú dovolenku.

Fínsko je známe svojou krásnou prírodou a zima tohto krajiny je jedinečná. Mnohí ľudia si vyberajú Fínsko pre jeho zimné aktivity, medzi ktoré patrí napríklad lyžovanie a snowboarding. Na svete sú viaceré miesta, kde je možné sa týmto športom venovať, ale miesto Ylläs je určite jedným z najlepších.

Ylläs sa nachádza v srdci Laponska a leží približne 150 kilometrov severne od poolárneho kruhu. Toto miesto je známe svojimi veľkými trhlinovými kopcami, ktoré ponúkajú skvelé zjazdovky, ako aj takzvaným "živým pozadím". To znamená, že vo všetkých smeroch sú okolo horizontu vidieť veľké lesy a údolia, kde sa pohybujú soby a jeleňovia. Toto miesto tak ponúka skutočne unikátnu zimnú atmosféru.

Kromě lyžování a snowboardingu môžete v Ylläs zažiť veľa iných aktivít. Toto je jedna z najlepších oblastí pre skialpinizmus, kde si môžete vychutnať kopcami mimo zjazdoviek. Ak máte radi adrenalin, skúste si prejsť na snežnici. Pre milovníkov prírody sa tu nachádza niekoľko trás na bežky, ktoré vedú cez krajiny lenivých jazier a prekrásnych lesov.

Ylläs má zároveň tú výhodu, že má množstvo malých kysličníkových chatiek, kde sa môžete ubytovať. Tieto chatky sú malé, ale útulné, a ponúkajú veľmi príjemné ubytovanie pre vašu dovolenku. Pri pobyte v týchto chatkách sa môžete cítiť, akoby ste boli uprostred divočiny, ale dostatočne blízko lyžiarskych zjazdoviek a mnohých iných aktivít.

Takže ak hľadáte zimnú dovolenku, ktorá ponúkne nielen lyžovanie a snowboarding, ale aj množstvo iných zimných aktivít, Ylläs v Fínsku je skutočne unikátnou destináciou. Svojou krásnou prírodou a malými kysličníkovými chatkami, Vám poskytne nezabudnuteľný zážitok a pobyt v tomto mieste určite nebudete ľutovať.


Počasie Fínsko Ylläs


V Fínsku sa nachádza jedno z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk – Ylläs. Toto stredisko sa nachádza v severnej časti Fínska, v Laponsku, a ponúka turistom nielen výborné lyžovačky, ale aj krásnu prírodu a veľa aktivít.

Počasie v oblasti Ylläs sa veľmi líši v závislosti od ročného obdobia. Najlepší čas na návštevu tejto oblasti je zimné obdobie, kedy tu je snehová pokrývka a teploty sú nízke. Od novembra do apríla sa tu teploty pohybujú okolo -10°C a súčasne je tu pomerne suché počasie.

V lete sú teploty v oblasti Ylläs tiež príjemné, no je tu vyššia miera zrážok. Toto obdobie je vhodné na turistiku a cykloturistiku, keďže príroda v okolí je nádherná a ponúka mnoho možností na výlety.

Ak však plánujete návštevu lyžiarskeho strediska Ylläs, musíte brať do úvahy aj fakt, že tu je veľmi krátky deň. V januári sa slnko vynorí na niekoľko hodín a v noci sa na oblohe zjavujú nádherné polárne svetlá.

Celkovo je počasie v oblasti Ylläs vhodné najmä pre milovníkov zimných športov, no aj tí, ktorí preferujú turistiku a cykloturistiku, si tu nájdu svoju výzvu. V každom prípade, krása miestnej prírody a jej bohatá zver až dovolia zabudnúť na klimatické podmienky a užiť si príjemnú dovolenku v krásnom prostredí.


Letenka Fínsko Ylläs


Fínsko je jednou z najkrajších krajín na svete so svojimi nekonečnými horskými panorámami, jazerami a zasnúbenými lesmi. Jedným z najobľúbenejších miest, ktoré by si mal navštíviť, je malá horská dedinka Ylläs.

Ak máš v pláne navštíviť Fínsko, potom by si nemal vynechať Ylläs. Nachádza sa na severe krajiny v oblasti Laponsko a je známa svojou úchvatnou prírodou a celoročnými aktivitami. Ako sa sem dostaneš? Samozrejme, že cez letisko!

Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Fínska a na letisko v Ylläsi. Medzi najpopulárnejšie patria Finnair, Norwegian Air a Ryanair. Pretože Ylläs je veľmi malou dedinkou, neexistuje priamo spojenie z veľkých medzinárodných letísk. Preto budeš musieť najskôr lietať do Helsínk a potom si zvoliť vnútroštátny let alebo cestu autom alebo autobusom do dedinky Ylläs.

V závislosti od tvojho miesta odletu a letiskových spojení, ceny leteniek môžu byť rôzne. Priemerná cena letenky z mestá ako Budapešť alebo Viedeň sa pohybuje v rozmedzí 200-300 eur. Je tiež dôležité mať na pamäti, že Fínsko je zime známe, takže ak plánuješ cestovať počas zimnej sezóny, ceny môžu byť vyššie.

Po prílete na letisko v Ylläsi je potrebné si zabezpečiť dopravu do dedinky. Väčšina hotelov a chatiek ponúka transfer z letiska, alebo si môžeš prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu. Ylläs je vzdialený približne 40 kilometrov od letiska a cesta by nemala trvať dlhšie ako hodinu.

Teraz, keď si sa dostal do Ylläsu, môžeš začať objavovať jeho krásu. Nevyhnutné miesto je národný park Pallas-Yllästunturi, kde nájdeš množstvo turistických chodníkov, lyžiarskych tratí a jazier. Ak si zimný nadšenec, určite si musíš vyskúšať lyžovanie alebo snowboarding na svetoznámych zjazdovkách Ylläs Ski Resort. Ak preferuješ jazdu na psom sání alebo prechádzky na snežných topánkach, môžeš získať veľa zážitkov v mrazivom krajinnom parku.

Pre tých, ktorí sa vydajú na cestu do Fínska počas letnej sezóny, ponúka Ylläs množstvo možností na turistiku, cyklistiku a rybolov. Môžeš sa tiež odvážiť na výlet na polárny kruh, kde budeš mať možnosť počas letných mesiacov skúsiť zážitkový turistiku v bezhraničných lesných krajinách.

Cesta do Ylläsu začína na letisku, kde so začiatkom letnej sezóny viacero leteckých spoločností ponúka letenky do Fínska. Takže, čo čakáš? Zarezervuj si letenku a zaži nezabudnuteľnú dovolenku v jednej z najkrajších oblastí Fínska.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky