Nájdite letenky s najlepšou cenou

Francúzsko Amiens

Dovolenka Francúzsko Amiens


Amiens je úchvatné mesto v severnom Francúzsku, ktoré ponúka bohaté dedičstvo a fascinujúcu kultúru. Je ideálnym miestom na strávenie dovolenky, či už sa zaujímate o históriu, architektúru, umenie alebo len jednoducho chcete prežiť príjemný relaxačný čas.

História mesta siaha až do starovekého Rímskeho impéria a jeho bohaté histórie sú viditeľné na každom rohu. Najznámejšou atrakciou Amiens je bezpochyby jeho nádherná gotická katedrála Notre-Dame, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Je považovaná za jednu z najkrajších gotických katedrál na svete a je dominujúcou črtou mesta. Nenechajte si ujsť možnosť navštíviť jej vnútorné prevedenie, kde nájdete pozoruhodné vitráže a impozantné sochy.

Okrem katedrály je v Amiens aj veľa iných pamiatok, ktoré stoja za návštevu. Napríklad Tour Perret, ktorá je prvou stavbou z oceľa v Európe a ponúka výhľad na celé mesto. Taktiež tu nájdete Maison de Jules Verne, múzeum venované slávnemu francúzskemu spisovateľovi, ako aj bohatú zbierku moderného umenia v Muzeu Picardie.

Jedným z najpríjemnejších zážitkov v Amiens je prechádzka okolo jeho malebného kanálu. Môžete si požičať loďku alebo len posedieť v jednom z mnohých kaviarní a reštaurácií s výhľadom na vodu. Je to ideálne miesto na oddych a relaxáciu po celodennom objavovaní mesta.

Ak máte chuť na obľúbené francúzske dobroty, určite nevynechajte návštevu miestnych trhov, kde si môžete vychutnať čerstvé miestne potraviny a výrobky. Amiens je tiež známe svojou tradičnou gastronómiou, ako je napríklad slávny dezert zvaný "Macaron d'Amiens", ktorý si určite musíte vyskúšať.

Amiens je priateľské a pohodové mesto s bohatou kultúrou a krásnou architektúrou. Jeho atmosféra je príjemná a ľudia sú milí a ústretoví. Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku, ktoré kombinuje bohatú históriu s relaxáciou a francúzskym šarmom, Amiens je skvelou voľbou. Navštívenie tohto úžasného mesta vás rozhodne neomrzí a bude to nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Amiens


1. Kde sa nachádza Amiens?
Amiens sa nachádza vo Francúzsku, v regióne Hauts-de-France.

2. Aká je veľkosť mesta Amiens?
Amiens je približne 49 štvorcových kilometrov veľké.

3. Koľko obyvateľov má Amiens?
Amiens má približne 135 000 obyvateľov.

4. Aká je najznámejšia pamiatka v Amiens?
Najznámejšou pamiatkou v Amiens je katedrála Notre-Dame de Amiens, ktorá je zapísaná na zozname UNESCO.

5. Má Amiens letisko?
Áno, Amiens má letisko s názvom Aéroport d'Amiens-Glisy.

6. Aké sú populárne podujatia v Amiens?
V Amiens sa každoročne koná Festival svetla, ktorý pritiahne tisíce návštevníkov. Ďalším populárnym podujatím je hráčska trhová výmena, ktorá sa koná v auguste.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Amiens?
Amiens ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov.

8. Ako sa dostanem z Paríža do Amiens?
Z Paríža do Amiens sa dá dopraviť vlakom, autobusom alebo autom. Najrýchlejšou možnosťou je vlak, ktorý trvá približne 1,5 hodiny.

9. Aké sú tradičné jedlá v Amiens?
V Amiens sú populárne tradičné jedlá ako duck confit, flamande flamiche (cibuľový koláč) a fricadelles (pultové masové kúsky).

10. Aké atrakcie mimo Amiens stoja za návštevu?
V blízkosti Amiens sa nachádza známe vojenské miesto Somme, ktoré stojí za návštevu kvôli histórii Prvej svetovej vojny. Ďalšou atrakciou je zámok Chantilly, ktorý sa nachádza asi hodinu jazdy od Amiens.


Počasie Francúzsko Amiens


Amiens je krásne a historické mesto v regióne Hauts-de-France vo Francúzsku. Nachádza sa v severnej časti krajiny a je hlavným mestom departementu Somme. Mesto je známe svojou bohatou kultúrou a starobylým opevneným mestským jadrom, ktoré je zároveň zapsané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Počasie v Amiens je typické pre kontinentálnu klimatickú oblasť, s miernymi letami a chladnými zimami. Letná teplota sa pohybuje medzi 20 a 25 stupňami Celzia, s niekedy vyššími teplotami počas horúcich vln. Príjemné teploty sú obvyklé od júna do septembra, čo robí Amiens ideálnym miestom na letné dovolenky.

Zimné obdobie v Amiens je však chladnejšie a teploty sa pohybujú okolo 0 stupňov Celzia. Sneženie je bežné, čo dodáva mesto pôvabnú a kúzelnú atmosféru. Turističky toto obdobie využívajú na návštevu historických pamiatok a zároveň na zážitok z prechádzky uličkami zasneženého mesta.

Jeseň v Amiens je rozmanitá, s miernymi teplotami okolo 10 až 15 stupňov Celzia. Mesto sa mení na farebnú paletu, keď sa stromy obliekajú do zlatej, červenej a oranžovej farby listov. To je najlepší čas na prechádzku v parkoch a záhradách, ako napríklad známy Park Saint-Pierre.

Jar je obdobím, keď sa príroda v Amiens prebúdza k životu. Teploty sa začínajú zvyšovať, s priemernou teplotou okolo 15 až 20 stupňov Celzia. Kvety a zelené trávnaté plochy rozkvitajú, čo prispieva k úchvatnej atmosfére mesta.

Keď navštívite Amiens, mali by ste sa pripraviť na rôzne poveternostné podmienky a nezabudnite sa obliecť do vrstvovitých oblekov, aby ste boli pripravení na teplotné zmeny. Mesto je krásne v každom ročnom období a ponúka bohaté kultúrne a historické skvosty pre svojich návštevníkov.

Ak plánujete navštíviť Amiens, nezabudnite sa tiež informovať o aktuálnom počasí pred cestou, aby ste vedeli, čo očakávať a mohli sa pripraviť na prípadné zmeny. Bez ohľadu na ročné obdobie, Amiens vás určite očarí svojou krásou a šarmom.


Letenka Francúzsko Amiens


Ak plánujete cestu do Francúzska, návšteva mesta Amiens by mohla byť skvelou voľbou. Toto malebné mesto sa nachádza v severnej časti krajiny a ponúka množstvo historických pamiatok, krásnych parkov a vynikajúcu kuchyňu.

Cesta do Amiens je jednoduchá a pohodlná. Môžete sa tam dostať letecky, čo je najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob cestovania. Medzinárodné letisko v Paríži je najbližším letiskom, ktoré ponúka letecké spojenie do Amiens. Existujú pravidelné lety, ktoré trvajú zhruba jednu hodinu, čo je veľmi výhodné. Po príchode na letisko v Paríži si môžete požičať auto alebo využiť verejnú dopravu a cesta do Amiens by mala trvať približne dve hodiny.

Keď prídete do Amiens, nevynechajte návštevu jeho najznámejšej pamiatky - katedrály Notre-Dame. Táto gotická katedrála je považovaná za jednu z najkrajších v celej Európe a je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Je to skvelé miesto na poznávanie histórie a architektúry. Nezabudnite sa pozrieť na jej slávnu fasádu a vnútorný interiér s veľkými vitrážami.

Po návšteve katedrály si môžete vybrať niektorý z mnohých parkov v meste a relaxovať. Jeden z najkrajších je Parc Saint-Pierre, ktorý ponúka rozmanité kvetinové záhony, rybníky a zeleň. Je to úžasné miesto na piknik alebo neformálne prechádzky.

Okrem toho Amiens ponúka aj bohatú kultúrnu scénu. Môžete navštíviť Múzeum Picardie, kde nájdete zbierky umenia a histórie z regiónu. Navštívte aj Mégacité, moderné výstavisko, kde sa konajú rôzne výstavy, koncerty a podujatia.

Ak milujete gastronómiu, Amiens vám tiež nepríde na kráse. Toto mesto je známe ako hlavné mesto "fica au macre", čo je miestna špecialita z mäsa a cibuľových koláčikov. Nájdete tu veľa reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné jedlá a regionálne víno.

Vzhľadom na svoju polohu v severnom Francúzsku je Amiens ideálnou zastávkou na ceste do iných veľkých miest, ako je Paríž alebo Lille. Môžete si rezervovať ubytovanie v Amiens na niekoľko dní a zároveň si užiť jeho krásu a históriu.

Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť históriu, umenie a prírodu, letenka do Amiens je skvelou voľbou. Jeho bohaté dedičstvo a malebné prostredie vás určite očaria. Nechajte sa uniesť krásou tohto úžasného mesta a zažite nezabudnuteľnú dovolenku vo Francúzsku.


Ubytovanie Francúzsko Amiens


Amiens je mesto nachádzajúce sa v severnom Francúzsku a je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Ak sa plánujete navštíviť toto fascinujúce mesto, určite budete potrebovať správne ubytovanie, aby ste si mohli oddýchnuť a načerpať sily počas svojej dovolenky. V nasledujúcom článku vám predstavím niektoré z najlepších možností ubytovania v Amiens.

Jednou z najpopulárnejších možností ubytovania v Amiens je hotel alebo penzión. V meste je dostatok hotelov rôznych kategórií, čo znamená, že si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu. Väčšina hotelov sa nachádza v blízkosti centra mesta a ponúka pohodlné izby so všetkými modernými vybaveniami. Niektoré z nich majú aj reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a nápoje.

Ďalšou možnosťou ubytovania v Amiens je rezervácia súkromného apartmánu alebo domu. Táto voľba je ideálna pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a nezávislosti. Mnoho ľudí ponúka svoje domovy na prenájom cez rôzne platformy, kde si môžete vybrať z rôznych možností podľa veľkosti, vybavenia a ceny. Byť v súkromnom apartmáne alebo dome vám tiež umožní zažiť skutočný miestny život a cítiť sa ako doma v Amiens.

Ak preferujete niečo viac jedinečné a špeciálne, môžete si zarezervovať pobyt v malebnej dedinke alebo vidieckom rezorte v blízkosti Amiens. Tieto destinácie ponúkajú pokoj a pokoj od mestskej zhonu a okrem toho budete môcť skúsiť miestne jedlá, tradície a kultúru. Mnohé dedinky majú historické budovy a sú obklopené prirodzenou krásou, čo poskytuje jedinečný a nezabudnuteľný pobyt.

Nájdeme tu aj možností ubytovania ako sú kempy a karavany, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí majú radi dovolenky v prírode. Okolité lesy a jazerá vám ponúkajú možnosť vybrať sa na prechádzky a jednoducho sa rozlúčiť s mestským prostredím. Kempy a karavany v Amiens majú obvykle všetky potrebné vybavenie, ako sú sprchy, toalety a kuchynské kúty, aby ste sa mohli cítiť pohodlne a ako doma.

V závislosti od vašich preferencií a rozpočtu máte v Amiens veľa možností na výber ubytovania. Nech už si vyberiete hotel, súkromný apartmán, vidiecky rezort alebo kemp, dôležité je nájsť si miesto, kde sa budete cítiť pohodlne a príjemne počas svojho pobytu. S týmto správnym ubytovaním si môžete užiť všetky zaujímavosti a krásy Amiens a zažiť úžasné zážitky, ktoré vám toto mesto ponúka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky