Nájdite letenky s najlepšou cenou

Francúzsko Avignon

Letenka Francúzsko Avignon


Ak plánujete navštíviť Francúzsko, určite nezabudnite zahrnúť Avignon do vašich cestovateľských plánov. Okúzľujúce mesto je obklopené historickými hradbami a je známe pre svoju katedrálu Notre-Dame-des-Doms a Palais des Papes, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Zatiaľ čo návštevníci tu prídu na chuť nádherným výhľadom na rieku Rhônu a upokojujúcim zážitkom v záhradách Rocher des Doms, turistické atrakcie tejto oblasti sa však neobmedzujú len na tieto pamiatky.

Najprv si však musíte vybaviť letenku do Avignonu. Našťastie existuje mnoho spoločností ponúkajúcich letenky do Avignonu s množstvom príletov a odletov. Väčšina letov do Avignonu sa uskutočňuje s prestupom v Paríži, takže sa odporúča si skontrolovať vaše lety skôr, ako sa vyberiete na cestu.

Po prílete do letiska Avignon, môžete nájsť autobusovú a taxiskovú službu, ktorá vás rýchlo a pohodlne privedie do centra mesta. Ak radi cestujete vlakom, môžete využiť francúzsku železničnú sieť, ktorá vás z letiska privezie až do hlavnej stanice Avignon TGV.

Keď sa dostanete do centra mesta, budete mať veľa možností stráviť váš čas. Pokojné prechádzky po starom meste je príjemnou aktivitou, ktorá vás prenesie späť v čase. Obliekanie sa do kostýmov a následovanie trasy Dámy z Avignonu, miestnej tradície, je ďalšou zábavnou aktivitou, ktorá vás dostane do francúzskej kultúry.

V okolí Avignonu je množstvo obcí, ktoré vám ponúknu pohľad na miestne vinice a potravinárske výrobky, ktoré sú charakteristické pre oblasť. Pôjdete si prechádzať vinohradmi a ochutnáte sýry, chleby a víno medzi Poligny a La Garde-Adhémar, cez Uchaux a Cairanne.

Nebudete ľutovať, že ste si zvolili letenku do Avignonu, pretože toto francúzske mesto vás nadchne svojou krásou, kultúrou a gurmánskymi zážitkami. Ak teda hľadáte romantický únik alebo si jednoducho chcete užiť dovolenku vo Francúzsku, let do Avignonu bude skvelou voľbou!


Počasie Francúzsko Avignon


Francúzsko je známe svojimi rôznorodými klimatickými podmienkami a jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v tejto krajine je Avignon. Nachádza sa na juhu Francúzska a pýši sa slnečným a teplým počasím väčšinu roka.

Avignon má stredomorské podnebie, čo znamená, že sa tu tešíte teplým letom s miernymi zimami. Letá sú dlhé a horúce, s priemernými teplotami sa pohybujúcimi okolo 30 stupňov Celzia. Táto oblasť tiež ponúka veľké množstvo slnečných dní, čo je skvelé pre turistov, ktorí chcú stráviť čas na pláži alebo prirodzených krásach v okolí.

Zimy v Avignone sú miernymi a suchými. Priemerné teploty sa držia okolo 10 stupňov Celzia. Aj keď to nie je tak chladné ako na severnejšej časti Francúzska, stále sa môže stať, že zažijete chladné a veterné dni. Práve v tejto sezóne môžete zažiť aj viac daždivých dní, pretože zrážky sú v tejto oblasti častejšie.

Jeseň a jar v Avignone sú obdobia s teplejším a miernym podnebím. Teploty sa pohybujú medzi 15 a 20 stupňami Celzia, čo je ideálne pre tých, ktorí sa chcú vybrať na prechádzku po meste, obdivovať historické pamiatky alebo objavovať okolitú prírodu.

Ak plánujete návštevu Avignonu, leto je obdobím, kedy mesto žije najviac. Mesto sa každoročne mení na epicentrum kultúry a umenia vďaka slávnemu festivalu Avignonského divadla. Toto medzinárodné podujatie je domovom rôznych divadelných predstavení, koncertov a umeleckých vystúpení, ktoré pritahujú návštevníkov z celého sveta.

Avignon je skutočným rajom pre milovníkov slnka a prírody. Okolie plné viníc a olivových hájov ponúka možnosti na prechádzky, cykloturistiku a výlety. Pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť veľkým davom turistov, jar a jeseň sú perfektným obdobím na návštevu, keďže je menej turistov a príroda začína ožívať.

Francúzsko je krajinou s bohatou históriou a krásnou prírodou a Avignon je jedným z najlepších miest na objavovanie toho všetkého. Chcete si užiť slnečné dni, prechádzky po malebných uličkách a ochutnávku výnimočnej francúzskej kuchyne? Potom sa neváhajte vydať do Avignonu a zažiť jedinečnú atmosféru tohto nádherného mesta v južnom Francúzsku.


Ubytovanie Francúzsko Avignon


Francúzsko sa môže pochváliť mnohými turistickými atrakciami, ktoré ročne pritiahnu milióny návštevníkov. Jedným z najkrajších miest v krajine je mesto Avignon, ktoré sa nachádza na juhu Francúzska, v regióne Provence. Mesto Avignon je známe svojou krásnou architektúrou, obklopeným tichým prostredím a pestrou ponukou kultúrneho diania.

Ubytovanie v Avignone je bohaté a ponuka je rozmanitá. Od luxusných hotelov až po kempy, preverené hotely a nízko nákladové hostely, Avignon má pre každého niečo. Medzi najobľúbenejšie miesta na ubytovanie patria staré kusy koloniálneho obdobia, ktoré boli zrekonštruované a premenené na hotely a apartmány. Tie sú ideálne pre tých, ktorí sa radi ponoria do histórie a kultúry mesta.

V Avignone je aj niekoľko moderných hotelov, ktoré sú vybavené všetkými podnetmi súčasného sveta. Tieto hotely poskytujú vynikajúce služby, ako sú bazény, tenisové kurty, fitness centrá a spa. Hotel La Mirande je bez pochýb najluxusnejším hotelom v Avignone a ponúka nezávislosť, ktorú nemôže ponúknuť žiadny iný hotel.

Ak hľadáte ubytovanie pre menšie budget, potom je ideálna voľba pre vás hostel. Avignon má niekoľko hosteli, ktoré sú cenovo dostupné a ponúkajú skutočne dobré možnosti. Medzi najobľúbenejšie hostely patria Hostel Central, Les trois matons a Auberge de Jeunesse.

Osoby, ktoré hľadajú niečo medzi hotely a hostely, by mohli mať záujem o penzióny a bed and breakfasts. Tieto typy ubytovania sú o niečo drahšie ako hostely, ale cenovo výhodnejšie ako hotely. Ideálne pre rodiny a skupiny, ktoré sa chystajú prežiť noc v meste.

V Avignon sú aj kempy, ktoré ponúkajú odľahlé a príjemné prostredie pre turistov. Základné vybavenie určené pre kempovanie ako stan, spacák či vrecková lampa, si môžete prenajať priamo na mieste. Ceny kempov sú vynikajúce a časom sa stanú ešte viac prijateľnými.

Nakoniec, nezabudnite si včas zarezervovať ubytovanie, aby ste sa uistili, že budete mať miesto pre svoje potreby. Avignon ponúka mnoho rôznych možností ubytovania, ktoré vyhovujú každému, od luxusných hotelov po kempy. Návšteva Avignonu bude určite nezabudnuteľnou skúsenosťou.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Avignon


1. Aké je počasie v Avignone?
Odpoveď: Avignon má mediteránsky podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Teploty v lete sa môžu pohybovať od 25°C-35°C.

2. Kde sa nachádza Avignon?
Odpoveď: Avignon sa nachádza v juhovýchodnej časti Francúzska v regióne Provence-Alpes-Côte d'Azur.

3. Kde sa nachádza letisko v Avignone?
Odpoveď: Letisko v Avignone neexistuje. Najbližšie letiská sú v Marseille, Montpellier a Nimes.

4. Ako sa dostanem z letiska do Avignone?
Odpoveď: Najlepší spôsob je požiadať taxi alebo si prenajať auto. Existujú však aj autobusové spoje alebo vlakové spojenia.

5. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Avignone?
Odpoveď: Najznámejšie turistické atrakcie v Avignone sú Palác pápežov, most svätej Bénezet, Katedrála Notre Dame des Doms, múzeum Calvet a mnoho ďalších.

6. Kedy sa koná festival v Avignone?
Odpoveď: Festival v Avignone sa koná každé leto (od polovice júla do polovice augusta) a je to kultúrne podujatie s množstvom predstavení a vzrušujúcou atmosférou.

7. Je Avignon bezpečné mesto?
Odpoveď: Áno, Avignon je považované za bezpečné mesto, ale ako v každom meste by ste mali byť opatrní a sledovať svoje cennosti.

8. Aké sú miestne jedlá v Avignone?
Odpoveď: V Avignone sú populárne jedlá z červenej alebo zelenej papriky, ktoré sú pripravované v rôznych variáciách. Ďalej sú tu aj tradičné pokrmy ako ratatouille, bouillabaisse alebo grilované krevety.

9. Koľko stojí hotel v Avignone?
Odpoveď: Ceny hotelov v Avignone sa líšia v závislosti od kvality a umiestnenia hotelu. Naše odporúčanie je pozrieť sa na jednotlivé hotely a porovnať ceny.

10. Aké sú možnosti dopravy v Avignone?
Odpoveď: V Avignone je k dispozícii verejná doprava (autobusy a vlaky), ale pre pohodlie a flexibilitu odporúčame si prenajať auto. Mesto sa dá prechádzať aj pešo alebo na bicykli.


Dovolenka Francúzsko Avignon


Avignon: Poklad na juhu Francúzska

Ak hľadáte ideálne miesto pre dovolenku v južnom Francúzsku, mali by ste zvážiť návštevu miesta menom Avignon. Táto malebná historická destinácia, zároveň hlavné mesto departementu Vaucluse, je známa svojou jedinečnou kultúrou, krásou a bohatým dedičstvom.

Avignon sa nachádza na brehu rieky Rým a je povestné svojim stredovekým opevnením. Jeho najznámejšou atrakciou je Palác pápežov, ktorý bol kedysi sídlom pápežov a je dnes zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Tento majestátny palác, s jeho nádhernou architektúrou a rozsiahlými záhradami, ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na život a moc pápežov v stredoveku.

Okrem Paláca pápežov si môžete vychutnať aj prechádzku starým mestom Avignon, ktoré je známe svojimi úzkymi uličkami, historickými domami a reštauráciami ponúkajúcimi lahodné tradičné jedlá. Neváhajte ochutnať miestne špeciality ako ratatouille, bouillabaisse alebo jahňacie kotletky s bylinkami.

Pokiaľ hľadáte kultúrne zážitky, nezmeškajte návštevu známeho Avignonského festivalu. Tento renomovaný festival je jedným z najväčších v celej Európe a ponúka pestrý program divadelných predstavení, tancu, hudby a filmu. Pre milovníkov umenia je tu aj múzeum Calvet, domov významnej zbierky umenia z obdobia od stredoveku po modernejšie diela.

Avignon je však nielen o histórii a kultúre, ale ponúka aj príjemné možnosti pre oddych a relaxáciu. Môžete sa vydať na piknik do okolitých vinohradov, ktoré sú známe svojimi vynikajúcimi vínnymi kobylkami, alebo sa vybrať na prechádzku Rýnom. Milovníci prírody si môžu užiť aj návštevu Mont Ventoux, známej ako "Gigant Provence", ktorá ponúka nádherné výhľady a možnosť prechádzok a cyklistiky.

Avignon je vybavené aj kvalitnými ubytovacími možnosťami, vrátane hotelov a B&B, a miestnou gastronómiou, ktorá vám umožní skúsiť autentické francúzske pokrmy.

Na záver by som ešte rád spomenul, že Avignon je výborným východiskovým bodom pre objavovanie ďalších okolitých miest a atrakcií. Ak máte možnosť, zabezpečte si prenájom auta a navštívte obľúbené miesta ako Gordes, Roussillon alebo Arles, ktoré sú len krátkou jazdou odtiaľto.

Celkovo povedané, Avignon je ideálnou destináciou pre dovolenku s bohatou históriou, kultúrou a prírodou. Navštívte toto malé mesto na juhu Francúzska a presvedčte sa o jeho kúzle sami.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky