Nájdite letenky s najlepšou cenou

Francúzsko Biarritz

Dovolenka Francúzsko Biarritz


Dovolenka v Biarritze: Kombinácia krásnej pláže a bohémskej atmosféry

Biarritz je malebné mesto na juhozápade Francúzska, ktoré je známe svojou bohémskou atmosférou, nádhernými plážami a krásnou prírodou. Toto pôvabné letovisko privíta každého návštevníka šarmom svojich elegantných budov, úchvatnými výhľadmi na oceán a bohatou kultúrnou scénou.

Keďže Biarritz leží na pobreží Biskajského zálivu, jeho najväčšou atrakciou je samozrejme jeho pláž. Pláž Grande Plage je najznámejšia a nachádza sa len pár minút chôdze od centra mesta. Je tu dostatok miesta na opaľovanie, hránie si vo vlnách alebo prechádzky pozdĺž malebného pobrežia. Ak sa chcete vyhnúť väčšiemu ruchu, môžete navštíviť aj menej preplnené pláže ako napríklad Plage de la Milady alebo Plage de la Côte des Basques, ktorá je známa svojimi surfovými podmienkami.

Okrem pláží je Biarritz aj zaujímavým miestom pre kultúrne aktivity. Mesto je domovom mnohých historických pamiatok, vrátane majestátneho Hotelu du Palais, postaveného v 19. storočí pre Napoleona III. Ak máte záujem o históriu, odporúčame navštíviť Morský múzeum, kde si môžete pozrieť bohatú zbierku morských živočíchov.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, nechýba v okolí Biarritzu množstvo možností. Môžete si urobiť výlet na vrchol La Rhune, ktorý ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Ak ste fanúšikmi golfového športu, Biarritz je známy svojimi golfovými ihriskami s panoramatickými výhľadmi na more.

Ako francúzske mesto nemôže Biarritz chýbať na gastronomickom zozname. Množstvo reštaurácií a kaviarní vás poteší výbornými morskými plodmi a ďalšou lokálnou kuchyňou. Uvoľnite sa pri sklenke francúzskeho vína a ochutnajte miestne špeciality, ako je napríklad plnjená paštéta s jahňacím mäsom alebo tradičný baskický koláč.

Navštíviť Biarritz je ideálne v lete, keď sa mesto premení na živé letovisko plné turistov a kulturálnych podujatí. Avšak aj v iných ročných obdobiach má mesto svoje čaro s pokojnou atmosférou a miernymi teplotami.

Dovolenka v Biarritze ponúka kombináciu nádherných pláží, bohémskej atmosféry a krásnej prírody. Nech už si vyberiete slnenie na pláži, prechádzky okolo historických pamiatok alebo prebývanie v jednej z mnohých reštaurácií, určite si sem prinášate nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Francúzsko Biarritz


Biarritz, perla francúzskeho pobrežia Biarritz leží na juhozápade Francúzska, na pobreží Biskajského zálivu. Táto nádherná destinácia, ktorá sa tiahne pozdĺž Atlantického oceánu, je známa svojimi krásnymi plážami, bohatou históriou a vynikajúcimi podmienkami pre surfovanie. Ale aké je v skutočnosti počasie v Biarritze?

Biarritz je známy svojím teplým a mierne vlhkým podnebím, ktoré je typické pre oceánske oblasti. Letá sú relatívne teplé a zimy sú miernych teplôt, čo robí z tohto miesta ideálnu destináciu pre návštevníkov počas akéhokoľvek obdobia roka.

Počas leta teploty vzduchu v Biarritze dosahujú približne 20 - 25 stupňov Celzia, pričom teploty vody sa pohybujú okolo príjemných 20 stupňov. Tieto teploty spolu s častými vlnami si získali Biarritzu povesť jedného z najlepších miest na svete pre surfovanie. Mnoho reštaurácií, barov a obchodov sú otvorené, čo vytvára živú atmosféru na uliciach a na pláži.

Jeseň v Biarritze je zvyčajne daždivá. Aj keď teploty stále dosahujú približne 15 - 20 stupňov Celzia, je tu vyššia pravdepodobnosť dažďov, ktoré môžu byť náhle a silné. To však nijako neohrozuje krásu tejto regiónu. Práve naopak, dažďové prehánky dávajú rastlinstvu a krajinám živý a svieži vzhľad.

Zima v Biarritze je pomerne mierna. Teploty vzduchu sa pohybujú okolo 10 - 15 stupňov Celzia, čo znamená, že môžete ešte stále užívať prechádzky po pláži alebo si posedieť na vonkajších terasách kaviarní. Aj keď sa teplota vody v oceáne v tomto období zníži, stále je to dosť teplo na to, aby si niekto s dážďovými topánkami na nohách mohol vyskúšať surfovanie.

Jar v Biarritze je obdobím, keď sa mesto prebúdza k životu. Teploty stúpajú na 15 - 20 stupňov Celzia a prichádza menej zrážok. Pláže sa opäť napĺňajú turistami a miestnymi obyvateľmi, ktorí sa vracajú, aby si užili príjemné počasie a krásne scenérie, ktoré Biarritz ponúka.

V záverečnom zhrnutí je počasie v Biarritze celkovo priaznivé pre návštevu počas celého roka. Mimo letnej sezóny ale môžu byť prítomné dažde, ktoré niekedy môžu byť silné. Ak ste fanúšikom surfovania alebo jednoducho túžite po dovolenke na krásnych plážach s úchvatným výhľadom, Biarritz by mala byť na vašom zozname príťažlivých destinácií.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Biarritz


1. Kde sa nachádza Biarritz?
Biarritz sa nachádza v južnej Francúzsku, v blízkosti španielskej hranice, na pobreží Atlantického oceánu.

2. Aký je najbližší letisko do Biarritzu?
Najbližšie letisko je Medzinárodné letisko Biarritz-Anglet-Bayonne, ktoré sa nachádza približne 5 kilometrov od centra mesta.

3. Aký je najlepší spôsob dopravy z letiska do Biarritzu?
Najlepšie je využiť miestne taxi alebo autobusovú dopravu, ktorá je k dispozícii priamo pred letiskovými terminálmi.

4. Aký je klimatický charakter Biarritzu?
Biarritz má mierny oceánsky podnebí, s mierne teplými letami a miernymi zimami. Letné teploty sa pohybujú okolo 20-25 stupňov Celzia, zatiaľ čo zimné teploty sa držia okolo 10-15 stupňov Celzia.

5. Čo je hlavnou atrakciou v Biarritze?
Hlavnou atrakciou v Biarritze je jeho nádherná pláž, ktorá je obľúbená u surferov a milovníkov vodných športov. Mesto je tiež známe svojimi elegantnými architektonickými pamiatkami, ako napríklad Kasíno Biarritz a Biarritz Lighthouse.

6. Aké sú najlepšie pláže v Biarritze?
Najlepšie pláže v Biarritze sú Grande Plage, Côte des Basques a Plage du Miramar. Tieto pláže majú čistý piesok a sú ideálne na opaľovanie a relaxáciu.

7. Sú v Biarritze nejaké historické pamiatky?
Áno, v Biarritze je niekoľko historických pamiatok, vrátane Château d'Ilbarritz, ktorý bol postavený v 19. storočí, a Thalasso Hotel, ktorý je známy svojimi termálnymi kúpeľmi.

8. Čo je typické jedlo v Biarritze?
Typické jedlo v Biarritze zahŕňa čerstvé morské plody, ako sú ústredne miesto postavené ústredne vyrábané kaviár, ústredne postavený ústredne zachytený ústredne vyrobená ryba a ústredne stredne stredie stredne stredne z nich stredne vyrobená ústredne vyrobená ústredne zakúpená ústredne zakúpená ústredne zakúpená ústredne

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Biarritzu?
Najlepším časom na návštevu Biarritzu je typicky v lete, keď je počasie teplé a slnečné. Od júna do septembra je to obdobie, kedy je najviac turistov a je možné využiť pláže a vodné športy.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Biarritze?
V Biarritze je dostupných množstvo ubytovacích možností, vrátane hotelov, apartmánov a malých rodinných penziónov. Cena ubytovania sa môže líšiť v závislosti od sezóny a typu ubytovania.


Letenka Francúzsko Biarritz


Francúzsko, známe svojou bohatou históriou, nádhernými plážami a pôsobivou architektúrou, je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií vo svete. V rámci tejto krajiny existuje množstvo fascinujúcich miest, ktoré si zaslúžia návštevu. Jedným z nich je aj nádherné mestečko Biarritz, ktoré je obľúbeným letoviskom a poskytuje nekonečné možnosti pre relaxáciu a oddych.

Aké je najlepšie spôsob ako sa dostať do Biarritzu? Ideálnou možnosťou je samozrejme využiť leteckú dopravu a zakúpiť si letenky priamo do tejto destinácie. Lotyšské aerolinky Air Baltic a francúzske aerolinky Air France ponúkajú priame lety do Biarritzu z rôznych európskych miest vrátane Paríža, Ríma, Hamburku a iných.

Pred príletom do Biarritzu je dôležité zistiť, čo tento kúsok Francúzska ponúka. Biarritz je známy svojimi krásnymi plážami, povestnými surfařskými podmienkami a krásnym tichým prostredím. Jeden z najznámejších a najobľúbenejších pláží v Biarritze je Plage du Miramar, kde si môžete vychutnať slnečné lúče a osviežujúce kúpanie v mori. Ak vás zaujíma surfovanie, môžete navštíviť Plage des Cavaliers, kde vďaka svojim vlnám môžete zažiť nezabudnuteľné surfařské dobrodružstvo.

Okrem pláží ponúka Biarritz aj mnoho iných atrakcií. Môžete navštíviť nádhernú predrománsku kaplnku St. Martin, ktorá je jednou z najstarších budov vo meste a ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu. Pre milovníkov prírody je ideálnym miestom prechádzka po Rocher de la Vierge, majáku postavenom na malebnej skale. Z tohto miesta si môžete vychutnať nezabudnuteľný výhľad na Atlantický oceán.

V Biarritze nechýba ani bohatá kultúra a históriu. Môžete navštíviť múzeum Cité de l'Océan, ktoré poskytuje vzrušujúce a interaktívne skúsenosti s oceánom a jeho ekosystémom. Ak máte radi umenie, nezmeškajte príležitosť navštíviť múzeum Musée Asiatica s kolekciou umenia a predmetov z Ázie.

Biarritz je tiež známy svojou vynikajúcou gastronómiou. Môžete sa tešiť na čerstvé morské plody, tradičné francúzske jedlá a skvelé vína. Nezabudnite si vychutnať zákusky ako je napríklad slávny basque cake.

Návšteva Biarritzu ponúka unikátnu kombináciu príležitostí na relaxáciu, zábavu a objavovanie. Letenky do tejto destinácie sú preto výhodnou možnosťou pre tých, ktorí si chcú užiť autentický francúzsky zážitok. Tak prečo sa nevydať na cestu do tohto kúzelného miesta a zažiť všetko, čo Biarritz má ponúknuť?


Ubytovanie Francúzsko Biarritz


Biarritz je krásne letovisko na juhozápade Francúzska, vhodné nielen pre surferov, ale aj pre tých, ktorí túžia po relaxácii a oddychu na pláži. Biarritz je známe svojimi priezračnými modrými vodami, nádhernými piesočnatými plážami a ohromujúcim panoramatickým výhľadom na Atlantický oceán.

V Biarritze nájdete širokú škálu ubytovacích možností, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám. Od luxusných hotelov a butikových rezortov, rodinných penziónov až po cenovo dostupné hostely a apartmány. Či už sa rozhodnete zostať v srdci mesta alebo na okraji, vždy budete mať jednoduchý prístup k plážam a turistickým atrakciám Biarritzu.

Pokiaľ preferujete luxus, v Biarritze nájdete niekoľko známych piatichhvězdičkových hotelov. Tieto hotely vám ponúknu vynikajúce služby, kúzelné wellness centrá, bazény s panoramatickým výhľadom a privátne pláže so slnečnými lehátkami a slnečníkmi. Niektoré z nich majú tiež golfové ihriská a tenisové kurty na poskytnutie ďalších foriem zábavy.

Na druhej strane, ak preferujete intímnejšie ubytovanie, rodinné penzióny a butikové hotely sú tiež ideálnou voľbou. Tieto menšie ubytovacie zariadenia sa nachádzajú v historických budovách, často s nádhernými výhľadmi a starostlivo navrhnutými izbami. Majitelia sa často osobne starajú o hostí a poskytujú im osobnú pohostinnosť, ktorá im zabezpečuje nezabudnuteľný pobyt.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom môžu byť hostely a apartmány vhodnou možnosťou. V Biarritze je dostatok hostí, ktoré sú priestranné, čisté a ponúkajú vám všetko potrebné pre pokojný pobyt. Niektoré hostely dokonca poskytujú spoločenské priestory a kuchyne, kde si môžete pripraviť vlastné jedlá.

Čo sa týka polohy ubytovania, Bela njnovatej sú najpopulárnejšie pláže, ktoré sú tu len krátku prechádzku ďaleko od centra mesta. Pláže v Biarritze sú ideálne pre slnečenie, relaxáciu a pre tých, ktorí sa chcú naučiť surfovať. Tu nájdete aj mnoho surfových škôl, ktoré ponúkajú lekcie pre začiatočníkov aj pokročilých surferov.

Okrem pláží, Biarritz ponúka aj mnoho historických atrakcií, čo z neho robí skvelý cieľ pre tých, ktorí sú zvedaví na miestnu kultúru a históriu. Môžete navštíviť Biarritzký akvárium, kde sa môžete ponořiť do podmorského sveta, alebo si pozrieť ikonický Biarritzký maják, ktorý je najnavštevovanejším miestom v Biarritze.

V Biarritze sa nachádza aj mnoho obchodov, reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať miestne lahôdky, ako napríklad čerstvé morské plody a tradičné francúzske víno. Večer si môžete vychutnať prechádzku po promenáde a obdivovať západ slnka nad morom.

Ak plánujete návštevu Francúzska a Biarritzu, určite premýšľajte o mieste ubytovania, ktoré vyhovuje vašim požiadavkám a rozpočtu. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete luxus, intimitu alebo cenovo dostupné ubytovanie, v Biarritze nájdete to správne pre vás.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky