Nájdite letenky s najlepšou cenou

Francúzsko Saint-Malo

Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Saint-Malo


1. Ako sa dostanem z letiska v Paríži do Saint-Malo?
- Existuje priamy vlakový spoj z letiska v Paríži do Saint-Malo. Trvá to približne 3 hodiny.

2. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Saint-Malo?
- Medzi najznámejšie atrakcie v Saint-Malo patrí opevnené historické mesto, katedrála Saint-Vincent, pláže a výletné plavby na okolité ostrovy.

3. Kde sa nachádzajú najlepšie pláže v Saint-Malo?
- Medzi najlepšie pláže v Saint-Malo patria Plage du Sillon, Plage de Bon Secours a Plage du Môle.

4. Ktoré sú najlepšie reštaurácie v Saint-Malo?
- Niektoré z najlepších reštaurácií v Saint-Malo sú Le Saint Placide, Le Bistrot du Bouche à Oreille a Le Chalut.

5. Kam môžem ísť na výlet z Saint-Malo?
- Z Saint-Malo môžete podniknúť výlety na okolité ostrovy, ako sú Dinard, Mont Saint-Michel a Cancale.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Saint-Malo?
- Najlepší čas na návštevu Saint-Malo je počas letných mesiacov, keď je príjemné teplé počasie a viac aktivít.

7. Aké je typické jedlo v Saint-Malo?
- V Saint-Malo je typické jedlo omeleta s morskými plodmi a grilovanými rybami, ako aj galettes, tradičné bretónske palacinky.

8. Kde môžem kúpiť suveníry z Saint-Malo?
- Môžete zakúpiť suveníry z Saint-Malo v mnohých obchodoch a butikoch v opevnenom historickom meste.

9. Aké aktivity je možné podnikať v Saint-Malo?
- V Saint-Malo je možné podnikať rôzne aktivity, ako je prehliadka historického opevneného mesta, plavba lodou po zálive, plážové aktivity a nákupy.

10. Koľko dní by som mal stráviť v Saint-Malo?
- Odporúča sa stráviť aspoň 2-3 dni v Saint-Malo, aby ste mohli preskúmať mesto a okolité atrakcie.


Počasie Francúzsko Saint-Malo


Počasie v Saint-Malo, malebnom prístavnom meste na severe Francúzska, je charakterizované mierne oceánskym podnebím. Jeho poloha na brehu Lamanšského prielivu prináša mäkké, vlhké zimy a mierny, často daždivý letný obdobie.

Začnime s charakteristikou zimy v Saint-Malo. Toto obdobie, ktoré trvá od decembra do februára, je obyčajne veľmi miernym a vlhkým obdobím. Denné maximá teplôt sa pohybujú okolo 9-11 °C, s nočnými minimami vo výške 4-6 °C. Súčasne je tu relatívne vysoká vlhkosť a dažde môžu byť častými spoločníkmi. Práve tieto teplotné podmienky a zemepisné umiestnenie vedú k hustej hmle, ktorá je typická pre zimné rána v Saint-Malo.

Keď sa priblížime k jaru, teploty začnú stúpať a tento trend pokračuje aj do letného obdobia. Od marca do mája stúpajú denné teploty na príjemných 13-16 °C, s nočnými minimami okolo 7-9 °C. To je čas, keď sa mesto prebúdza s novou energiou a turisti začínajú prichádzať na nádherné pláže Saint-Malo. Pravdaže, počasie je stále nestabilné a dažde sa môžu objaviť kedykoľvek, ale počet slnečných dní sa tiež zvyšuje.

Leto v Saint-Malo, ktoré trvá od júna do augusta, prináša najteplejšie a najsuchšie počasie. Denné maximá teplôt v tomto období sa môžu pohybovať okolo 20-23 °C, s nočnými minimami na úrovni 12-15 °C. Niekedy môžu byť teploty aj vyššie, čo je ideálne pre plážových nadšencov a milovníkov vodných športov. Letné mesiace taktiež prichádzajú so stabilitou počasia, častejšími slnečnými dňami a príležitosťami na dlhé večerné prechádzky popri prístave.

Na jeseň, od septembra do novembra, teploty v Saint-Malo začínajú opäť klesať. Denné maximá sa pohybujú okolo 16-18 °C, s nočnými minimami na úrovni 9-12 °C. Zároveň je tu možno najviac daždivých dní za rok, čo dáva Saint-Malo svoj charakter.

Celkovo by sme mohli povedať, že Saint-Malo má mierne oceánske podnebie s miernymi, vlhkými zimami a miernymi, často daždivými letami. Ak plánujete návštevu tohto kúzlneho mesta, je dobré si zobrať so sebou dostatok vrstveného oblečenia a prípraviť sa na rôznorodé počasie.


Dovolenka Francúzsko Saint-Malo


Saint-Malo: Tajuplná a kúzelná dovolenka v Bretónsku

Ak hľadáte neuveriteľne krásne miesto na dovolenku, Saint-Malo v Bretónsku je ideálnou voľbou. Toto maľovaniebné pobřežie Francúzskej riviéry, ktoré spája koloritné ulice plné historických pamiatok, lukratívnych trhov a pláží, bude pre vás ako stvorené na nezabudnuteľnú dovolenku.

Saint-Malo je malé, opevnené, stredoveké mesto ležiace na brehu Atlantického oceánu. Jeho karo navonok môže pôsobiť ponurým dojmom tajomna a záhady, avšak keď sa pridáte k davu ľudí, zistíte, že vlastne je to miesto plné života a zábavy.

Pri prechádzaní ulicami mesta si nenechajte ujsť návštevu katedrály Sv. Vincenta, l’Eglise Saint-Jean-Baptiste alebo zámockú vežu Porte Saint-Thomas. K dispozícii sú tu aj množstvo pivníc, kde si môžete vychutnávať tradičný bretonský jedlo a pivo.

Okolo Saint-Malo sa nachádza množstvo atrakcií a zaujímavých miest. Vhodným miestom na príjemný výlet bude prírodný park Bretonská zátoka alebo Cap Frehel, majestátny krajinný múzeum v Bretónsku. Ak máte radi vodu, navštívte labuť Palace Grand Aquarium, ktorý patrí medzi najväčšie akváriá v Európe.

Pre tých, ktorí sa radi opaľujú a plánujú dovolenku s relaxom na pláži, Saint-Malo je ideálny výlet i pre nich. Na plážach Cabourg, La Baule alebo Deauville môžete užívať slnečné lúče a morské vlny po celý deň. Najlepšie časy na plážiach sú zvyčajne od mája do septembra.

Miesto na ubytovanie v Saint-Malo je možné zohnať tradične cez hotelové reťazce, sektory, apartmány alebo tiež cez ubytovanie u miestnych Airbnb hostí. Počas leta býva zvyčajne vyššia návštevnosť, takže zarezervujte si ubytovanie vopred.

Celkovo Saint-Malo patrí medzi najkrajšie a najúžasnejšie miesta na dovolenku v Bretónsku. Ak sa rozhodnete stráviť svoj voľný čas v tomto kúzelnom meste, máte istotu, že nebudete ľutovať ničoho. Prežijete si príjemnú a nezabudnuteľnú dovolenku vo Francúzsku.


Letenka Francúzsko Saint-Malo


Ak plánujete navštíviť Francúzsko a hľadáte destináciu, ktorá kombinuje bohatú históriu s nádhernou prírodnou scenériou, Saint-Malo je ideálnym miestom pre vás. Letenka do tohto malebného pobrežného mesta na severozápade Francúzska je skvelou voľbou pre všetkých milovníkov histórie, architektúry a jemného piesočnatého pobrežia.

Saint-Malo je známe svojou bohatou históriou ako pirátske mesto, ktorého príbeh siaha až do stredoveku. Jeho opevnené múry, postavené ešte v 12. storočí, sú jedným z najdôležitejších symbolov mesta. Prechádzka po týchto hradbách je jedinečným zážitkom a ponúka panoramatické výhľady na staré mesto a Atlantický oceán. Hradby samotné sú ale len začiatkom toho, čo mesto ponúka.

V stredovekom historickom centre môžete stráviť hodiny prechádzkou úzkymi uličkami s typickými kamennými domčekmi. Na každom rohu narazíte na históriu a romantickú atmosféru. Pokochajte sa návštevou Katedrály svätého Vincenta, najznámejšieho sakrálneho miesta v meste, a objavte ďalšie historické pamiatky, ako je Zámok Saint-Malo či Zámok Montmarin.

Okrem pokladov histórie si mesto udržalo aj svoju pôvodnú prístavnú atmosféru. Nájdete tu animovaných rybárskych prístavov a marinu, ktorá je domovom pre množstvo jachtárskych lodiek. Ak vás zaujíma námorná história, navštívte námorné múzeum, v ktorom sa dozviete o slávnej minulosti Saint-Malo ako preludera francúzskeho námorníctva.

Aj keď je Saint-Malo malebné historické mesto, čo ho robí ešte viac príťažlivým je jeho umiestnenie na krásnom atlantickom pobreží. Piesočné pláže sú ideálne na oddych a prechádzky po pobreží. Pláž Sillon je najznámejšia pláž v meste a ponúka niekoľko kilometrov čistého piesku a modrého mora.

Ak sa rozhodnete navštíviť mesto počas maratónu Ebihens, budete mať tú česť behať po útesoch a skalách okolo mesta, čo je jedinečný zážitok pre každého bežca.

Ako môžete vidieť, Saint-Malo ponúka kombináciu histórie, architektúry a krajinárskych krás, čo ho robí ideálnym cieľom pre vašu nasledujúcu dovolenku. S letenkou do Francúzska si môžete pozrieť toto fascinujúce mesto a zažiť jeho jedinečnú atmosféru. Saint-Malo vám poskytne výnimočný zážitok, ktorý si budete pamätať navždy.


Ubytovanie Francúzsko Saint-Malo


Saint-Malo je krásne a historické mesto nachádzajúce sa na severozápade Francúzska. Jeho jedinečná atmosféra a pôsobivá architektúra z neho robia veľmi obľúbené miesto pre turistov z celého sveta. Ak plánujete navštíviť túto časť Francúzska, mali by ste si zabezpečiť kvalitné ubytovanie.

V Saint-Malo nájdete širokú škálu typov ubytovania na výber, od luxusných hotelov až po lacnejšie možnosti ako penzióny a apartmány. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, budete mať prístup k nádhernému pobrežiu a okolitým plážam.

Jednou z najpopulárnejších oblastí pre ubytovanie je historické jadro mesta, ktoré je ohraničené múrmi zo 12. storočia a ponúka úchvatné výhľady na oceán. V tomto starom meste si môžete vybrať zo štýlových hotelov, ktoré sa nachádzajú v tradičných kamenných budovách s výhľadom na more. Zvyčajne majú tieto hotely jedinečné charakterové izby s pôvodným nábytkom a starobylým dizajnom.

Ak preferujete väčšiu súkromie a nezávislosť, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie vo forme apartmánov alebo rekreačných domov. V tomto prípade si budete môcť vytvoriť vlastný časový plán a využiť plne vybavenú kuchyňu na prípravu jedál. Veľa z týchto ubytovacích možností sa nachádza blízko pobrežia, takže budete mať jednoduchý prístup k plážam a námestiam mesta.

Napriek tomu, že je ubytovanie v centre mesta obľúbené, Saint-Malo má tiež mnoho možností pre tých, ktorí si vyberajú pokojnejšie miesto na preskúmanie. Existuje niekoľko pekných hotelov a penziónov, ktoré sa nachádzajú mimo rušnejšej časti mesta a sú obklopené prírodou. Tieto miesta sú ideálne pre tých, ktorí chcú vyhľadať pokoj a relaxáciu a využiť príležitosť na prechádzky po okolí.

Ak si chcete vychutnať jedinečnú atmosféru Saint-Malo, je najlepšie si rezervovať ubytovanie skôr, najmä v období letných mesiacov, keď je tu najväčšia návštevnosť. Cena ubytovania sa všeobecne líši podľa typu ubytovacieho zariadenia a sezóny. Vo všeobecnosti sa výrazne zvyšuje počas hlavných turistických mesiacov.

Všetky tieto faktory treba zvážiť pri výbere ubytovania v Saint-Malo. Bez ohľadu na váš výber, budete mať príležitosť preskúmať krásy tohto historického mesta a vychutnať si jeho jedinečnú atmosféru.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky