Nájdite letenky s najlepšou cenou

Gabon Minkébé National Park

Letenka Gabon Minkébé National Park


Minkébé National Park v Gabone je obrovský prales, ktorý ponúka návštevníkom príležitosť vidieť zvieratá a rastliny, ktoré sa často nedajú nájsť nikde inde na svete. Pre tých, ktorí sa chcú dostať k parku, letenka je samozrejme nevyhnutnosťou.

Letenky do Gabonu sú o niečo nákladnejšie ako letenky do iných afrických krajín, ale stále sa oplatí si návštevu parku plne vychutnať. Je to jedna z posledných príležitostí vidieť divokú prírodu v neskrivdenej kráse a prírodná krása parku určite stojí za každý cent.

Minkébé National Park sa nachádza na severovýchode Gabonu, v blízkosti hraníc s Kamerunom a Rovníkovou Guineou. Park je domovom mnohých druhov zvierat, vrátane slonov, goríl, levov a pangolínov, ale aj rôznych druhov vtákov a hmyzu. Pretože park je jedným z veľmi mála obývaných pralesov na svete, má tiež veľmi vysokú úroveň biodiverzity.

Aby ste sa dostali do Minkébé National Park, musíte najprv pristáť v hlavnom meste Gabonu - Libreville. Z Libreville, môžete si buď prenajať auto a prejsť 800 kilometrov na severovýchod do parku, alebo si zvoliť letecký spoj do prístavu Mekambo a následne si prenajať vozidlo na cestu na miesto určenia.

Okrem Minkébé National Park existuje ešte mnoho iných prírodných krás Gabonu, rovnako i kultúrnych zaujímavostí, takže sa vyplatí venovať Gabonu viac času. Preto je dôležité si pred nákupom letenky ujasniť, ako dlho sa v Gabone budete zdržiavať.

Výlet do Minkébé National Park v Gabone určite stojí za to pre všetkých milovníkov prírody a pre tých, ktorí si chtejú skrášliť svoj život a zažiť niečo nové a neobvyklé. Po návrate domov budú mať skvelé zážitky napočítané a len ťažko sa im bude dať zabudnúť na jedinečnú prírodu, ktorú mohli vidieť.


Ubytovanie Gabon Minkébé National Park


Minkébé National Park je národný park v Gabone, ktorý sa vyznačuje biodiverzitou a záchranou vzácnych a ohrozených druhov zvierat a rastlín. Pre turistov, ktorí sa zaujímajú o ekoturistiku a ochranu prírody, ponúka park množstvo možností pre ubytovanie.

Na výber máte z rôznych možností ubytovania, ktoré vám umožnia prežiť opulentný zážitok v prírode. Môžete si vybrať zo stanov, bungalovov a chatky na stromoch, v závislosti od vášho osobného vkusu a preferencií.

Pre tých, ktorí sa vydávajú do parku na dobrodružnú cestu, stanovanie je určite najlepšou voľbou. Stanovanie vám umožní stráviť noc vo vonkajšej prírode a podieľať sa na ochrane a záchrannej činnosti. S tým, že si jednoducho prenajmete stan, získate prístup k turistickým trasám, ktoré prechádzajú pod ochranou parku a počas ktorých sa budeš môcť zúčastniť exkurzií a prehliadok.

Ak preferujete viac komfortu, bungalovy sú pre vás ideálne riešenie. Sú to malé, ale útulné štýlovo zariadené domčeky, ktoré poskytujú pohodlie doma v prírode. Bungalovy osobitne oceníte počas daždivých období, keď sa budete môcť utiahnuť v tichu a teple.

Ak hľadáte niečo trochu zaujímavejšie, môžete si vybrať chatky na stromoch. Tento druh ubytovania je veľmi populárny pre tých, ktorí sa radi sústreďujú na dobrodružstvo a iskru, takže si pevne podvezúvé ramená a nebojte sa vyliezť na stromy. Z chatiek na stromoch budete mať úžasný výhľad na prírodný park a okolité oblasti, a budete mať pocit, že ste v samotnom srdci prírody.

V každom prípade, či už si vyberiete stan, bungalov alebo chatku na stromoch, ubytovanie v Minkébé National Park je niečo, čo by malo byť na zozname každého turistu, ktorý má záujem o ochranu a uctievanie prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Gabon Minkébé National Park


Najčastejšie otázky a odpovede ohľadom Národného parku Minkébé v Gabone:

1. Aká je poloha Minkébé National Park v Gabone?
Minkébé National Park sa nachádza v severovýchodnej časti Gabonu, pri hraniciach s Konžskou republikou a Kamerunom.

2. Aký je vstupný poplatok do parku?
Konkrétne sumy sa môžu meniť, preto odporúčame kontaktovať miestnu správu parku. Všeobecne je vstupný poplatok pre dospelých okolo 10 000 CFA frankov (cca 15 eur).

3. Aké druhy zvierat môžem vidieť v Minkébé National Parku?
Park je známy svojou bohatou faunou. Medzi najvýznamnejšie druhy zvierat patria sloni, gorily, šimpanzi, gepardi, leopardy, buffalos, antilopy a mnoho ďalších.

4. Ako sa dostanem do parku?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Minkébé National Parku, je cestovanie letecky na miestne letisko a následne prenájom vozidla. Keďže je park relatívne odľahlý, odporúčame mať dopredu zariadenú dopravu.

5. Je potrebné mať sprievodcu pri návšteve parku?
Áno, je povinné mať sprievodcu počas návštevy Minkébé National Parku. V parku sa nachádzajú rôzne druhy zvierat a niektoré z nich môžu byť nebezpečné. Sprievodca vám pomôže v navigácii a zabezpečí vašu bezpečnosť.

6. Môžem si v parku postaviť stan a táboriť?
Áno, park umožňuje táborenie a je možné postaviť si stan na vyhradených táborových miestach. Však si musíte zabezpečiť vlastné táborské vybavenie a zachovávať pravidlá parku.

7. Aké sú hlavné turistické atrakcie parku?
Okrem pozorovania divokých zvierat je populárnou atrakciou parku aj prechádzka po dobrovoľne zriadených chodníkoch, kde môžete obdivovať exotickú flóru a faunu. Rovnako je možné podnikať safari jazdy.

8. Ktoré obdobie je najvhodnejšie na návštevu parku?
Najvhodnejšie obdobie na návštevu Minkébé National Parku je v suchom období medzi júnom a septembrom. Počas tohto obdobia sú cesty v parku prejazdné a pozorovanie zvierat je o niečo jednoduchšie.

Tieto otázky a odpovede by mali poskytnúť základné informácie o Minkébé National Parku v Gabone. V prípade podrobnejších otázok sa odporúča obrátiť sa na miestnu správu parku alebo cestovnú agentúru.


Dovolenka Gabon Minkébé National Park


V Gabone sa stále nachádza množstvo nedotknutej prírody a zvierat, ktoré sú v iných častiach sveta už ohrozené vyhynutím. Ak patríte medzi milovníkov prírody a exotiky, určite by ste mali navštíviť Minkébé National Park na vašej dovolenke v Gabone.

Minkébé National Park je najväčším národným parkom v Gabone. Nachádza sa v severovýchodnej časti krajiny, pri hraniciach s Kamerunom a Kongom. Park sa rozprestiera na viac ako 7500 kilometroch štvorcových a zaberá približne 10% celkového územia Gabonu.

V Minkébé National Park sa nachádza množstvo druhov zvierat, z ktorých niektoré sú považované za kriticky ohrozené. Medzi najväčšími atrakciami tohto parku patria gorily, slony, lesové sliepky a leopardi. Okrem toho môžete v parku objaviť aj množstvo rôznych druhov vtákov a rýb.

Pre tých, ktorí sa chcú vydať na dobrodružnú túru do prírody, je k dispozícii niekoľko turistických ciest. Jednou z nich je cesta Chafe Kogo, ktorá vedie východnou časťou parku. Na tejto ceste môžete objaviť množstvo divokých zvierat, ako aj maľovania, ktoré vytvorili pôvodní obyvatelia tejto oblasti.

Ak ste prirodzeným milovníkom rastlín, nezmeškajte množstvo druhov endemických rastlín, ktoré sa nachádzajú v parku. Medzi nimi sú napríklad druhy ako Aframomum, Penianthus a Atlasov strom.

Pri ceste do Minkébé National Parku si všimnúte, že toto územie je ešte stále nedotknuté ľudskou činnosťou. Táto časť Gabonu je preto ideálnym miestom na relaxáciu a získanie nových síl. Pretože park je relatívne ťažko dostupný, menej turistov sa sem dostáva a tak môžete v kľude obdivovať krásy prírody počas celého pobytu.

V Minkébé National Parku môžete nájsť aj niekoľko safari kempov, ktoré ponúkajú ubytovanie a stravovanie. Kempy sú vybavené všetkým potrebným zariadením, aby sa turisti cítili pohodlne a bezpečne. Okrem toho by ste mali mať so sebou aj dostatočné množstvo liekov a repelentov proti hmyzu, aby ste sa chránili pred prípadnými ochoreniami a pichnutím.

Výlet do Minkébé National Parku je naozaj nezabudnuteľným zážitkom, ktorý by si nemali nechať ujsť všetci milovníci prírody a exotiky. Okrem obdivovania krás prírody a divokých zvierat môžete relaxovať a naberať nové sily v prostredí, ktoré je ešte stále nedotknuté ľudskou činnosťou.

Ak hľadáte miesto na vašu nasledujúcu dovolenku, odporúčame vám Gabon a Minkébé National Park - určite nebudete ľutovať!


Počasie Gabon Minkébé National Park


Gabon je krajina nachádzajúca sa na západnom pobreží Stredoafrickej republiky. Je známa svojou obdivuhodnou biodiverzitou a jedným z najväčších pralesov na svete - Minkébé National Park. Tento národný park je domovom mnohým vzácnych druhov flóry a fauny a ponúka návštevníkom jedinečné počasie.

Počasie v Minkébé National Park je ovplyvnené jeho tropickým podnebím. Park leží v blízkosti rovníka, čo znamená, že je tu vysoká vlhkosť a tropické teploty počas celého roka. Priemerné teploty sa pohybujú od 23 °C do 32 °C, s minimálnymi rozdielmi medzi letom a zimou.

Gabon a Minkébé National Park majú dve základné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od júna do septembra, kedy je menej zrážok a teploty sú často vyššie. Na druhej strane, daždivé obdobie trvá od októbra do mája, kedy je veľa zrážok a vlhkosť je veľmi vysoká. Počas tohto obdobia sa teploty mierne znížia, ale stále zostávajú teplé a príjemné.

Dažďové lesy v Minkébé National Park majú nepredvídateľné počasie a silné dažde môžu prísť kedykoľvek. Mnohokrát sa stáva, že v priebehu jedného dňa prebehne niekoľko krátkodobých dažďových búrok. V dažďových lesoch sú takéto búrky často súčasťou denného režimu a tvoria súčasť ich ekosystému.

Väčšina návštevníkov Minkébé National Park preferuje návštevu v suchom období. Počas tejto doby je možné vidieť viac zvierat, pretože nemusia byť pri vode a potrave tak závislé na daždi. Väčšina druhov zvierat je za takýchto podmienok aktívna a výhľady na ich pozorovanie sú lepšie.

Návštevníci Minkébé National Park by si mali byť vedomí, že park je známy svojimi tvrdými podmienkami, vrátane vysokých teplôt a vysokého stupňa vlhkosti. Je dôležité sa pripraviť a mať na pamäti vhodné oblečenie, obuv a dostatok vody.

Celkovo je počasie v Gabone a Minkébé National Park často teplé a vlhké. Svojim vysokým stupňom biodiverzity, tajomnou atmosférou a jedinečnými pralesmi poskytuje park špeciálny zážitok pre všetkých návštevníkov, ktorí sa odvážia objaviť túto časť Stredoafrickej republiky.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky