Nájdite letenky s najlepšou cenou

Gambie Abuko Nature Reserve

Dovolenka Gambie Abuko Nature Reserve


Dovolenkové destinácie, ako sú pláže a exotické ostrovy, sú pre mnohých cestovateľov povestné. Ale ak hľadáte niečo iné, niečo trochu viac autentické a prírodné, potom by ste mali zvážiť dovolenku v Gambii a navštíviť Abuko Nature Reserve.

Nachádzajúci sa v blízkosti hlavného mesta Gambie, mesta Banjul, Abuko Nature Reserve je prírodná rezervácia, ktorá ponúka útek do divokých a nekontaminovaných oblastí Gambie. Zabudnite na luxusné rezorty a plážové pláže, tu na Abuko Nature Reserve môžete objaviť krásu a rozmanitosť miestnej flóry a fauny.

Rezervácia je známa svojou bohatou biodiverzitou a je domovom pre mnoho druhov zvierat a rastlín. Najlepší spôsob, ako preskúmať rezerváciu, je pri zaujímavej prehliadke s miestnym sprievodcom. Sprievodcovia sú dobre vzdelaní a budú vám rozprávať o rozmanitosti druhov, ktoré tu žijú, ako aj o dôležitosti ochrany prírody v tejto oblasti.

Počas prehliadky budete mať možnosť vidieť vzácne a ohrozené druhy, ako sú šimpanzi, ktorí sa tu vo voľnej prírode živia. Okrem nich môžete vidieť aj množstvo vtákov, hadov a korytnačiek. Rezervácia je preplnená šumotvorom tropického pralesa a je oáza pokoja pre všetkých, ktorí túžia po úteku od ruchu a hlučnosti.

Pre tých, ktorí sa radi vydávajú na prírodu, rezervácia ponúka niekoľko turistických chodníkov a chodníkov, ktoré vás prevedú cez najkrajšie miesta rezervácie. Môžete tiež absolvovať vyhliadkovú cestu na rieke Gambia, ktorá prúdi cez rezerváciu. Sprievodca vás bude informovať o rôznych druhoch rastlín a zvierat, ktoré môžete vidieť na ceste.

Ak vás viac zaujíma kultúra a histórie Gambie, môžete navštíviť aj blízke dediny a stretnúť sa s miestnymi ľuďmi. Domy v dedinách sú tradične postavené z bahna a slúžia ako príklad tradičnej gambijskej architektúry. Môžete sa pozrieť na miestne remeslo, ako je predaj tradičných afrických remesiel alebo pracov pozorovať a pobudnúť v miestnych obchodoch.

Abuko Nature Reserve je úžasné miesto nielen pre prírodných milovníkov, ale aj pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o miestnej kultúre a histórii. Ponúka jedinečné zážitky a príležitosť objaviť krásu a rozmanitosť Gambie. Pre svoju návštevu tejto úžasnej destinácie neváhajte a zažite dobrodružstvo v Abuko Nature Reserve.


Letenka Gambie Abuko Nature Reserve


Gambia je africká krajina, ktorá sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu. Je známa pre svoje nádherné pláže a pestrofarebnú faunu a flóru. Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie patrí aj Abuko Nature Reserve.

Abuko Nature Reserve je národný park, ktorý sa nachádza vo vnútrozemí Gambie, len 25 kilometrov východne od jej hlavného mesta, Banjulu. S rozlohou približne 105 hektárov je to jedno z najmenších chránených území v Gambii, no napriek svojej malej veľkosti ponúka dôležitú ochranu pre mnoho vzácnych druhov rastlín a zvierat.

Ak plánujete návštevu Abuko Nature Reserve, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je letecky. Máte možnosť zabezpečiť si letenku priamo do letiska v Banjulu a odtiaľ sa vybrať na pohodlnú cestu s miestnym dopravcom alebo si môžete zvoliť organizovanú skupinovú exkurziu, ktorá zahŕňa aj prepravu z letiska.

Po príchode do Abuko Nature Reserve budete mať možnosť vidieť a spoznať niektoré z najdôležitejších druhov zvierat a rastlín, ktoré Gambiu ponúka. Park je domovom pre viac ako 270 druhov vtákov, od pestrofarebných papagájov po vzácne i dravé druhy. Po prechádzke po národným parku budete mať šancu pozorovať nielen vtáky, ale aj opice, krokodíly, mangustu, hady a mnoho ďalších druhov.

Abuko Nature Reserve sa skladá z hustého pralesa, ktorý poskytuje úkryt pre mnoho rastlín a zvierat. Prechádzka po parku vám umožní objaviť množstvo unikátnych endemických druhov, ktoré sa vyskytujú len v tejto oblasti. Zaujímavosťou je aj strom, známy ako "Chris Tree", ktorý je považovaný za najstarší strom v celej Gambii.

Okrem prechádzok po prírode je možné si v Abuko Nature Reserve vychutnať aj piknikovanie s rodinou alebo priateľmi. Park poskytuje nielen prírodný úkryt, ale aj vybavené zóny s lavičkami a piknikovými stolami, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si krásy okolia.

Vstupné lístky do Abuko Nature Reserve sa dajú zakúpiť na mieste a ich cena je skromná. Vaša návšteva prispieva nielen ku vstupnému poplatku, ale aj k zachovaniu a ochrane tohto jedinečného miesta a jeho biodiverzity.

Pre milovníkov prírody a dobrodružstva je výlet do Abuko Nature Reserve skutočným zážitkom. Poďte a objavte krásy Gambie až do jej vnútrozemia a zažite nezabudnuteľný zážitok, ktorý vám umožní priblížiť sa k jednej z najbohatších prírodných oblastí tohto úžasného kontinentu.


Ubytovanie Gambie Abuko Nature Reserve


Gambia je krajina v Západnej Afrike, ktorá sa môže pochváliť bohatou prírodou a úžasnými prírodnými rezerváciami. Jedným z najpopulárnejších miest pre turistov je Abuko Nature Reserve, ktorý je domovom mnohých vzácnych druhov flóry a fauny. Pre tých, ktorí plánujú navštíviť túto krásnu krajinu, je ubytovanie vo väčšine prípadov jedným z najdôležitejších aspektov plánovania cesty.

Abuko Nature Reserve je situovaný v blízkosti mesta Serrekunda a je veľmi prístupný pre turistov. Tento rezervát je známy pre svoju obrovskú rôznorodosť vo vzácnych druhoch rastlín a zvierat, vďaka svojmu jedinečnému ekosystému. Pri prehliadke tohto rezervátu môžete vidieť veľké množstvo vtákov, ktoré v ňom hniezdia, ako aj krokodíly, malpy a mnoho iných druhov.

Čo sa týka ubytovania pri Abuko Nature Reserve, existuje len niekoľko možností. Jednou z najpopulárnejších možností je stredisko Abuko Nature Reserve, ktoré sa nachádza priamo na mieste rezervácie. Toto stredisko ponúka základné ubytovanie a možnosť stravovania pre návštevníkov. Môžete si vybrať medzi dvojlôžkovými izbami alebo chatkami, kde môžete zažiť autentický pocit prírody.

Ceny ubytovania v tomto stredisku sú pomerne priateľské k peňaženke a zahŕňajú prístup do rezervácie. Jeho poloha v blízkosti samotného Abuko Nature Reserve znamená, že budete mať jedinečnú príležitosť obdivovať krásu prírody denne a zažiť úplne nový zážitok.

Ak ste však na luxusnejšiu stránku a hľadáte exkluzívne ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre niektoré z hotelov v blízkosti. Hoci nie sú priamo v rezervácii, sú len krátku jazdu autom vzdialené od Abuko Nature Reserve. Tieto hotely ponúkajú vyššiu kvalitu ubytovania, vrátane lepších možností stravovania a vybavenia.

Či už sa rozhodnete pre stredisko Abuko Nature Reserve alebo niektorý z okolitých hotelov, bude vám zaručené, že sa budete cítiť ako súčasť prírody po celú dobu vášho pobytu. Okrem toho budete mať jedinečnú možnosť spoznať jedno z najdôležitejších prírodných miest v Gambii a obdivovať krásu tohto úžasného miesta.

Ak plánujete cestu do Gambie a chcete zažiť nádhernú prírodu Abuko Nature Reserve, nezabudnite zvážiť možnosti ubytovania, ktoré sú k dispozícii. Nech už sa rozhodnete pre stredisko rezervácie alebo niektorý z hotelov v okolí, vaše zážitky z prírody budú nezabudnuteľné. Bude to určite jedno z najlepších rozhodnutí, ktoré ste mohli urobiť počas vašej návštevy Gambie.


Najčastejšie otázky a odpovede Gambie Abuko Nature Reserve


Q: Čo je Abuko Nature Reserve?
A: Abuko Nature Reserve je prírodná rezervácia v Gambii, ktorá sa nachádza na ploche 366 hektárov.

Q: Ako sa do Abuko Nature Reserve dostanem?
A: Abuko Nature Reserve sa nachádza asi 25 minút jazdy autom od hlavného mesta Gambie, mesta Banjul. Môžete využiť miestnu dopravu, taxíky alebo si prenajať auto.

Q: Koľko stojí vstupné do Abuko Nature Reserve?
A: Vstupné do Abuko Nature Reserve stojí 100 dalasi na osobu (asi 2 eurá) a 300 dalasi za sprievodcu (asi 6 eur).

Q: Ako dlho trvá prechádzka po Abuko Nature Reserve?
A: Prechádzka po Abuko Nature Reserve trvá zvyčajne 2 - 3 hodiny, v závislosti od tempa a času stráveného pozorovaním prírody.

Q: Aké zvieratá môžem v Abuko Nature Reserve vidieť?
A: V Abuko Nature Reserve môžete vidieť rôzne druhy opíc, vtákov, jašterov, hmyzu a iných zvierat, ako je napríklad krokodíl.

Q: Mám si so sebou preniesť jedlo a pitie na prechádzku po Abuko Nature Reserve?
A: Áno, odporúča sa si so sebou priniesť vodu a nejaké občerstvenie, pretože v rezervácii nie je možné nakúpiť jedlo alebo nápoje.

Q: Mám si vysoké topánky alebo trekovú obuv na prechádzku po Abuko Nature Reserve?
A: Áno, odporúča sa si obliecť pohodlnú a vhodnú obuv, pretože trasy po rezervácii môžu byť mokré a rozbahnité.

Q: Aký je najlepší čas na návštevu Abuko Nature Reserve?
A: Najlepší čas na návštevu Abuko Nature Reserve je skoro ráno alebo popoludní, kedy je menšie teplo a väčšia pravdepodobnosť, že uvidíte zvieratá.


Počasie Gambie Abuko Nature Reserve


Gambia je africká krajina, ktorá sa nachádza na západe kontinentu. Je to malá krajina, ktorá sa nachádza úplne obklopená Senegalom a Guineou-Bissau. Podnebie v Gambii je tropické, s horúcim a vlhkým počasím počas väčšiny roka.

Abuko Nature Reserve sa nachádza v srdci Gambie. Je to úžasný prírodný park, ktorý ponúka množstvo rôznych druhov zvierat a rastlín. Tento park je obzvlášť vhodný pre tých, ktorí sa zaujímajú o ornitológiu, pretože tam žije obrovské množstvo vtáctva.

Počasie v Abuko Nature Reserve zvyčajne býva vlhké, rovnako ako v celom štáte Gambie. Najteplejšie mesiace sú od októbra do mája s maximálnými teplotami okolo 33 stupňov Celzia. Najchladnejšie obdobie je výrazne kratšie a trvá iba od júna do septembra. V tomto období sa teploty pohybujú okolo 30 stupňov Celzia.

V Abuko Nature Reserve býva celoročne vyššia priehľadnosť a zriedkavé sú dážďové prehánky v ktoréhokoliv mesiaca. Avšak, najväčší príjem zrážok má krajina v mesiacoch Júl a august a s tým spojené sú občasné silné dažde.

Napriek vlhkému počasiu Abuko Nature Reserve stojí za návštevu v každom období roka. Pre prírodovedcov, vtáčiarov, ale aj pre zistenie o miestnej kultúre a histórii. Tento prírodný park je nielen krásnym miestom na prechádzky a výlety, ale zároveň poskytuje možnosť pre ďalšie aktivity ako sú birdwatching, pikniky alebo fotografovanie miestnych vtáčích druhov.

Ak teda hľadáte miesto pre svoju dovolenku, kde sa môžete ponořiť do prírody a spoznať africké zvieratá a rastliny, potom Abuko Nature Reserve je tou správnou voľbou pre vás. Okrem toho, že si užijete fantastické počasie, zároveň získate nezabudnuteľné zážitky z tohto krásneho miesta.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky