Nájdite letenky s najlepšou cenou

Gambie Kunta Kinte Island

Dovolenka Gambie Kunta Kinte Island


Dovolenka Gambie a návšteva Kunta Kinte Islandu – cesta do minulosti

Ak hľadáte exotickejšiu dovolenku, kde nájdete krásne pláže, nádhernú prírodu a bohatú kultúru, Gambie je tou správnou voľbou. A ak ste fanúšikom knihy "Korene" od Alexa Haleyho, návšteva Kunta Kinte Islandu, je nevyhnutnosťou, pri ktorej sa vrátite do minulosti a zistíte viac o africkom otroctve.

Kunta Kinte Island, ktorý sa tiež nazýva James Island, sa nachádza na rieke Gambie. Tento ostrov bol v 17. storočí jedným z hlavných odchodových miest pre afrických otrokov, ktorí sa predávali do Ameriky. Ostrov patril Britom a jeho starostlivosťou sa zaoberala britská Východoindická spoločnosť.

V súčasnosti je Kunta Kinte Island súčasťou národného parku Kiang West, a je tam aj múzeum zamerané na africký otrokársky obchod. Ak sa chcete o tomto temnom období ľudských dejín dozvedieť viac, je múzeum skvelým miestom na návštevu. Medzi exponátmi nájdete oceňované artefakty, ako sú okovné reťaze alebo staré dokumenty, ktoré opisujú spôsob, akým boli otroci prepravovaní do Ameriky.

Cesta k ostrovu vedie loďou, ktorá odchádza z Banjulu. Cesta z najbližšieho mesta na ostrove nazývanom Albreda by mala trvať asi 10 minút. Aj keď je to krátka cesta, únavu vám určite vynahradia krásne pohľady na rieku Gambie a okolitú prírodu. Ak sa rozhodnete pre návštevu tohto ostrova, odporúčame si zobrať klobúk, opaľovacie krémy a dostatok vody. Počasie v Gambii sa môže zmeniť rýchlo a teploty v lete prudko stúpajú.

Ak ste po prehliadke ostrova unavení, v okolí sa nachádza mnoho reštaurácií a kaviarní, kde si môžete oddýchnuť a ochutnať tradičné gambijské jedlá. V prvom rade sa musíte pokúsiť o ryžu s rybou alebo o morské plody a grilované kura. Ak teda hľadáte dovolenku plnú historickej hodnoty, návšteva Gambie a cesty k Kunta Kinte Islandu vám túto možnosť poskytne.

Zdroj obrázka: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kunta_Kinte_Island_River_Gambia.jpg


Počasie Gambie Kunta Kinte Island


Gambia je malá krajina v Západnej Afrike, ktorá láka návštevníkov svojimi krásnymi plážami, úchvatnou prírodou a bohatou kultúrou. V rámci Gambie sa nachádza aj Kunta Kinte Island, ktorý hrá dôležitú rolu v histórii, pretože slúžil ako otrokárske centrum počas obchodu s otrokmi. Okrem svojho historického významu má ostrov aj svoje jedinečné počasie.

Počasie na Kunta Kinte Island je charakteristické tým, že leží na pobreží Atlantického oceánu. Týmto spôsobom je ovplyvnené morským klimatom, ktoré sa vyznačuje miernymi zimami a horúcimi letami. Počasie na ostrove je vo všeobecnosti teplé po celý rok, s miernymi vnútrozemskými vplyvmi, ktoré vytvárajú o niečo vyššie teploty ako na pobreží.

Počas leta, od júna do septembra, teploty na Kunta Kinte Island môžu dosiahnuť až 36°C. Tieto horúce letné teploty kombinované s vysokou vlhkosťou môžu byť pre niektorých ľudí náročné. Mnoho návštevníkov preferuje pobyt na pláži alebo osvieženie v oceáne, kde sa môžu schovať pred slnkom a vychutnať si príjemné morské vody.

Zimy na Kunta Kinte Island sú miernymi, s teplotami pohybujúcimi sa okolo 20°C. V tejto dobe roka sa obloha spravidla upravuje, s minimálnym zrážkami a suchými podmienkami. Je to ideálny čas na prechádzky po ostrove, objavovanie histórie a kultúry miesta a užívanie si prírodných krás.

Ďalším významným faktorom, ktorý ovplyvňuje počasie na Kunta Kinte Island, je sezóna dažďov. Obdobie dažďov trvá od júla do októbra a prináša obdobie vyššej vlhkosti a občasné silné zrážky. Počas tohto obdobia môžu byť pláže a cesty mokré, preto je dôležité mať s sebou príležitostne dáždnik alebo pončo. Mnohí návštevníci si však stále užívajú pobyt na Kunta Kinte Island aj počas obdobia dažďov, pretože môžu zažiť intenzívnejšiu zeleň a oživený život v prírode.

Všeobecne platí, že Kunta Kinte Island má priaznivé a priateľské počasie pre návštevníkov počas celého roka. Bez ohľadu na ročné obdobie je dôležité mať so sebou primerané oblečenie, slnečnú ochranu a dostatočné hydratáciu, aby ste si užili svoju návštevu na tomto historicky a kultúrne bohatom ostrove.


Letenka Gambie Kunta Kinte Island


Kunta Kinte Island stands as a historic monument to the inhumane slave trade that was once rampant in The Gambia. It is located in the middle of St. James Island, about 30km east of the capital city Banjul. It is believed that this island was the final resting place for thousands of African slaves who were forcibly taken from their homeland and sold into slavery. Today, Kunta Kinte Island is an important symbol of African slavery and a must-visit destination for anyone interested in history.

Getting to Kunta Kinte Island is simple. The first step is to book a flight to The Gambia. Flights to The Gambia are available from major airports around the world. Once you arrive in The Gambia, you can take a taxi to Banjul. From there, you can take a ferry to James Island, where Kunta Kinte Island is located.

The ferry ride to James Island is an experience in itself. The ferry is a small boat that can carry up to 50 people. The ride takes about 20 minutes and is very bumpy due to the waves. Once you arrive on James Island, you will need to walk about 500 meters to get to Kunta Kinte Island. Along the way, you will see a beautiful landscape filled with palm trees and sandy beaches.

When you reach Kunta Kinte Island, you will be taken aback by its serene beauty. The island has a rich history, and you can feel the weight of it as you walk around. You will see graves of slaves who died on the island, and learn about the conditions they endured during their captivity. It is a humbling experience that will leave you with a newfound appreciation for the resilience of the human spirit.

In conclusion, a visit to Kunta Kinte Island is a must for anyone interested in African history. Getting to The Gambia is easy, and once you are there, you can take a ferry to James Island. The island is a breathtaking destination that symbolizes the strength and resilience of the human spirit. It is a poignant reminder of the atrocities of the slave trade, and a tribute to those who suffered and died at the hands of others.


Ubytovanie Gambie Kunta Kinte Island


Gambia je malebná africká krajina, ktorá je známa svojou bohatou kultúrou a históriou. Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie Gambie patrí Kunta Kinte Island, tiež známy ako St. James Island. Tento ostrov, nachádzajúci sa na rieke Gambie, je miestom pripomínajúcim slávny román "Korene" od Alexa Haleyho, ktorý hovorí o africkom otrokovi menom Kunta Kinte.

Ak plánujete navštíviť túto historickú lokalitu a zažiť niečo z tamojšej kultúry, nemusíte sa obávať, že by ste sa nemali kde ubytovať. Kunta Kinte Island ponúka rôzne možnosti ubytovania pre turistov, ktorí prichádzajú do tohto regiónu.

Jednou z možností je pobyt v nedávno postavenom hoteli, ktorý sa nachádza priamo na Kunta Kinte Island. Tento hotel má moderné izby s vlastnými kúpeľňami a ponúka výhľad na nádhernú krajinu a rieku Gambie. Jeho vybavenie zahŕňa reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičnú gambijskú kuchyňu a bazén, kde si môžete oddýchnuť po dni plnom objavovania histórie tohto miesta. Okrem toho, personál hotela je priateľský a ochotný pomôcť vám s akýmkoľvek dotazom.

Ak preferujete niečo viac autentické a tradičné, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v miestnom rodinnom penzióne. Tieto penzióny ponúkajú ubytovanie v miestnych domoch, ktoré sú typické pre gambijskú krajinu. Tu si môžete vychutnať pohostinnosť miestnych obyvateľov a zažiť autentický pohľad na gambijskú kultúru. Rodiny, ktoré prevádzkujú penzióny, radi vám poradia ohľadom stravovania a aktivít v okolí Kunta Kinte Island. Ubytovanie v rodinnom penzióne je nádhernou príležitosťou na osobnejšie a intenzívnejšie spoznanie miestnej kultúry.

Okrem toho, na ostrove sa nachádzajú aj kempy, kde sa môžete ubytovať, ak preferujete kempovanie. Kempovanie je cenovo dostupnou možnosťou, a ponúka vám možnosť stráviť čas priamo v prírode. Kempy sú dobre vybavené, čo zahŕňa záchody, sprchy a zóny na relaxáciu. Ak sa rozhodnete pre kempovanie, môžete si vziať vlastný stan alebo si stan prenajať priamo na ostrove.

Gambia Kunta Kinte Island ponúka rôzne možnosti ubytovania pre návštevníkov, ktorí prichádzajú objavovať históriu a kultúru tohto miesta. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely, autentické rodinné penzióny alebo kempovanie v prírode, tento ostrov vám ponúkne skutočne nezabudnuteľný zážitok. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek možnosť ubytovania, Kunta Kinte Island vám poskytne dobrú povesť Gambie ako krajiny, ktorá si váži svoju históriu a ponúka jedinečné zážitky pre turistov.


Najčastejšie otázky a odpovede Gambie Kunta Kinte Island


Ospravedlňujem sa, ale nebolo mi umožnené vykonať hľadanie konkrétneho miesta a poskytnúť odpovede na najčastejšie otázky o tomto mieste. Mohol by som vám však poskytnúť všeobecné informácie o Gambii alebo nápovedu, ako získať informácie o Kunta Kinte ostrove. Stačí sa ma opýtať.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky