Nájdite letenky s najlepšou cenou

Gambie Wassu Stone Circles

Najčastejšie otázky a odpovede Gambie Wassu Stone Circles


1. Čo sú kruhy kameňov Wassu?

Wassu Stone Circles je zvyčajne považované za archeologické miesto, ktoré sa nachádza v regióne Niani na západe Gambie. Sú to kruhové zvyšky pozostávajúce z viac ako 100 kameňových stĺpov, ktoré sa nachádzajú v 11 kruhoch.

2. Aký význam majú kruhy kameňov Wassu?

Kruhy kameňov Wassu majú dôležitý historický a kultúrny význam, pretože sa predpokladá, že boli postavené pred viac ako 1000 rokmi. Boli použité ako miesto pre kultové obrady a pohreby.

3. Kto postavil kruhy kameňov Wassu?

Presný pôvod kruhov kameňov Wassu nie je známy. Mnohí odborníci veria, že boli postavené miestnymi obyvateľmi, ktorí tradične používali kamene ako symbolické predmety a postavili ich ako miesto pre kultové obrady a pohreby.

4. Môžete si prehliadnuť kruhy kameňov Wassu?

Áno, kruhy kameňov Wassu sa nachádzajú v blízkosti hlavnej cesty z Banjulu na západ Gambie a môžete si ich prehliadnuť. Okrem toho sú zahrnuté aj v národných parkoch a sú tak v dostupnosti aj pre turistov.

5. Aké sú ďalšie turistické atrakcie v okolí kruhov kameňov Wassu?

V okolí kruhov kameňov Wassu sú ďalšie zaujímavé turistické atrakcie vrátane zmrznutého sladkovodného jazera významného ako Ramsarova oblasť, National Park River Gambia a Village Museum v blízkosti Abuko Nature Reserve.

6. Je potrebné vstupné na návštevu kruhov kameňov Wassu?

Áno, pre návštevu kruhov kameňov Wassu sa platí vstupné a nachádza sa 15 km západne od mesta Brikama. Vstupné slúži na udržiavanie a ochranu miesta.

7. Aký je najlepší čas na návštevu kruhov kameňov Wassu?

Najlepší čas na návštevu kruhov kameňov Wassu je počas suchého obdobia, konkrétne v mesiacoch december a január, keď sú podmienky na cestovanie stabilnejšie. Pretože počas daždivého obdobia môže byť cestovanie ťažšie a návšteva kruhov kameňov môže byť nebezpečná.


Počasie Gambie Wassu Stone Circles


Gambia leží v západnej Afrike a je známa svojimi plážami, slnečnými dnami a teplým počasím. Jedným z menej známych miest v Gambii je Wassu Stone Circles. Tento miestny archeologický nálezisko má okolo 11 kruhových kamenných formácií, ktoré sú obklopené menšími kameňmi. Ako sa však mení počasie v tomto oblasti Gambie?

Počasie Wassu Stone Circles je typické pre celú Gambia, s veľmi vysokými teplotami a veľkou vlhkosťou. Podľa Meteorologickej služby Gambie, najvyššie teploty sú často v decembri a januári a môžu dosiahnuť až 38 °C. Najnižšia teplota sa väčšinou pohybuje okolo 25 °C.

Vlhkosť v tejto oblasti je vysoká až 80 až 90 percent. To znamená, že pocit horúčavy je ešte intenzívnejší a môže spôsobiť potenie aj pri najmenšom pohybe. Musíte sa veľa piť a uistite sa, že si beriete so sebou dostatok vody alebo nápojov.

V období západných monzúnov, ktoré sú medzi júnom a septembrom, prichádza však viac zrážok a vetráov. Toto obdobie môže byť pre návštevníkov príjemnejšie, keďže teploty sú nižšie, okolo 30-33 °C a vlhkosť je nižšia.

Ako vidieť, počasie Wassu Stone Circles je typické pre celú Gambia, s vysokými teplotami a veľkou vlhkosťou po väčšinu roka. Najlepšie obdobie na návštevu je v období západných monzúnov. Poriadne si navštívte túto časť, ktorá je plnou histórie a krásnych kameňov.


Letenka Gambie Wassu Stone Circles


Gambie je africká krajina obohatená o fascinujúcu históriu a kultúru. Jedným z najpodivuhodnejších archeologických nálezov v tejto oblasti sú Wassu Stone Circles, ktoré sú záhadou dodnes. Preto ak plánujete návštevu tejto exotické destinácie, nenechajte si ujsť príležitosť vidieť tieto starodávne kamenné krúžky.

Wassu Stone Circles sa nachádzajú asi 20 km od hlavného mesta Gambie, Banjulu, v regióne Central River. Tento miestny archeologický komplex tvorí viac ako 11 000 kamenných krúžkov rôznych veľkostí, ktoré boli postavené približne v rokoch 750 až 1000 nášho letopočtu. Tieto kruhy, ktoré majú okolo 30 metrov v priemere, boli vybudované z obrovských granitových kameňov a majú zaujímavý tvar krúžku s centrálne umiestneným menším kameňom.

Okrem svojej veľkosti a jedinečného tvaru majú Wassu Stone Circles aj archeologický význam. Tento komplex je zapísaný na zozname UNESCO svetového kultúrneho dedičstva od roku 2006. Odborníci predpokladajú, že kruhy boli pôvodne miestom pohrebových rituálov a odkazujú na bohatú minulosť Gambie vrátane kráľovstiev a ľudských osád, ktoré existovali v tomto regióne viac ako tisíc rokov.

Existuje niekoľko teórií o tom, kto a prečo postavil tieto záhadné kamenné konštrukcie. Niektorí veria, že kruhy boli postavené starovekými africkými ľuďmi ako miesto uctievania zosnulých. Iní si myslia, že slúžili ako symboly moci a autority, ktoré zdôrazňujú postavenie miestnych kráľovstiev.

Aby sa zabezpečilo zachovanie a ochrana tohto jedinečného miesta, bola vybudovaná malá návštevnícka centrála. Turisti, ktorí navštívia Wassu Stone Circles, majú možnosť získania odborných vedomostí o histórii a kultúre Gambie od miestnych sprievodcov. Kruhy sa nachádzajú na otvorenom poli uprostred pokojnej a prírodnej scény, čo dodáva návšteve pokojnú a duchovnú atmosféru.

Ak sa rozhodnete navštíviť Wassu Stone Circles, mali by ste zvážiť získanie letenky do Gambie. Väčšina medzinárodných letísk má nepriame spojenie do hlavného mesta Banjul, čo robí príchod do tejto krajiny pohodlným a relatívne jednoduchým. Užite si krásu prírody a záhadu Wassu Stone Circles, kým preskúmate fascinujúcu históriu tohto miesta.

Ak cestujete do Gambie a máte záujem o archeológiu a kultúru, Wassu Stone Circles je jedným z najzaujímavejších miest, na ktoré sa určite oplatí pozrieť. Aj keď stále zostávajú otvorené otázky ohľadom ich pôvodu a významu, tieto tajomné kamenné krúžky vzbudzujú zvedavosť a fascináciu návštevníkov po celom svete.


Dovolenka Gambie Wassu Stone Circles


Dovolenka v Gambii je obľúbenou voľbou pre mnohých turistov, a to nielen pre jej slnečné pláže a bohatú flóru a faunu, ale aj pre jedinečné historické miesta, ktoré ponúka. Jedným z týchto zaujímavých miest je Wassu Stone Circles.

Wassu Stone Circles, nachádzajúce sa v malom dedinke Wassu v regióne Central River, sú zoznamované v Svetovom dedičstve UNESCO. Táto miestna atrakcia sa skladá z kolekcie kruhových kamenných alignov, ktoré sa nachádzajú na rozlohe približne 9,5 hektára. Každý kruh je tvorený kamennými piliermi, ktoré sú usporiadané v radách a majú približne jeden a pol až dva metre vysoké.

Prvýkrát objavené v 16. storočí portugalskými objaviteľmi, kruhy Wassu sú považované za jedny z najlepšie zachovaných megalitických pamiatok v západnej Afrike. Ich presný pôvod a význam sú však dodnes neznáme a predstavujú mnoho záhad pre archeológov aj miestnych obyvateľov.

Podľa miestnych legiend majú kruhy magické vlastnosti a majú spojenie so spirituálnymi silami. Verí sa, že tieto kamenné konštrukcie boli postavené starými africkými civilizáciami na ceremoniálne účely, ako miesto stretávania sa a úcty k pohrebnej dedine.

Aby sa ochránila ich autentická podoba, niektoré časti Wassu Stone Circles boli znovu interpretované a zrekonštruované s použitím pôvodných materiálov. Celá oblasť je oplotená a miestnych návštevníkov sprevádzajú kvalifikovaní sprievodcovia, ktorí im poskytnú informácie nielen o histórii miest, ale aj o miestnych zvykoch a tradíciách.

Navštívenie Wassu Stone Circles je skutočným zážitkom, pretože vás vtiahne do histórie a kultúry Gambie. Môžete sa prechádzať po skalných transeptoch, pozorovať západ slnka v úplnej samote alebo si vypočuť príbehy o tom, ako sa tieto kamene zázračne premiestňujú. Je to miesto, kde sa môžete oddýchnuť od pláží a odhaliť inú stránku tejto nádherné krajiny.

Ak plánujete dovolenku v Gambii, nevynechajte príležitosť navštíviť Wassu Stone Circles a objaviť jeden z najdôležitejších historických pokladov tejto krajiny. Nachádzajú sa na ceste z Brufutu do Janjangbureh a cesta k nim vedie cez malebné dedinky a krásne krajiny. Buďte pripravení na dobrodružný zážitok a započujte sa do tajomstva starovekých kamenných kruhov.


Ubytovanie Gambie Wassu Stone Circles


Wassu Stone Circles: Skvost Gambie a jeho fascinujúce ubytovanie

V malebnej krajine Gambie, skrytej medzi riekami a mangrovovými lesmi, leží poklad pre archeologických nadšencov - Wassu Stone Circles. Tieto kamenné kruhy, zaradené medzi UNESCO svetové dedičstvo, sú jedným z najdôležitejších historických miest na africkom kontinente. Sú tiež dôkazom bohatej a pôsobivej histórie tohto regiónu.

Wassu Stone Circles, datované do obdobia 3. až 16. storočia, sú skutočne zázrakom starobylého sveta. Skladajú sa z grôbových megalitov rôznych tvarov a veľkostí, usporiadaných do kruhových formácií. Nedá sa zabudnúť na dojem, aký vynášajú tieto kamenné stavby. Ich čarovná atmosféra a tajomno zanechajú v každom návštevníkovi hlboký otisk.

Ak sa rozhodnete preskúmať toto jedinečné miesto, mali by ste sa ubytovať v blízkosti Wassu Stone Circles, aby ste maximálne vychutnali svoju návštevu. Pretože táto oblasť netrpí nadmerným turistickým ruchom, všetci, ktorí sa rozhodnú zostať v tejto oblasti, môžu sa tešiť na pokojnú a autentickú atmosféru.

V blízkosti Wassu Stone Circles sa nachádzajú rôzne druhy ubytovania, ponúkajúce komfortné možnosti pre turistov. Od malých hotelov a penziónov až po apartmány a bungalovy - všetko je tu dostupné. Mnohé z týchto miest ponúkajú nádherný výhľad na okolitú krajinu a nachádzajú sa v blízkosti kultúrnych a prírodných atrakcií. Niektoré z nich poskytujú aj vedené túry do okolia, aby ste mohli hlbšie spoznať históriu tejto oblasti.

Napriek tomu, že Wassu Stone Circles sú hlavnou atrakciou tohto regiónu, nezabudnite si vychutnať aj iné blízke miesta. Môžete navštíviť Kunta Kinteh Island, ktorý je ďalším miestom UNESCO. Toto miesto je symbolom otroctva a je považované za symbol boja proti utrpeniu a nespravodlivosti.

Okrem toho, neďaleko sa nachádza aj mesto Janjangbureh, ktoré je jedným z najskôr založených miest v Gambii. Prechádzajte kamennými ulicami a objavujte históriu áfrického obchodu s otrokmi. Môžete tiež navštíviť trh v blízkosti, kde môžete ochutnať miestne jedlá a zakúpiť niektoré tradičné remeslá.

Celkovo vzaté, návšteva Wassu Stone Circles je skutočným dobrodružstvom a návratom do minulosti. Ubytovanie v blízkosti tohto miesta vám umožní zažiť to najlepšie zo všetkého, čo táto oblasť ponúka. Choďte do Gambie, objavte jej kultúru a históriu a vychutnajte si prírodnú krásu Wassu Stone Circles. Určite sa nebudete nudiť!


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky