Nájdite letenky s najlepšou cenou

Grécko Kefalónia

Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Kefalónia


1. Aká je najlepšia doba na návštevu Kefalónie v Grécku?
Najlepší čas na návštevu Kefalónie je od mája do septembra, keď je počasie teplé a slnečné.

2. Ako sa dostanem na Kefalóniu?
Na Kefalóniu sa môžete dostať lietadlom zo štvrtej najväčšej gréckej metropoly, mesta Patras. Existujú tiež trajekty, ktoré prevádzajú spoje medzi Kefalóniou a inými gréckymi ostrovmi.

3. Ktoré pláže sú najlepšie na Kefalónii?
Najlepšie pláže na Kefalónii sú Myrtos, Antisamos, Skala a Lourdata. Myrtos je najznámejšou plážou na ostrove a často je označovaná za jednu z najkrajších v Grécku.

4. Ktoré atrakcie musím navštíviť na Kefalónii?
Hlavné atrakcie Kefalónie zahŕňajú Melissani jaskynu, Drogerati jaskynu, samotnú hlavnú mesto Argostoli, Ainos národný park a Fiskardo, ktoré je tradičné rybárske prístavisko.

5. Aké sú typické jedlá a nápoje v Kefalónii?
Typické jedlá na Kefalónii zahŕňajú grécke špeciality, ako je gyros, suvlaki (ražniči), moussaka, tzatziki a šaláty s feta syrom. Akékoľvek grécke jedlo by malo byť spojené s tradičným gréckym vínom či už bielym, červeným alebo ouzom, miestnym alkoholickým nápojom.

6. Koho zaujíma história, aké historické pamiatky by som mal navštíviť na Kefalónii?
Ak máte záujem o históriu, určite navštívte hrad Agios Georgios, hrobku faraóna Ramessesa III. a archeologické miesto Katávasia.

7. Aké sú športové aktivity, ktoré môžete robiť na Kefalónii?
Výlety loďou, potápanie, turistika, cyklistika a jazda na koni sú populárne aktivity, ktoré môžete robiť na Kefalónii.

8. Kde sa nachádzajú najlepšie obchody a nákupné centrá na Kefalónii?
Najlepšie obchody a nákupné centrá nájdete najmä v hlavnom meste Argostoli, kde nájdete široký výber butikov, trhov a suvenírových obchodíkov.

9. Ak sa chcem ubytovať v hoteli, ktorá oblasť je najlepšia na Kefalónii?
Dobre známe oblasti, kde sa môžete ubytovať na Kefalónii, zahŕňajú Lassi, Skala, Fiskardo a Lourdata. Všetky tieto oblasti majú širokú škálu hotelov a reštaurácií.

10. Koľko dní by som mal stráviť na Kefalónii, aby som videl všetky hlavné atrakcie?
Odporúča sa stráviť aspoň týždeň na Kefalónii, aby ste mali dosť času na preskúmanie všetkých hlavných atrakcií a objavenie beauty ostrova.


Dovolenka Grécko Kefalónia


Grécko je známe svojimi krásnymi plážami, priaznivým počasím a bohatou históriou. Medzi najpopulárnejšie miesta v Grécku patrí Kefalónia. Kefalónia je jedným z najväčších ostrovov v Jónskom mori a je obľúbenou destináciou turistov z celého sveta.

Ak hľadáte prekrásne pláže, malebné dedinky a pokojné a súkromné prostredie, Kefalónia je ideálna voľba pre vašu nasledujúcu dovolenku. V tomto článku si prejdeme najlepšie miesta, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve tohto unikátneho ostrova.

Myrtos Beach

Myrtos Beach je považovaná za najkrajšiu pláž na Kefalónii a jednu z najkrajších pláží na svete. Táto pláž sa nachádza na severozápadnej časti ostrova a točí sa okolo dlhého oblúka s belavým pieskom. Výhľad na Myrtos je jedinečný - okolité kopce a hlboké modré more ponúkajú úplný kontrast s plažou.

Fiskardo

Fiskardo je malebné prístavné mestečko na severnom konci ostrova Kefalónia. Toto mesto je považované za najkrajšie na ostrove a ponúka mnoho reštaurácií, kaviarní a obchodov. Fiskardo si udržalo pôvodný charakter a je skvelým výletom pre tých, ktorí hľadajú tradičnú grécku atmosféru.

Melissani Jaskyňa

Melissani Jaskyňa je jednou z najkrajších prírodných krás na ostrove Kefalónia. Táto jaskyňa sa nachádza asi 2 kilometre východne od mestečka Sami. Jaskyňa je naplnená sladkovodným jazerom, ktoré sa nachádza v časti pod jaskyňou. Jaskyňa je osvetlená slnečnými lúčmi, ktoré prenikajú cez otvor v hornej časti.

Assos

Assos je krásne malé mestečko, ktoré sa nachádza na severnom konci ostrova. Assos má svoj pôvod v benátskej dobe a je známy svojimi farebnými domčekmi v blízkosti prístavu. V mestečku sa nachádza aj pevnosť, ktorá poskytuje nádherný výhľad na okolité prostredie.

Argostoli

Argostoli je hlavné mesto ostrova Kefalónia. Mesto má svoj pôvod v 18. storočí a dnes je stredobodom obchodu a turizmu na ostrove. Argostoli ponúka mnoho reštaurácií, kaviarní a obchodov, ktoré si môžete vychutnať. Jednou z najpopulárnejších atrakcií v meste je Korgialenios Históricky a Archeologický múzeum.

Ak hľadáte dokonalú dovolenku plnú krásnych miest, nádherných pláží a jedinečnej atmosféry, Kefalónia je ideálna voľba pre vás. Tento severozápadný ostrov Grécka vám zaručí nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá sa bude motať v hlave ešte dlho po návrate domov.


Letenka Grécko Kefalónia


Grécko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Európe, a to nielen pre svoje krásne pláže a modré more, ale aj pre svoju fascinujúcu históriu a kultúru. Medzi jedno z najkrajších miest v Grécku patrí ostrov Kefalónia, ktorý mnohí nazývajú "skrytým pokladom Stredomoria". Ak sa chystáte navštíviť tento nádherný ostrov, letenka Grécko Kefalónia vám umožní pohodlne a rýchlo sa tam dostať.

Kefalónia je najväčším z Jónskych ostrovov a nachádza sa na západnom pobreží Grécka. Tento ostrov je známy svojimi nádhernými plážami, skalnatými útesmi a azúrovým morom. Aj keď je Kefalónia menej známa ako niektoré iné grécke ostrovy, ponúka veľa pre turistov, ktorí túžia po dobrodružstve, relaxácii alebo objavovaní prírodných krás.

Keď príde na letenky do Kefalónie, môžete vyberať medzi mnohými leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych európskych miest. Pre príjemnú cestu si môžete vybrať tiež letenku s jednou prestupnou zastávkou v Aténach, kde si môžete vychutnať krátku prehliadku hlavného mesta Grécka.

Po prílete na Kefalóniu budete ohromení pohľadom na ostrov. Jeho prírodná krása je skutočne úchvatná. Od jemných piesočnatých pláží s tyrkysovou vodou, ako je Myrtos Beach, až po dramatické zátoky a súostrovia, Kefalónia vás určite začaruje. Nevynechajte ani návštevu jaskýň Melissani a Drogorati, ktoré ponúkajú jedinečný pohľad na podzemné jazero a pozoruhodne stalaktity a stalagmity.

Ak ste dobrodružne založení, môžete absolvovať túru na vrchol hory Ainos, najvyššieho vrchu na ostrove. Z vrcholu si môžete vychutnať neuveriteľný výhľad na celý ostrov a obdivovať bohatú flóru a faunu. Kefalónia je tiež známa svojim vínom, takže sa určite zastavte v nejakej miestnej vinici a vyskúšajte grécky ovocný moku z miestnych hrozienok.

Ostrov Kefalónia ponúka tiež množstvo možností pre vodné športy, ako je rýchla plavba, potápanie alebo šnorchlovanie. Môžete si tiež prenajať loď a preskúmať malé opustené zátoky, kam sa autom nedá dostať.

Kefalónia je tiež známa svojimi tradičnými dedinkami, kde môžete ochutnať miestne jedlá, ako je grécka zmrzlina gyros alebo tzatziki. Nájdete tu aj množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné grécke jedlo a pitie.

Ak chcete zažiť autentickú grécku dovolenku s krásnymi plážami, úchvatnou prírodou a fascinujúcou kultúrou, letenka Grécko Kefalónia je správnou voľbou pre vás. Užite si pokojnú dovolenku alebo dobrodružstvo na tomto krásnom ostrove a nechajte sa uniesť gréckym šarmom.


Ubytovanie Grécko Kefalónia


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenky a jeden z najkrajších a najexotičtejších ostrovov Grécka je Kefalónia. Tento ostrov sa nachádza na Jónskom mori a ponúka návštevníkom neuveriteľne krásne pláže, kultúrne pamiatky a pôsobivú prírodu. Ak sa chystáte navštíviť Kefalóniu, určite budete hľadať ideálne ubytovanie pre svoju dovolenku. V tomto článku vám prinášame prehľad o rôznych typoch ubytovania v tomto krásnom ostrove.

Kefalónia ponúka širokú škálu ubytovacích možností, ktoré vyhovujú rozpočtu a preferenciám každého cestovateľa. K najpopulárnejším typom ubytovania patria hotely, apartmány a vily.

Hotely na ostrove Kefalónia sa nachádzajú v rôznych cenových kategóriách a ponúkajú rôzne vybavenie. Väčšina hotelov sa nachádza v okolí hlavného mesta Argostoli a v turisticky atraktívnych oblastiach, ako sú Lassi, Skala a Fiskardo. Väčšina hotelov ponúka bazény, reštaurácie a rôzne zariadenia pre zábavu.

Apartmány sú ďalšou populárnou možnosťou ubytovania na ostrove Kefalónia. Apartmány sú obľúbené najmä medzi rodinami s deťmi a skupinami priateľov, ktorí preferujú väčšiu súkromie a priestor. Apartmány sa nachádzajú v rôznych častiach ostrova a často ponúkajú vlastné kuchynky a terasy s výhľadom na more.

Pre tých, ktorí preferujú luxusnejšie ubytovanie, sú vily na Kefalónii perfektnou voľbou. Tieto vily sú obvykle súkromné a nachádzajú sa na skvostných miestach s nádherným výhľadom na more a okolitú prírodu. Vily ponúkajú kompletné vybavenie, sú často vybavené súkromným bazénom a ponúkajú oveľa viac súkromia a pohodlia.

Okrem tradičných foriem ubytovania sa v posledných rokoch na Kefalónii stali populárne aj agroturistické farmy. Tieto farmy ponúkajú unikátnu skúsenosť, kde sa návštevníci môžu zapojiť do každodenných činností na farme, ochutnať domáce produkty a spoznať miestnu grécku kultúru.

Kefalónia je nádherný ostrov s bohatou históriou a úchvatnou prírodou. Nech si vyberiete akúkoľvek formu ubytovania, návšteva tohto ostrova bude nezabudnuteľným zážitkom. Zariadenia a služby sú na vysokej úrovni a ponúkajú skvelú pohostinnosť gréckeho ľudu.

Ak sa chystáte na dovolenku na ostrov Kefalónia, odporúčame včas zarezervovať ubytovanie, pretože v sezóne býva obľúbeným miestom pre turistov. Ubytovanie sa odporúča hľadať na internete alebo cez cestovné agentúry, ktoré ponúkajú rôzne balíky dovoleniek v Grécku.

Choďte objavovať nádherný ostrov Kefalónia a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najkrajších miest Grécka. Užite si slnečné pláže, turistické atrakcie a prírodné krásy tohto úžasného ostrova.


Počasie Grécko Kefalónia


Grécko Kefalónia je ostrov nachádzajúci sa v Jónskom mori a je súčasťou Gréckej republiky. Tento ostrov je známy svojou krásnou prírodou, plážami a jedinečným kultúrnym dedičstvom. Ale aké je tu počasie?

Kefalónia má typicky stredomorské podnebie. Letá sú dlhé a teplé, s priemernými teplotami okolo 30°C v najteplejších mesiacoch júl a august. Celkový maximálny denný dážď je v tomto období minimálny a slnko svieti väčšinu dňa. Je to ideálne obdobie na plávanie a opaľovanie na krásnych plážach Kefalónie.

Jeseň je tiež príjemná, s teplotami klesajúcimi na priemerných 20-25°C. V tomto období ostrov zažíva mierny nárast zrážok, takže by ste mali zabaliť si so sebou niečo teplejšie a nepromokavé oblečenie.

Zimy na Kefalónii sú mírnymi a daždivými. Teploty sa pohybujú okolo 10-15°C a môžete očakávať viac dažďa. Väčšina turistov sa v tomto období nevyhýba Kefalónii a ostrov je pokojný a tichý.

Jar sa na Kefalónii začína prebúdzať s teplým slnečným počasím a teplotami počas dňa sa pohybujú okolo 15-20°C. Ostrov zažíva rast rastlín a kvitnutie kvetov, čo robí z Kefalónie jedinečné miesto na návštevu v tomto období.

Celkovo povedané, počasie na Kefalónii je relatívne stabilné a pobyt na tomto krásnom gréckom ostrove je výnimočný nielen kvôli jeho prírodným krásam, ale aj vďaka priaznivému stredomorskému počasiu. Nech už sa rozhodnete ísť na Kefalóniu počas leta, jesene, zimy alebo jari, určite sa budete mať skvele a zažijete nezabudnuteľnú dovolenku na tomto rajskom ostrove Grécka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky