Nájdite letenky s najlepšou cenou

Grécko Korfu

Letenka Grécko Korfu


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií medzi turistami a poskytuje nespočetné množstvo krásnych ostrovov na objavovanie. Jedným z najatraktívnejších ostrovov, ktorý by ste mali zvážiť pri plánovaní svojej dovolenky, je Korfu.

Korfu, tiež známa ako Kerkyra, je ostrov nachádzajúci sa na severozápade Grécka a patrí do skupiny Jónskych ostrovov. Tento ostrov je známy svojou nádherou a bohatou históriou, ktorá sa pretvára do kultúry a architektúry. Preto, ak plánujete navštíviť toto úžasné miesto, je najlepšie zvoliť si letenku do Korfu.

Keďže Korfu je populárna turistická destinácia, existuje mnoho medzinárodných letísk, z ktorých môžete zvoliť. Môžete si vybrať letisko v Aténach a získať prepojenie na let do Korfu, alebo si môžete vybrať priame lety z rôznych európskych krajín, ako sú Veľká Británia, Rakúsko, Nemecko a ďalšie. Tieto lety sú obvykle k dispozícii počas celého roka, však väčšina letov prichádza v letnej sezóne, keď je Korfu najživšie.

Trvanie letu sa líši v závislosti od vašej polohy a trasy letu, ale priemerný let trvá približne 2 až 3 hodiny. Po prílete na letisko Korfu budete okamžite nadšení krajinou. Ostrov Korfu ponúka úchvatné výhľady na modré Jónske more, ikonické olivové háje a malebné horské masívy. Vzhľadom na svoju bohatú prírodu je ostrov Korfu ideálny pre milovníkov prírody, plážových dovoleniek a pre ľudí, ktorí sa stretávajú s históriou.

Jedným z najobľúbenejších miest na Korfu je jeho hlavné mesto, tiež nazývané Korfu. Toto mesto sa vyznačuje kombináciou starovekých gréckych a rímskych vplyvov, kde stojí za to navštíviť Staré mesto Korfu, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. V uličkách tohto historického centra nájdete prievan autentickej grécko-rímskej architektúry, tradičných obchodov s medovinou, reštaurácií a útulných kaviarní. Prechádzka starými uličkami je ako cesta do minulosti.

Okrem Starého mesta Korfu ponúka ostrov Korfu aj mnoho iných atrakcií. Môžete navštíviť Achillove múzeum, kde nájdete nespočetné množstvo artefaktov a soch z antiky. Pláže na Korfu sú tiež úžasné. Môžete sa vydať na populárne pláže Acharavi, Paleokastritsa, Sidari alebo Ipsos a stráviť deň odpočinkom na slnku a osviežujúcim plávaním v tyrkysovej vode. Okrem toho môžete vyskúšať aj vodné športy, ako je jazda na vodnom skútri, potápanie alebo surfing.

Výber letenky do Korfu je vynikajúcim spôsobom, ako začať svoju dovolenku na tomto krásnom ostrove. Neváhajte a zarezervujte si letenku do Grécka a objavte kúzlo ostrova Korfu.


Ubytovanie Grécko Korfu


Grécko je krásna krajina plná kultúry, histórie a skvostov prírody. Jedným z najkrajších miest, kde sa môžete zastaviť, je Korfu. Tento ostrov sa nachádza v Jónskom mori a ponúka nádherné pláže, úžasné výhľady a kulinárske zážitky. Ak sa chystáte navštíviť Korfu, je dôležité mať spoľahlivé ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z možností ubytovania v Grécku - Korfu.

Hotely
Korfu ponúka množstvo hotelov rôznych kategórií, ktoré sa nachádzajú v rôznych častiach ostrova. Môžete si vybrať z luksusných hotelov až po cenovo dostupné ponuky pre rodiny a páry. Mnohé hotely sa nachádzajú priamo na pláži a mnohé z nich ponúkajú široký výber reštaurácií a barov. Niektoré z najlepších hotelov na Korfu zahŕňajú MarBella Corfu Hotel a Saint George Palace.

Apartmány
Ak hľadáte ubytovanie s viac súkromia, môžete zvážiť pobyt v apartmáne. Korfu ponúka veľa možností pre rodiny snúbených s deťmi alebo skupiny priateľov. Výhodou apartmánov je, že majú k dispozícii kuchynku, čo vám umožňuje variť vlastné jedlá a ušetriť peniaze na reštauráciách. Niektoré z najlepších apartmánov na Korfu zahŕňajú Barbati Beach Apartments a Kiki Apartments.

Vily
Ak hľadáte ubytovanie s viac luxusu a súkromia, môžete zvážiť pobyt v vile. Korfu ponúka množstvo výnimočných vill na prenájom, ktoré sú súkromné a majú vlastné bazény. Vily sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov a mohú sa nachádzať v blízkosti pláží alebo v horách. Niektoré z najlepších vill na Korfu obsahujú Villa Korfos a Villa Lefki.

Kempingy
Ak hľadáte cenovo dostupné a zároveň príjemné ubytovanie, môžete zvážiť pobyt v kempingu. Korfu má niekoľko kempov nachádzajúcich sa v rôznych častiach ostrova, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku v prírode. Niektoré z najlepších kempov na Korfu sú Karda Beach Camping a Ionian Beach Camping.

V závislosti od vašich preferencií vám Korfu ponúka množstvo rôznych typov ubytovania pre každého. Od cenovo dostupných kempov a apartmánov až po luxusné vily a hotely. Svoju dovolenku na Korfu by ste mali plánovať skôr, ako prídete. Najprv sa pozrite na svoj rozpočet a potom si zvolte typ ubytovania, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Akonáhle si vyberiete svoje ubytovanie, nemôžete sa dočkať, kedy si užijete svoju dovolenku v Grécku.


Dovolenka Grécko Korfu


Grécko je známe svojou krásou a bohatou históriou, a Korfu nie je výnimkou. Nachádza sa na pobreží Jónskeho mora, kde si môžete vychutnať nekonečné množstvo bieleho piesku a jasných azúrových vôd. Táto nádherná destinácia je stále obľúbená medzi turistami nielen pre svoje krásne pláže, ale aj pre svoje historické atrakcie a jedinečnú gastronómiu.

Korfu ponúka veľa možností, ako tráviť dovolenku. Ak sa rozhodnete zostať pri mori, môžete si vychutnať nekonečné pláže a slnko pri zvukoch vln a kriketov. Môžete sa tiež vydať na výlet loďou, aby ste objavili tajomné zátoky a skryté pláže na pobreží.

Korfu má tiež bohatú históriu a jedom z najzaujímavejších miest na navštívenie je staroveká pevnosť v meste Korfu. Táto pevnosť sa nachádza na kopci a ponúka nezabudnuteľný výhľad na mesto a jeho prístav. V meste samotnom môžete navštíviť mnoho trhov, bazárov a historických pamiatok.

Korfu ponúka tiež širokú škálu reštaurácií, kde môžete ochutnať tradičné grécke jedlá a miestne špeciality. Naštudujte si menu pred návštevou reštaurácie, pretože grécke jedlá sú veľmi výdatné a jeden tanier môže byť dostatočný pre dvoch ľudí.

Korfu je najlepšie navštíviť v letných mesiacoch, keď je počasie teplé a príjemné. Ak sa chcete vyhnúť vysokým cenám a preplneným plážam, môžete si dovoliť prísť v predsezónnom alebo mimo sezóny.

Ak hľadáte krásne miesto na dovolenku, kde si môžete oddýchnuť, užiť si krásu prírody a objaviť skryté tajomstvá histórie, Korfu je tou správnou destináciou pre vás. Svoju dovolenku si určite užijete pomocou tejto nádhernej krajiny a jej jednoduchého životného štýlu.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Korfu


1. Ako sa dostanem na Korfu?
- Na Korfu sa môžete dostať lietadlom z rôznych európskych miest alebo trajektom z rôznych gréckych prístavov.

2. Aké atrakcie a pamiatky nájdem na Korfu?
- Na Korfu sa nachádza množstvo krásnych pláží, historických pevností, starobylých kláštorov a chrámov, ako aj plnohodnotné mesto Korfu s úzkymi uličkami a trhmi.

3. Koľko stojí ubytovanie na Korfu?
- Cena ubytovania na Korfu sa líši v závislosti od typu a umiestnenia ubytovania. Prezentuje sa tu široká škála možností od lacnejších hotelov až po luxusné rezorty.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Korfu?
- Najlepší čas na návštevu Korfu je najmä v lete, keď je teplé počasie a ideálne podmienky na kúpanie. Pre tých, ktorí uprednostňujú miernejšie teploty a menej turistov, sú vhodné jarné a jesenné mesiace.

5. Aké sú typické jedlá a nápoje v Korfu?
- V korfiotskej kuchyni sa zvyčajne nachádzajú ryby a morské plody, olivy, ovocie, grécke šaláty a kozí syr. Z populárnych nápojov tu sú rôzne varianty ouzu, domáceho vína a korfiotskych bylíných likérov.

6. Ktoré pláže v Korfu sú najkrajšie?
- Medzi najkrajšie a najpopulárnejšie pláže na Korfu patria Paleokastritsa, Agios Gordios, Sidari, Kavos, Glyfada a ďalšie.

7. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Korfu?
- V meste Korfu a v blízkych letoviskách si môžete vychutnať nákupy v tradičných obchodoch s produkty ako šperky, kožené výrobky, keramiku a miestne špeciality.

8. Potrebujem víza na cestu do Korfu?
- Pre väčšinu návštevníkov z EÚ a niektorých iných krajín nie sú potrebné víza na vstup a pobyt v Grécku vrátane Korfu. Oplatí sa však skontrolovať aktuálne vízové predpisy.

9. Aké výlety a aktivity môžem podnikať na Korfu?
- Na Korfu si môžete vychutnať rôzne vodné športy, šnorchlovanie, výlety do prírody ako napríklad prechádzky, cyklistika alebo výlety na koňoch. Sú tu aj možnosti výletov do blízkych ostrovov alebo na pevninskú časť Grécka.

10. Je bezpečné cestovať na Korfu?
- Korfu sa považuje za relatívne bezpečné miesto na cestovanie. Je dôležité dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad starostlivosť o svoje hodnoty a sledovanie aktuálnych správ a pokynov od miestnych úradov.


Počasie Grécko Korfu


Grécko je známe svojimi krásnymi ostrovmi a nádherným počasím. Jedným z najobľúbenejších ostrovov v Grécku je Korfu. Tento ostrov ponúka nádherné pláže, malebné dedinky a bohatú kultúru. Ale čo môžeme očakávať od počasia na Korfu?

Korfu leží na severe Grécka, v Jónskom mori, a má mierne stredomorské podnebie. Mäkké a daždivé zimy sú oproti horúcim a suchým letom charakteristické pre túto oblasť. Počas zimy, od decembra do februára, môžeme očakávať priemerné teploty okolo 15 °C. Dni s daždivým počasím nie sú neobvyklé, ale slnečné dni sú tiež časté.

Keď sa priblíži jarné obdobie, teploty začnú stúpať. V marci a apríli môžeme očakávať teploty od 16 °C do 20 °C. Počas týchto mesiacov je veľmi možné zažiť krásne slnečné dni, ale aj niekoľko daždivých dní.

Leto je najvyhľadávanejším obdobím na Korfu. Od mája do septembra je počasie teplé a slnečné. Teploty sa pohybujú od 25 °C do 35 °C, pričom júlové a augustové mesiace sú najteplejšie. Tieto horúce letné mesiace sú ideálne na kúpanie v Jónskom mori a opaľovanie sa na jednej z mnohých pláží, ktoré Korfu ponúka.

Večery sú príjemne chladné, s priemernými teplotami okolo 20 °C, čo znamená, že si môžete vychutnať romantické prechádzky po hudbou doplnených uličkách mestečiek.

Na jeseň sa počasie na Korfu postupne ochladzuje. V októbri a novembri môžeme očakávať teploty od 18 °C do 23 °C. Jeseň je tiež mierne daždivá, s možnosťou občasných búrok. Aj napriek tomu, jeseň na Korfu je stále príjemná, s teplotami, ktoré sú dostatočne tepelné na to, aby ste si užili dovolenku v tomto rajskom prostredí.

V každom období roka však počasie môže byť nepredvídateľné a môžu sa vyskytnúť aj výnimky. Odporúča sa sledovať predpovede počasia a prispôsobiť plány na základe aktuálnych informácií.

Ak plánujete návštevu Korfu, budete mať zaručene krásne počasie takmer po celý rok. Od slnečných a teplých dní v lete, až po príjemné a jemné zimy, Korfu je jedným z najlepších miest pre vychutnanie si dovolenky na slnečnom ostrove.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky