Nájdite letenky s najlepšou cenou

Grécko Kythira

Ubytovanie Grécko Kythira


Grécko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo atrakcií pre turistov, od nekonečných pláží, až po nádherné pamiatky a kultúrne oblasti. Medzi najvyhľadávanejšie destinácie patrí Kythira, ktorá sa nachádza v Jónskom mori.

Ubytovanie v Kythire

Kythira, ako vyhľadávaná letovisko, ponúka množstvo ubytovacích možností, od obyčajných apartmánov až po luxusné hotely. Turisti si môžu vybrať ubytovanie, ktoré najviac vyhovuje ich požiadavkám a rozpočtu.

Luxusné hotely

Kythira ponúka niekoľko luxusných hotelov, ktoré sú ideálne pre náročných turistov, ktorí hľadajú vrcholnú pohostinnosť a služby. Tieto hotely ponúkajú špeciálne izby a apartmány s nádherným výhľadom na more. Okrem toho sú v týchto hoteloch dostupné aj wellness centrá, ako aj luxusné reštaurácie a bary.

Apartmány

Pre tých, ktorí hľadajú kľudné a útulné miesto, sú k dispozícii jednoduchšie apartmány. Tieto sú obvykle vybavené kuchynkou a jednoduchým nábytkom. Sú ideálne pre rodiny alebo pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie.

Penzióny a motely

Niekoľko penziónov a motely sú rovnako dostupné pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné a jednoduché ubytovanie. Tieto ubytovania sú často skromnejšie ako hotely a apartmány, ale sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú dobre vyspať v čistej a útulnej izbe.

Kde sa ubytovať na Kythire?

Najlepšou oblasťou na ubytovanie v Kythire je okolie hlavného mesta Kytera. Tento malebný kúsok zeleného ostrova ponúka množstvo krásnych hotelov, reštaurácií, obchodov a kaviarní, ktoré môžete preskúmať. Okrem toho sú v blízkosti aj niektoré z najkrajších pláží Grécka.

Pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšie ubytovanie, sú dostupné aj ďalšie oblasti ostrova. Napríklad Kapsali a Agia Pelagia sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú príjemnú atmosféru a krásne pláže.

Ak hľadáte to pravé miesto na Kythire, mali by ste skontrolovať dostupné možnosti ubytovania a v blízkosti neho príležitosti k poznávaniu tohto krásneho Grécka. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si zvolíte, budete mať príležitosť užiť si krásu Kythire.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Kythira


1. Aký je najlepší čas na návštevu Kythiry?
- Najlepší čas na návštevu Kythiry je od mája do septembra, keď je teplé počasie a väčšina turistických atrakcií je otvorených.

2. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Kythire?
- Niektoré z najlepších miest na návštevu v Kythire zahŕňajú prístavné mestečká Kythira, Agia Pelagia a Kapsali, kláštor Moni Myrtidion a pláže, ako sú Kaladi, Fyri Ammos a Diakofti.

3. Aký je spôsob dopravy v Kythire?
- V Kythire je najlepšie cestovať autom, pretože verejná doprava je obmedzená. Existujú aj taxíky a prepravné služby.

4. Aké jedlá by som mal ochutnať v Kythire?
- Niektoré z najlepších jedál na ochutnanie v Kythire sú domáce syry a olivový olej, čerstvé morské plody, grilované mäso a tradičné grécke dezerty.

5. Aké sú najlepšie pláže v Kythire?
- Niektoré z najlepších pláží v Kythire zahŕňajú Kaladi, Fyri Ammos, Diakofti, Platia Ammos a Melidoni.

6. Aké sú najlepšie turistické aktivity v Kythire?
- Niektoré z najlepších turistických aktivít v Kythire zahŕňajú návštevu kláštora Moni Myrtidion, prehliadku Starého mesta, navštívenie múzeí, cestovanie do zátok a vodopádov a plávanie v krásnych plážach.

7. Aké sú najlepšie hotely v Kythire?
- Niektoré z najlepších hotelov v Kythire sú Kythira Golden Resort, Porto Delfino Hotel, Filoxenia Apartments a Kythira Island Hotel.


Letenka Grécko Kythira


Grécko je krásna krajina. Okrem najpopulárnejších ostrovov, ako sú Kréta, Zakynthos a Santorini, existuje mnoho skrytých pokladov, ktoré stojí za návštevu. Jedným z týchto ostrovov je Kythira, ktorý sa nachádza v Južnom Egejskom mori medzi Peloponéskom a Krétou.

Chcete sa dostať na Kythiru najjednoduchšie a najrýchlejšie? Jednoducho si zakúpte letenku Grécko Kythira a užívajte si cestu z Atén alebo Thessaloniki do tohto krásneho ostrova!

Kythira je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku mimo turistických ťažísk. Ostrov má nádherné pláže, ako napríklad Kiria Lena, Diakofti, Platia Ammos a Fyri Ammos. Ak ste dobrodruh, môžete sa vydať na turistické trasy, ktoré vedú cez hory a pralesy. Budete mať tak možnosť objaviť krásne vodopády a pozorovať divokú a neuveriteľnú prírodu.

Na Kythire môžete vidieť mnoho krásnych kostolov, ktoré vám pripomenú históriu a kultúru ostrova. Jedným z nich je kostol Agia Elesa, ktorý sa nachádza v blízkosti hory, odkiaľ sa ponúka nádherný výhľad na more. Iným je kostol Agios Ioannis tou Liapá, ktorá sa nachádza na vrchole kopca a ponúka pozoruhodný výhľad na oblasť.

Kythira má aj svoju vlastnú gastronómiu. Na ostrove môžete ochutnať tradičné jedlá, ako sú tzatziki, moussaka, feta s olivami a pečené ryby. Okrem toho, môžete si vychutnať aj miestne víno, ktoré je obľúbené medzi návštevníkmi ostrova.

Ak ste sa rozhodli stráviť svoju dovolenku na Kythire, nezabudnite si zakúpiť letenku Grécko Kythira. Dostanete sa na ostrov rýchlo a jednoducho a užijete si tak úžasnú dovolenku v krásnom prostredí.


Dovolenka Grécko Kythira


Kythira je ostrov nachádzajúci sa juhozápadne od pevninského Grécka. Je zreteľne menší ako ostatné populárne grécke ostrovy, ako napr. Kréta, ale ponúka toľko, čo by si každý milovník dovoleniek mohol priať. Je to ostrov, ktorý je pre turistov skrytý a neobjavený, takže ak hľadáte pokojnú dovolenku v Grécku, Kythira by mohla byť tou správnou voľbou.

Pláže: Kythira má niektoré z najkrajších pláží Grécka. Pláž Platia Ammos je pláž, ktorú určite nechcete premeškať. Táto pláž je so svojimi jemným pieskom a príjemnou vodou súčasťou nezabudnuteľnej dovolenky. Ďalšie pláže, ktoré stojí za návštevu sú Diakofti, Kaladi a Paleopoli.

Prírodné krásy: Svojou prírodou sa Kythira môže pýšiť prekrásnymi vodopádmi, jaskyňami a prirodzenými úkrytmi. Vodopády Fonissi sú skryté v horskom teréne a pri príchode sa ponúka prechádzka po ceste fántazie. Jantárna jaskyňa, ktorá je jednou z najkrajších jaskýň v Grécku, sa nachádza v blízkosti Katouni.

Miestne jedlo: Grécke jedlo je na celom kontinente známe a Kythira určite nezaostáva. Tu si môžete vychutnať vynikajúce obľúbené jedlá Grécka ako sú souvlaki, gyros, tzatziki a grécke šaláty. Pripravte sa na vôňu bazalky, olivového oleja a mätových lístkov, ktoré dodajú jemu gréckej kuchyni špeciálnu chuť.

Folklor: Kythira má jedinečnú kultúru a folklórne tradície. Mnohí obyvatelia ostrova si zachovali tradičnú obliečku a skutočne sú hrdí na svoju kultúru a dedičstvo. Život na Kythire je takýmto pokojným a jednoduchým, že navždy ostanete nezabudnuteľné spomienky na územie, ktoré Vám dodá inú perspektívu na život.

Ako sa tam dostať: Letenky z Európy do Atén sú samozrejme k dispozícii celý rok. Kythira je dostupná lietadlami zo západného Athén za menej ako 60€/osoba na cestu tam a späť. V letnej sezóne môžete na ostrov pricestovať z pevninskej Grécko loďou.

Ak hľadáte vo vašom živote pokoj, relax a potrebujete si oddýchnuť od bežného ruchu mestského života, potom by Kythira mohla byť tá správna voľba pre Vás. Ostrov so svojim jednoduchým životným štýlom, turistami nepreplnenými plážami a prirodzenými krásami Vás rozhodne nezanechávajú nezmenený. Vychutnajte si klid a jednoduchosť a nechajte Kythiru prekvapiť Vás svojou krásou!


Počasie Grécko Kythira


Grécko Kythira je jeden z najkrásnejších ostrovov v Grécku, ktorý ponúka prekrásne pláže, scenériu a klima. O klimatických podmienkach ostrova sa dá povedať, že sú tu príjemne teplé a slnečné dni. V lete tu môže byť aj okolo 30 stupňov Celzia, no v zime je tu suchejšie a teploty sa pohybujú okolo 15 až 20 stupňov.

Ostrov Kythira sa nachádza v južnej časti Grécka, na západ od starovekého poloostrova Peloponéz. Má rozlohu takmer 285 km² a leží v strede Jónskeho mora. Vzhľadom k polohe je toto miesto ovplyvnené Sredozemským podnebím, ktorému dominujú vysoké teploty, suchosť a malé premenlivosti počasia.

V lete tu zvyčajne nie sú ani chmáry, pretože sa nachádza v suchom pásme. Najväčšie množstvo dažďa tu spadne v období zimy, ale aj toto obdobie je pomerne suché. V letných mesiacoch, kedy sa turisti začnú tlačiť na ostrov, je vietor ideálny pre športové aktivity, ako sú windsurfing alebo kiteboarding. Ostrov Kythira je však stále menej navštevovaný turisti ako susedné Santorini alebo Mykonos, takže máte tu preto viac súkromia a klidu, ktorým by ťažko bolo horúci Santorini.

Pláže Kythiry patria medzi najkrajšie v Grécku a ponúkajú útulné zátoky a krásnu pieskovú pláž. Ostrov tiež ponúka množstvo ďalších atrakcií, napr. veľa miestnych pitoreskných dediniek prechádzkami v prírode alebo prehliadkou tradičných dedinských krojov.

Kythira je určite miesto, ktoré sa oplatí navštíviť. Vypýta si to sice viac času a peňazí, no stojí to za to a zážitky, ktoré tu zažijete dlho nezabudnete. Ostrov ponúka krásne rieky, nezvyčajné jaskyne aj opustené zátoky. Preto ak ešte váhate, neváhajte a navštívte Grécko Kythira.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky