Nájdite letenky s najlepšou cenou

Grécko Preveza

Ubytovanie Grécko Preveza


Grécko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Európe. Každoročne priláka tisíce turistov svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a pohostinným prostredím. Ak sa chystáte navštíviť Grécko a hľadáte ideálne miesto na ubytovanie, Preveza je skvelou voľbou.

Mesto Preveza sa nachádza na západnom pobreží Grécka a je obklopené azúrovými vodami Jónskeho mora. Jeho výhodná poloha ponúka jedinečnú kombináciu hôr, pláží a histórie. Preveza je tiež v blízkosti mnohých známych miest a ostrovov, ako je Parga, Lefkada a Korfu. To robí z Prevezy skvelý východzí bod na objavovanie okolia.

Ubytovanie v Preveze je rozmanité a vyhovuje každému rozpočtu a vkusu. Máte na výber medzi exkluzívnymi letoviskami, malými rodinnými penziónmi a jednoduchými apartmánmi. Mnoho ubytovacích zariadení sa nachádza priamo na pláži, takže môžete vychutnávať nádherné výhľady na more a prístav.

Ak chcete zažiť autentickú grécku atmosféru, mali by ste si vybrať jeden z tradičných penziónov alebo hotelov v starom centre Prevezy. Tieto budovy sú často bohato zdobené a majú veľa charakteru. Môžete si vychutnať prechádzku po úzkych uličkách, objaviť malé trhy so suvenírmi a ochutnať tradičné grécke jedlá v reštauráciách.

Pre tých, ktorí preferujú luxus a pohodlie, sú k dispozícii moderné letoviská s plnými wellness vybaveniami, bazénmi a reštauráciami s medzinárodnou kuchyňou. Tieto ubytovacie zariadenia vám poskytnú maximálny komfort a relaxáciu po celý deň strávený na pláži alebo objavovaní okolia.

Pláže v Preveze patria k najkrajším v Grécku. Majú jemný zlatý piesok a prúdiaca modrá voda Jónskeho mora vás pritiahne k jeho brehom. Mnohé pláže sú národnými prírodnými rezerváciami a sú obklopené zelenými stromami a skalnatými útesmi. Môžete si vybrať z rušných pláží s rôznymi vodnými športmi a rekreačnými aktivitami alebo tichších pláží, kde si môžete dopriať oddych a súkromie.

Okrem krásnych pláží ponúka Preveza aj množstvo historických pamiatok a kultúrnych zážitkov. Môžete navštíviť starobylé ruiny, ako sú hrad a mesto Nikopolis, ktoré boli postavené po bitke pri Actium v roku 31 pred n.l. Môžete tiež prechádzať sa po starom prístavnom pásme a obdivovať tradičné grécke rybárske člny.

Ak hľadáte dovolenku plnú prírodných krás, histórie a pohostinnosti, neváhajte sa rozhodnúť pre Prevezu v Grécku. Ubytovanie je tu rozmanité a vyhovuje každému rozpočtu a vkusu. Pláže sú úchvatné a historické pamiatky majú bohatú históriu. Preveza ponúka všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú dovolenku v Grécku.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Preveza


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa destinácie Preveza v Grécku:

1. Ako sa dostanem do Prevezy?
Odpoveď: Preveza má vlastné medzinárodné letisko, odkiaľ môžete prísť letecky. Alternatívne môžete priletieť na letisko v Thesaloniki alebo Aténach a potom cestovať autobusom alebo autom do Prevezy.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Prevezy?
Odpoveď: Najlepším obdobím na návštevu Prevezy je medzi júlom a septembrom, keď je počasie príjemné a teploty sa pohybujú okolo 25 až 30 stupňov Celzia.

3. Ktoré pláže sú v Preveze najkrajšie?
Odpoveď: Niektoré z najkrajších pláží v Preveze sú plážy Vrachos, Alonaki, Agios Ioannis a Kyani Akti. Každá z týchto pláží má piesčitý breh a krásne tyrkysové more.

4. Aké atrakcie môžem navštíviť v Preveze?
Odpoveď: Niektoré z najpopulárnejších atrakcií v Preveze sú historické mesto Parga, ostrov Lefkada, archeologická lokalita Nikopolis a múzeum Preveza.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Preveze?
Odpoveď: Preveza ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov a rekreačných domov. Niektoré z najobľúbenejších ubytovacích zariadení zahŕňajú hotel Orizontas, hotel Xenia a apartmány Bella Vista.

6. Môžem si prenajať auto v Preveze?
Odpoveď: Áno, v Preveze je možné si prenajať auto. Existuje niekoľko pôžičovní áut, ktoré ponúkajú rôzne typy vozidiel za rozumné ceny.

7. Aké sú tradičné grécke jedlá, ktoré by som mal vyskúšať v Preveze?
Odpoveď: Niektoré z gréckych jedál, ktoré by ste mali vyskúšať v Preveze, sú tzatziki (jogurtový dip s okurkou), souvlaki (grilované mäso na špajli), moussaka (vrstvený zapečený pokrm s baklažánom a mäsom) a gyros (grilované mäso v pité).

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí, ktoré sa týkajú Prevezy. Ak máte ďalšie otázky, odporúčam kontaktovať miestne turistické informačné centrum alebo vyhľadávať ďalšie informácie online.


Počasie Grécko Preveza


Grécko je známe svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a nádhernými plážami. Jednou z destinácií, ktorá láka mnoho turistov, je Preveza, mesto na západnom pobreží Grécka. Pozrime sa bližšie na počasie v tejto časti Grécka.

Preveza sa nachádza v regióne Epirus, ktorý je lemovaný Jónskym morom na západnej strane. Mesto je obklopené horami a zeleným prírodným prostredím, čo vytvára unikátnu a príjemnú atmosféru. Preveza má typické stredomorské podnebie, s teplými letmi a miernymi zimami.

Letné obdobie v Preveze trvá od júna do septembra a teploty sa pohybujú vo vysokom rozsahu. Priemerná maximálna teplota v týchto mesiacoch je okolo 30 °C a môže sa dokonca vyšplhať aj na 35 °C. Nočné teploty sú príjemné a zvyčajne sa pohybujú medzi 20-25 °C. Slnko je silné a vyžaduje si opatrnosť pri pobytu na slnku, pretože UV index je vysoký. Leto v Preveze je ideálne na plávanie v teplých vodách Jónskeho mora a na užívanie si slnečných lúčov na pláži. Nezabúdajte však na dostatočné množstvo opaľovacieho krému, klobúka a ochranných oblečení.

Jesenné obdobie, ktoré pretrváva od októbra do novembra, je miernou prechodnou sezónou. Teploty sa začínajú postupne znížiť a sú priemerné okolo 25 °C počas dňa. Nočné teploty poklesnú na približne 15-20 °C. Toto obdobie je obľúbené medzi turistami, ktorí vyhľadávajú menej rušné a pokojnejšie pláže. Príroda je po jeseni nádherná, s oranžovými a červenými listami, čo poskytuje ideálnu kulisu na prechádzky a objavovanie okolia.

Zimné mesiace v Preveze, teda od decembra do februára, sú mierne a chladnejšie ako ostatné obdobia, avšak na európske pomery stále teplé. Teploty sa pohybujú okolo 10-15 °C počas dňa a 5-10 °C v noci. Zimné mesiace sú vhodné na návštevu kultúrnych miest v okolí, ako je napríklad staroveká Nikopolská brána alebo Arheologický múzeum v Preveze.

Jar, od marca do mája, je obdobím, kedy sa mesto Preveza začína prebúdzať k životu. Teploty začínajú stúpať a pohybujú sa okolo 15-20 °C počas dňa a 10-15 °C v noci. Toto obdobie je ideálne pre turistov, ktorí sa radi vyhýbajú vysokým letným teplotám, ale stále chcú užívať si teplo a slnko.

V každom období roka, Preveza ponúka nádherné prírodné scenérie, historické pamiatky a možnosti relaxácie na pláži. Nech už sa rozhodnete navštíviť Prevezu až v lete alebo počas celej oficiálnej sezóny, prídete do miesta, ktoré vám ponúkne telo dovolenkových aktivít a zážitkov.


Letenka Grécko Preveza


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku, a Preveza je jedno z miest, ktoré stojí za to navštíviť. Preveza leží na západnom pobreží Grécka, priamo na ústí Ambrackého zálivu. Je to krásne mesto s bohatou históriou a fascinujúcou archeológiou. Ak sa chystáte navštíviť Prevezu, budete musieť si zabezpečiť letenku.

Keď si hľadáte letenky do Prevezy, máte na výber z viacerých spoločností. Napríklad, Ryanair, Wizz Air a Aegean Airlines ponúkajú letenky do letiska Aktion, ktoré sa nachádza asi 5 km od Prevezy. Musíte si však dávať pozor, lebo nie všetky spoločnosti lietajú do Prevezy celý rok. Väčšinou sú lety k dispozícii v lete, niekedy v júni a končia sa v septembri alebo októbri. Aj keď letenky nie sú najlacnejšie, stojí to za to zaplatiť viac, aby ste mohli navštíviť toto krásne miesto.

Keď si plánujete cestu, pozrite sa aj na to, kedy sa lety uskutočňujú, aby ste mohli naplánovať svoju dovolenku v Preveze. Mesto je skutočne krásne a ponúka mnoho aktivít pre turistov. Môžete navštíviť staroveké pamiatky ako Akrokorint, Amfipolský hrad alebo Mýtikas. Môžete sa tiež ísť kúpať do mora a plávať na krásnych plážach, ako napríklad Filippiáda, Kastrosykia alebo Ai Giannakis. Ak ste zanietení vodnými športami, potom v Preveze nájdete veľa príležitostí na surfovanie, kajakovanie, alebo šnorchlovanie.

Ďalšou možnosťou je navštíviť mestečko Parga, ktoré sa nachádza len asi 30 kilometrov od Prevezy. Má to tiež krásne pláže, krásne pamiatky a úžasné možnosti vodných športov.

Zhrnutie: Letenky do Prevezy sú k dispozícii, ale musíte sa dívať na obdobie, kedy sú lety v prevádzke. Preveza ponúka množstvo atrakcií pre turistov, vrátane starovekých pamiatok, krásnych pláží a vodných športov. Ak hľadáte krásnu destináciu na dovolenku, Preveza by mohla byť práve tou správnou voľbou.


Dovolenka Grécko Preveza


Grécky ostrov Preveza, nachádzajúci sa v regióne Epirus, je jedným z najkrajších prírodných klenotov Grécka. S jeho nádhernými plážami, jasným tyrkysovým morom a bohatou históriou, je ideálnym miestom pre nezabudnuteľnú dovolenku.

Jedným z najväčších lákadiel Prevezy sú jeho pláže. Nachádzajú sa tu dlhé pobrežia so zlatistým pieskom a jemne sa schádzajúcim morom. Najznámejšou a najspektakulárnejšou plážou je Acheron Beach, ktorá ponúka úchvatné scenérie aj príležitosti na aktivity ako jazda na kajaku alebo rybolov. Okrem toho sú tu aj ďalšie skryté pláže, ktoré sú menej preplnené a poskytujú pokojnejšie prostredie pre oddych a relax.

Preveza je tiež bohatá na historické a kultúrne dedičstvo. Mesto Preveza bolo kedysi dôležitým prístavom a vstupnou bránou do Grécka. Preto je tu mnoho historických pamiatok a pamätníkov. Medzi najvýznamnejšie patrí Veneciansky hrad, ktorý bol postavený v 13. storočí a dodnes ho môžete navštíviť. Okrem toho môžete tiež navštíviť archeologický park Nikopolis, kde nájdete zachovalé pamiatky a mozaiky z rímskej doby.

Ak milujete prírodu a turistiku, Preveza je správnym miestom pre vás. Nachádza sa tu aj národný park Acheron, ktorý je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat. Navštíviť ho môžete na jazdeckej túre alebo pešo a objavovať jeho úžasné scenérie, vodopády a rieky.

Ak máte radi teplejšie počasie, odporúča sa navštíviť Prevezu v lete, keď teploty stúpajú nad 30 stupňov a more je príjemné teplé na kúpanie a vodné športy. Nezáleží na tom, či ste fanúšik potápania, surfingu alebo jednoducho plážového oddychu - Preveza má pre každého niečo zaujímavého.

Okrem toho je Preveza tiež známa svojou vynikajúcou gréckou kuchyňou. Môžete ochutnať čerstvé ryby a morské plody, tradičné grécke jedlá ako mousaka alebo gyros, alebo si vychutnať miestne víno a olivový olej.

Dovolenka v Grécku Preveza je skutočným rajom pre milovníkov slnka, piesku a histórie. S jeho nádhernými plážami, bohatou kultúrou a prírodnou krásou je určite miestom, kde si môžete vychutnať oddych a načerpať nové sily. Nech už sa rozhodnete relaxovať na pláži, objavovať históriu alebo vychutnávať miestnu kuchyňu, Preveza vás určite nezklame. Navštívte tento skvostný ostrov a zažite nezabudnuteľnú dovolenku.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky