Nájdite letenky s najlepšou cenou

Grécko Zakynthos

Letenka Grécko Zakynthos


Grécko je krásna krajina s množstvom nádherných ostrovov, medzi ktoré patrí aj Zakynthos. Tento ostrov je známy svojou úchvatnou prírodou, krásnymi plážami a kultúrnym dedičstvom. Ak plánujete navštíviť Zakynthos, letenka je najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať.

Zakynthos je ostrov v Jónskom mori a je najväčším z jónskych ostrovov. Má rozlohu približne 410 kilometrov štvorcových a je domovom pre približne 40 000 obyvateľov. Hlavné mesto ostrova je Zakynthos, ktoré sa nachádza na východnom pobreží. Je to živé a pulzujúce mesto s čarom minulosti a prítomnosti. Hlavnou atrakciou mesta je kostol Agios Dionysios, kde sa nachádza hrob prekladateľa pravoslávneho kresťanstva, Svätého Dionýza.

Ak sa chystáte na pláže, Zakynthos má veľa voľby. Najznámejšou plážou je Navagio, tiež známa ako Pláž vrak. Táto zátoka je obklopená útesmi a je domovom pre starý vrak lode. Tento niekdajší pumpový tanker teraz týči na pobreží, vytvárajúc jednu z najikonickejších pláží na svete. Ďalšie obľúbené pláže zahŕňajú Laganas, Kalamaki a Gerakas, kde sú návštevníci často očarení pohľadom na korytnačky Caretta Caretta, ktoré tu hniezdia.

Pri návšteve Zakynthosu by ste nemali vynechať národný park Naos a mestečko Keri. Národný park je chránený biotop, kde sa nachádzajú endemické rastliny a živočíchy. Mestečko Keri je zas známe svojimi úchvatnými výhľadmi na more a skalnými oblúkmi. Tu sa môžete vydať na lodičke a objavovať jaskyne či kúpať sa v tých najkrajších zálivoch.

Ako sa dostať na Zakynthos? Najjednoduchší spôsob je cestou letecky. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z rôznych európskych krajín priamo na letisko v Zakynthose. Musíte však venovať pozornosť sezónnosti letov, pretože niektoré letecké spoločnosti prevádzkujú lety len v určitých obdobiach roka.

Po prílete na letisko je možné využiť taxislužbu alebo prenájom vozidiel na presun do vášho ubytovania. Na ostrove tiež funguje verejná doprava, ako autobusy, ktoré vám poskytnú pohodlný spôsob presunu medzi miestami.

Zakynthos je ideálny ostrov pre tých, ktorí túžia po úteku do prírody a zároveň chcú zažiť grécku kultúru a krásne pláže. Letenka je vynikajúcim spôsobom, ako začať váš nezabudnuteľný dovolenkový zážitok na tomto nádhernom ostrove.


Dovolenka Grécko Zakynthos


Dovolenka v Grécku na ostrove Zakynthos je nádherným zážitkom. Toto miesto je úplnou perličkou Jónskeho mora a ponúka neuveriteľnú kombináciu krásnej pláže, jasnej modrej vody, zelených hôr a fascinujúceho kultúrneho dedičstva.

Ostrov Zakynthos leží na juhu Grécka a je jedným z najpopulárnejších turistických miest v tejto krajine. Mnoho turistov prichádza na ostrov, aby vychutnali vonkajšie krásy, no Zakynthos ponúka ešte viac, ak zistíte, kde hľadať.

Jednou z najlepších vecí o dovolenke na Zakynthose sú jeho pláže. Pláže na Zakynthose sú jedny z najlepších na celom svete a odvážime sa povedať, že sú to jeden z dôvodov, prečo sa turisti radi vracajú na tento ostrov. Najpopulárnejšou plážou na ostrove je pláž Navagio (Shipwreck), ktorá je často fotografovaná a vidieť ju môžete aj na mnohých turistických plagátoch. Táto pláž je obklopená vysokými útesmi a jasne modrou vodou.

Okrem pláže Navagio, Zakynthos ponúka aj množstvo ďalších krásnych pláží, ako sú Gerakas, Agios Nikolaos, Tsilivi a mnoho ďalších. Na týchto plážach si môžete užiť slnko a oddychovať, ale môžete sa aj vydať na prechádzku a objaviť krásy ostrova.

Jednou z ďalších najatraktívnejších vecí o dovolenke na Zakynthose je jeho kultúrne dedičstvo. Ostrov patrí medzi najstaršie grécke kultúrne oblasti a ponúka nádherné príklady architektúry, ako sú historické kostoly, pevnosti a múzeá. Okrem toho na ostrove nájdete tiež množstvo statuár a pamiatok, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Aby ste si opravdu užili dovolenku na Zakynthose, musíte si vyskúšať aj miestnu kuchyňu. Grécka kuchyňa je známa po celom svete a ponúka množstvo chutných jedál, ktoré sú jednými z najlepších na svete. Pripravujú sa z čerstvých rýb, kvalitných olivových olejov a zeleniny z miestnych farmárov.

Na záver, dovolenka na Zakynthose je určite jedným z najlepších spôsobov na oddych a zábavu. Môžete si tu užiť neuveriteľné pláže, kultúrne dedičstvo a grécku gastronómiu, takže je to ideálne miesto pre všetkých, ktorí chcú stráviť čas na krásnom mieste. Takže ak sa chystáte na dovolenku v Grécku, určite si zahrnúť Zakynthos na svoj zoznam a uvidíte, že to bude rozhodne stáť za to!


Ubytovanie Grécko Zakynthos


Ak hľadáte ideálne letovisko pre svoj letný dovolenkový výlet, nemusíte hľadať ďaleko. Zakynthos, jedno z Krétskych ostrovov v Grécku, je dokonalou voľbou pre milovníkov krásnych pláží, modrého mora a neuveriteľnej krajiny.

Keď príde na ubytovanie na Zakynthose, máte širokú škálu možností. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné rezorty alebo skromnejšie hotely, určite nájdete niečo, čo vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Pre tých, ktorí si prajú luxusné a komfortné ubytovanie, sú tu štvorhviezdičkové hotely a rezorty, ktoré ponúkajú široké spektrum zariadení a služieb. V týchto zariadeniach nájdete bazény, kúpeľne, spa a wellness centrá, tenisové kurty, reštaurácie s gurmánskym menu a mnoho ďalších vecí. Môžete si vybrať medzi ubytovaním na pláži alebo na pobreží, aby ste mali úžasný výhľad na modré more. Tieto hotely tiež ponúkajú rôzne typy izieb, od štandardných jednotiek po apartmány a vily, čo umožňuje vám rezervovať priestor, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Pre tých, ktorí uprednostňujú skromné ubytovanie, Zakynthos má množstvo malých a rodinných prevádzok. Tieto hotely a izby ponúkajú príjemné a útulné prostredie, často so súkromnou terasou alebo balkónom, kde sa môžete ponoriť do pohody s výhľadom na olivové háje alebo more. Niektoré z týchto prevádzok ponúkajú aj výhody, ako sú raňajky, bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie a veľmi príjemný a pozorný personál, ktorý sa postará o vaše potreby.

Ak ste na strane dobrodružstva, môžete si tiež vybrať z mnohých kempov a kempových miest na ostrove. Tieto kempy vám umožnia byť súčasťou prírody a zažiť skutočnú grécku atmosféru s možnosťou grilovania na voľnom priestranstve a súkromným prístupom k pláži. Tieto miesta sú obľúbené medzi turistami, ktorí radi cestujú s karavanmi alebo stanujú pod holým nebom.

Niektorí cestovatelia by mohli uprednostniť aj ubytovanie v súkromí, čo je tiež veľmi populárne na Zakynthose. Môžete nájsť rôzne apartmány a vily na prenájom, kde si môžete vychutnať svoju dovolenku so svojou rodinou alebo priateľmi so všetkým pohodlím domova. Tieto ubytovacie jednotky zvyčajne ponúkajú plne vybavenú kuchyňu a samostatné spálne, takže si môžete vychutnať svoju dovolenku vlastným tempom a rytmu.

Nech už preferujete luxusné ubytovanie v rezortoch, útulné izby v rodinných prevádzkach alebo súkromné apartmány a vily, Zakynthos vám určite ponúka množstvo možností, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku. Našli ste destináciu, ktorá vám poskytne všetko, čo si môžete priať, a vaše ubytovanie len pridáva strážku na torte. Nech už máte akékoľvek požiadavky alebo preferencie, nájdete tu to správne ubytovanie pre vás. Zakynthos je jedinečné miesto a určite stojí za návštevu pre všetkých, ktorí túžia po kráse a pokoji gréckeho ostrova.


Počasie Grécko Zakynthos


Zakynthos je ostrov v Jónskom mori naproti Grécku. Tento ostrov je známy pre svoje nádherné pláže, azúrovú vodu a úchvatné scenérie. Ale ako je tam zvyčajne počasie?

Zakynthos má vplyv stredomorského podnebia, čo znamená, že tu panujú mierny a vlhký letné a mierne a daždivé zimy. Letné mesiace od júna do septembra sú obzvlášť teplé a slnečné. Teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia a niekedy dosahujú až 35 stupňov Celzia. Toto je obľúbená doba pre turistov, pretože môžu využiť pekné počasie a teplé vody.

Jesenné mesiace, október a november, sú stále teplejšie ako väčšina severnej Európy. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 25 stupňami Celzia. Voda v mori je stále dostatočne teplá na plávanie, takže mnohí návštevníci stále si môžu dopriať kúpanie a vodné športy.

Zima, ktorá trvá od decembra do februára, je najmokrejším obdobím na Zakynthose. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 15 stupňami Celzia a je často daždivé. Aj keď nie je veľa turistov počas tejto doby, môžete stále zažiť krásne scenérie a objaviť miesta bez davov ľudí.

Jar, od marca do mája, je tiež ideálnym obdobím na návštevu Zakynthosu. Teploty sú príjemne chladné, okolo 15 až 20 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež známe ako kvetinová sezóna, pretože ostrov je pokrytý modrými, fialovými a červenými kvetmi.

Ak plánujete navštíviť Zakynthos, odporúča sa vziať so sebou ľahké letné oblečenie, ochranný opaľovací krém, klobúk a plavky. Nezabudnite si tiež so sebou vziať pršiplášť alebo deštník, ak navštívite ostrov počas daždivých mesiacov.

Celkovo je Zakynthos známy pre svoje slnečné a príjemné počasie väčšinu roka. Nech už idete na dovolenku počas leta, na jar alebo na jeseň, budete mať príležitosť vychutnať si krásy tejto nádhernej gréckej destinácie.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Zakynthos


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa dovolenky na gréckom ostrove Zakynthos sú:

1. Aké je počasie na Zakynthose v lete?

V lete je na Zakynthose veľmi teplé a slnečné počasie. Teploty sa pohybujú okolo 30°C a viac, s minimálnou zrážkou.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Zakynthosu?

Najlepší čas na návštevu Zakynthosu je od mája do októbra, keď je najväčšia pravdepodobnosť, že počasie bude teplé a slnečné.

3. Aké je miestne jedlo na Zakynthose?

Miestne jedlo na Zakynthose sa zameriava na čerstvé ryby a morské plody, ovocie a zeleninu, olivový olej a bylinky.

4. Ako sa dostať na Zakynthos?

Na Zakynthos sa dá dostať letecky z mnohých miest Európy, ale aj trajektom z Grécka a Itálie.

5. Aké sú najlepšie pláže na Zakynthose?

Najlepšie pláže na Zakynthose sú Navagio, Laganas, Gerakas, Porto Koukla, Banana a mnoho ďalších.

6. Kde sa môžem ubytovať na Zakynthose?

Na Zakynthose sú k dispozícii hotelové izby, apartmány, vily a kempy. Väčšina ubytovania sa nachádza v blízkosti pláží.

7. Kde si môžem požičať auto na Zakynthose?

Auto si môžete požičať na letisku alebo v jednom z mnohých prenajímateľov áut na ostrove. Výhodou je možnosť objaviť skryté pláže a krásy ostrova, ktoré sú ťažko dostupné hromadnou dopravou.

8. Potrebujem si poznať gréčtinu, aby som sa vedel porozumieť na Zakynthose?

Nie, na Zakynthose sa väčšina ľudí dobre porozumie aj angličtine. Gréčtina sa ale určite ocení pri komunikácii s miestnymi obyvateľmi.

9. Kde sa dá šnorchlovať alebo potápať na Zakynthose?

Na Zakynthose je mnoho miest vhodných na šnorchlovanie alebo potápanie, ako napríklad pláži Navagio alebo kapskej pláži.

10. Aké sú najdôležitejšie pamiatky na Zakynthose?

Najdôležitejšie pamiatky na Zakynthose sú okrem iného hrad Bochali, kláštor Anafonitria, Pláž Navagio a ostrov Keri.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky