Nájdite letenky s najlepšou cenou

Grenada Grand Etang National Park and Forest Reserve

Letenka Grenada Grand Etang National Park and Forest Reserve


Grenada je ostrov nachádzajúci sa v Karibiku a je domovom mnohých nádherných prírodných rezervácií a parkov. Medzi najvýznamnejšie z nich patrí Grenada Grand Etang National Park and Forest Reserve.

Grand Etang je pralesná rezervácia o rozlohe 30 štvorcových kilometrov, ktorá sa nachádza v strede Grenady. Je južne od hlavného mesta St. George a leží na úpätí sopky Mount Etang, ktorá je jedným z najvyšších bodov na ostrove.

Tento národný park je unikátny svojou bohatou prírodnou rozmanitosťou a je domovom mnohým vzácnym druhom rastlín a živočíchov. Jeho rozmanitosť je vďaka rôznym ekosystémom, ktoré sa tu nachádzajú. Medzi ne patria dažďový prales, horské lesy, jazera a vodopády.

V Grand Etang National Park môžete objaviť viac než 200 druhov vtákov, ako aj mnoho druhov plazov a obojživelníkov. Medzi najznámejšie obyvateľov parku patrí opica mona, ktorá je na ostrove endemická, čo znamená, že sa nevyskytuje nikde inde na svete. Taktiež tu nájdete pralesných žaburinu, druh pavúka, a hladkolištu, hada väčšieho ako meter.

Okrem fauny je Grand Etang National Park známy aj svojimi exotickými rastlinami. Tu vám priblížia prírodu a jeho obyvateľov skúsení rangeri a turistickí sprievodcovia, ktorí vám radi ukážu všetky skryté poklady tohto fascinujúceho miesta. Tu sa môžete tiež vydať na turistické túry alebo si pozrieť nejaký z vodopádov, ktoré sa v parku nachádzajú.

Jedným z najatraktívnejších miest v rezervácii je krásne jazero Grand Etang, ktoré je zároveň aj rezervoárom a dodáva čistú pitnú vodu pre obyvateľov ostrova. Toto jazero je obklopené bujnou zelenou vegetáciou a je domovom mnohých vtákov a príležitostne, i opíc.

Grand Etang National Park a Forest Reserve je jedným z najkrajších miest na ostrove Grenada. Jeho prírodná krása a biodiverzita udrie do očí každého návštevníka. Prechádzka po jeho chodníkoch, počúvanie zvukov pralesa a objavovanie vzácnych druhov dravcov a rastlín je skutočne nezabudnuteľný zážitok. Ak plánujete cestu do Grenady, určite by ste mali vložiť návštevu Grand Etang National Park and Forest Reserve do svojho itinerára.


Počasie Grenada Grand Etang National Park and Forest Reserve


Grenada Grand Etang National Park and Forest Reserve je miestom, ktoré si získalo povesť jedného z najkrajších národných parkov v Karibiku. Nachádza sa na ostrove Grenada a je domovom množstva druhov flóry a fauny, vrátane mnohých endemických druhov.

Počasie v Grenada Grand Etang National Park and Forest Reserve je tropické, s teplotami, ktoré sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňami Celzia počas celého roka. Vlhkosť je zvyčajne veľmi vysoká, čo je charakteristické pre takmer celý karibský bazén.

V deň je väčšinou slnečno a teplé, so slabými vetrami, ktoré prinášajú príjemnú osviežujúcu vôňu z okolitých kvetov a rastlín. Nočná teplota zvyčajne neklesne pod 20 stupňov Celzia, takže aj po zotmení môžete očakávať teplo.

Pretože Grenada Grand Etang National Park and Forest Reserve sa nachádza na vnútrozemí ostrova, teploty sú o niečo nižšie ako na pobreží. Najvhodnejším obdobím na návštevu parku sú mesiace január až apríl, keď sú suchšie počasie a nízke riziko tropických búrok.

Ak plánujete svoju návštevu v období od júna do novembra, ktoré sú obvykle dažďové mesiace, môžete sa stretnúť s nepredvídateľnými zrážkami, ktoré sa môžu vyskytnúť kedykoľvek počas dňa. Väčšina turistov sa preto radšej vyhýba návšteve Grenada Grand Etang National Park and Forest Reserve v tomto období.

Celkovo je počasie v Grenada Grand Etang National Park and Forest Reserve výborné pre návštevu počas celého roka, ak sa dokážete prispôsobiť miernemu zvýšeniu vlhkosti a daždivým obdobia v niektorých mesiacoch. S krásou tejto oblasti sa určite oplatí spoznať obdobie, ktoré najviac vyhovuje Vám a Vašej rodine, aby ste si mohli naplno vychutnať všetky atrakcie, ktoré tento nádherný park ponúka.


Dovolenka Grenada Grand Etang National Park and Forest Reserve


Grenada je krásnou karibskou ostrovovou destináciou, ktorá ponúka množstvo možností pre dovolenku. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na Grenade je národný park Grand Etang National Park and Forest Reserve.

Tento park, ktorý sa nachádza vo vnútrozemí ostrova Grenada, ponúka návštevníkom úžasný pohľad na tropickú prírodu a jedinečnú faunu a flóru. Park pokrýva rozlohu približne 3 800 ha a je domovom mnohým druhom rastlín a zvierat.

Grand Etang National Park and Forest Reserve je domovom pre množstvo endemických druhov rastlín, ktoré sú charakteristické pre Grenadu a sú zriedkavou nádherou. Rastliny, ktoré nájdeme v parku, sú vrátane divých orchideí, rôznych druhov lián, palmy a iné.

Okrem toho v parku žijú aj mnohé endemické druhy zvierat, ako sú napríklad unikátne vtáky a hady. Park je jedným z hlavných miest, kde sa môžete stretnúť s úžasnými opicami, ktoré sú plaché a radi tancujú v korunách stromov.

Grand Etang National Park and Forest Reserve - to je tiež ideálny spojenie pre turistov a tých, ktorí milujú túru prírodou. Park má množstvo turistických trás, z ktorých každá ponúka niečo iné. Turistické trasy sú rôznej náročnosti a dovolia Vám ultrieť pomedzi husté vegetačné porasty, kde sa budete môcť sťažiť a oddýchnuť si.

Park ponúka tiež rôzne iné aktivity, ako sú napríklad vodopády, ktoré sú hlavnou atrakciou pre turistov z celého sveta. Krásne a impozantné vodopády a iné vodné útvary sa nachádzajú v rôznych častiach parku a sú skutočne obdivuhodné. Park je taktiež ideálnou lokalitou pre rybolov a kajakovanie, a tiež pre upratovanie rieky.

Grand Etang National Park and Forest Reserve je unikátny park, ktorý sa zaoberá ochranou prírody a jeho zásada je udržať tieto krásne veci na Grenade pre budúce generácie. Ak ste na Grenade, určite nevynechajte návštevu tohto úžasného parku. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí milujú prírodu a túry, ale aj pre tých, ktorí sa len chcú zrelaxovať a vychutnať si krásy karibského ostrova.


Najčastejšie otázky a odpovede Grenada Grand Etang National Park and Forest Reserve


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Grenada Grand Etang National Park and Forest Reserve:

Otázka: Kde sa nachádza Grenada Grand Etang National Park and Forest Reserve?
Odpoveď: Nachádza sa v strede ostrova Grenada v juhozápadnom Karibiku.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii pre návštevníkov parku?
Odpoveď: Návštevníci môžu absolvovať prechádzky po chodníkoch, sledovať rôzne druhy vtákov a inú divokú faunu, kúpať sa v horskom jazere Grand Etang Lake alebo pokračovať na niektoré z okolitých vrcholov.

Otázka: Aká je vstupná cena alebo poplatok za vstup do parku?
Odpoveď: Vstup do parku je zdarma pre všetkých návštevníkov.

Otázka: Je potrebné mať vodiča pri prechádzke parkom?
Odpoveď: Nie je to nevyhnutné, ale mnoho návštevníkov radí využiť služby miestnych sprievodcov, ktorí majú o parku veľké znalosti.

Otázka: Aké divoké zvieratá a rastliny môžem v parku pozorovať?
Odpoveď: V parku sa nachádza bohatá rozmanitosť fauny a flóry, medzi ktoré patria monokoty, epifyty, vtáky, opice a motýle.

Otázka: Je možné kempovať v rámci parku?
Odpoveď: Áno, v parku sú dostupné kempovacie miesta, kde si môžete postaviť stan a stráviť noc v prírode.

Otázka: Aké sú vhodné obdobie a doba na návštevu parku?
Odpoveď: Park je otvorený pre návštevníkov celý rok, ale najlepšie obdobie na návštevu je v suchšom období od januára do mája.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Grenada Grand Etang National Park and Forest Reserve. Pre podrobné informácie sa odporúča obrátiť sa na oficiálnu webovú stránku parku alebo miestne turistické informačné centrum.


Ubytovanie Grenada Grand Etang National Park and Forest Reserve


Grenada je karibský ostrov známy svojou exotickou prírodou a krásnymi plážami. Medzi mnohými pokladmi, ktoré Grenada ponúka, Dominica Grand Etang National Park and Forest Reserve je jedným z najkrajších a najznámejších.

Grand Etang National Park and Forest Reserve leží na západnom pobreží ostrova Grenada a je zhruba 36 štvorcových kilometrov veľký. Ostrov je bohatý na bujnú prírodu a predstavuje prírodný raj s množstvom vodopádov, jazier a zelených džungľových hájov.

V Parku sa nachádza horské jazero s názvom Grand Etang, ktoré je hlavnou atrakciou pre turistov. Jazero je obklopené hustou vegetáciou, ktorá poskytuje domov mnohým endemickým druhom rastlín a živočíchov. Toto miesto je raj pre milovníkov prírody, ktorí si môžu vychutnať exkurzie a prechádzky po krásnej krajine.

V Parku sa nachádza tiež viacero spektakulárnych vodopádov. Najznámejším z nich je Seven Sisters Waterfalls, ktorý sa skladá z viacerých kaskád a nachádza sa vo vnútri pralesa. Navštívenie tohto úchvatného miesta je nezabudnuteľným zážitkom.

Pre tých, ktorí si radi užívajú obdivovanie fauny a flóry, Park ponúka širokú škálu príležitostí na pozorovanie vtákov, opíc, motýľov a iných druhov zvierat. Park je domovom mnohých ohrozených endemických druhov, ako napríklad krikľúna vonkajšieho alebo gecko zeleného.

V rámci Parku je k dispozícii aj množstvo turistických trás, ktoré umožňujú turistom objaviť krásu týchto miest. Na trase môžete naraziť na nádherné panoramatické výhľady na okolitú krajinu, dažďové pralesy, divoké zvieratá a malé horské dedinky obývané miestnymi obyvateľmi.

Ak sa rozhodnete zostať v oblasti Grand Etang National Park and Forest Reserve, môžete si vybrať medzi niekoľkými možnosťami ubytovania. Od luxusných rezortov s výhľadom na Karibské more po malé, útulné chaty v blízkosti prírody. Bez ohľadu na to, akú možnosť si vyberiete, môžete si byť istí, že si budete užívať pohľad na nádherné prostredie Parku.

Výlet do Grand Etang National Park and Forest Reserve je ideálny pre tých, ktorí hľadajú odpočinok od rušného mestského života a chcú sa ponořiť do prírody. Toto miesto ponúka jedinečnú kombináciu krásnych a divokých prírodných scenérií, ktoré návštevníkom zostanú v pamäti navždy. Ak máte radi dobrodružstvo a zároveň by ste sa chceli pohybovať v krásnom prostredí, neváhajte a navštívte Grenada Grand Etang National Park and Forest Reserve.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky