Nájdite letenky s najlepšou cenou

Grenada The Grenada Chocolate Company

Počasie Grenada The Grenada Chocolate Company


Grenada je malý ostrovný štát v Kariibskom mori, ktorý je známy svojou exotickou krásou a tropickým podnebím. Práve vďaka týmto podmienkam sa tu nachádza jedinečná čokoládová spoločnosť - The Grenada Chocolate Company. Táto spoločnosť vyrába čokoládu z kakaa, ktoré rastie na ostrove Grenada.

Podnebie Grenady je typicky tropické, s vysokými teplotami počas celého roka. Práve vďaka tejto teplote a vlhkosti sa na ostrove nachádzajú ideálne podmienky pre pestovanie kakaa. Rastliny kakaa potrebujú stálu teplotu medzi 24 a 30 stupňami Celzia a vlhkosť na udržanie ich rastu. Výroba čokolády je teda priamo závislá od počasia.

Na Grenade je dvojročný dažďový cyklus, kde prvá polovica roka je suchá a druhá polovica roka je daždivá. Suché obdobie je zvyčajne od januára do mája, zatiaľ čo daždivé obdobie je od júna do decembra. Počas daždivých mesiacov, napríklad v septembri a októbri, si obyvatelia Grenady užívajú hojnosti dažďov, ktoré prispievajú k rastu kakaa.

Avšak, viac dažďov tiež môže spôsobiť problémy pri suchení a fermentácii kakaových bôbov, čo je dôležitý krok pri výrobe čokolády. Preto musí Grenada Chocolate Company veľmi starostlivo sledovať predpovede počasia a prispôsobovať svoju produkciu v závislosti od aktuálnych poveternostných podmienok.

Okrem dažďov môže Grenadu tiež postihnúť tropická cyklóna alebo hurikán. Tieto poveternostné javy sú v oblasti Kariibiku bežné, a preto spoločnosť musí byť pripravená na prípadné následky. V prípade hrozby hurikánu sa musí zabezpečiť ochrana kakaových plantáží a výrobných zariadení.

The Grenada Chocolate Company je tiež zapojená do udržateľného poľnohospodárstva a obnovy pôdy. Spreneveriť sa závislým od poveternostných podmienok sa preto usiluje ochrániť biodiverzitu Grenady a zabezpečiť udržateľnú produkciu kakaových plodov.

Všetko tieto faktory robia zo spoločnosti The Grenada Chocolate Company jedinečnú a dôležitú súčasť kultúry a hospodárstva Grenady. Jej čokoláda je nielen vynikajúca vo chuti, ale aj ukážkou toho, ako počasie ovplyvňuje a tvaruje výrobu potravín na tomto krásnom ostrove.


Najčastejšie otázky a odpovede Grenada The Grenada Chocolate Company


Nie som schopný poskytnúť žiadne otázky a odpovede pre Grenada The Grenada Chocolate Company, pretože som počítačový program a nemám prístup k aktuálnym informáciám. Odporúčam kontaktovať priamo spoločnosť Grenada The Grenada Chocolate Company alebo vyhľadajte na ich webovej stránke často kladené otázky pre viac informácií.


Dovolenka Grenada The Grenada Chocolate Company


Grenada – malý karibský ostrov, ktorý ponúka nielen krásne pláže a tiché lagúny, ale aj jedinečné kakaové pochúťky. A ak máte radi čokoládu, určite by vás mal zaujať návšteva miestnej čokoládovne The Grenada Chocolate Company.

The Grenada Chocolate Company bola založená v roku 1999, s cieľom vytvoriť kakaové produkty vyrábané priamo na Grenade, s cieľom podporiť miestne hospodárstvo a ekológiu. Dnes je to popredná spoločnosť v oblasti eko-kakaových produktov, ktorá ponúka kvalitné kakaové produkty, ako sú čokolády, trufle, kakaoové maslo a mnoho ďalších.

Ak si chcete prezrieť proces výroby, môžete navštíviť miestnu továreň, kde informovaný sprievodca vám ukáže každý krok výroby kakaových produktov, ako sa zberajú bôby z kakaovníka, ako sa pražia a ako sa spracúvajú pre rôzne produkty. Táto činnosť je veľmi dôležitá pre miestne obyvateľstvo, pretože vytvára pracovné miesta a podporuje rast miestneho hospodárstva.

Okrem toho, si môžete vychutnať čokoládu priamo v miestnostiach kakaovej továrne, alebo si ju kúpiť na darček pre svojich priateľov a rodinu. Medzi najobľúbenejšie produkty patria tmavá čokoláda s rôznymi druhmi orehov a sušeným ovocím alebo trufle s pochúťkami, ako sú kari alebo kurkuma.

Ak ste ešte nikdy nebol na karibskom ostrove, Grenada by mohla byť vaša ideálna dovolenka. Mám rád atmosféru a pohodu, ktorú ponúka ostrov. A pri návšteve miestnej čokoládovne by ste si určite mali vyskúšať nielen jej jedinečné produkty, ale aj skúsenosť, ktorá prináša podporu miestneho hospodárstva a pomáha zachovať Grenadu, ako krásnu a prírodnú časť sveta.


Letenka Grenada The Grenada Chocolate Company


Jednou z najkrajších ostrovných destinácií Karibiku je Grenada, a ak ste fanúšikom čokolády, určite by ste sa nemali vybrať domov bez návštevy slávnej The Grenada Chocolate Company.

Grenada je známa ako „ostrov korení a škorice“, pretože je domovom rôznych druhov exotických korenín a nadčarovných prírodných scenérií. Ale čo ju skutočne vytŕča na medzinárodnej scéne, je miesto výroby lanýžovej čokolády.

The Grenada Chocolate Company, založená v roku 1999, je jedinou čokoládovňou na Grenade a jedným z najunikátnejších výrobcov čokolády na svete. Ich prístup je jedinečný a neobvyklý - od pestovania kakaovníkov až po výrobu čokoládových tabliet.

Jednou z najvýnimočnejších vecí na tejto čokolárdovni je, že sa snaží zachovať všetky aspekty tradičného spôsobu pestovania a spracovania kakaa. V tomto procese nie je miesto pre umelé hnojivá alebo pesticídy. Namiesto toho sa používa organické pestovanie a tradičné metódy, ktoré boli dlho využívané v karibskom regióne.

Kakaovníky pestované na Grenade dávajú chuťovo bohaté a aromatické kakaové bôby, ktoré tvoria základ pre výrobky The Grenada Chocolate Company. V tejto čokoládovni pracujú výhradne miestni farmári, ktorí svoje vedomosti a dôveruje veký dôraz na kvalitu a trvanlivosť výroby.

Po zbere sú bôby rukami triedené na farmách a potom ušľachtile upravované na majstrovských standartoch The Grenada Chocolate Company. Títo majstri umiestňujú veľký dôraz na dôkladné praženie a mletie kakaa. Malá továreň vo východnej časti Grenady je miestom, kde sa vyrába táto vynikajúca čokoláda. Návštevníci majú možnosť vidieť celý proces výroby na vlastné oči a dokonca sa zapojiť do zberu kakaa.

The Grenada Chocolate Company ponúka rôzne druhy čokolády, vrátane tmavých a mliečnych tabliet, čokoládových tyčiniek a prášku do pečiva. Ich produkty sú známe svojou výnimočnou kvalitou a chuťou. Preto je táto čokoládovňa stále viac populárna medzi turistami a milovníkmi čokolády z celého sveta.

Ak sa plánujete vydať na Grenadu, návšteva The Grenada Chocolate Company by nemala chýbať. Je to jedinečná príležitosť vidieť, ako sa vyrába pravá kvalitná čokoláda a spoznať proces výroby od kakaovného stromu až po čokoládovú tablietku. A samozrejme, nezabudnite si odniesť domov niektoré z týchto lahodných produktov, ktoré sú vynikajúcim suvenírom.


Ubytovanie Grenada The Grenada Chocolate Company


Ak hľadáte charmantné ubytovanie na Grenade, nemôžete si nechať ujsť pobyt v blízkosti známej rodinnej výroby čokolády, The Grenada Chocolate Company.

The Grenada Chocolate Company bola založená v roku 1999 a je prvou výrobňou organických čokolád na ostrove. Táto výroba sa nachádza v blízkosti mestečka Hermitage v district St. Patrick. Okrem toho, že sa môžete stretnúť s miestnymi producentmi priamo v továrni, ponúka aj možnosť ubytovania pre tých, ktorí sa nechcú vzdať prírody a uprostred nádherného ostrova chcú zažiť niečo iné.

V spolupráci s Grenada Chocolate Company ponúka Grenada Chocolate Fest každoročne ubytovanie pre turistov, ktorí chcú zažiť čokoládový festival a navštíviť továrňu čokolády. Tento festival slávi životné prostredie, miestne potraviny a zvyky ostrova. Turisti, ktorí sa rozhodnú zostať v ubytovaní The Grenada Chocolate Company, si môžu užiť príjemné chvíle v nádhernom tichom prostredí.

Ubytovanie sa nachádza v domčeku s pieskovou strechou, kde sú dve oddelené izby, každá s manželskou posteľou a jedným jedálenským stolom so stoličkami. K dispozícii je aj malá kuchyňa s el. sporákom, chladničkou a riadom pre prípravu jedál. Kúpeľňa je zdieľaná. Výroba čokolády prebieha v tesnej blízkosti, takže budete mať úžasnú možnosť ochutnať čerstvé čokoládové dezerty priamo z továrne.

Ubytovanie The Grenada Chocolate Company ponúka aj možnosť vychutnať si nádherné scenérie v okolí. Obklopené lesmi a krajinou s nádhernými kopcami, toto miesto je ideálne pre relaxáciu a užívanie si prírody. Okrem toho sa nachádza v blízkosti turistických atrakcií, ako sú pláže a historické pamiatky.

Jedinečné ubytovanie v The Grenada Chocolate Company je ideálne pre milovníkov prírody a čokolády. Čerstvovo pripravené čokoládové dezerty a nádherné scenérie robia tento pobyt nezabudnuteľným. Ak sa chcete vydať na romantický pobyt alebo relaxovať, ubytovanie v The Grenada Chocolate Company je tou správnou voľbou.

Pre tých, ktorí by radi zažili niečo iné a nezvyčajné, odporúčame si zarezervovať ubytovanie v The Grenada Chocolate Company a presvedčiť sa sami o kráse tohto miesta a miestnej čokolády.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky